Jamo s606

pgb1979

New member
Zestaw z Denon'em

Witam, dopiero zaczynam się bawić w kino domowe. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw będzie ok:

Jamo 606 Hcs 3 + DENON AVR-1311

Bardzo proszę o odpowiedź.
Dzięki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam, dopiero zaczynam się bawić w kino domowe. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw będzie ok:

Jamo 606 Hcs 3 + DENON AVR-1311

Bardzo proszę o odpowiedź.
Dzięki.

Lepiej zobacz Denon 1612 - jest mocniejszy i lepiej napędzi kolumny. Jamo s606 są ok. Napisz jeszcze jaki metraż pokoju i ile kasy do wydania?
 

pgb1979

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. Pokój 25 m2, ale pokój jest prostokątny, około 6 m na 4 m. TV jest jakby w tej częsci 3 m na 4 m. Pieniążki to około 3 tyś (+ -).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz jeszcze Denon 1911 - 7.1 kanałowy. Też bdb sprzęt w podobnej cenie. Z ampli to jeszcze Onkyo 608 - do kina rewelka, w muzyce trochę gorzej od Denona. Harman Kardon 255 - w muzyce najładniej zagra tylko pisało kilka osób że może być awaryjny i nie ma tylu bajerów co poprzednicy. Z Yamahy to 667. Ja osobiście chyba celowałbym w Denon 1911 - taki uniwersalny i do muzyki i do filmów. Chyba że 90% to będziesz oglądał filmy to Onkyo. Popytaj Blackninja o ceny Jamo s608 bo lepiej by się sprawdziły w tym salonie. Może kasy wystarczy:)
 

pgb1979

New member
Myślę, że 70 % filmy i 30 % muzyka. Może 60 na 40. Audiofilem nie jestem, ale sluch mam dosyć wyczulony. W samochodach miałem zawsze dobre magnaty i jbl. Dlatego i w domu chciałbym żeby coś miło pobrzdąkało. Rzeczywiście 1612 nieco lepszy powinien być, a rożnica w cenie raptem 30 zł. Jeśli ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia w tej kwestii to poproszę. I oczywiście dziękuję za radę Krzysztof.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Denon 1612 to rzeczywiście sprzęt, który można wziąć pod uwagę tym bardziej do Jamo 606, które jednak potrzebują dobrego źródła.
 

tomwew

New member
Witam, chce dokupic kolumny do mojego DENONA 1912, mysle nad jamo s606 lub missiony m34i lub m35i, nie chce kupowac suba, oczekuje zeby kolumny daly mi ladny bas.. czasem jakąs impreze w domu zrobic itp... To bedzie tylko grało w stereo muzyka rozna, house , disco etc oprocz powaznej ;) , ktore z tych kolumn beda najlepiej grały z moim amplikiem?? nie ukrywam ze jamo s606 sa najtansze jestem w ich strone najbardziej przekonany. pokoj 5.5x4m prostokat
 
Ostatnia edycja:

neoone

New member
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum.
Mam podobny problem - upatrzyłem sobie amplituner Denon AVR 1713 z nowej serii i do tego zestaw Jamo s 608 HCS3 + sub 260. Pomieszczenie salonu to dwa pokoje, jeden 19 a drugi 23 metry (sprzęt ma stać w tym mniejszym) wysokie na 2,8 metra, połączone ze sobą trzymetrowymi drzwiami przesuwnymi, które zawsze są otwarte. Do tego otwarty jest on na 15-metrową kuchnię, czyli powierzchnia sumaryczna pomieszczenia, gdzie będą one stały to 42+15 czyli 57 metrów.
Pytanie do szanownych forumowiczów mam takie: czy do takich warunków Jamo S 608 będą odpowiednie, czy wystarczą Jamo S 606? Czy AVR 1713 wystarczy, żeby je napędzić? Bardzo proszę o poradę.
Przeznaczenie sprzętu: 70% filmy, 30% muzyka. tarczy, żeby je napędzić? Przeznaczenie sprzętu: 70% filmy, 30% muzyka.
Pozdrawiam.
 

hd-maniak

New member
Zestaw YAMAHA RX-V471 + JAMO S 606 HCS3 + SUB 210
i gra to naprawdę super, mam pokój 24m2

dźwięk bardzo czysty, sprzęt super gra i b dobrze się prezentuje

pozdrawiam
 

Aaron

New member
Dzięki nieocenionemu w zakresie sprzętu Blackninja skompletowałem zestaw Onkyo 609 i Jamo 606 HS. I teraz mam pytania do użytkowników , żeby już nie marudzić Blackninja , bo mnie przeklnie ... :). Nie ukrywam , że zrezygnowałem z obecnego w zestawie sub`a 210 , bo zebrał strasznie marne recenzje a poza tym wygląda jak katafalk w pobliskiej nekropolii. Zostawiłem do gry sub Koda 550 , który ciągnął z zadowalającym mnie skutkiem poprzedni zestaw. I teraz pytanie. Przy zestawie "black piano" ta Koda wygląda prze koszmarnie i grozi trwałym rozpadem pożycia małżeńskiego , bo cały czas zbieram baty od żony za "szary koszmarek" w rogu pokoju. Macie może jakieś zdanie na temat różnicy w odbiorze (bo to w sumie jest najważniejsze) między Koda 505 a Jamo 210 czy czymś pokrewnym cenowo ? Nowy Jamo "black piano" to nawet u niezastąpionego w takich sytuacjach BN to i tak wydatek rzędu jak mniemam 6-7k więc jeśli w tej cenie mam zmieniać tylko wygląd bez zmian w odsłuchu to już lepiej schowam kodę za kanapę ... :). Jamo 606 i tak ma jak dla mnie w moim małym pomieszczeniu i przy nie najwyższych wymaganiach całkiem rześkie doły pasma więc pytam o sens takiej wymiany i ewentualne inne patenty.
 

Aaron

New member
Pomimo ukrytego sarkazmu Twój pomysł nie był pierwszy... :) Skontaktowałem się z producentem głośników i miałoby to kosztować 120 więc koszty nie powalające i to też będę brał pod uwagę. Ale nie ukrywam , że liczę na jakąś odpowiedź o porównaniu jakości brzmienia.
 

mkamon

New member
Mam już upatrzony AMpli Yamaha RX-V671 i przymierzam się do kolumn. Kino 60%, Muzyka 30%.
Dom mam drewniany więc nie wiem jak to będzie z akustyką ale wybieram się na odsłuch różnych kombinacji i nie wiem co wybrać do odsłuchu w salonie.
Kasa dostępna 1800zł
Pokój 5,5x3,5 ale otwarty jedną ścianą (tą boczną/dłuższą) na jadalnie i kuchnie (dodatkowe 5,5x5,5). Kolumny bedą na tej ścianie 3,5

Biorę pod uwagę dwa rozwiązania głośnikowe:

A) narazie stereo z opcją dokupienia do 5.0:
Kef C5 , Kef C7, Monitor Audio MR4 , Roth Oli 30, JBL es80

B) zestaw 5.0
Jamo s606 , quadral quintas 5000

Nie ukrywam że wygląd też ma znaczenie. Wykończenie zewnętrzne kolumny to drewno (jasne czy ciemne nie ma znaczenia - byleby nie było czarne/wiśnia)

proszę o podpowiedzi
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli wychodzi że masz pomieszczenie ok, 20 mkw i jeszcze otwarte. Kolumny fajne tylko ja bym dał o rozmiar w górę:) Tzn. MA MR6, Roth Oli 40, QQ 6000, Kef C7. Jamo s606 mogą zostać. Te co podałeś jako A są lepszym rozwiązaniem bo i zagrają dużo lepiej, a później możesz dokupić resztę zestawu. Jamo s606 są dobre do kina, pod warunkiem że masz wokół nich trochę miejsca ( ok 50cm od tylnej ściany i ok. 100cm od bocznych głośników) ale jak dla mnie w muzyce były zbyt męczące. Góra pasma była zimna i sycząca. Może to było spowodowane przez moje Onkyo ale wiele osób też to zauważyło. Więc jak w większości w filmach ma grać to świetne w tej cenie kolumny a jak i kino i sporo muzyki to już bym wolał QQ.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry