Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

Petru23

Banned
Zadowalająco gra. Pytanie, jak to gra u Ciebie? ;)

No i mam pewien problem, bo znów już noc i jakoś ten obraz jest... lepszy niż za dnia. Nie mówię o jakości kolorów itp ale o szczegółowości, pilelozy, cieni na znakach. Twarze nie pływają, tło jest widoczne a wcześniej składało się z bloków pixeli. Obraz po ustawieniu ostrości na 0 oraz redukcja szumu wył. to cały obraz jest jakby zaśnieżony. Jak kiedyś siało z wąsa lub siatki na kineskopie. Ale takie mega drobne, jakby co któryśtam pixel był biału.

Włączyłem AXN i zdziwienie. Pisząc teraz mam odpalone TVP1 i widzę każdą zmarszczkę Tommy Lee Joensa w Eskorcie, tło na kadrach wiadomo, rozmyte ale wszystko jednak ładnie oddane. Nie są to bloki z pixeli jak np w Koing Kongu wcześniej.Obraz jednak taki przyśnieżony. No dziwne to jak cholera.

Czyżby jakość sygnału z UPS zależała od pory dnia?
 

SDman

Banned
"Zadowalająco gra. Pytanie, jak to gra u Ciebie?" -zakładam, że lepiej w końcu to PDP.
Samsung ma szanse wygrać w treściach 4K + HDR.
Wczoraj testowałem Sony XH9005, skupiłem się na obrazie nie na jego bolączkach.
Ustawień ma bardzo dużo, mają spory wpływ i po 15 min. obraz był zbliżony do OLED`a z moich materiałów całkiem fajnie sobie radził -ten poziom co Samsung.
Wydaje mi się, że dostawca programów TV ma ogromny wpływ, mój od 12 lat jest świetny i to po zwykłym koncentryku, aż boję się zmienić na nowszy.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
SDman, masz kablówkę? Jeśli możesz zdradzć to skąd masz sygnał od jakiego nadawcy?
To nagranie siatkówki bardzo ładnie się prezentuje.
 

SDman

Banned
SDman, masz kablówkę? Jeśli możesz zdradzć to skąd masz sygnał od jakiego nadawcy?
To nagranie siatkówki bardzo ładnie się prezentuje.
Pisałem już nie raz i chwaliłem RetSat to TV osiedlowa na Retkini w Łodzi.
Kolega miał największą konkurencję Toya to znacznie większy dostawca od mojej.
Jak w 2011 kupił pierwszego LCD Philipsa o zawrotnej wielkości 40" to musiał podziękować kablówce z Toya -taka kaszana była.
 

Petru23

Banned
Byłem u szwagra i pooglądałem trochę 58pus73 z Orange. U niego wygląda to nawet gorzej, niż u mnie z tym, że u mnie troszkę śnieży. Także, chyba taki urok kablówki.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zamiast zastanawiać się, jak mocno kompresuje sygnał Twój nadawca to po prostu podłącz jakąś antenę do gniazda RF (u mnie wystarczy poł metra zwykłego drutu) i odpal sobie TVP 1/2 HD z nadajników naziemnych. Tu dodatkowej kompresji nie ma i przy okazji łatwiej Ci będzie porównać zdjęcia logo stacji z innymi osobami, którzy tak samo zrobili.
 

Petru23

Banned
Odpaliłem na Netflix szczęki i nie dość, że śnieży to czerń składa się z bloków pixeli i mydła. Obraz nie jest ostry. W innym wątku o pus8535 ktoś pisał, że na samsungu ma ładna czerń i wyraźne szczegóły.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na Szczękach jest szum bo to stary film. W kinie też byś go na pewno widział. Na moim SONY 49XH9505 też jest, ale poza tym obraz zadziwiająco dobry jak na film sprzed 45 lat. Ostry, żadnych pixeli czy bloków mydła. Mówię o wrażeniach z odległości ok 1,2 - 1,5 m.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Ja mówię o tym, co widać z poniżej metra. Do tego na szczękach jest spore śnieżenie.
Link do np Grinch świąt nie będzie z Carreyem. Mam nadzieję, że widać iż oraz jest taki właśnie zaśnieżony. Pod tv gazetka z Hebe, dla jakiegoś porównania koloru czy też ostrości samego zdjęcia. Komoda jest biała.
https://drive.google.com/folderview?id=1BXhVlnndV5Gns_9K7QZ6ANpzbkWtESx6

Szwagier w tym samym czasie na philipsie 73 oglądał to samo, i twierdzi że efekt ma taki jak ja. Tz brak ostrości oraz śnieżenie.
 

