Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

SDman

Banned
Jak ogarnę komode na której stoi :)
Trochę się wkurzył em, bo na allegro za 3200 jest q80t. No ale już po fakcie
To, że będzie do kupienia nie oznacza, że by Ci się udało go kupić jest tylko 80 szt.,
zakładam 30s na sprzedaż.
Model TU8072U sprzedał się w 180s, a było 370 szt.
Cieszy jednak, że z Q74T jesteś zadowolony i potwierdzasz, że skalowanie Samsung ma na najwyższym poziomie wśród dostępnych marek na rynku :eek:k:.
 

Petru23

Banned
Wsadziłem CI+ i nie wiem co powiedzieć. Niby tak samo a inaczej. Przełączanie kabla za długo trwa i nie ma jak bezpośrednio porównać jednego materiału na dwóch źródłach.
Poza tym odnoszę dziwne wrażenie, że jak podpiąłem pierwszy raz q74t to lepiej skalowal niz teraz, jakby sygnał stracił na jakości po zabawie w przełączanie itp itd. Wydaje mi się, ze poprzedni egz q77t lepiej sobie radził ze skalowaniem.
Później ba spokojnie porównam jakiś fil itp ale tv zostaje już u mnie.
 

Petru23

Banned
No jednak chyba nie. W poniedziałek ma przyjść technik z upc sprawdzić sygnał. Dzwoniłem do Samsunga, może coś im wiadomo nt takiego zachowania tv to mówią, że wina po stronie dostawcy. Jakby TV miał coś ze skalowaniem, to na każdym źródle byłoby to widoczne.

I tak, na q77t obraz był ostry. Tu nie jest wcale ostry. Są duże szumy. Np na tvp2 zapowiedź Voice wyglądała jak w sklepie na naziemnej.
Link do zdjęć logo niektórych programów. Sprawdźcie u siebie jak to wygląda. I nie ma znaczenia czy horizon czy ci+, jest to samo. Wszystko jest rozmyte. Widać to najlepiej właśnie na logo. Włączenie korekty szumów na auto jest trochę lepiej, ale znów artefakty się lekkie pojawiają. No wygląda to średnio.

https://drive.google.com/folderview?id=16LoumUOCBsrbL50_H8Hpb9025LJXda0w

Musze wykluczyć wpływ kabla antenowego, połączeń ale raczej oddam. I kurcze, muszę odesłać kurierem.

Edit
Zapomniałbym. Serwis Samsunga powiedział mi ciekawa rzecz. Mówiąc o problemie z jakością obrazu mówię, że mam ci+ aby wykluczyć dekoder, i że tv obrabia obraz. Że te całe procesory Quantum 4k itp są odpowiedzialne za przetworzenie obrazu. A serwis z tekstem, że nie ma żadnego przetwarzania przez procesory a tv robi za monitor. Że te całe procesory to przetwarzają obraz z Netflixie itp, gdy tv dostaje materiał z metadanymi, czyli np hdr. A przy podpięciu przez hdmi czy do tunera to tv wyświetla obraz taki, jaki dostał. I że lepiej poradzi sobie dekoder niż tv z obróbka obrazu.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
No jednak chyba nie. W poniedziałek ma przyjść technik z upc sprawdzić sygnał. Dzwoniłem do Samsunga, może coś im wiadomo nt takiego zachowania tv to mówią, że wina po stronie dostawcy. Jakby TV miał coś ze skalowaniem, to na każdym źródle byłoby to widoczne.

I tak, na q77t obraz był ostry. Tu nie jest wcale ostry. Są duże szumy. Np na tvp2 zapowiedź Voice wyglądała jak w sklepie na naziemnej.
Link do zdjęć logo niektórych programów. Sprawdźcie u siebie jak to wygląda. I nie ma znaczenia czy horizon czy ci+, jest to samo. Wszystko jest rozmyte. Widać to najlepiej właśnie na logo. Włączenie korekty szumów na auto jest trochę lepiej, ale znów artefakty się lekkie pojawiają. No wygląda to średnio.

https://drive.google.com/folderview?id=16LoumUOCBsrbL50_H8Hpb9025LJXda0w

Musze wykluczyć wpływ kabla antenowego, połączeń ale raczej oddam. I kurcze, muszę odesłać kurierem.

Edit
Zapomniałbym. Serwis Samsunga powiedział mi ciekawa rzecz. Mówiąc o problemie z jakością obrazu mówię, że mam ci+ aby wykluczyć dekoder, i że tv obrabia obraz. Że te całe procesory Quantum 4k itp są odpowiedzialne za przetworzenie obrazu. A serwis z tekstem, że nie ma żadnego przetwarzania przez procesory a tv robi za monitor. Że te całe procesory to przetwarzają obraz z Netflixie itp, gdy tv dostaje materiał z metadanymi, czyli np hdr. A przy podpięciu przez hdmi czy do tunera to tv wyświetla obraz taki, jaki dostał. I że lepiej poradzi sobie dekoder niż tv z obróbka obrazu.


A w ogóle jest jakiś tv godny zakupu w 2020r ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SDman

Banned
...I tak, na q77t obraz był ostry. Tu nie jest wcale ostry. Są duże szumy. Np na tvp2 zapowiedź Voice wyglądała jak w sklepie na naziemnej.
Link do zdjęć logo niektórych programów.
Edit
Zapomniałbym. Serwis Samsunga powiedział mi ciekawa rzecz. Mówiąc o problemie z jakością obrazu mówię, że mam ci+ aby wykluczyć dekoder, i że tv obrabia obraz. Że te całe procesory Quantum 4k itp są odpowiedzialne za przetworzenie obrazu. A serwis z tekstem, że nie ma żadnego przetwarzania przez procesory a tv robi za monitor. Że te całe procesory to przetwarzają obraz z Netflixie itp, gdy tv dostaje materiał z metadanymi, czyli np hdr. A przy podpięciu przez hdmi czy do tunera to tv wyświetla obraz taki, jaki dostał. I że lepiej poradzi sobie dekoder niż tv z obróbka obrazu.
Jakbyś chciał to powiedz jaki program i z jakiej stacji to Ci nagram i zobaczysz jak odtwarza od innego dostawcy DVB-C z USB. Będę w dostępny tak od 19-tej.

W to co Ci powiedział serwis Samsunga nie wierzę. Model Q70R rozjechał LG B9 z DVB-T TVP2 HD skalowaniem. Oba wstępnie skalibrowane.
 

Petru23

Banned
No aktualnie mam pixele jak w gx810. Aż czarne kropeczki tańczą na obiektach a Voice znów wyglądał jak w sklepie z naziemnej. Na pewno coś jest nie tak.
Zmieniłem kabel antenowy i różnicy brak. TV wskazuję na siłę i jakość sugnaku 100%

Zobaczcie, wszędzie takie mydło albo rozmazanym obraz. Twarze nie są szczegółowe a plamiaste.

https://drive.google.com/folderview?id=17XxEyjz-TcI9AyW1cwDjnWGUGwKtVeDN

Aha, wcześniej logo tv7 przy 7 posiadało niewielką ilość czarnych kropek. Teraz 7 się aż ulewa w pixelach. Tło za postaciami również, wszystko co na drugim planie jakby pastelami malowane.

I nie kojarzę wcześniej jak było, ale teraz w Netflix na liście filmów i seriali, co są miniaturki okładek /plakatów to one też nie są ostre a wręcz lekko rozmazane.
 
Ostatnia edycja:
Do góry