Jamo s606

K@mil

New member
Do tego metrażu to bym celował nawet w Jamo s608. Co do ampli w tej cenie, to poszukaj czegoś z zeszłorocznych modeli, coś w miarę mocnego np. Onkyo 608/609, Denon 1612/1912 lub dozbieraj do nowszych modeli. Najniższych serii ampli nie ma co brać bo będą słabe.

Dzięki ;)
S 608 już ciut wykraczają poza kwoty które chciałem wydać, do tego jeszcze ampli trzeba dobrać, a ceny tylko wyższe od tych, które sobie założyłem :) Bo wszystko w okolicach 2000zł, na które nie mogę sobie w tej chwili pozwolić (urządzanie nowego mieszkania).
Używki mogą być jak najbardziej, tylko żeby jakoś stylistycznie nie trąciły latami 90tymi :D

Ponawiam pytanie, czy jakieś jeszcze głośniki wychodziły w białym lakierze? (bez zabawy w przemalowywanie :) )

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie ;)

PS. A co powiecie o RX-V371 od Yamahy? Bo w dobrej cenie można to dopaść. Jest coś warty?
 
Ostatnia edycja:

K@mil

New member
Byłem dziś na odsłuchu tych 606-ek i dramat. Dźwięk jak z kartonu. Podpięte były do Denona AVR-2113. Dźwięk jakby stłumiony, płytki, męcząca góra i w ogóle całość. Także jak dla mnie odpadają z takim dźwiękiem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Byłem dziś na odsłuchu tych 606-ek i dramat. Dźwięk jak z kartonu. Podpięte były do Denona AVR-2113. Dźwięk jakby stłumiony, płytki, męcząca góra i w ogóle całość. Także jak dla mnie odpadają z takim dźwiękiem.

Ustawienie ampli to raz, a wygrzanie kolumn to dwa. Jak przyniosłem Jamo do domu to miałem podobne uczucie. Szczególnie na filmach jak padały strzały, to był dźwięk jakby ktoś stukał palcem w pudelko od zapałek. Z czasem wszystko się poprawiło i nabrało barwy. Do kina nie są złe
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, u mnie na kilku ampli zawsze bylo srednio. Nie sprawialy mi przyjemnosci. Pamietam ze poczatkowo mimo wszystko bylo jakies zadowolenie, ale z czasem ... Tak to na dzisiaj moge skomentowac.
To moze czlowiekowi rosna oczekiwania, a glosniki sa ok? Cholera wie :)
 

K@mil

New member
Nie wiem jak ampli był ustawiony, nie grzebałem w nim. Co do wygrzania kolumn, to pojmuje zjawisko, ale podejrzewam że mogły już byc kila(dziesiąt) razy odpalane to kolumny, bo to wystawowe i sprzedawca mówił, że zainteresowanie nimi dosyć spore (patrz cena). No ale niestety jak dla mnie, jesli idzie o muzykę, to naprawdę nie grają.. Może w fimlach jest lepiej, a ja potrzebuję bardziej uniwersalnych kolumn.
W ten sam dzień słuchałem Mission-ów i Yamah, wiem, są 2x droższe, ale to to już grało, zwłaszcza Missiony (ampli. Yamaha 573).
Pozdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego tylko potwiedzasz co zostało setki razy napisane, S606/608 to raczej do kina bo do stereo bardzo cienko. Oczywiście dla niewymagającego słuchacza jak najbardziej się sprawdzą, ale jak ktoś dalej brnie w tematykę to już blado wypadają. Niestety, jakość idzie w parze z ceną:-( Za dobre kolumny trzeba dać te 3,5 - 4k, chyba że masz kontakt z Blackninja:p Nieraz warto dozbierać kasy i poczekać z kupnem, bo to wydatek na lata. Na kolumnach nie oszczędzaj, bo mają one największy wpływ na jakość brzmienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

boromirep

New member
Witam

Mam taki problem wydaje mi się że ostatnio moje kolumny jak gram muzykę to bas zamiast być " czysty" to jakby to powiedzieć dudni i zagłusza resztę , nawet jak zmniejszę basy do 2dB . czy może to być związane z tym że podłożyłem pod kolumny te plastikowe nasadki żeby podłoga się nie rysowała od tych ostrych końcówek , czy to może być jakiś inny problem , może trzeba odkurzyć amplituner bo od kupna go nie rozbierałem i w środku jest pewnie dużo kurzu i czy przyczyną może też być odtwarzacz DVD bo też już jest stary . A może ustawienie ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli wczesniej graly dobrze w Twoim odczuciu, a w miedzy czasie grzebales w ustawieniach, zmieniales lokalizacje kolumn, czy jak piszesz podkladales nasadki, to moze warto zaczac od tych czynnosci i sprawdzic(?), ale na pewno to nie jest kurz, czy sam z siebie starzejacy sie dvd :)
Jeszcze jest inna opcja, dojrzales do lepszego brzmienia i juz ten zestaw Cie zwyczajnie nie satysfakcjonuje. Kazdy z nas to przechodzil, najpierw bylo "Wow" a z biegiem czasu wizyta w salonie po nowe klocki, skad my to znamy :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jezeli wczesniej graly dobrze w Twoim odczuciu, a w miedzy czasie grzebales w ustawieniach, zmieniales lokalizacje kolumn, czy jak piszesz podkladales nasadki, to moze warto zaczac od tych czynnosci i sprawdzic(?), ale na pewno to nie jest kurz, czy sam z siebie starzejacy sie dvd :)
Jeszcze jest inna opcja, dojrzales do lepszego brzmienia i juz ten zestaw Cie zwyczajnie nie satysfakcjonuje. Kazdy z nas to przechodzil, najpierw bylo "Wow" a z biegiem czasu wizyta w salonie po nowe klocki, skad my to znamy :)

Dokładnie jak napisałeś. Pamiętam jak kupiłem Jamo s606 to przez parę miechów był zachwyt, później zaczęło mi czegoś brakować, aż nadeszło zdenerwowanie:) Jamo właśnie mają taki rozlazły, dudniący bas. Ja u siebie też nie mogłem tego efektu zniwelować. Jak napisał Armanig, albo dojrzałeś do lepszego brzmienia albo kolumny się dobrze wygrzały i spotęgowały te doznania? Wcześniej jak były niewygrzane to bas mógł być płytszy i mniej denerwował, a z czasem zyskało to na większej sile. Kurz czy podkładki nie mają nic do rzeczy. Efektem takiego grania oprócz tego co napisaliśmy może być złe rozstawienie kolumn, zmiana ustawień w ampli, zmiana wystroju pokoju. Jezeli nic nie było ruszane, to ja bym stawiał na wygrzanie kolumn.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ooo! Audiofilski kurz! :D mówię Wam koledzy, jeszcze trochę o nim popiszemy to wejdzie do codziennego kanonu językowego i będzie uznawany jako "most wanted" w systemie KD H-Fi :D
 

miron4

New member
JAMO S606 (5.0) w konfiguracji z ONKYO TX-NR525

Witam,

Jako nowy na forum po przeczytaniu wielu różnych opinii na temat głośników i AV zakupiłem powyższy zestaw.
Jak pewnie wielu rozczarowałem się sprzętem - nie chodzi o to że nic nie warty bo za tani ale o to że w porównaniu z poprzednim zestawem kina (małe plastikowe szczekaczki) wypada cienko.
Niestety nie mogę na tym zestawie uzyskać efektu basu, bas jest słabo słyszalny. Dla porównania podłączyłem do kompa zestaw 2.1 czy aby na pewno dobrze słyszę no i nawet takie małe shity wydają więcej basu niż to co teraz montuję.
Przody podpięte są na 2x4mm, centralny 2x2,5mm a tyły próbnie na 2x0,75mm (stara instalacja).

Nie jestem audiofilem z otwartym budżetem ale uważam że "sprzęt" za 3000PLN powinien grać lepiej niż szczekaczki za 1500. Budżet był fix i nie przekraczalny bez możliwości rozbudowy na dłuższy okres czasu.