Petru23

Banned
Siedziałem wczoraj do 5 rano nad tym TV.
Wyłączenie uplynniaczy i zostawienie redukcji szumu na auto znacznie poprawiło kwestie czystości obrazu. Już nie ma takiego śnieżenia oraz pixelozy na czerni ale kosztem szczegółowości ciemnych elementów. Ustawienie szczegółów cieni na 3 i szczegóły wracają.
Aktualnie mam tak ustawione, że jest dobrze z poprawką na lekkie rozmycie, co upatruje jednak w sygnale źródłowym. Z 3m jest nawet bardzo dobrze a z kanapy prawie jak na plazmie. Wciąż czekam na technika upc.

Edit
Technik będzie dopiero jutro
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Pytanie za milion punktów. Czy na zapowiedzi, reklamie Jack Reacher: Jednym strzałem na Netflix też macie taką kaszę? Jakosc poniżej SD. Tak samo miniaturki innych pozycji są w niskiej rozdzielczości.

https://drive.google.com/folderview?id=1BzhHA4qw9MbYUk3gXKTnB8D5FvDsrPj4

Philips 58pus8535 obraz super

Powiem tak. Sansung lepiej skaluje ale niektore materialy nizszej rozdzielczosci wygladaja lepiej na philipsie.
W jednym filmie w 1080p obraz zyleta jak by 4k bylo, w tym Jack Jednym Strzakem obraz prawie jak 2k, ale w niektorych filmach Samsung radzi sobie lepiej.

Philips przy Gambit, Stranger Things bije o.5 klas Samsunga, ale ciemne sceny w Mandalorian 10bit hdr wygladja lepiej w Samsungu. Tam ,,baby yoga,, jest zielony, piekny nasycony, w Phikipsie mdly, ciemny.

Nie wiem od czego to zalezy.
Tvp tvn lepiej na Samsungu.
Polsat Sport lepiej na Philipsie.
 

Petru23

Banned
Był technik, nic nie znalazł.
Wczoraj zauważyłem, że obraz sypie fioletami w ciemnych miejscach, ale nie zawsze i nie wszędzie. Może jednak tv jest skopany? W jednej z recenzji zwrócono na to uwagę, wcześniej jednak tego nie zauważyłem, chociaż jak człowiek się zastanowi to od początku gdzieś ten fiolet się przebija.
Zabawa ustawieniami nic nie daje w kwestii fioletow, zmiana dekodera na ci+ również.
TV oddaje, bo bez sensu go trzymać gdzie wiem, że obraz może gyc ostry bo taki był na jednym z tv, które przerobiłem.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A co miał technik znaleźć? UPC to cyfrowa kablówka. Działa zero-jedynkowo. Obraz jest albo go nie ma. Pomiędzy jest bardzo wąska granica, gdzie pojawiają się "puzle" na ekranie i "ćwierkanie" dźwięku. Jak masz płynny obraz i dźwięk, to choćbyś wymienił kable na najlepsze a instalator by stawał na głowie, to obraz się i tak nic nie zmieni.
Zupełnie inna sprawa to kompresja sygnału jaką stosują operatorzy, by upchać to wszystko w kablu. Ale stopnia kompresji technik, którego zaprosiłeś do domu Ci nie zmieni.
 

Petru23

Banned
Podpiął maszynkę i miał 4-5 parametrów + wykres słupkowy. Wszystkie parametry w normie, niektóre wzorcowe.
Zastanawia mnie ta fioletowa poświata np ma twarzach, krawędziach ciemnych elementów czy ciemnych rejonów tła. Ale np szalone króliki na Netflix miały ten fiolet na głowach między uszami. Na niektórych materiałach takie coś występuje, ma wielu tego tego efektu nie ma.
Nie wiem czy to wina sygnału czy jednak z tv coś jest nie tak. I nie ma znaczenia czy z CI+ czy z horizona, sieje gdzieniegdzie fioletami.
Jutro ostatni dzień na decyzję, czy odsyłać czy nie. Waham się.
 

SDman

Banned
No dobrze, a co z Twoją plazmą na niej też tak jest ? Aby mieć 100% pewności musiałbyś mi powiedzieć teraz co nagrać abyś mógł porównać. Samsung też chyba może nagrać dany materiał więc miałbyś 1:1 porównanie z USB dysk i USB stick. Jeśli byłaby kicha na obu to wina TV jeśli nie to sygnał do d..y.
 

rafallo777

New member
Pisałem wczoraj o tym, ze przy Mandolarianie na Philipsie baby yoga był mniej zielony niż na Samsungu.

https://www.youtube.com/watch?v=kp55jILqJaE

Spójrzcie jak różnica miedzy hdr a sdr na philips 8535.Od 9:30

9:50 przy sdr baby yoga jest w końcu zielony.

To ten sam tv. Jak to mozliwe?
Philips musi mieć skopana aktualizacje hdr/dv
Ale i tak w stranger things i gambit przy hdr jasny philips bil samsunga.
W trybie SDR jest moc.
 
Do góry