Jamo s606

silvel2

New member
Dzięki za odpowiedź. Napewno czegoś poszukam tylko nie wiem od czego mam zacząć:) Wiem tylko, że wzmak powinien mieć wejście gain in. Szukam czegoś co uwydatni średnice i okiełzna bas na bardziej twardy.

Mógłbyś polecić jakieś konkretne modele? Czy ten NAD z Twojego podpisu będzię odpowiedni mocowo?
 

radzique

New member
pepe napisał:
Jeśli można spytać :) gdzie dostałeś taką cenę za ten zestaw? W tej cenie to owszem ale z C5.

a no pewnie, że można, o ile mnie tu nie nie zbanują za reklame konkurencji ;)

Koris w Poznaniu na dąbrowskiego. Posłuchałem sobie najpierw, potem trochę cenowej negocjacji i staneło na 2199 pln, cena dobra bo faktycznie w necie ciężko znaleźć zestaw z C7, C6 i C3 na tyłach.
Obsługa w porządku i sklep polecam jak najbardziej
 

don111

Banned
silvel2 napisał:
Dzięki za odpowiedź. Napewno czegoś poszukam tylko nie wiem od czego mam zacząć:) Wiem tylko, że wzmak powinien mieć wejście gain in. Szukam czegoś co uwydatni średnice i okiełzna bas na bardziej twardy.

Mógłbyś polecić jakieś konkretne modele? Czy ten NAD z Twojego podpisu będzię odpowiedni mocowo?
NAD 3240PE to świetny wzmacniacz, gra ocieplonym brzmieniem, ma wejście na końcówkę mocy (main in), ja swojego kupiłem za 450zł (z wymienionym kablem sieciowym), normalnie chodzą taniej ze 100zł... cięzko trafić lepiej grający wzmacniacz nawet za 2x tyle (w używkach)
 

pepe

New member
radzique napisał:
a no pewnie, że można, o ile mnie tu nie nie zbanują za reklame konkurencji ;)

Koris w Poznaniu na dąbrowskiego. Posłuchałem sobie najpierw, potem trochę cenowej negocjacji i staneło na 2199 pln, cena dobra bo faktycznie w necie ciężko znaleźć zestaw z C7, C6 i C3 na tyłach.
Obsługa w porządku i sklep polecam jak najbardziej

serdeczne dzięki za info :)
 

franeek

New member
Nikt nie zauważył więc sam sobie strzelę komplementa , iż bardzo dobrze że sprowadziłem rozmowę na poprawny , przyjacielski tok postrzegania surrealistycznego świata dźwięku ;)
 

tomil

New member
A ktoś nie był przyjacielski? Więc dlaczego ktoś miałby strzelać kompleksy?

Surrealistyczny czy subiektywny- bo ja tylko subiektywnie stwierdziłem to co mi się wydaje- co odczułem podczas odsłuchu. I jeśli ktoś odberał to jako atak to niestety nieprawdziwie.
Po lekturze forum miałem zamiar kupić te S606. Niestety w sklepie się okazało, że nie do końca mi pasują. Podobnie zresztą jak i Cantony. A to zdaje się dwie różne półki cenowe- Cantony nawet były ciut droższe niż Kefy a zagrały moim zdaniem mniej przyjemnie- nie napiszę gorzej bo narażę się na ostracyzm;) . Może tani amplitunerek je przyblokował, albo...
A no i kończąc myśl- do takiego amplitunerka (Onkyo S-506), kolumn za 5 tysi za parę zdecydowanie bym nie podłączył, bo i takich głośników raczej bym nie kupił. Niestety nie stać mnie na oddzielny pokój do odsłuchu, a kupowanie drogiego sprzętu do pokoju z meblami nie ma sensu (tak mi się zdaje). Surrealistyczny dźwięk zginie gdzieś pomiędzy kanapą, stołem a komodą ;) . Pozostanie subiektywne uczucie niedosmaku.
Wracając do amplitunerka- podobnie jak S606, zdaje się i on zbierał dość pochlebne opinie w literaturze, nazwijmy to fachowej.
Poza tym za takie pieniądze wolałbym posłuchać świstu Garreta GT 22 i poczuć 1,5 mbar doładowania.

Jeśli ktoś poczuł się urażony moją wypowiedzią- niezmiernie tego żałuję. Żałuję także tego, że jedna wypowiedź jest traktowana jako nieprzyjacielska, druga (mniej przyjemna w tonie) już za rzeczowy komenarz.
Pozdrawiam i życzę miłych odsłuchów.
Niech Moc będzie z Wami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mysioo

New member
jamo 606 hcs czy HKTS 11

Witam
Wymieniam stary zestaw (yamaha V440 +dvd+tonsil) na wzmaka z nowymi dekoderami(chyba denon 1909 ) pod kino domowe.Ponieważ miałem rózne wzmaki ,to głośniki jakoś z czasów młodości mi zostały- altusy tonsila.Grały u mnie ze 25 lat .Potem dodałem centralny i tylne coby obsłużyć nowsze wzmaki.Poniewaz barwa altusów mi odpowiadała chciałbym zakupić jakiś zestaw po kino do nowago wzmaka.Stary już jestem ;-) ,dźwieków za wiele już nie słyszę ,a po zakupie plazmy 50' kobita każe mi się z tymi gratami wynosić ,bo miejsca mało.... No i mam pytanie !
Które z tych dwóch byście polecili ? Harman mniejszy ,subtelniejszy,.no i można przód i tył na ścianie powiesić(coś dla poprawienia czynnika WAF). Jamo z kolei ...no cóz ,jakoś mam wieksze zaufanie do "tradycyjnych " kolumieniek, a i opinie zbierają lepsiejsze. No i jak Jamo to czy sub obowiązkowo(czy może później ,bo z budżetem cienkawo-pasożyty na studiach :( oba)
Mój pokój to prostokąt o wymiarach 4x4,5m, a wmak będzie najprawdopodomniej firmy denon 1909. Może ktoś miał mozliwość posłuchania jednych i drugich ? W zasadzie 80% do kina 20% do muzy.
pozdrawiam
 

boromirep

New member
jamo

troche głupie pytanie ale co mi tam , czy ktos wie jak sprawdzić czy kolumny grają ok , chodzi mi o to że brzmia jakos płasko , albo sie przyzwyczaiłem albo coś jest nie tak , czy jest moze jakaś plytka testujaca czy co , a moze powinienem szukac przyczyn w amplitunerze ? i czy poluzowanie kabli moze miec na to wpływ .
 

rufus78

New member
Witam,

Nabylem wlasnie h/K 255 i teraz czas na kolumny. Prosze o porade - waham sie pomiedzy:

a) 5.0 z Jamo s606 HCS 3
b) tylko stereo z Yamaha NS-555.

Pomieszczenie ma ok 40 m2, planuje do tego jeszcze DVD 49 albo 39. Rozklad to jakies 50/50 muzyka i filmy. W wawie znalazlem Jamo za 1700 pln. BlackNinja czy mozesz mi zaproponowac lepszą cene?
 

rufus78

New member
Dzieki za odpowiedz. Musze jeszcze kupić TV a i tak juz przekroczylem dosyc znacznie zakladany budzet takze zostane przy S606. Zreszta własnie kupilem zestaw 5.0 i nie moge go wytaszczyc z samochodu, strasznie ciezke cholerstwo :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rufus78

New member
W zestawie z jamo dostalem kolce i takie plastikowe podkładki. Czy ja dobrze kumam, ze te plastikowe nakładki to są do kolców zeby nie poniszczyły podłogi?

czy w ogóle jest sens zebym uzywał kolców jesli kolumny u mnie stoją na marmurowej podłodze - obawiam sie, ze własnie bedzie drżenie jak kolce beda bezposrednio stykały sie z kamienną podłoga?
 

Miran

New member
Też się nad tym zastanawiałem i w końcu zrobiłem tak jak piszesz ,założyłem te plastiki pod kolce i całkiem stabilnie to stoi a czy potrzebne to nie wiem ale poważniej wygląda.:)
 

Prokop

New member
Bez reklam
rufus78 napisał:
W zestawie z jamo dostalem kolce i takie plastikowe podkładki. Czy ja dobrze kumam, ze te plastikowe nakładki to są do kolców zeby nie poniszczyły podłogi?

czy w ogóle jest sens zebym uzywał kolców jesli kolumny u mnie stoją na marmurowej podłodze - obawiam sie, ze własnie bedzie drżenie jak kolce beda bezposrednio stykały sie z kamienną podłoga?
Jeśli masz marmurową podłogę to nie ma sensu używać plastikowych podkładek, kolce wkręć. Nie chodzi o drżenie tylko o dseparowanie kolumny od podłoża. Jeszcze jedna ważna sprawa. Ze względu na konstrukcję tych kolumn (głośnik niskotonowy z boku, bas reflex z tyłu) musisz ją odsunąć od ściany przynajmniej z 25cm, po bokach najlepiej dać dużo przestrzeni (najlepiej ustawiać kolumny wzdłóż dłuższej ściany pokoju). Jest to ważne bo inaczej brzmienie kolumn znacznie się pogorszy. Przy dobrym ustawieniu dostaniesz naprawdę mocny i głęboki bas. Ja mam do tego zestawu jeszcze subwufera jamo SUB 300, ale odpalam go tylko do filmów bo same kolumny mają w zupełności wystarczająco niskiego i mocnego basu. Jeśli chodzi o głośniki efektowe (tylne) to warto zainwestować w stojaki pod kolumny. Niestety bas reflex z tyłu w tych kolumienkch raczej nie pozwala na powieszenie ich na ścianie i uzyskanie dobrego brzmienia zwłaszcza przy słuchaniu muzy w 5.1 przy filmach jest ok. No ale nie wszyscy preferują muze w 5.1 a raczej w stereo.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
witam.

postanowiłem wymienić swoje m-audio na coś trwalszego co będzie grało z onkyo 606. w 80% kino akcji i scfi i kostiumowe z dużą ilością efektów w 20% muzyka popowa i rok.

Zależy mi na jak najlepszym odwzorowaniu naturalnego czystego dźwięku.
Skłaniam się właśnie ku jamo 606

proszę o poradę czy jamo 606 czy może zastanowić się tez nad:

TANNOY MERCURY F3
QUADRAL QUINTAS 500
TONSIL FENIX

które z nich spełnią oczekiwania, niestety nie mam w okolicy możliwości ich odsłuchu, jedynie 50km ode mnie w media markt gdzie na 25 kompletów kolumn 23 to m-audio a 2 warhfedale

 

rufus78

New member
Prokop napisał:
Jeśli masz marmurową podłogę to nie ma sensu używać plastikowych podkładek, kolce wkręć. Nie chodzi o drżenie tylko o dseparowanie kolumny od podłoża. Jeszcze jedna ważna sprawa. Ze względu na konstrukcję tych kolumn (głośnik niskotonowy z boku, bas reflex z tyłu) musisz ją odsunąć od ściany przynajmniej z 25cm, po bokach najlepiej dać dużo przestrzeni (najlepiej ustawiać kolumny wzdłóż dłuższej ściany pokoju). Jest to ważne bo inaczej brzmienie kolumn znacznie się pogorszy. Przy dobrym ustawieniu dostaniesz naprawdę mocny i głęboki bas. Ja mam do tego zestawu jeszcze subwufera jamo SUB 300, ale odpalam go tylko do filmów bo same kolumny mają w zupełności wystarczająco niskiego i mocnego basu. Jeśli chodzi o głośniki efektowe (tylne) to warto zainwestować w stojaki pod kolumny. Niestety bas reflex z tyłu w tych kolumienkch raczej nie pozwala na powieszenie ich na ścianie i uzyskanie dobrego brzmienia zwłaszcza przy słuchaniu muzy w 5.1 przy filmach jest ok. No ale nie wszyscy preferują muze w 5.1 a raczej w stereo.
Dzieki za odpowiedz. Obawiam sie, ze bede mial problem z ustawieniem kolumn wlasnie ze wzgledu na ten niskotonowy z boku. Salon ma ksztalt prostokąta ok 5 x 8 m. Na tym dluzszym boku jest 2 m sciana gdzie bedzie wisial tv i staly kolumny potem przerwa ok 1.5m potem sciana i znowu przerwa 1.5 (wejscia do pomiesczenia i znowy 2m sciana (chyba najlepiewj jakbym wkleil rysunek). Rzecz w tym ze kolumny beda oddalone od siebie ok 2 m z czego jednej boczny głosnik bedzie wychodzil na pokoj ale druga bedzie jakies 20 cm od sciany i boje sie ze to zepsuje jakosc. Kanapa z ktorej bede słuchal i ogladal jest jakies 5 m od kolumn i TV. Zrobie rzut z góry i wrzuce jesli jest tu taka opcja i poprosze Was o rade....
 

darcun

New member
Bez reklam
Jamo S606 HCS3+subwoofer Jamo SUB 250

Ostatecznie zdecydowałem się na kolumny Jamo z subwooferem jak w tytule.W dniu dzisiejszym kurier dostarczył głośniki dobrze zapakowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem w czasie transportu.
Jeśli głośniki będą tak grały jak wyglądają to będę mógł powiedzieć,że dokonałem właściwego wyboru.
Zakupu dokonałem u blackninji-LOCO Krzysztof Górski.
Cena za w/w kolumny bardzo korzystna i porównywalna z cenami w sklepach internetowych.Osobiście się przekonałem,że zakupy w tym sklepie to komfort psychiczny,profesjonalizm i bardzo wysoka kultura personelu.
Z chwilą dostępności nowej serii amplitunerów Onkyo, równiez dokonam zakupu w tym sklepie.
Myślę,że wszystkie pozytywne opinie o sklepie i głośnikach Jamo są zasłużone.
 

lord_yabol

New member
Witam,

Panowie mam zestaw jamo s606 + suba jamo 200. Mam pytanie na jakiej czestotliwosci macie w amplitunerze odcięcie suba (mi audyssey ustawia 40 Hz czy tez kHz)?

Pozdrawiam
 
Do góry