kino domowe za około 8tys zł

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Tylko pamiętaj, żeby w opcjach video wybrać w ampli "through" (z upscalingiem) lub "direct" (bez upscale). Każda inna ingeruje w obraz, a nie uważam, żeby efekt ingerencji był dobry. Moim zdaniem psuje, a nic nie poprawia. Natomiast 2 wymienione tryby są jak najbardziej ok :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
O tv podpytaj forumowicza kiki żeby sobie na nich zjada. Jak masz ps3 to zakup blu niekonieczny, zaoszczędzona kaska na JBL Studio 190+120+130+150 i do tego ampli TX-NR626, SR5007, AVR370 są teraz w zjadliwych cenach.
 
warto kupowac drozsze wtyki bananowe do tego zestawu np takie SKLEP avcorp - kable Hi-Fi, Hi-end, audio/video - Wtyki BFA Ultralink ST-Z/4 (komplet 4 szt.) ? czy wystarcza takie SKLEP avcorp - kable Hi-Fi, Hi-end, audio/video - Wtyki bananowe Prolink Premium TBC 052 (komplet 4 szt.) ? jak policzylem ile ich bede potrzebowal to troszke spora kwota wyszla jezeli chodzi o te drozsze. Jakie kable glosnikowe polecacie do tego zestawu? na fronty chce wziac 4mm w bi-ampingu a na center i tyly 2,5mm tylko nie wiem jakie dokladnie, jest ich tak duzo w necie ze nie wiem ktore wybrac
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz, to zależy od zasobności portfela:) Podobnie ma się sprawa z kablami. Ja osobiście mam najzwyklejsze banany Vitalco: takie Wtyk BANAN GOLD czarny VITALCO para czerwony+biały (3523551487) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i takie Wtyk Banan Digital Vitalco Hi End komplet 2 SZT ! (3471223611) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Zarówno jedne jak i drugie spisują się swietnie. Te pierwsze są takie grubsze w dotyku i cięzsze, więc sprawiają wrażenie solidniejszych, ale do tych drugich też nie mam zastrzeżeń. Uważam że spokojnie starczają. Chyba że masz aspiracje do posiadania wypasionych kabli z drogimi markowymi bananami?:) Wszystko jest dla ludzi i wybór ogranicza tylko nasz budżet i fantazja.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
warto kupowac drozsze wtyki bananowe do tego zestawu np takie SKLEP avcorp - kable Hi-Fi, Hi-end, audio/video - Wtyki BFA Ultralink ST-Z/4 (komplet 4 szt.) ? czy wystarcza takie SKLEP avcorp - kable Hi-Fi, Hi-end, audio/video - Wtyki bananowe Prolink Premium TBC 052 (komplet 4 szt.) ? jak policzylem ile ich bede potrzebowal to troszke spora kwota wyszla jezeli chodzi o te drozsze. Jakie kable glosnikowe polecacie do tego zestawu? na fronty chce wziac 4mm w bi-ampingu a na center i tyly 2,5mm tylko nie wiem jakie dokladnie, jest ich tak duzo w necie ze nie wiem ktore wybrac

To kwestia wlansie kasy jak masz to kupuj i nie zastanawiaj sie a jak nie masz to kup tansze i po sprawie ... bo kazda odpowie ci patrzac na swoj portfel. Ja te tansze mialem we wczesniejszych kablach i jakos graly wiec spoko mozesz kupowac. Chyba ze masz kase to kup te drozsze.
 
wole chyba kupic te tansze za 26 zl bo tak czy tak bede potrzebowal 7 paczek. 26x7 to jakies 200 zł a nie 700. Watpie by te 500 zł bylo warto doplacac, jakosc dzwieku przeciez nie bedzie znacznie lepsza. Kabli na fronty bede potrzebowal jakies 8 metrow ( 4 razy po 2metry kabel 4mm) na tyl z 18-20 metrow (2,5mm) i do centrala z 1 metr, moze 1,5 (2,5mm). Czy znacie jakies dobre kable ktore w tym kinie sie sprawdza i nei beda waskim gardlem? nie chce wydawac na kable tysiecy zloty, chcialbym zmiescic sie w 800 zł. Chcialbym wykorzystac ten ampli i glosniki w 100% ale tez nie chce by kable kosztowaly tyle co polowa sprzetu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam Prolinka, zadne z tych, bardziej "rozbudowane", bardzo dobre i solidne, a mam porownanie do duzo drozszych, bo takie tez mam w "kolekcji". Prolinki mi najbardziej pasowaly, glownie z uwagi na gniazda w kolumnach (wizualnie). Koszt za komplet, w tym central, tyly itp. to zebym nie sklamal, ale mi wyszlo cos pod 400-500zl.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
też polecam jbl studio 190, mam cały zestaw jak Raccoon tylko z subem z serii czyli 150 a napęd to denon 2809 i jest zadowolenie, blu onkyo raczej bym odpuścił a poszedł albo w panasa albo w samsunga, będzie większa funkcjonalność, wszystko powinieneś połączyć kablami hdmi a co do kabli głośnikowych to są różne opinie, jedni słyszą różnicę ja nie i mam na przód miedziaki 4mm a na tył 2mm
 
