Killzone 2

lighthammer

New member
Rozumiem,

tym samym znaleźliśmy wytłumaczenie. Po prostu Twórcy killzone zrobili grę, której akcja toczy się na wymarłej planecie (Mars), na której miał miejsce jakiś kataklizm. Akcja toczy się po ciemku i główny bohater ma problemy z akomodacją soczewki. To wszystko wyjaśnia :D

Crysis: http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=85121 - gdzie tu widzisz dżungle.

Może i fabuła została ulokowana w jakimś surrealistycznym miejscu i porównanie do HL jest mało trafne w tym względzie. Bardziej chodziło mi o grywalność. Może po prostu bardziej podchodzą mi gry od Valve (HL, L4D). Killzone 2 to siepa. Grywalnościa przegrywa zdecydowanie z Gears od War (podobne otoczenie, ukrywanie się za przedmiotami, że o dialogach już nie wspomne - te są znacznie lepsze w GoW).

Edit:
A porównanie jej do Red faction jak i Half Life z pc to już naprawde szczyt wszystkiego

Oczywiście, a jutro zaczniecie pisać, że tej gry do niczego nie da się porównać. Bo to nowy gatunek. Endemiczny.

"Róbta co chceta", ja tam swoją opinie wyraziłem. Zgadzać się z nią nie trzeba. Przymusu nie ma.

Tak jak pisałem wcześniej, przejdę to demo jeszcze raz. Postaram się podejść do niego na maksa pozytywnie :D
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Osłabiłeś mnie do tego stopnia, że dalszej polemiki się nie podejmę.

Chyba mnie nie zrozumiałeś - chodziło mi o porównanie wykonania elementów surrealistycznych z Crysisa (wg. Ciebie bardziej nadającycych się do porównania z KZ2). Przecież wiem, że pełno tam lasów.
 

Dawidowski1000

New member
Panowie! Każdy ma prawo do własnej opinii, jednakże proszę pamietać, że to jest DEMO! a dema wypadają gorzej niz pierwowzór!było tak juz w przeszłości. Musimy poczekać na wersje finalną i dopiero potem wyrazić swoją opinię na podstawie pełnej gry.

Pozdro
 

arsenal

Moderator
VIP
No a nie mówiłem.:)
No cóż. Jeśli to demo miało mnie zachęcić do zakupu pełnej wersji to się kompletnie nie udało. Przeszedłem raz po angielsku( polski wyłączyłem już po dwóch minutach- jest żałośnie) i się zastanawiałem - czym tu się zachwycać? Przykro mi bardzo ale dobry dźwięk 7.1 i AI nie wystarczą na ocenę 10/10 albo 9+. Demo dobre ale jak mi ktoś powie prosto w twarz, że to przełom i ósmy cud świata, dostanie w twarz śmiechem. No i te skrypty. Tu się nic nie zmieniło. Chcecie porównania technicznego dema Killzone z inną grą? W miarę sprawiedliwego? Kroniki Riddicka na PC i pierwszego X'a też miały tylko beton i krew. Gra ma swoje latka a postawcie obok niej to demo i pokażcie mi ten przełom graficzny. :pAlbo lepiej nie. Poczekajcie na reedycję Riddicka na X360 i możemy robić porównanie.:smile:
Jak to często bywa - retuszowane screeny i trailery "HD" oglądane w okienku kompa strasznie napaliły młodzież.
Z oceną gry wstrzymam się jak już ją zakupię w marcu. Gdy opadną emocję i cena.:) Demo? Demo może dostac co najwyżej 7/10. Za dużo się widzialo i grało by się znów nabrać.
Może lepiej by zrobili dając jako demo multiplayer.

P.S. Następna gra pokazuje, że DualShock3 nie nadaje się do FPS'ów.
 

k0val

New member
lighthammer napisał:
Hehe, człowieku - jeśli ktoś z Nas jest mało obiektywny to jesteś to własnie Ty. Przecież ta gra wygląda trochę leiej niż Red faction 2 z PC sprzed blisko 10 lat. Half Life 2 w wydaniu PC i X360 bije ją na głowe.

I nie wciskaj mi tu nic o "osobistych preferencjach" albo smutku, bo tak się skłąda że FPP przeszedłem dziesiątki i po prostu stwierdzam: Killzone 2 to kicha. Bez żadnych uprzedzeń ani konieczności pocieszania się. I nie mam zamiaru tego udowadniac. Po prostu mówię co myśle.

