Jamo s606

mkamon

New member
C.. Tzn. MA MR6, Roth Oli 40, QQ 6000, Kef C7. Jamo s606 mogą zostać. ...
Jamo s606 są dobre do kina, pod warunkiem że masz wokół nich trochę miejsca ( ok 50cm od tylnej ściany i ok. 100cm od bocznych głośników) ....

na modele wyższe już nie ma fundusz :(

QQ5000 i qq600 odpadają ze względu na kolorystykę

o co chodzi z tym miejscem .. przednie głośniki podłogowe mam odsunąć od sciany tylniej na pół metra a 100cm od bocznych głośników ? Jeżeli pierwszy warunek jest zrozumiały to drugi już mniej ... może chodzi o odsunięcie 1m od TV?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Te Jamo są trochę ciężkie do ustawienia z uwagi na swoją konstrukcję. Nie można ich wcisnąć na styk gdzieś między meble. Muszą mieć trochę wolnego miejsca. Jak ustwisz je ciasno to będą dudnić. Zakłada się żeby było ok 50 cm odstępu od tylnej ściany a otworami BR. Kolumny te mają boczne głośniki niskotonowe. Możesz je ustawić głośnikami do siebie lub na zewnątrz. Na zewnątrz lepiej zagrają. Tylko tak jak napisałem, od tych bocznych głośników dobrze jak by było ok 1m wolnego miejsca do najbliższej ściany, komody itd. Po prostu to są kolumny które nie lubią ciasnoty tylko muszą mieć trochę luzu:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myślę, że żadne podłogówki nie zagrają dobrze wciśnięte miedzy meble. :)

Na pewno jakieś z BR przednim nie są zbyt wymagające jeśli chodzi o miejsce. Przeważnie odsuwa się kolumny bo mają tylny BR, ale również uważam że trochę miejsca kolumienki powinny mieć bo wtedy dźwięk swobodniej się rozchodzi.
 

zbynek.m

New member
Witam forumowiczów. To jest mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość.
Stanąłem przed zakupem kolumn. Zainteresował mnie zestaw 5.0 Jamo S606 Sprzęt jaki posiadam: stary ampli Pioneer VSX-709 RDS, reszta niewarta przedstawienia na tym forum. Chciałbym tymczasowo zbudować na tym kino domowe (tymczasowo - miesiąc, może rok - jeszcze nie wiem), w późniejszym czasie zakup następnych klocków.
1. Czy ten pionek (8ohm i chyba 5x80W) pociągnie w.w zestaw (6ohm)?
2. Jeżeli tak, to czy w okolicach Warszawy lub Łodzi mógłbym odsłuchać tych kolumn na swoim ampli. (z chęcią posłuchałbym także innych zestawów kolumn z podobnego przedziału cenowego)
Za wszystkie sugestie i pomoc bardzo dziękuję.
Zbynek

Zapomniałem dodać.
Pokój 4,75x4,25m
KD/audio - 70/30 może 80/20
 
Ostatnia edycja:

zbynek.m

New member
Dzięki blackninja.
Jak zwykle krótka lecz treściwa odpowiedź.
"Da radę" to znaczy - nic mu się nie stanie, czy dźwięk będzie akceptowalny dla przeciętnego słuchacza?

Pozostaje jeszcze odsłuch. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ze swoich doświadczeń mógłby polecić salon z okolic Warszawy lub Łodzi.
 

zbynek.m

New member
Wiem, dlatego proszę o polecane salony z mojej okolicy.
Oczywiście kwestię podłączenia swojego ampli będę dogadywał osobiście.
 

Grillaz

New member
Witam.
Jestem nowy na forum. Chciałbym się zapytać Was czy zestaw tych kolumn będzie odpowiedni do mojego Onkyo TX-SR 706. Czy nie będą za słabe.
Ogląbam głównie filmy bd z PS3, mkv z PC po HDMI. Słucham muzyki głownie trance, dance i pop.

Czy kolumny spelnią moje wymagania? Pokój 25m2. Jakieś inne alternatywy w tym przedziale cenowym?

Mogę wydać max 2000 zł.
Najlepiej wybrać coś ze sklepu:
audioplaza.pl/index.php?modul=pokaz_kategorie&kid=266#sot

Pozdrawiam

Sent from my X8 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Za słabe na pewno nie będą jeśli chodzi o połączenie z ampli. Amplitunery w rzeczywistości mają dużo niższą moc niż jest napisane w specyfikacji. Do twoich metrów możesz również wstawić większy model s608, chociaż s606 też dadzą radę. Już pisane było dużo razy na forum że kolumny te kiepsko radzą sobie w stereo. W KD i filmach spełniają bdb. swoją rolę. Co do innych kolumn to za dużego wyboru nie ma. Może napisz jaki max. budżet na kolumny?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam.
Jestem nowy na forum. Chciałbym się zapytać Was czy zestaw tych kolumn będzie odpowiedni do mojego Onkyo TX-SR 706. Czy nie będą za słabe.
Ogląbam głównie filmy bd z PS3, mkv z PC po HDMI. Słucham muzyki głownie trance, dance i pop.

Czy kolumny spelnią moje wymagania? Pokój 25m2. Jakieś inne alternatywy w tym przedziale cenowym?

