Jamo s606

Prokop

New member
Bez reklam
Do 2000zł też bardzo dobry wybór jeśli chodzi o dźwięk, ale reszta jakoś słabo mi sie widzi, 2 wejścia HDMI, brak korekcji czestotliwościowej i natężeniowej dźwięku dla pomieszczeń, o sekcji video nie ma co wspominać bo niewielkie ma możliwości, no i brak tunera radiowego (jeśli się nie mylę). Ostatnio sporo poczytałem o DENONIE AVR-1909, i chyba wychodzi na prowadzenie przed ONKYO, i ten wygląd :)
 

IGBT

New member
Denon 1909 to naprawdę dobry sprzęt. W MM dałem wczoraj za niego 1800zł. Za te pieniądze jest chyba bezkonkurencyjny. Teraz kolejny dylemat - jakie kolumny? Poważnie zastanawiam się nad S 606 chyba, że trochę dołożyć na coś lepszego. Podobno głośniki powinny kosztować 2x więcej niż ampli. Ile w tym prawdy. Wiem, że jakość nie zależy liniowo od ceny ale może coś w tym jest.
 

don111

Banned
Jamo 606 to bardzo kiepskie kolumny ale dla Denona i tak aż za dobre. Podobnie jak i dla innych amplitunerów w tej cenie.
 

IGBT

New member
Jeśli kwestia czy sprzęt jest dobry/zły jest tylko w cenie to ostatnio Denon 1909 podrożał do 2450 zł. Czy teraz jest lepszy niż wtedy gdy kosztował 2000 zł?:)
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
don111 napisał:
Jamo 606 to bardzo kiepskie kolumny ale dla Denona i tak aż za dobre. Podobnie jak i dla innych amplitunerów w tej cenie.


Czyli warte polecenia dla pewnego segmentu cenowego ampli.

Mały wywiad - "Czy polecił by pan Jamo 606"
- Oczywiście ;) do Denona 1909 w zupełności ;)

zacytuję odpowiedź dla Twojej szanownej osoby z innego forum z którego wypędzili mnie podobni SPECE

anonimus napisał:
Przedstaw zainteresowanym dokładniej produkty które uważasz za godne polecenia w danym segmencie. Ich wady - zalety, a nie tylko wypisuj nazwy i stwierdzaj że te będą super a te "grają jak gówno" Bo tak na pewno nie zachowuje się specjalista.
 

IGBT

New member
don111 jeśli denon wg ciebie jest taki kiepski to czemu używasz 2106?
Myślisz, że usłuszałbyś różnicę w kinie pomiędzy 1900 a 2309, który kosztuje 3400 zł?
 

tomil

New member
don111 napisał:
Jamo 606 to bardzo kiepskie kolumny ale dla Denona i tak aż za dobre. Podobnie jak i dla innych amplitunerów w tej cenie.

I tu się mylisz.
Sprzęt na jakim odsłuchiwałem tych kolumn nie kosztuje fortuny. Wręcz przeciwnie (Onkyo TX-SR506). I muszę powiedzieć, że dźwięk nie należał do najprzyjemniejszych. Ogólnie pudełkowaty, bas walący po uszach.

Myślę, że jakby zrobić mały teścik- te same kolumny a różne wzmaki, niewielu byłoby w stanie wyczuć różnicę. Piszę tu o różnicy cenowej 1000-2500 tys.

Idąc Twoim tropem rozumowania do tego sprzętu powinienem kupić w Carrefourze lub innym Auchan kolumny za 500 PLN i cieszyć się jak zajefajnie grają.
 

franeek

New member
W którymś momencie kończą się mozliwości odsłuchu każdych kolumn. W końcu trafią na sprzęt który wyciągnie z nich wszystko i następne będą tylko grały inaczej - ale jakościowo podobnie do poprzednika.

Z tym że Jamo 606 gra słabo się nie zgodzę ale jeśli ktoś porównuje je do zestawu kolumn której jednej element kosztuje tyle co cały zestaw to już mały żart ;)
 

Prokop

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, że osoby które się wypowiadają źle o jamo S 606, porównują je do kolumn w ich przedziale cenowym, a nie do sprzętu za parę tysięcy zł (choć bardziej skłaniam sie do tej drugiej opcji, bo w tym przedziale cenowym grają naprawdę dobrze), bo w takim wypadku wasza opinia jest że tak powiem ładnie nic niewarta i się poprostu lepiej nie wypowiadajcie. Z moich wrażeń kolumy te grają bardzo dobrze, zresztą potwierdzają to testy paru audiofilskich gazet. No chyba że jesteście lepszymi "znawcami" sprzętu (ale jakoś nie sądze).
 

radzique

New member
no ja np ostatnio odsłuchiwałem 606 razem z kef c7 i jbl e60.

I stoją u mnie C7 ;). Jamo wg mnie wypadły lepiej od jbl ale sporo gorzej od Kef'ow.
 

don111

Banned
tomil napisał:
I tu się mylisz.
Sprzęt na jakim odsłuchiwałem tych kolumn nie kosztuje fortuny. Wręcz przeciwnie (Onkyo TX-SR506). I muszę powiedzieć, że dźwięk nie należał do najprzyjemniejszych. Ogólnie pudełkowaty, bas walący po uszach.

Myślę, że jakby zrobić mały teścik- te same kolumny a różne wzmaki, niewielu byłoby w stanie wyczuć różnicę. Piszę tu o różnicy cenowej 1000-2500 tys.

Idąc Twoim tropem rozumowania do tego sprzętu powinienem kupić w Carrefourze lub innym Auchan kolumny za 500 PLN i cieszyć się jak zajefajnie grają.
nie kolego, to Ty się mylisz, bo nie wiesz tak naprawde co to za szmelc w stereo - tanie amplitunery, w ogóle porównywanie jakichkolwiek kolumn na amplitunerach mija się z celem bo z miejsca, od razu wiadomo że kolumny nie pokażą w pełni tego co potrafią, nawet takie tanie jak Jamo...
co do tych s606 to owszem biorąc pod uwagę ich cenę może być (tragedii nie ma) ale ogólnie w granicach do ok 1,5k to raczej słabe kolumny

a o co tu chodzi - zawsze im lepsze kolumny tym lepiej z każdą prawie elektroniką zagra ale.... podłączyłbyś kolumny za 5 tys. do takiego amplitunerka Denona czy Onkyo i co ? to by tylko trochę lepiej zagrało od tanich Jamo, mimo że powinna być deklasacja - chodzi o to że Jamo ten amplituner ograniczy może w niewielkim stopniu (mimo to na wzmacniaczu potrafią zagrać lepiej i to wyraźnie - to już sprawdzone) a wysokiej klasy kolumny będą grały na pół gwizdka swoich możliwości (mimo to i tak lepiej niż te przykładowe tanie Jamo)
 

silvel2

New member
don111 napisał:
chodzi o to że Jamo ten amplituner ograniczy może w niewielkim stopniu (mimo to na wzmacniaczu potrafią zagrać lepiej i to wyraźnie - to już sprawdzone)

Mam te kolumny już kilka miesięcy. Odsłuchiwałem kolumny raczej z przeznaczeniem do KD i spełniły moje oczekiwania.
Ostatnio jednak przekierunkowuje się w stronę stereo. Jamo 606 w stereo na amplitunerze całkowicie sobię nie radzą (rozwleczony bas, brak średnicy itd...).
Kolumny napędza Onkyo 606. I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest sens wykorzystać preout w amlpi na niedrogi używany wzmacniacz? Czy poprawa(która pewnie będzie) jest warta wydania powiedzmy 500 zł na używanego wzmaka?
 

franeek

New member
I dlatego ludziska posiadają w swoich konfiguracjach tanie amplitunery które może troszke dziwnie wyglądają na tle wypasionych wzmaków.
Jeśli kupisz wzmacniacz za 500zł (uzywany) będziesz miał i stereo i KD w takim zestawieniu a tak uściślając to w stereo nie zawiodły kolumny tylko amplituner.
 

radzique

New member
Jasob napisał:
Radziqe tylko zapomniałeś dodać że para Kef C7 kosztuje tyle co cały zestaw 5.0 Jamo 606 hcs3.

hmm, zapłaciłem 2199 zł, za zestaw C7, C6 i C3, więc bez przesady. Różnica 400 zł jest warta do rozważenia.
Jamo mają jeszcze jedną wadę, są trudne do ustawienia z tym bocznym basowcem, dodatkowo strasznie głębokie i bs z tyłu, co dla mnie też było nie do przyjęcia.
 

don111

Banned
silvel2 napisał:
Mam te kolumny już kilka miesięcy. Odsłuchiwałem kolumny raczej z przeznaczeniem do KD i spełniły moje oczekiwania.
Ostatnio jednak przekierunkowuje się w stronę stereo. Jamo 606 w stereo na amplitunerze całkowicie sobię nie radzą (rozwleczony bas, brak średnicy itd...).
Kolumny napędza Onkyo 606. I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest sens wykorzystać preout w amlpi na niedrogi używany wzmacniacz? Czy poprawa(która pewnie będzie) jest warta wydania powiedzmy 500 zł na używanego wzmaka?
500zł ? to już byłaby deklasacja ampli... za 200zł nawet kupisz coś co zagra bez porównania lepiej :grin:
generalnie dokupienie wzmacniacza daje największe różnice w ożywieniu kolumn - dynamika, wykop, bas, rytmiczność - to słychać od razu
 
Ostatnia edycja:
Do góry