Jamo s606

norad

New member
Witam!
Posiadam Jamo 606 i wlasnie dzisiaj moja mala pociecha (15 miesięcy) odkryła, że istnieje otwór bassreflex i jest to fajna zabawa jak można tam coć wrzucić... np klocki--w ostaniej chwili udało mi się małą powstrzymać ale zastanawiam się jak zabezpieczyć otwór przed małym szkodnikiem.
może ktoś ma gotowy patent. Myślałem już o gąbce ale mała też da radę ją wepchnąć do środka kolumny.
Już miałem zmieniać kolumny na Roth Oli ale chyba muszę rozpocząć poszukiwania na kolumny z przednim bassreflesem najlepiej przykrytym osłoną
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jedyne chyba wyjście to uczyć dziecko, że nie mozna tam dochodzić. Bez sensu teraz szukać i zmieniać kolumny, tylko pod otwór BR. Bo za chwilę może Ci wciskać przyciski od ampli, BD itd. Mnie też pewnie to czeka:), chociaż to od dziecka zależy? Ja bym spróbował jakąś gąbką. Już czuję jakie mój syn będzie miał używanie ze subem, bo mam w nim 2 otwory do których kot się mieści. Chociaż może jak coś popsuje, to będzie okazja do wymiany, ale tylko suba:) Może dosuń na czas zabawy dzieciaka kolumny pod samą ścianę? One są dość ciężkie, to nie odsunie od ściany żeby się dostać do BR. Jamo są jeszcze z tym dobre, że mają sztywne maskownice. W Roth, to palcem przez maskownice można głośników dotknąć, jak się mocniej przyciśnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

norad

New member
Dziecko doskonale wie,że nie może bawić się głośnikiem ale zawsze wystarczy chwila nie uwagi i rączką już jest w otworze.A to jest jej radocha jak ojciec leci jak poparzony, żeby zabronić...ach samo życie.
Dosunięcie do ściany już testowałem, ale mała rączka wszędzie wejdzie. Nic tylko czekać, aż jej przejdzie przenoszenie wszystkiego i wszędzie.
Teraz kombinuje żeby zakleić otwór czarnym materiałem- coś ala maskownica.
 

MikeWasowsky

New member
Jaki amplituner do JAMO 606

Witam
Mam Jamo 606 i stary ampli (jakieś dziadostwo) i chcę kupić nowy.
Pokój 40m2 ze skosami- poddasze. Pokój z projektorem jako sala kinowo-koncertowa, więc głównie oglądanie filmów ale i koncerty ROCK, JAZZ.
Proszę o pomoc w doborze amplitunera i DVD. Cena jaką mogę przeznaczyć to ok 2500 zł.
Proszę również o pomoc w doborze kabli do podłączenia kolumn bo mam jakieś stare a słyszałem że i to nie jest bez znaczenia.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam
Mam Jamo 606 i stary ampli (jakieś dziadostwo) i chcę kupić nowy.
Pokój 40m2 ze skosami- poddasze. Pokój z projektorem jako sala kinowo-koncertowa, więc głównie oglądanie filmów ale i koncerty ROCK, JAZZ.
Proszę o pomoc w doborze amplitunera i DVD. Cena jaką mogę przeznaczyć to ok 2500 zł.
Proszę również o pomoc w doborze kabli do podłączenia kolumn bo mam jakieś stare a słyszałem że i to nie jest bez znaczenia.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zacznę od tego że na ten metraż to jakieś większe kolumny by się przydały, chociaż Jamo s608, ale jak Tobie wystarcza to ok. Co do ampli w tej kwocie to posłuchaj: Onkyo 616, Denon 2113, Yamaha 771/773, HK 265. DVD już nie warto kupować, bo odtwarzacze BD są teraz w podobnej cenie. Sam teraz zamówiłem Panasonica DMP 220, a jest ciut tańszy model DMP 120 ( róznica to brak WI-FI). Kable mają znaczenie, ale już przy droższych systemach. Koledzy testowali rózne kabelki, i różnice były ale przy kwocie przynajmniej 50zł/m, co wydaje mi się przesadą przy tych kolumnach co posiadasz. Ja mam zwykłe za 3zł/m o odpowiednim przekroju i nie narzekam. Jeżeli chcesz dość solidne i markowe, to zobacz np. Procab LS, Cordial CLS. Na tych kolumnach i ampli większych różnic na okablowaniu nie usłyszysz.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chodzi Ci o odległości od ścian? Ja miałem ok 25cm od tylnej ściany, i bocznymi głośnikami skierowane do siebie. Odległość między kolumnami ok 2m. U mnie to dudniło. Myślę żeby było wszystko ok. to te 50cm od tylnej ściany, bocznymi głośnikami na zewnątrz i odległość między wooferami a komodą/ścianą ok 1m. Tylko jak już pisaliśmy, te kolumny do KD są ok, ale w stereo już mi nie pasowały. Mała kontrola nad basem i jazgot w górze pasma. Kolumny na 15 mkw były za duże. Myślę że najlepiej by się sprawdziły na ok. 20mkw.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rees

Member
Kupiłem tydz temu Denona avr-1713 i gra znakomicie z tymi jamo s606. Przedtem mialem onkyo 505 i bylo gorzej. Takze jak budzet pozeala to kup faktycznie denon typu 2113
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrą propozycją są klocki Harmana ,bardzo dobrze się zgrywają z kolumnami JBL ,więc z Jamo nie powinno być problemu .Zaletą amplitunerów Harmana jest dźwięk a także duża wydajność prądowa ,Jamo to dość duże skrzynki jak dostaną więcej prądu to im wyjdzie na dobre
 

norad

New member
U mnie po wymianie Yamahy 571 na MARANTZA 6003 duża różnica- JAMO dostały lepszego basu (na papierze moc na kanał podobna ale zasilacz 2 x większy w MARANTZU), kalibracja też robi swoje - mam wrażenie, że teraz nawet dosunięte do ściany nie buczą tak jak z Yamaha.
 

robototo

New member
korzystając z okazji zapytam, jakie wartości macie opcjonalnie ustawione pod te kolumny w hk255- chodzi o ustawienia poszczególnych głosników w 5.1 i 7.1 z subem...
 

MikeWasowsky

New member
Witam ponownie.
Więc byłem posłuchać w/w ampli i najlepiej w/g mnie grał:
HK 265 i Denon 2113, Yamahy niestety nie miałem możliwości posłuchać.

Który z tych lepszy pod względem technicznym bo ze słuchu to wydawało mi się że grają bardzo podobnie.


Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie
 

PabloStettin

New member
Na początek witam forumowiczów, za pewne temat poruszany był w temacie, może i już ktoś uzyskał odpowiedz, ale spytam jeszcze raz.

Mianowicie już jestem na 100% zdecydowany na te głośniki plus SUB210 - cena okolice 2 tyś.

Może ktoś zna sklep gdzie otrzymam ten zestaw taniej to cena według skąpca i ceneo.

Do meritum, poszukuje dobrego amplitunera do tych głośników i sub na razie na celowniku jest Onkyo nr 579 i właściwie to jest górna granica cenowa jaką jestem w stanie poświęcić na mój zestaw. Może jakiś tańszy amplituner?

Pokój prawie 20 m2 między centralnym głośnikiem a frontowymi będzie równo po 1,5 m odległości, te frontowe głośniki będą wolno stojące między meblami a ściana jakoś po 20-30 cm wolnej przestrzeni.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Popytaj o ceny Blackninja, bo ma dobre i pewna przesyłka. Co do kolumn, to je miałem i sprzedałem. Do muzyki są sporo lepsze konstrukcje. Zresztą to kwestia osłuchania. Sporo kolegów z forum doradzi lepsze/droższe konstrukcje, i mają rację. Jeśli chodzi o kolumny to faktycznie droższy sprzęt przekłada się na lepsze brzmienie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PabloStettin

New member
Ja na cały zestaw jestem w stanie poświęcić 3,5 tyś. Stąd propozycja Jamo s606 + Sub210 + Onkyo nr 579.

Jeśli chodzi o przeznaczenie śmiało moge napisać, że 50% filmy/nc+ 30% muzyka i 20% xbox

Chociaż nie ukrywam, że jeśli gra mi się spodoba do tej pory mam, jakieś słabiutkie kino domowe LG, to muzyka może wiele zyskać, generalnie wielkim audiofilem nie jestem, wystarczy, że przejdę się po zwykłym media markecie/saturnie i posłucham byle jakiego zestawu to robi na mnie mega wrażenie.



Pozdrawiam. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

K@mil

New member
Witam.
Może ciężko w to uwierzyć, ale cały ten temat przeczytałem :p No ale do rzeczy..
Mierzę się z zakupem Jamo S 606 (tylko stereo). Nie ukrywam, że pierwszym wyznacznikiem był wygląd, a dokładniej biały lakier. Następnie trafiłem na ten temat, gdzie opinie w przeważającej części są raczej pozytywne (oczywiście mówimy o tym zakresie cenowym do ok. 1100zł za głośniki).
I teraz, zestaw ma być używany w pokoju z aneksem kuchennym, 27m2.
1) Czym napędzić te głośniki? Ampli do maks 1250zł. Przewinęło się w temacie sporo klocków, ceny też przeróżne, a w tej cenie, to głównie mieści się HK. Niestety opinie o nowych HK, z tego co czytam, są różne - dużo negatywnych, że to już nie dobry, stary HK. A może to tylko gadanie?
Co byście polecili? Przeznaczenie: muzyka 35%, filmy 45%, Xbox 20%. Muzyka to głównie elektronika - dnb, dubstep, raczej wysokie BPM i połamane rytmy ;)
2) Jeśli nie S 606, to co jeszcze wychodziło w białym lakierze w tym zakresie cenowym?
Pozdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do tego metrażu to bym celował nawet w Jamo s608. Co do ampli w tej cenie, to poszukaj czegoś z zeszłorocznych modeli, coś w miarę mocnego np. Onkyo 608/609, Denon 1612/1912 lub dozbieraj do nowszych modeli. Najniższych serii ampli nie ma co brać bo będą słabe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry