Jamo s606

SaraZosia

New member
Witam serdecznie zacnych forumowiczów. Bardzo dokładnie przeczytałem temat i przyznam szczerze, że jestem odrobinę mądrzejszy. Mam zamiar kupić amplituner Yamaha RX V1065, dylemat mam jeżeli chodzi o kolumny. Kolega z Olsztyna Blackninja napisał w którymś poście, że kolumny podłogowe KEF C7 są bardzo dobre. Zastanawiam się nad tym, czy na początku nie kupić dwóch kolumn C7 i później dokupić C3, C6LRC i C4 (cały zestaw KEF jest dość drogi - koszt to wydatek rzędu 4500-600 złotych. Do tego ampli za sumę 2880 i kwota już jest dość duża. Blackninja oraz inni znawcy tematu proszę powiedzieć mi, czy wystarczy mi na początku zestaw kolum podłogowych C7 i jak będą współgrały z Yamahą? Pozdrawiam.
 

AdrianWNS

New member
Witam. Mam takie pytanko. Dzisiaj wybrałem się po zestaw frontów Jamo S 606 jednak kupiłem Jamo S 608. Problem w tym że w sklepie powiedzili , że Jamo S 608 ma moc ciągłą 130W. W domu zobaczyłem że S 608 mają jednak 150W. Czy mogą być jakieś problemy , gdy podłączę te kolumny pod amp. który wysyła na kanał 130W?
 

Pierek

New member
Nie bedzie zadnych problemow .

Witam. Mam takie pytanko. Dzisiaj wybrałem się po zestaw frontów Jamo S 606 jednak kupiłem Jamo S 608. Problem w tym że w sklepie powiedzili , że Jamo S 608 ma moc ciągłą 130W. W domu zobaczyłem że S 608 mają jednak 150W. Czy mogą być jakieś problemy , gdy podłączę te kolumny pod amp. który wysyła na kanał 130W?


Nawet sie nie wysili ten amplituner zeby uciagnac te kolumny .
 

Pierek

New member
Pisze salon firmowy jamo Polska

To strona dealera Media Centrum :) a nie dystrybutora jamo polska.


W każdym bądz razie :) ta strona dedykowana jest tylko i wyłącznie produktom firmy jamo.

i jest dopisek ,, Produkty firmy Jamo przedstawione na tej stronie można kupić w firmie: Media Centrum ".

Jak by mnie ktoś chciał zagiąć wiem ze wyłacznym dystrybutorem firmy jamo w Polsce jest Konsbud .
 
Ostatnia edycja:

Pierek

New member
Yamaha v1065

Witam serdecznie zacnych forumowiczów. Bardzo dokładnie przeczytałem temat i przyznam szczerze, że jestem odrobinę mądrzejszy. Mam zamiar kupić amplituner Yamaha RX V1065, dylemat mam jeżeli chodzi o kolumny. Kolega z Olsztyna Blackninja napisał w którymś poście, że kolumny podłogowe KEF C7 są bardzo dobre. Zastanawiam się nad tym, czy na początku nie kupić dwóch kolumn C7 i później dokupić C3, C6LRC i C4 (cały zestaw KEF jest dość drogi - koszt to wydatek rzędu 4500-600 złotych. Do tego ampli za sumę 2880 i kwota już jest dość duża. Blackninja oraz inni znawcy tematu proszę powiedzieć mi, czy wystarczy mi na początku zestaw kolum podłogowych C7 i jak będą współgrały z Yamahą? Pozdrawiam.

Ja mysle ze Yamaha v1065 rozni sie od v765 wejsciem na usb i ceną 800 zl wiekszą . Ale może mi sie tak tylko wydaje :)
 

