Killzone 2

hazbi

New member
Też to zauważyłem ale na szczęście nie było to dłuższe niż przeskoczenie na drugą warstwę płyty podczas oglądania jakiegoś filmu. Wracam przechodzić od nowa :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No i przeszdłem demo...hmm gra na pewno bardzo dobra, fajnie się gra ale o rewolucji moim zdaniem nie ma mowy. Grafika jest b.dobra ale o cudzie technicznym mówić nie można, nie zrozumcie mnie zle, design i wykonanie są first class ale myślałem że upchną w niej więcej detali i po tym jak oglądałem wcześniej screeny, że tekstury będą lepszej jakości. Grafa taka jak na screenach nie jest, gdyż już na tym poziomie grafiki animacja lubi czasem zgubić parę klatek, co w fpsie jest jak dla mnie całkiem sporą wadą. Woda wygląda...zlinczujcie mnie ale jak na xboxie "jedynce", poza tym jest naprawdę dobrze, szczególnie ładnie prezentuje się oświetlenie. Fizyka helghastów bardzo mi się podoba, nie podoba mi się natomiast to że rzucony granat niektóre cięższe rzeczy wywala w kosmos a niektóre lekkie ani drgną. Sterowanie z lekka "mułowate" ale sprawia wrażenie kierowania prawdziwym człowiekiem a nie kukłą co zaliczam na plus. Reszta to naprawdę bardzo dobra gra, bardzo. Ale tylko bardzo dobra. Nie zauważyłem jak na razie czegoś tak przełomowego o czym rozpisują się dzieciaki na forum psxextreme - to poprostu bardzo dobry shooter, z dobrą fizyką, ekstra designem oraz bardzo dobrą grafiką (tylko) oraz co najważniejsze, gra się w to zwyczajnie dobrze. Polski dubbing...eeech, szkoda słów, eunuchy z Nepalu pieją jak panienki a nie prawdziwi żołnierze a fuck to ma być qwa a nie "o jejku". Moja ocena po przejściu demka to 8.8/10 co w moim rankingu jest oceną bardzo wysoką i oby na ps3 wychodziło więcej takich gier to może wtedy, bardziej zakuży się mój x360. Amen
 
Ostatnia edycja:

pawel86ck

New member
sss

Obejrzałem "pierwsze wrażenia" na gamespocie i po grze w demko niestety zgadzam się z tamtejsza opinią. Faktycznie opóźnienie w obrocie kamery jest bardzo denerwujące, jest to pierwszy fps na konsole sprawiający mi trudność w celowaniu (brak akceleracji + takie opóznienie reakcji obrazu na nasze ruchy, testowałem nawet na crt jeszcze dla pewności), bardzo niedobrze że producent gry tak to zostawił, oglądając wcześniejsze gameplaye myślałem że to ci redaktorzy nie umieją grać teraz już jest wszystko jasne. Co do grafiki...... na pewno to bardzo wysoki poziom ale przynajmniej po tym pierwszym levelu nie zachwyca tak jak metal gear solid, uncharted czy zwłaszcza HS;) Tekstury to były lepsze w takim splinter cellu 3 na x1 niestety ale genialne oświetlenie przez większość czasu zdaje się odrwacać od tego apsektu uwagę. Opisałem jak wyglądają same czysto techniczne aspekty bo niestety na nich się zawiodłem, co do grywalności to jest bardzo dobrze, przedewszystkim jest klimatycznie i wielka szkoda że to tylko 10 min gry.
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
Czytając wasze opinie, zaczynam zastanawiać się czy Demo K2 zostalo specjanlie gorzej spreparowane, aby potem dać łupnia w głowę? Nie wiem jeszcze nie grałem (dzisiaj zagram), pytanie dlaczego redaktorzy z naszych rodzimych pism tak bardzo wychwalają ta grę, mówiąc nam o nowej jakości, której w tym demie podobno nie widać. Może po zagraniu w demo podzielę waszą opinię, ale "Why"? Do jasnej ch***$y, 2 szanowane pisma (N+, PSX) nie mogą się przecież mylić!! Wieżę w pełną wersję . . .
A tym czasem do wieczora...
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Na wstępie, dla wszystkich malkontentów, którzy marudzą, że dano nam tylko ok. 10 minut gry... Halo? To jest tylko...demo? Zauważył ktoś? :rolleyes:

Cieszcie się, że w ogóle udostępniono jej bez ograniczeń - w pierwotnej wersji demo miało być dostępne wyłącznie dla nabywców KZ2 w pre orderze. Rozumiem, gra się tak świetnie, że chce się jeszcze i jeszcze i... jeszcze, ale na to musimy jeszcze poczekać. IMO, to demko zdecydowanie wystarcza by wstępnie ocenić grę.

A jak ją oceniam? Grafika jest cudna, ale nie idealna. Spodziewałem się lepszych textur (choć na podkolorowanych screenach i tak nie było dużo lepiej). Te, które mamy w demie, nie zachwycają, choć z drugiej strony, podczas ostrej wymiany ognia z wyjątkowo rozumnym przeciwnikiem, mało obchodzi mnie badanie pixeli - nie ma na to czasu i chęci ;)

Klimat zapewniony przez "brudne", bure otoczenie przypadł mi do gustu. Tak widzę strefę wojny, Strefę Zabijania ;) Nie można traktować różnorodności i bogatej kolorystyki (tu tego brak) jako synonimu świetnej grafiki. To tak, jakby powiedzieć, że w "300" (BD) jest kiepski obraz. Heh :rolleyes:

Trochę o AI - rewelacja. W żadnej grze, w którą do tej pory grałem, adwersarze nie zachowywali się tak nieprzewidywalnie, a co najważniejsze - nie reagowali na to, co dzieje się z otoczeniem i na to, co sam robię. Nie tak dawno, ukończyłem COD5 na weteranie i tamci przeciwnicy to durne kukły, które zawsze były w tym samym miejscu i zawsze zachowywały się tak samo. Makabra.

W KZ2 (demko przeszedłem 5 razy) "Higowie" za każdym razem starali się podejść w inny sposób, dostosowując się do moich ataków - np. w odpowiedzi na mój spam granatów na lewą flankę - obchodzili mnie z prawej. Następnym razem, atakowali w inny sposób unikając detonowanych butli z gazem :eek:k:

Fantastycznie wypada też "krycie się" za murkami - przeciwnik, w odróżnieniu od innych shooterów, nie wychyla się zawsze w tym samym miejscu, przyjmując pewną kulę w pysk, a, w zależności od miejsca ostrzału, kombinuje, by nie zarwać w mózgoczaszkę. Pięknie. Na Elite będzie gruba zabawa :cool: Przechodzenie danego poziomu po kilka razy nie będzie nudne, wszak za każdym razem przeciwnik gotów jest zmienić swoją strategię.

Nie sposób nie wspomnieć o fizyce. Jest świetna - wykorzystywanie otoczenia do ubicia wroga to klasa sama w sobie - strzel w butlę z gazem w odpowiedni sposób, a na niczym rakieta, poleci, bądź poturla się za przeszkodę, za którą czai się przeciwnik i...BOOM! Załatwi go za nas. Rewelacja. Rag dolls' y? :eek:k:. Faktycznie, momentami brak konsekwencji w zachowaniu otoczenia, ale...chyba pora odłożyć lupę i zacząć grać :mrgreen:

Nie wiem, czy też to zauważyliście, ale błoto i krople wody "na ekranie" - sam początek dema - w trakcie desantu, zawsze wyglądały inaczej i były odmiennie umiejscowione. Jestem pod wrażeniem.:eek:k:

Dźwięk - krótko - poezja.

To, co mnie lekko zmartwiło to przycinki podczas loadingów. Są znaczne i mam nadzieję, że calak nie będzie tak "haczył". Da się z tym żyć, ale...

Odpaliłem, zarówno wersję polską, jak i angielską i, choć nasza nie wypada źle, serdecznie jej podziękuję :rolleyes: Pominę to, że fuck=cholera, fucked up=popieprzone itp, itp. Gra aktorów, a w zasadzie jej brak, kładzie całą sprawę. Kiedy dokoła giną kumple, a z nieba pada gra kul, głosy odpowiednie dla rozmowy w klubokawiarni są cokolwiek niestosowne. Wersja anglojęzyczna, dla odmiany, jest świetna w każdym calu :eek:k:

I tu kolejna ciekawostka - nasi kompani mają po kilka textów na każdą okazję, więc i z tego względu, ponownie przechodzenie poszczególnych misji zapowiada się ciekawie :)

Samo sterowanie wypada słabo. W moim przypadku kwestia przyzwyczajenia do celowania L2 i strzelania R2 daje się we znaki, a takiej konfiguracji w KZ2, niestety, nie ma :( Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie, by przy implementacji "krycia się", można byłoby zrobić to lepiej niż Alternate 2.

Faktycznie, celuje się trudniej niż we wszystkich FPSach, w jakie grałem... Po zwiększeniu czułości było lepiej, ale wciąż nie tak, jak powinno być :rolleyes:

Reasumując, zapowiada się najlepszy FPS w jaki grałem, choć, o ile demo nie jest starym/ znerfowanym buildem, nie będzie on idealny...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Ja demko 2 razy robiłem i podobne odczucia jak wiekszości. Jeżlei chodzi o grafikę - nie jest lepsza niż np. w COD 5, co nie znaczy oczywiście, że jest zła - jest bardzo dobra, ale nie zostawiła w tyle poprzedników.

Trochę jak dla mnie za buro i szaro - ja tu chciałem widzieć orgazm kolorów :) - a tu wszystko takie nijakie.

Fabuła nie jest dla mnie ważna, ale mogli wymyśleć coś lepszego niż kolejna wariacja na temat - desant w stylu "Szeregowca Ryana". Tu duży minus.

Bardzo dobre natomiast jest AI przeciwników - biegają, chowają się, strzelają zza winkla, wystawiają rękę z bronią i strzelają, uciekają przed granatami krzycząc "fuck" - TU jest znaczna poprawa i to mi się bardzo podoba.

Podsumowując - oceny w granicach 9/10 na tą chwile całkiem zasłużone
 

cyber78

Member
Bez reklam
Zgadzam się z Tobą "dienekes' shade" - mam nadzieję, że sterowanie będzie można dostosować do własnych upodobań.
Polska wersja - co do tłumaczenia, jak czytałem info SONY, że zostało ułagodzone to byłem mocno zaniepokojony, ale okazało się, że nie jest tak źle, może nawet, jak na lokalizację to bardzo dobrze, ale gra aktorów to dramat. Intonacja głosu - jak gościa, który w szlafroku pije poranną kawę - a tutaj jest wojna. Szkoda.
Myślę, że żadna gra, NIGDY nie będzie idealna. Zawsze da się porównać daną cechę do konkurencji powiedzieć, tam było lepsze sterowanie, a tam lepsze tekstury. Cieszy mnie inteligencja przeciwnika - to daje grywalność i przyjemność. Jak już ocenisz, że grafika taka sobie , mogło być lepiej i tak dalej to zaczynasz grać i cieszyć się zabawą.
Generalnie można już powiedzieć, że poprzeczka jest wysoko i nowe produkcje będą musiały jej sprostać (FAR CRY 2 , gdyby się pojawił w marcu albo w kwietniu to po doświadczeniach z KILLZONE2 byłby zjedzony na starcie).

A co do ciebie, "SierzantHarris" to wybacz, ale twoje posty są wszystkie takie same, właściwie to możesz napisać jeden i wklejać go do każdego wątku o każdej grze na PS3. Bez urazy, nic osobistego, ale takie mam wrażenie.

Konkluzje jest taka: poczekajmy na premierę. Potem każdy napisze, że się zawiódł i że nie jest idealnie jak to opisywali redaktorzy. A później czeka nas szybkie przejście gry i wiele , wiele godzin w multi.
 

mietek099

New member
No ciekawe, ciekawe. Ja niestety muszę poczekać jeszcze trochę na przetestowanie tego dema. Ciekaw jestem, którą wersję kodu dostalismy. W PSX EXTREME jeden z recenzentów napisał, że wersja testowa, którą dostali trochę przed wersją do recenzji, była na jakieś 8/10. Podobno finałowa różni się pod wieloma kątami. Poczekamy, zobaczymy.
 

dienekes' shade

New member
Redundantor napisał:
Jeżlei chodzi o grafikę - nie jest lepsza niż np. w COD 5, co nie znaczy oczywiście, że jest zła - jest bardzo dobra, ale nie zostawiła w tyle poprzedników.

Trochę jak dla mnie za buro i szaro - ja tu chciałem widzieć orgazm kolorów :) - a tu wszystko takie nijakie.

Zabawne, że ktoś w ogóle może spodziewać się po KZ2 "orgazmów kolorów":hmm: To nie spacer po ogrodzie botanicznym, a walka na planecie trawionej ogniem i nękanej ostrzałem artyleryjskim :rolleyes: Do tego porównanie KZ 2 do równie burego COD5 :fool:

Haha, czy dziś mamy 1ego kwietnia, czy to jakaś prowokacja? :p
 

boxik

New member
Znowu przyszło mi testować własną cierpliwość, bo ściąganie dema szło u mnie jak po gruzie. Poddałem się i zasnąłem po dość upierdliwym dniu w robocie.
O północy obudziłem się i wiedziałem że jeśli nie odpalę KZ2 to noc będzie zmarnowana. Pierwsze wrażenia jak u większości dotyczyły grafiki, która lekko mnie zawiodła. Zgadzam się z większością, że brak detali razi. Mogło być lepiej, ale chwilę później przestało mnie to razić. Chciało się krzyknąć Urrraaa! (pozostałości po COD5). Dźwięk jaki usłyszałem (na słuchawkach bo domownicy śpią) był rewelacyjny. Mowa o ANG wersji, PL jeszcze do sprawdzenia.
Mimo licznych nawyków sterowania z innych gier (L2 ;)), przyzwyczajenie się do nowego układu było kwestią kilku minut.
Oprawa, koncepcja i styl gry jest przemyślany od A do Z. Grę trzeba mieć, mimo pewnych niedociągnięć.
Po ukończeniu dema spało mi się znakomicie. :eek:k:
 

cyber78

Member
Bez reklam
dienekes' shade napisał:
Zabawne, że ktoś w ogóle może spodziewać się po KZ2 "orgazmów kolorów":hmm: To nie spacer po ogrodzie botanicznym, a walka na planecie trawionej ogniem i nękanej ostrzałem artyleryjskim :rolleyes: Do tego porównanie KZ 2 do równie burego COD5 :fool:

Haha, czy dziś mamy 1ego kwietnia, czy to jakaś prowokacja? :p
Dokładnie, tym bardziej po lekturze historii konfliktu - planeta z zatrutą atmosferą i tak dalej. A "ps_user" narzeka, że brakuje jakiś trawek itp. - szkoda słów. I to jest tylko demo, jak cała gra będzie w tej samej lokacji to będzie można narzekać, ale nie teraz.
 

dienekes' shade

New member
cyber78 napisał:
Dokładnie, tym bardziej po lekturze historii konfliktu - planeta z zatrutą atmosferą i tak dalej. A "ps_user" narzeka, że brakuje jakiś trawek itp. - szkoda słów.

Poważnie - gdyby akcja rozgrywała się na Marsie, co i raz ktoś wyjeżdżałby z textem: "Uh, nudno tu- czerwono i w ogóle... Oczekiwałem ferii kolorów" :rolleyes:.

Niektórzy najzwyczajniej nie trybią, że skoro twórcy mieli taką koncepcję, a nie inną, pozostaje ją zaakceptować, albo grać w co innego. Czynienie zarzutu z elementu, który wynika z intencji twórcy, jest bezcelowe.

Ps. Trawki są. Ba, nawet kwiatki się znajdą :eek:k:
 

lighthammer

New member
Sorry, ale gra nie jest żadnym przełomem (oceniając po demku). Nie ma najmniejszych szans (graficznie) w porównaniu do PC-towego Crysisa, Far Cry 2 itp. (ilość detali itp.). O wiele lepiej gra się w Left 4 Dead (X360), a wcześniej wspomniany FC2 na X wyglada znacznie lepiej.

Przypomina trochę FPP jakie pojawiały się kilka lat temu. Przeszedłem demko i mogę stwierdzić tylko jedno: bez rewelacji. Zobaczymy czy pełna wersja coś wniesie, bo jak na razie z zapowiedzi wspaniałej gry został gruz. Miejmy nadzieję, że chociaż inteligencją przeciwników w trybie HARD będzie pozwalła na uzyskanie miodności / dyżej grywalności.

Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Hmm widzę że nie każdego grafika powala na kolana, mi się bardzo podoba. Ogólnie gra świetna, duża rozpierducha. Ciekawie zapowiada się oprawa dźwiękowa. Wczoraj jakoś się nie wkręciłem, dziś usiądę na spokojnie i pewnie jeszcze bardziej przekonam się do tego tytułu.

Pozdro
 

dienekes' shade

New member
Myślę, że niektórzy nie potrafią rozgraniczyć pewnych kwestii i osobiste preferencje przelewają na ocenę technicznych aspektów oprawy graficznej w KZ2. Nie można, przy zdrowych zmysłach, porównywać hasania po dżungli/ sawannie z bieganiem po ruinach i zgliszczach.

No i wplatanie pecetowych wydań do porównania z grą na konsolę :hmm: Trzeba być naprawdę smutnym i odczuwać nieodpartą chęć pocieszenia się :rolleyes:
 

lighthammer

New member
Hehe, człowieku - jeśli ktoś z Nas jest mało obiektywny to jesteś to własnie Ty. Przecież ta gra wygląda trochę leiej niż Red faction 2 z PC sprzed blisko 10 lat. Half Life 2 w wydaniu PC i X360 bije ją na głowe.

I nie wciskaj mi tu nic o "osobistych preferencjach" albo smutku, bo tak się skłąda że FPP przeszedłem dziesiątki i po prostu stwierdzam: Killzone 2 to kicha. Bez żadnych uprzedzeń ani konieczności pocieszania się. I nie mam zamiaru tego udowadniac. Po prostu mówię co myśle.

Edit:
Jeszcze raz przejdę to demko i spróbuję znaleźć to "coś" w tej grze. Zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Heh, najwyraźniej nie czytałeś tego, co pisałem o grafice we wcześniejszych postach :rolleyes:, a nawet jeśli, widocznie tego nie zrozumiałeś. KZ2 nie ma oszałamiającej grafiki, ale w mojej opinii, i tak jest bardzo, bardzo dobrze.

Jeżeli utrzymujesz, że porównanie gier z PieCa do gier na konsolę (pod kątem grafiki) ma sens, gratuluję pomysłu :D

Ty przeszedłeś dziesiątki FPSów (wow :rolleyes:), ale skąd przekonanie, że w moim przypadku jest inaczej? I tu dochodzimy do sedna mojej wypowiedzi - kwestii gustu-Tobie KZ2 nie podszedł, mi podoba się bardzo, choć do ideału mu daleko. Aha, w ideał jeszcze nigdy nie grałem.

Ps. Ja też piszę, co myślę :) I nadal uważam, że zestawienie np. FC2 z KZ2 nie jest właściwe. Lepiej porównać Crysisa z FC2 - podobne otoczenia, łatwiej więc wyłowić zwycięzcę.
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Kicha, to może i jest, ale tylko dla tego że tacy ludzie jak ty lighthammer trafiają się na tym forum, i dezorientują innych, bo twoje wypowiedzi z rzeczywistością to raczej nic wspólnego nie mają :). Według mnie gierka jest naprawde porządna, grafika świetna choć nie idealna( taka chyba nie istnieje) jedyne do czego można sie przyczepić to sterowanie troszke za wolne, ale myśle ze po jakims czasie da sie przyzwyczaić. A porównanie jej do Red faction jak i Half Life z pc to już naprawde szczyt wszystkiego:D
 
Do góry