Mogę wydać max 2000 zł.
Najlepiej wybrać coś ze sklepu:
audioplaza.pl/index.php?modul=pokaz_kategorie&kid=266#sot

Pozdrawiam

Sent from my X8 using Tapatalk
Przy Twoim ampli to Jamo S608HCS3, Wharfedale Obsidian, JBL Loft 5,0
 

Majolous

New member
Witam, stałem się niedawno posiadaczem Jamo S606, które są podpięte do Denona AVR1312. Prosiłbym o poradę w który rząd gniazd w kolumnie powinienem wpiąć kabel? Sprzedawca radził, aby podpiąć w dolny rząd, ja natomiast w instrukcji widzę schemat, na którym kabelki ewidentnie podłączane są do rzędu górnego... Czym to się różni i w które należałoby wpiąć? (Standardowy kabel z 2 końcówkami na obu końcach).
Drugie pytanie: Mam nieduży pokój (12m2) zastawiony meblami. Szafka rtv jest zabudowana. Czy kolumny powinny stać głośnikiem niskotonowym w kierunku zewnętrznym od tej szafki (jest tam trochę więcej wolnej przestrzeni) czy skierowane powinny być do szafki?
Trzecie pytanie: czytałem w internecie o jakichś testach tych kolumn z mikrofonem, ale nie mogę znaleźć informacji do czego jest to potrzebne oraz jak to krok po kroku wykonać... Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę taki informacje znaleźć?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam!
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam, stałem się niedawno posiadaczem Jamo S606, które są podpięte do Denona AVR1312. Prosiłbym o poradę w który rząd gniazd w kolumnie powinienem wpiąć kabel? Sprzedawca radził, aby podpiąć w dolny rząd, ja natomiast w instrukcji widzę schemat, na którym kabelki ewidentnie podłączane są do rzędu górnego... Czym to się różni i w które należałoby wpiąć? (Standardowy kabel z 2 końcówkami na obu końcach).

Obojętny w ktory one i tak sa zmostkowane blaszkami.
Jezeli wyciagniesz blaszki musil polaczyc dwie pary kabli bi-amp


Drugie pytanie: Mam nieduży pokój (12m2) zastawiony meblami. Szafka rtv jest zabudowana. Czy kolumny powinny stać głośnikiem niskotonowym w kierunku zewnętrznym od tej szafki (jest tam trochę więcej wolnej przestrzeni) czy skierowane powinny być do szafki?

Raczej zewnetrznym
Przestaw tak i tak porownaj dzwiek

Trzecie pytanie: czytałem w internecie o jakichś testach tych kolumn z mikrofonem, ale nie mogę znaleźć informacji do czego jest to potrzebne oraz jak to krok po kroku wykonać... Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę taki informacje znaleźć?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

To tak zwany pomiar audyssey sie zwie :D
Poczytaj w instrukcji od 1312

Pozdrawiam!
Pozdrawiam :)
 

Majolous

New member
Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź! :)
Czy powinno się robić taki test? (oczywiście już siadam do czytania o tym, natomiast wolę podpytać czy jest to naprawdę ważne;) ) Jakim mikrofonem się to wykonuje?
Pozdrawiam!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do ustawień mikrofonem to powinieneś go dostac wraz z amplitunerem. Podłączasz pod wejście z przodu ampli i ustawiasz w miejscu/miejscach gdzie przeważnie będziesz siedział oglądając film. Ampli sam przeproawdza autokalibrację uwzględniając akustykę pomieszczenia, odległości od kolumn, głośność, opóźnienia itd. Nie zawsze oczywiście to zrobi perfekcyjnie. Przeważnie trzeba wprowadzic min. poprawki wedle uznania. Oczywiście należy przeprowadzić taką kalibrację bo teraz nowe ampli niejednokrotnie dużo lepiej grają po tej operacji, nie zawsze masz dostęp w manualu do wszystkich ustawień , no i pewne ustawienia dla laika i nie tylko będą ciężkie np. opóźnienia czy uwzględnienie akustyki pomieszczenia przy ustawieniu kolumn. Druga sprawa to trochę się pospieszyłeś z tymi Jamo s606. Na pewno bym ich nie brał na 12 mkw. Ja miałem na 15 mkw i dudniły. Piszesz jak skierować boczne głośniki. Lepszy i mocniejszy bas jest jak są ustawione na zewnątrz. Te kolumny powinny mieć odstęp ok 1m od bocznych głośników więc nawet nie myśl żeby je kierować w stronę szafki. Od tyłu ok 50 cm też należałoby zachować odstęp. Co do zacisków to ja miałem podłączone pod dolne ale tak na prawdę jak masz gniazda spięte blaszką to nie ma znaczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Majolous

New member
Pierwsza sprawa... Mikrofonu w zestawie z ampli nie bylo, no ale dowiem się, czy zapomnieli w sklepie dołączyć, czy do tego modelu nie ma ich w zestawie.
Jeśli chodzi o pospieszenie się z wyborem kolumn, to muszę przyznać, że kupiłem je już pod przyszłe pomieszczenie, które jak zakładam - będzie większe:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mikrofon powinien być. Powinieneś się zgłosić do tego punktu i reklamować. Bez mikrofonu to jest lipa totalna bo ręcznie nie ustawisz tak jak Audyssey. Nie ma dojścia do wszystkich ustawień w manualu, bo np. jak ustawisz opóźnienia czy zmierzysz akustykę pomieszczenia? Łaski nikt nie robi, bo mikrofon powinien być dołączony w zestawie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry