kino domowe za około 8tys zł

Witam,
Poszukuje kina domowego tak do 8 tys zł, lacznie mam jakeis 15 tys do wydania ale jeszcze telewizor chce kupic. Zastanawialem sie na co lepiej postawic, czy drozszy telewizor czy lepsze glosniki do kina domowego. Narazie jestem na etapie gdzie wybralem amplitiuner onkyo tx-nr616, BR nie wiem jakiego wybrac i glosniki tez za bardzo niewiem jakie, mam salon okolo 35m2 dlatego myslalem nad zestawem glosnikow 5.1, zestaw ma sluzyc bardziej do ogladania filmow niz sluchania muzyki. Jezeli chodzi o telewizor to myslalem o Philipsie 55PFL7008, mozna go teraz dostac za 6tys a wiec nie jest zle, w takim wypadku zostaje mi 9 tys na kino domowe i cale okablowanie. Jakie glosniki i BR beda dobrze wspolgraly z tym amplitiunerem? amplituner ma certyfikat thx, ale nei lcize na to ze uda mis ie dostac BR i glosniki w tym standardzie za ta kwote. Za jakakolwiek porade bede bardzo wdzieczny
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
W tej cenie polecam wszystko to co mam w podpisie :) Kwoty podobne, amplituner ten sam. Telewizor niby droższy, ale modele zeszłoroczne Sharpa w 60" chodzą właśnie koło 6 koła :) Ja jestem zadowolony. U mnie gra to na 22m. U Ciebie w 35m rozwinie skrzydła pięknie :)

Co do akcentów. Moim zdaniem najważniejszy jest TV. Potem fronty głośników i central. Dalej amplituner (ewentualnie na równi z cebtralem). Następnie surroundy. Kable i inne pierdoły. Oczywiście nie mogą powstawać wąskie gardła i wszystko musi być przynajmniej "dobre", ale jeśli już jakieś priorytety ustawiać, to u mnie jest taka kolejność.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie znam. Nie mam porównania. Po prostu jestem bardzo zadowlony ze swoich. Recenzenci w sieci również. Najlepiej zawsze zorganizować odsłuch, bo coś co się podoba jednemu, nie musi przypasować drugiemu.
 
poczytalem troszke o tych jbl studio 190 i sa naprawde niezle, z checia bym zakupil podobny zestawik do Twojego tylko jakis troche tanszy subwoofer by mi sie przydal, mzoe pozniej kupilbym lepszy. ma ktos jakas propozycje subwoofera do zestawu jbl studio 190 120c 130?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Subwooferów JBLa masz sporo do wyboru. Zaczynają się od jakiś 400/500 zł, poprzez 1000/1500 (już porządne, np. te z Serii Studio 1, prawie Studio 5) do grubo ponad 2000.

Co do głośników, zmieścisz się z tym zestawem w swoim limicie. Zapytaj blackninja o cenę. Ma bardzo dobre. Sprzęt z polskiej dystrybucji, z pełną gwarancją. Te kolumienki zagrają bardzie ładnie na takim metrażu.
 
mam jeszcze kilka pytan, czy wybierajac Bluray onkyo BD-SP309B bedzie on za slaby? czy warto zainwestowac w Onkyo BD-SP809 (szczerze to chcialbym w jakims miejscu ograniczyc koszty i moze kiedys dokupic np lepszy odtwarzacz)? czy bedzie waskim gardlem przy aplitunerze Onkyo TX-NR616 i glosnikach jbl studio 1? jak dokladnie polaczyć i jakich kabli hdmi uzyc do polaczenia calego sprzetu (nie szukam najtanszych ale tez i nie najdrozszych, tak aby pasowaly do tego zestawu)? wszystko pod amplituner a sam amplituner bezposrednio pod tv? chce podlaczyc telewizor, dekoder nc+, bluray, ps3 i nieraz laptopa. Odnosnie amplitunera to mozna bez problemu go podlaczyc kablem ethernet zamiast przez ten dodatkowy moduł wifi na usb, czy moze przez ten modul wifi bede mial jakies dodatkowe opcje? mam blisko router a wiec moglbym bez problemu go podlaczyc kablem. Ostatnie pytanie dotyczy kabli laczacych glosniki z amplitunerem, jakie polecalibyscie do tego zestawu?
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Bluray nie będzie wąskim gardłem.
Kable HDMI dowolne (może odpuść tylko najtańsze po jakieś 20-30 zł).
Tak, wszystko do ampka, a ampek pod tv.
Kabel lepszy, bo stabilniejszy. Wifi wygodniejsze, bo nie ma kabla. Kwestia gustu. W każdym razem żadnych dodatkowych opcji nie będziesz miał.
Na fronty kable trochę grubsze (2,5 lub nawet 4), a na surroundy może być cieniej. Pamiętaj też, że w takim zestawie warto podłączyć fronty w bi-ampingu, więc kabla na fronty trzeba 2x więcej.
 
dzieki za porady, wlasnei jestem na etapie czytania o bi-ampingu. Popatrzylem wczoraj w Twoja sygnaturke, poczytalem troszke o kablach, dokaldnei o grubosci i stwierdzilem ze fronty 4,0 mm, tyl 1,5-2 mm i centralny 2,5 mm, tylko nadal nie wiem jakie dokladnie bo tego jest za duzo na rynku. z kabli hdmi to bede szukal napewno plaskiego, w sumie troche tych kabli tam bedzie do podpiecia
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja kupowałem prawie wszystko u moderatora tego forum (prawie, bo akurat oba fronty kupiłem w MM - była jakaś kilkudniowa oferta w ich sklepie online po 899 zł!). Występuje jako "blackninja". Z reguły ma najniższe ceny w Polsce. I akurat kable dorzucił mi za jakieś nieduże pieniądze twierdząc, że są dobre. Nawet nie wiem co to za marka, ale grubość ma jak trzeba i solidnie wygląda. Nie miałem nigdy ambicji szukać jakiejś alternatywy. Może jakbym miał dużo lepszy sprzęt to tak. A tymczasem jestem ze wszystkiego zadowolony.
 
odnosnie tego amplitunera onkyo 616, bede mogl podlaczyc dysk zewnetrzny i odpalic z niego pliki mkv i np napisy z zewnetrznego pliku? czy jedynie z bluraya badz tv bede musial korzystac?

czy moze filmy mkv i napisy txt odpalac za pomoca bluraya onkyo 309 badz 809 (jeszcze sie nei zdecydowalem ktory kupic)? te modele odtwarzaja pliki mkv i txt bez problemu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Generalnie onkyo bardzo malo czyta i jest bardzo wolne w czytywaniu czego kolwiek, ja testowalem 809 i nie podeszla mi, wolalem dolozyc kasy i kupic denona 3313, duzo wiecej czyta i znacznie szybciej to robi i wczytuje szybciej filmy. Do tego jak chcesz uzywac bluray jako odtwarzacz cd to tez w sklepie mowili mi ze nie najlepiej to wychodzi w onkyo. Ja tego nie sprawdzalem bo mam osobny odtwarzacz cd ale tak mowili mi w sklepach, jak jest trzeba sprawdzic..
 
szczerze to na bluraya napewno nei wydam teraz 3 tys, niestety fundusze ograniczone i wlasnie na blurayu chcialem troszke oszczedzic. najchetniej kupilbym cos w miare dobrego do tysiaca zlotych co bedzie spelnialo moje wymagania czyli w miare dobry obraz i dzwiek po podlaczeniu pod ampli onkyo 616 i do tego odczytywanie plikow mkv i zewnetrznych napisow, albo napisow wgranych w pliku mkv. Jak plik mkv posiada kilka scierzek dziwekowych to to mozna wybrac na odtwarzaczu bluray? Chce ograniczyc czestotliwosc podlaczania laptopa pod telewizor, jezeli ta funkcja bedzie niedostepna w moim sprzecie to niestety nie ogranicze tego
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Chyba w MM ostatnio widziałem konsolę PS3 za 499 czy 599 zł. Super odtwarzacz BD. Nie wiem jak z innymi formatami - musisz poszukać w sieci.
 
ale ja mam ps3. Zawsze wydawalo mi sie ze zewnetrzny odtwarzacz bluray bedzie lepszy od tego, szczegolnie ze chce wykorzystac mozliwosci amplitunera a dekodery dzwieku czy jak to sie tam nazywa pewnie beda lepsze w zewnetrznym. Nie chce by bluray byl waskim gardlem w moim sprzecie
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dźwięk będzie dekodowany przez amplituner. PS3 wysyła dane tak jak są zapisane na płycie. I na pewno nie będzie wąskim gardłem. Niby zewnętrzny, dedykowany odtwarzacz BD byłby lepszy, ale różnica nie jest tak duża jakby się wydawało. Spokojnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie PS3 ma dobry obraz tylko nei wiem jak z odczytem roznych formatow...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
doszedlem do wniosku ze za player moge dac maksymalnie 1200 zł. Chcialbym by odtwarzał pliki mkv i np zewnetrzne txt. W pliku mkv moze byc kilka sciezek audio i np kilka sciezek napisów, chcialbym moc wybrac odpowiednia sciezke audio i txt, sa takie odtwarzacze bluray? oczywiscie chcialbym tez by jakosc dzwieku i obrazu nei ucierpiala, wszystko ebdzie rpzechodzic przez ampli onkyo 616. Jak mozecie podajcie jakies modele ktore spelnilyby moje wymagania. Czy moze lepiej podlaczac dysk pod tv i glos z tv na amplituner? juz sam nie wiem jak to najlepiej podlaczyc i co kupic tak naprawde. Telewizory philips 7008 dostaly podobno dzisiaj aktualizacje, mam nadzieje ze bedzie mozna bez problemu odtwarzac pliki mkv i txt
 
Do góry