SaraZosia

New member
Jamo 606

Słusznie Yamacha RX V765 jest praktycznie bliźniaczym produktem Yamahy RX V1065, zainspirowała mnie jednak możliwość podpięcia pena i słuchania z niego nagranych utworów. Prawdą jest to, że ta różnica 800 złotych to dużo, jak na taki bajer. Za te pieniądze można dokupić DVD. Mój problem jednak polega na tym, że cały czas poszukuję i chciałbym mieć pewność, że to jest właśnie dobry wybór. Pomieszczenie (salon 45 m kw., dużo wolnego miejsca na postawienie zestawu głośników. Blackninja w swoim poście w temacie Jamo 606 wskazał, iż kolumny KEF są bardzo przyzwoite. Ja chciałbym posłuchać czasem fajnej nastrojowej muzyki, a kiedy miałbym ochotę obejrzeć flim z efektami dziwękowymi. Zestaw 5.1 Jamo 606 brałem pod uwagę, jednak zacni userzy oświadczyli, iż sourandy są zbyt ciche. (nie wiem, czy jest to właściwe określenie). Porblem jednak polega na tym, że chciałbym wiedzieć jaki amplituner będzie najbardziej "przyjazny" tym kolumnom KEF C7....C6, C3. Liczę na Waszą pomoc.
 

Pierek

New member
Słusznie Yamacha RX V765 jest praktycznie bliźniaczym produktem Yamahy RX V1065, zainspirowała mnie jednak możliwość podpięcia pena i słuchania z niego nagranych utworów. Prawdą jest to, że ta różnica 800 złotych to dużo, jak na taki bajer. Za te pieniądze można dokupić DVD. Mój problem jednak polega na tym, że cały czas poszukuję i chciałbym mieć pewność, że to jest właśnie dobry wybór. Pomieszczenie (salon 45 m kw., dużo wolnego miejsca na postawienie zestawu głośników. Blackninja w swoim poście w temacie Jamo 606 wskazał, iż kolumny KEF są bardzo przyzwoite. Ja chciałbym posłuchać czasem fajnej nastrojowej muzyki, a kiedy miałbym ochotę obejrzeć flim z efektami dziwękowymi. Zestaw 5.1 Jamo 606 brałem pod uwagę, jednak zacni userzy oświadczyli, iż sourandy są zbyt ciche. (nie wiem, czy jest to właściwe określenie). Porblem jednak polega na tym, że chciałbym wiedzieć jaki amplituner będzie najbardziej "przyjazny" tym kolumnom KEF C7....C6, C3. Liczę na Waszą pomoc.

Nie liczył bym na to że te kolumienki (s606) nagłosnią 45 m2 a amplituner bardzo dobry do nastrojowej muzyki w sam raz . KEF nie slyszalem ale także myślę że będą za małe ale to jest tylko moja skromna opinia .
 

rafal735r

New member
Na takie metry to chyba tylko Magnat Monitor Supreme 2000 w kwocie okolo 1000-1500zl. Choc tez ciekawe jak by se poradzily, no i z jakoscia dzwieku tez jest przecietnie. Ale za ta kase i tak jest dobrze ze mozna kupic takie olbrzymy. Mam gdzies w gazecie test tych magnatow. W podsumowania mozna wywnioskowac cos takiego ze maja srednie i wysokie na dosc dobrym poziomie jak za taka kase, a bas daje ostro do pieca, co niektorym moze sie nie spodobac.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie za słaby....?

Panowie a co powiecie o Tx-Sr507 w zestawieniu z s606 w komplecie 5.1? Pociągnie ten ampli kolumny spokojnie czy moze być za mały ? Nie zamierzam słuchać głośno a przesiadam się z małych plastikowych philipsów które cieszyły moje ucho więc mysle że gałka nawet do 1/3 zakresu nie pójdzie ;)
 

piotrkol

New member
Panowie a co powiecie o Tx-Sr507 w zestawieniu z s606 w komplecie 5.1? Pociągnie ten ampli kolumny spokojnie czy moze być za mały ? Nie zamierzam słuchać głośno a przesiadam się z małych plastikowych philipsów które cieszyły moje ucho więc mysle że gałka nawet do 1/3 zakresu nie pójdzie ;)


Ja posiadam 507 z Jamo S606HSC3 bez suba. Amplituner trochę się grzeje, ale nie jest to oznaką jego zbyt małej mocy do tych kolumn. W moim przypadku miałem problem z konfiguracją tyłów - grają ciszej. Nie jestem zwolennikiem głośnego słuchania - skala przy muzyce około 35, przy filmach 45 ( 0 - 80) jeszcze zależy od źródła. Przy takich ustawieniach trochę jest ciepły. Zdarzyło się że dojechałem na skali do 65 w pokoju 5x5 - nie da się wytrzymać nic głośniejszego.
 