deebass jezeli chodzi o zestaw to juz jestem w sumie zdecydowany na 190, 130, 120 i 550p do tego onkyo 616 i plaskie kable hdmi. Teraz kwestia okablowania, audiofilem nie jest a wiec raczej bede mial problem by zauwazyc czy na danych kablach sprzet gra kiepsko, chce poprostu by dobrze gral, bym ogladajac np batmana z bluraya poczul sie jak w kinie :) a wiec jezeli mzoecie podajcie mi nazwy jakis kabli ktore polecacie, razem z bananami do calego zestawu chcialbym sie zmiescic w kwocie 1200 zł. W ogole jaka jest roznica miedzy takim wtykiem BANANOWY WTYK TBC-056 PROLINK PREMIUM - Sklep internetowy TRIDEX a takim wtykiem BANANOWY WTYK TBC-057 PROLINK PREMIUM - Sklep internetowy TRIDEX ? koncowki sa rozne i gdzies wyczytalem ze niektore ampli nie wspolgraja z koncowkami z modelu 056, onkyo 616 bedzie wspolgral z tym? i w koncu ktore koncowki sa lepsze? Odnosnie bluraya to zastanawiam sie nad samsungiem f6500, czy w tym modelu bez problemu odpale pliki mkv z roznymi wgranymi sciezkami audio i txt i bede mogl sobie wybrac ktora sciezka audio i txt ma byc wlaczona?albo wlaczyc zewnetrzna sciezke txt? i czy pliki m2ts odpale na tym sprzecie? obrazow iso z plyt bluray pewnie nie odpale? zastanawialem sie jeszcze nad odtwarzaczem multimedialnym EVOLVE Infinity TwinCorder HD EVOLVE Infinity TwinCorder HD (z0265) - Ceneo.pl zbiera bardzo dobre recenzje ale wolalbym chyba bluraya z opcja odpalania filmow z roznymi sciezkami audio i napisami. Mam PS3 ale srednio chce je meczyc filmami bluraya, czy moze jednak lepiej ps3 jak bluray a ten evolve jako odtwarzacz plikow? Telewizor wybralem philips 55pfl7008 ale nie licze na to by bez problemu odpalal filmy mkv i pliki txt, caly czas cos z oprogramowaniem psuja Ci specjalisci z philipsa
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Kup zwykłe kable, a resztę dołóż do lepszego sprzętu, wtedy to będzie miało sens, dziwi mnie, że chcesz kupować jakieś lepsze kable, aby później odtwarzać mkv :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
piotrekboro: fajnie, że kogoś zainspirował mój zestaw :) nie jst to hi-end cenowy, ale zapewniam Cię, że stosunek "jakość-cena" jest super :)

a co do kabli to gerus6 ma rację - kup najzwyklejsze kable. Jeśli kupujesz sprzęt u blackninja (super ceny) to poproś go o "zwykły solidny kabel na fronty, centrala i surroundy". Nie sprzeda Ci lipy. Ja płaciłem u Niego jakoś 10zł/m za fronty (4mm) i 6zł/m za surroundy i centrala (2,5mm). Nie mam pewności czy nawet nie mniej, ale na pewno nie więcej. I potem.... używasz, grasz, eksloatujesz, a oceniesz po kilku miesiącach jak się kolumny wygrzeją (czyli rozruszają, ułożą). Wtedy dopiero wróć do tematu kabli i bananów (te drugie to w ogóle tylko w przypadku jak często przepinasz - inaczej bez sensu, bo przecież nie potrzebujesz żadnych końcówek).
 
mkv beda dobrym dodatkiem do videoteki bluray ktora chcialbym stworzyc :) nie wszystkie filmy latwo dostac w polsce w blurayu niestety a ebay czy amazon nie bawie sie i jakos nie mam zamiaru. Bardzo bylbym wdzieczny za porady do wyzej wymienionych problemow. Jeszcze jedno co chcialbym wiedziec to to czy podlaczajac ps3 pod ampli i ampli pod tv bede mogl skorzystac z opcji gra w trybie dwoch graczy gdzie majac specjalne okulary 3d kazdy z graczy widzi swoj ekran a nie jest on wspoldzielony na pol? wiem ze ten tv posiada ta opcje tylko nie wiem czy ps3 musi byc bezposrednio pod tv podlaczone czy moze przechodzic przez ampli
 
ja ogolnie sprzet chce kupic na poczatku pazdziernika ale jzu teraz wszystko zbieram do kupy i pewnie odezwe sie do blackninja jak bede kupowal, oferte faktycznie ma atrakcyjna :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Na 99% może przechodzić przez ampli. To nic innego jak obraz stereoskopowy. Różnica polega na kierowaniu go nie do oczu na przemian w ramach jednej pary, a do całych par okularów nonstop bez zmian. Zatem tym rozdziałem steruje tv. Ale 1% zostawiam sobie niepewności ;P
 
jaki kabel do polaczenia onkyo 616 z subem jbl 550p polecacie? zauwazylem ze sub ma wejscie lfa oraz na dwa chinche, co lepiej zastosowac przy tym subie i z tym ampli? znalazlem takie kable:
Profigold PROA4105 Przewód do subwoofera 5m Salon Poznań, ul. Palacza 115 - Abcav.pl Kino domowe, amplitunery, Blu-ray, stereo
Kabel audio, Oehlbach, cinch/cinch, czerwony, pozłacane wtyki, 5 m - Kable audio
Kabel audio, Oehlbach, cinch/2 x cinch, czerwony, pozłacane wtyki, 5 m - Kable audio
Powiem szczerze srednio sie znam na kablach i w ogole nie wiem czy mozna tymi kablami podlaczyc ten sprzet dlatego bylbym bardzo wdzieczny za porade, poszukuje jakiegos kabla do 150 zl majacego z 5 metrow dlugosci
 
Ostatnia edycja:
Do góry