Czy ktoś z tu obecnych forumowiczów posiada w/w zestaw w podobnej konfiguracji i mógłby mi poradzić jak doustawiać AV żebym mógł bardziej podkreślić bas ?

p.s. moja Pani po kilku minutach grania stwierdziła że jej laptop ładniej gra :) a ja jestem - 3000 PLN
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przyczyn może być sporo. Możliwe że masz kiepską akustykę w pomieszczeniu. Miałem te kolumny z Onkyo 608 i je sprzedałem, ale nie z powodu braku basu a jego jakości, i ogólnie jakości dźwięku. Pierwsza kwestia, to poczekaj aż kolumny się wygrzeją a zagrają lepiej. Jak masz ustawione te kolumny? głośnikami basowymi do siebie czy na zewnątrz? Ile mają wolnej przestrzeni z tyłu i po bokach? Kolumienki te potrzebują dość mocnego zasilania. Czy kalibrowałeś amplituner i czy masz ustawione jakieś podbicia? Jak ustawiłeś odcięcia?
 

marny_popis

New member
Witaj, też mam te kolumny i wykorzystuję je prawie wyłącznie do kina domowego tyle że u mnie grają z Denon AVR 1911, podłączyłem w bi-amp i jak dla mnie do kina rewelacja, basu czasami jest aż za dużo i muszę troszkę ściszać bo w końcu sąsiedzi zaprotestują, także jak napisałeś że nie masz wogóle basu i lepiej grają plastiki to aż mi się nie chce wierzyć, może coś masz pomieszane w ustawieniach amplitunera, myślę że kolumny podłączyłeś dobrze i nie wyciągałeś blaszek łączących wejścia, ja mam ustawione fronty głośnikami basowymi na zewnątrz i z dala od ściany i hula jak talala.
 
Ostatnia edycja:

miron4

New member
Przyczyn może być sporo. Możliwe że masz kiepską akustykę w pomieszczeniu. Miałem te kolumny z Onkyo 608 i je sprzedałem, ale nie z powodu braku basu a jego jakości, i ogólnie jakości dźwięku. Pierwsza kwestia, to poczekaj aż kolumny się wygrzeją a zagrają lepiej. Jak masz ustawione te kolumny? głośnikami basowymi do siebie czy na zewnątrz? Ile mają wolnej przestrzeni z tyłu i po bokach? Kolumienki te potrzebują dość mocnego zasilania. Czy kalibrowałeś amplituner i czy masz ustawione jakieś podbicia? Jak ustawiłeś odcięcia?

Akustyka swoją drogą bo pokój z narożnym kominkiem (nie kwadratowy), z otwartą przestrzenią na dwa korytarze. Fronty na razie ustawione basami do siebie ale wszystkie kable jeszcze mam na wierzchu żeby dobrać optymalne ustawienie. Z tyłu mają ok 30cm do ściany. Kalibrację przeprowadzę dzisiaj i posiedzę dłużej nad całością. Odcięciami się bawiłem i najmocniejszy (słyszalny) bas był przy najniższych wartościach.

Pokombinuję jeszcze z mocowaniem kabla bo wkręcenie go na górny czy dolny rząd przy zamontowanych blaszkach (zworkach) chyba nie ma większego znaczenia. Biegunowość jest właściwa ale dla spokojności sumienia zamienię ją jeszcze i sprawdzę poprawność połączenia.

Narazie bas mam ustawiony na +6/+8 ale i na +10 szału nie ma.

Może faktycznie basówki muszą się chwilę pokiwać żeby zaczęły prawidłowo reagować.

BTW, nie potrzebuję mega basu ani nie oczekuję że będzie mi firanką ruszało ale na dzień dzisiejszy bas wyszedł i na razie nie wraca :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jakie masz ustawienia w amplitunerze dla kolumn? Rozumiem że suba nie masz? Zobacz czy przypadkiem w ampli nie jest ustawiony na YES. W instrukcji jest napisane że lepszy bas daje skierowanie niskotonowców na zewnątrz. Najpierw zrób kalibrację i będziemy dalej kombinować z ustawieniami:)
 
Do góry