kino domowe za około 8tys zł

mam pytanie, jak wypada zestaw klipsch RF52, RC52, RS42 oraz zestaw klipsch Klipsch KF-28, KC-25, KB-15 w polaczeniu z onkyo tx-nr616? te kolumny sprawdza sie do KD gdzie 90% to filmy a 10% muzyka? budzet troszke mi sie zwiekszyl do 5500zl i dlategto zastanawiam sie nad tym iglosnikami zamiast jbl 190,120c, 130
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Klipsch to bdb. kolumny i sprawdzą się zarówno w kinie jak i muzyce. Pytanie tylko, jak Tobie się podoba to zgranie zestawu? Klipsch osobiście lepiej zagrają w jakimś rocku, metalu czy szybkiej muzie. Do bardziej delikatnej, wysublimowanej muzyki już bym brał inne. To dynamiczne i efektowne kolumny z dobrym basem. Odsłuchaj tylko przed kupnem, bo Onkyo lubi grać dość jasno, Klipsch też lubi podkreślić wysokie tony, więc żeby nie było krwawienia z uszu:) Przy takim procentowym podziale spokojnie możesz je brać.
 
Ok, ja w sumie najczesciej slucham rocka, ale ten sprzet bedzie najczesciej wykorzystywany do filmow a wiec ten aspekt bedzie najwazniejszy. W takim wypadku ktore klipschy najlepiej wybrac? znalazłem jeszcze model Klipsch F30-C20-B20, w ogole model Klipsch KF-28 + KC-25 + KB-15 jest dostepny tylko w jednym sklepie, to jest jakis staroc czy co? kupno suba odkladam na pozniej gdy dozbieram kolejne fundusze dlatego chcialbym by fronty mialy tez odpowiedni bas ktory jest przydatny w filmach (batman pojdzie na pierwszy ogien podczas testow) Troszke zminil mi sie koncept parteru i teraz 35 metrowy salon jest polaczony z kuchnia 20metrowa, tylne glosniki beda wisialy po bokach skierowane w kierunku kanapy i w odleglosci od frontow jakies 5-6 metrow, czyli caly sprzet bedzie rozstawiony na powiedzmy 30 metrach kwadratowych, ale laczna przestrzen to bedzie jakies 55 metrow, z tylu bedzie poprostu otwarta kuchnia.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
KF-28 to następca F-30 więc nie staroć:) Zerknij na RF-82. Pewnie trochę droższe, ale lepsze. Powinny nagłośnić tak duże pomieszczenie.
 
zwrocilem uwage na rf-82 ale niestety cena juz jest za wysoka dla mnie, te 5500 to juz jest maks, na poczatku chcialem wydac na zestaw jbl a wiec przeskok na 5500 jest dosyc znaczny. Co to znaczy ze onkyo lubi grac dosc jasno? powiem szczerze ten model kf-28, kc-25, kb-15 najbardziej mi sie podoba aktualnie, blackninja masz w ofercie klipschy?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy tej powierzchni to RF82 lub F30, z czego seria RF jest lepsza ale i droższa. Jeżeli lubisz takie dynamiczne i basowe granie to zerknij na Paradigm Monitor 11 v.7.
 
rf-82 niestety za drogie i tak samo paradigm monitor, ceny takich zestawow 5.0 to okolo 7-8tys a ja mam 5,5tys. Zestaw kf28, kc25, kb15 jest o 1000zl drozszy od zestawu f30, c20, b20. warto doplacac ten 1000zl? jaka jest roznica miedzy tymi glosnikami? co innego do 5500zl mozecie polecic? tak jak pisalem 90% film, 10% muzyka, a kupno suba w pozniejszym czasiem ampli onkyo tx-nr616 juz mam
 
Ostatnia edycja:
Przejrzałem troszke zestawow i wybrałem kilka takich:
- Klipsch F30-C20-B20
- Klipsch KF-28 + KC-25 + KB-15
- Dali Zensor 7 + 1 + Vokal
- Monitor Audio BX6 + BX1 + BX Centre
- Taga Harmony Platinum 5.0 Set F-120+C-40PR+S-4

Który z tych zestawow polecalibyscie do ampli onkyo tx-nr616 do salonu 35m plus z tylu otwarta kuchnia 20m? przeznaczenie 90% filmy 10% muzyka. Kupno suba w pozniejszym czasie (powiedzmy za rok)
 
blackninja a jaka jest roznica pomiedzy tymi zestawiami?
- Klipsch F30-C20-B20
- Klipsch KF-28 + KC-25 + KB-15

różnica w cenie to 1000zł i zastanawiam sie czy warto doplacac, masz moze w sprzedazy te klipsch? i czy klipsch w polaczeniu z onkyo 616 to dobry zestaw?
 
no tak tylko ja mam pomieszczenie 55metrow :/ ostateczne polaczylem salon z kuchnia, a glosniki beda rozstawione na prostokacie 6x5 metrow, te kf-26 beda wystarczajace do takiej powierzchni?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem amplituner (jeśli dobrze wyczytałem z Twoich poprzednich postów Onkyo 616)będzie za słaby. Do takich kolumn by się przydał Onkyo 818. Niestety duży metraż wiąże się z większymi wydatkami.
 
no tak tylko ampli juz zakupilem wczesniej i stoi zapakowany w kartonie. Do onkyo tx-nr616 jakie glosniki byscie polecali? amplitunera i metrazu juz niestety nie zmienie, troche sie chyba wkopalem z tym ampli, za 1600 dorwalem nowy i bylem zadowolony a widac byl to blad
 
jezeli chodzi o Monitor Audio BX6 + BX1 + BX Centre to te glosniki wspolgralyby z moim amplitunerem? zastanawiam sie czy az tyle basu jest mi potrzebne jak mam zamiar dokupic za powiedzmy rok suba pokrju rel t7/t9 badz w najgorszym wypadku jbl sub550. Co o tym myslicie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
BX6 fajne kolumny. Bardzo muzykalne. Ale Ty potrzebujesz kolumny głównie do filmów. Pozostań przy Klipsch. BX6 w takim pomieszczeniu zginą. Ja bym chyba jednak zaryzykował Klipsch KF-28 jakoś Onkyo sobie poradzi, szczególnie, że te kolumny mają wysoką skuteczność. Tylko będziesz musiał podłączyć w bi-ampingu. Jak będzie niedosyt to za jakiś czas jak dozbierasz kasy sprzedaż ten amplituner i kupisz mocniejszy. Ważne żeby teraz dopasować kolumny do tego pomieszczenia.
 
Do góry