Edit:
Jeszcze raz przejdę to demko i spróbuję znaleźć to "coś" w tej grze. Zobaczymy.
mi się nawet wydaję że ty wcale nie grałeś w te demo :lol:

Jeśli chodzi o różnorodność otoczenia to poczekajcie na pełną wersje tam będzie na masę lokacji.Z tego co pamiętam w pierwszej części killzone na ps2 była spora różnorodność map nawet gra przenosiła nas na jakieś bagna w lesie :) Wydaję mi się więc że będzie na co popatrzeć :popcorn:
Radzę wstrzymać się z radykalnymi ocenami bo te demko może jeszcze się okazać prymitywną namiastką tego co może pokazać pełna wersja gry.Jestem o tym wielce przekonany bo nie raz tego doświadczyłem.
 

dienekes' shade

New member
Masz świętą rację i szanuję opinię każdego z nas. Nie widzę jednak sensu porównywania najładniejszego shootera z PieCa (który ma ultra wysokie wymagania, BTW) do jakiegokolwiek FPSu z konsoli. Naturalnie, i do tego każdy ma prawo...

Póki co, uważam, że KZ2 ma szansę stać się najlepszym shooterem na ps3, ale - przełomowym go nie nazwę. A co do kontrolera - rzecz gustu i przyzwyczajenia, w mojej opinii, na ds3 gra się świetnie - pies jest pogrzebany nie w padzie, a samej grze...

Mam nadzieję, że pełna wersja będzie "chodziła" inaczej, a jeśli nie, że szybko dostaniemy stosownego patch' a (sic!).
 
Ostatnia edycja:

boxik

New member
Ależ zawrzało w tym wątku.... :popcorn:

Chłopaki wyluzujcie, to TYLKO gra! Jednemu będzie się podobała, innemu nie.
W zakładce napisane jest Playstation 3, więc mieszanie wątków PC'towych należy trzykrotnie przemyśleć zanim się coś napisze :banned:.
Jednak powoływanie się na tak lakoniczne i nierzeczowe argumenty uważam za... oj nie, nie dam się wciągnąć.
 

Dawidowski1000

New member
k0val napisał:
Radzę wstrzymać się z radykalnymi ocenami bo te demko może jeszcze się okazać prymitywną namiastką tego co może pokazać pełna wersja gry.Jestem o tym wielce przekonany bo nie raz tego doświadczyłem.

I o tym właśnie mówię:wink:
 

lighthammer

New member
Znowu sie powtórze:

Oczywiście, że porównywanie KZ2 z Crysisem nie ma sensu. Wszyscy na świecie mają tylko PS3, więc innych shooterów nie doświadczyli. Endemiczny KZ2 bije na głowe Pokemony 3D i Dooma 2 no i oczywiście Giana Sisters z Commodore 64. Chwała mu za to. 10/10. Do tych gier można go porównywać, bo jesli odniesiemy się do PC albo X360 to biadaaa...

P.S. Te screeny bez retuszu wyglądają lepiej. :)
 

k0val

New member
panowie lepiej skończmy ten offtopic bo zraz master straci cierpliwość ;)

Podsumowując już przed opublikowaniem dema pisałem że jednym będzie się podobać i będą pisać wychwalające poematy a drudzy wręcz przeciwnie jak widać nie myliłem się.Na razie wstrzymajmy się z tym tematem do premiery gry.
 

cyber78

Member
Bez reklam
lighthammer napisał:
Znowu sie powtórze:

Oczywiście, że porównywanie KZ2 z Crysisem nie ma sensu. Wszyscy na świecie mają tylko PS3, więc innych shooterów nie doświadczyli. Endemiczny KZ2 bije na głowe Pokemony 3D i Dooma 2 no i oczywiście Giana Sisters z Commodore 64. Chwała mu za to. 10/10. Do tych gier można go porównywać, bo jesli odniesiemy się do PC albo X360 to biadaaa...

P.S. Te screeny bez retuszu wyglądają lepiej. :)

Fanboy'om mówimy stanowcze NIE.
Proszę już nie odpisuj na tym wątku - wszyscy poznali twoje zdanie: PC i X??? jest NAJ, nawet x386 i Commodore jest lepsze od PS3, OK. Dziękujemy za zabranie głosu i do widzenia.
 

MMrozo

New member
Po pierwszych minutach mogę powiedzieć, że mi się podoba. Generalnie lubię ten gatunek więc może nie jestem obiektywny ale z drugiej strony tego typu gry nie są dla tych co lubią Mario Bros. albo Cililization. Bardzo podoba mi się możliwość prostego chowania się, strzelania ze osłony z celowaniem lub bez. Generalnie fajne jest sterowanie może faktycznie trochę zbyt wolne ale łączy wiele dobrych pomysłów z tego gatunku. Zobaczymy jak będzie się prezentować pełna wersja bo demo jest zachęcające.
P.S.
Nie skupiał bym się tylko na jakości grafiki choć ta powinna być detaliczna, ostra i płynna ale nie to jest najważniejsze.

Pozdrawiam
 

lighthammer

New member
Heh, klasyczny konsolowiec.
Nie dał rady merytorycznie to próbuje przensieśc "wymianę" na inny grunt.

W takim razie odpowiedz sobie sam. Mógłbym Ci zadać masę pytań, w których pokrętnie nazwałbym Cię kretynem. Tylko pytanie - po co. Sam przed chwilą dałeś mistrzowski popis - zostawmy to samemu sobie.

Całuski.
 
Do góry