SaraZosia

New member
Jamo 606 a JBL 890

Witam serdecznie. Doszedłem do wniosku, że kolumny Jamo 606 będą za małe do mojego pomieszczenia. Zastanawiam się jednak nad głośnikami podłogowymi JBL studio L890 szt. 2 (tak na początek), później dokupię JBL Studio LC 1, L810, lub L820. O SUb-ie nie myślę, jest bardzo drogi. Do tego chciałbym Amplituner Yamaha RX V1900. Proszę mi powiedzieć, czy dobrze to będzie się zgrywało ze sobą ? oraz czy zestaw 5.1 M-Audio HRS - 75 jest także godny uwagi. :confused:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
L890 ok, LC1 dokupisz tylko bukowy, L810 koniec produkcji modelu, L8400 super i wcale nie jest drogi. Pozostaje więc Ci zakup ES25C lub LC2 i tylne L820. Z Yamahą będziesz się uskarżał na brak basu, bardziej wskazany więc Onkyo lub HK.
 

SaraZosia

New member
Amplituner

Pozdrawiam serdecznie blackninija. Cieszę się, że mogę skorzystać z Twoich podpowiedzi. Chętnie będąc w Olsztynie zamieniłbym kilka słów na temat wyboru sprzętu. Amlituner i zestaw kolum kupię najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja. Ważne jest to, że muszę mieć pewność, że ten sprzęt to jest właśnie to. Przyznam szczerze, że HK mi wizualnie nie pasuje (jest to odczucie wyłącznie subiektywne). Onkyo jest ok, ale jakie ? będzie pasowało do L890. Czy 707, 807, z tej samej półki co Yamaha RX V1900 ? Proszę o dobrą radę, chciałbym tego sprzętu w 50% posłuchać w stereo (muzyka różna od poważnej do hip hopu). Jak już wspomnaiłem salon jest dość duży 43m i do tego jeszcze otwarta kuchnia. Miejsca na kolumny jest sporo. Pozdrawiam i liczę na głos zacnych forumowiczów.;)
 

piotr10

New member
Bez reklam
Co sądzicie o połączeniu Onkyo 607 z JBL es pack ( Dostalem oferte na es pack z subem - 3550 zl )?
Czy warto myśleć o Onkyo 807? może 806?

Harman mi sie nie podoba wizualnie po prostu a Onkyo z parametrow tez dobrze wyglada - niestety malo sprzetu Onkyo jest testowane przez prase ( pewnie dlatego, że inne firmy ładnie opłacają redaktorów za recenzje i brak owych co do Onkyo )

Sub w es pack jest niestety es150 , a ja mam pomieszczenie 3,5 x 6 m plus przestrzeń otwartą na jadalnie z kuchnią ( ok 18m )
chociaż taga tsw 100 jesli chodzi o ciśnienie daje od biedy rade, ale jest niestety nie dokładna.

Najwyżej sprzedam es 150 i doloze z 500 do es250, ale dopiero po odsluchu u mnie.



Co Lepiej zagra?
Onkyo 607 + JBL es pack ( es08, es20,central es i es150 )
Onkyo 607 + Jamo 608 HCS3 + sub es 250

Już chcę kupić, ale mam wątpliwości... POMOCY....!!!!
 
Ostatnia edycja:

kieli

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie,jest to mój pierwszy post na forum.
Od pewnego czasu przymierzam się do zmiany mojego wysłużonego plastikowego zestawu KD samsunga.
Chciałbym zakupić zestaw s606 hsc3. Mam niestety jeden problem,gdyż prawa frontowa kolumna musi(innej możliwości nie mam) być wciśnięta medzy komode a ściane i luzu będzie tylko 9cm :-(.
Prosze o opinie Was obcykanych w temacie,czy jest sens upychania tam tej kolumny i jej tłumienia,czy jednak kupić zestaw s506 odrazu z sub 200. Pomieszczenie małe,niecałe 14m2 będzie to podłączone do pioneera vsx-819.

pozdrawiam
 
Do góry