Kalibracja kina domowego - dyskusja.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym tkwi caly ich urok, te kolumny sa ogromne i budza szacunek. Gdbyby ta cena byla bardziej przyjazna, to postawilbym sobie je jako cel, ale nie dla psa kielbasa i zostanie mi chyba podziwianie fotek.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to podziwiaj, piękną linię...kolumn oczywiście ;)
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    35,4 KB · Wyś: 176

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No to podziwiaj, piękną linię...kolumn oczywiście ;)

Nie wiem jak one graja ale na pewno wolalbym je jak ja :) ale z kolumn takich co mi sie podobaja to wlasnie albo B&W Diamondy albo sonusy fabery, pozniej deko nizej to ProAc, dynaudio ( oczywiscie mowa o wysokich modelach) ... dalej to juz kwestia gustu i triangle magellany sa fajne i MA platinum- byloby co wymieniac :) fajnie ze sobie mozna chociaz popatrzec.. bo do wiekszosci tych dobrych i wysokicch modeli to i salon z 50 m od razu trzeba szykowac wiec pozostaje to w wiekszosci wypadkow w kwestii marzen.
 
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
Witam, mam pytanie z serii głupich :( a mianowicie czy należy zrobić auto kalibracje amplitunera posiadając tylko 2 kolumny frontowe ? Szukałem wszędzie i nie znalazłem odpowiedzi. Dziękuje i pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jest to raczej pozbawione sensu. Nawet nie wiem czy tylko na 2 kolumnach autokalibracja by zaskoczyla, nigdy tego nie testowałem? Z drugiej strony niektóre funkcje uaktywniają się po załączeniu audyssey. U mnie np. bez audyssey nie zaskoczy Dynamic EQ. Jeżeli Ci pójdzie na 2 kolumnach to możesz spróbować, przecież nic nie tracisz. A i tak później musisz dać fronty na Full Band i ustawić tryb stereo. Jeżeli te dopalacze można wlączyć bez audyssey, to już kalibracja wydaje się mniej sensowna.

Ja bym zrobil, chocby dla poprawnego ustawienia odleglosci, itp, a przeciez ampli wykryje, ze pozostalych nie ma i po klopocie.

Niby można, tylko w sumie po co? Przecież na wzmaku stereo tez nie ustawiamy odległości? Kolumny nie będą odcinane i ma iść przez nie pełne pasmo, czyli po prostu w tym momencie ampli ma służyć za wzmak stereo. Ale przecież może spróbować.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Bez kalibracji nie zalczy sie audyssey, czy sam Dynamic EQ bez ktorego wiemy ze sprzet nie gra, takze kalibracja jak najbardziej wskazana.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko chlopaki pisali że w Onkyo 609 i młodszych można wyłączyć audyssey i załączyć Dyn. EQ. U mnie te 2 funkcje są powiązane i jak załączam Dyn.EQ to automatycznie załącza mi się audyssey.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest to raczej pozbawione sensu. Nawet nie wiem czy tylko na 2 kolumnach autokalibracja by zaskoczyla, nigdy tego nie testowałem? Z drugiej strony niektóre funkcje uaktywniają się po załączeniu audyssey. U mnie np. bez audyssey nie zaskoczy Dynamic EQ. Jeżeli Ci pójdzie na 2 kolumnach to możesz spróbować, przecież nic nie tracisz. A i tak później musisz dać fronty na Full Band i ustawić tryb stereo. Jeżeli te dopalacze można wlączyć bez audyssey, to już kalibracja wydaje się mniej sensowna.



Niby można, tylko w sumie po co? Przecież na wzmaku stereo tez nie ustawiamy odległości? Kolumny nie będą odcinane i ma iść przez nie pełne pasmo, czyli po prostu w tym momencie ampli ma służyć za wzmak stereo. Ale przecież może spróbować.

Tez mam takie zdanie jak kolega.
 

hans2

Banned
@jumper.as: zrob. co prawda duzo lepsze efekty po kalibracji by byly jakbys dokupil suba (bo kalibracja wiekszosc swoich wysilkow skupia wlasnie na subie), ale nawet w 2.0 i tak powinna sie poprawic klarownosc.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylko chlopaki pisali że w Onkyo 609 i młodszych można wyłączyć audyssey i załączyć Dyn. EQ. U mnie te 2 funkcje są powiązane i jak załączam Dyn.EQ to automatycznie załącza mi się audyssey.

A nie masz opcji Bypass L/R ktora wylacza EQ dla frontow ale zostawia Dynamic EQ ja tak teraz slucham non stop i jak wlacze Audyssey czy Flat to jest szok:D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie. Ja mogę zrobić tak: wyłączyć audyssey zupełnie, ustawienia manualne equalizera ( zabawa w Hz) i audyssey włączone. Ale jak tylko bym próbował załączyć Dyn. EQ to automatycznie mi się załącza audyssey
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bo ty masz Krzesiek chyba taka podstawowa wersje Audyssey w swoim Onkyo nie? Powiem Ci ze szkoda bo Bypass idealnie sprawuje sie w stereo, dziala DynEQ ale bez korekcji audyssey i brzmienie jest bardzo fajne, co wiecej mozna zalaczyc Restorer ktory niby polepsza jakosc MP3 ale dobrze spisuje sie takze przy niekompresowanej muzyce i dzieki temu Stereo jest na dosc dobrym poziomie, z ladna dynamika.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak, ja mam audyssey 2EQ. Wiesz, teraz to już nie mam problemu ze stereo, bo mam osobny zestaw, a do kina sprawuje mi się to Onkyo fajnie. Zresztą teraz nawet w nowych modelach Onkyo np: 616 nadal występuje audyssey 2EQ.
 
Do góry