Jamo s606

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
"Co sądzicie o połączeniu Onkyo 607 z JBL es pack ( Dostalem oferte na es pack z subem - 3550 zl )?
Czy warto myśleć o Onkyo 807? może 806?"
Napisz mi na PW, kto tak daje to też sobie kupie.
 

jaroslawkonopka

New member
Onkyo SR707+ Jamo S606 HCS 3 zagra?

czesc

Jestem tu nowy i potrzebuje Waszej pomocy.
Chce nabyc zestaw glosnikow zarowno do sluchania muzyki (wszelakiej) jak i do ogladania filmow.
Czy Onyko SR 707 + Jamo S606 HCS3 bedzie dobrym wyborem?

Nie mam mozliwosci zeby odsluchac gdzie tego zestawu niestety.

Nie lubie zbyt intensywnych basow tzn lubie basy ale chce miec mozliwosc ich zmniejszenia zniwelowania jesli zajdzie taka potrzeba i sluchania wysokich tonow.
Czy ktos z forumowiczow ma podobny zestawik i moglby mi powiedziec jak sie on sprawuje?


Pozd

Jasiek
 

piotr10

New member
Bez reklam
Po pierwsze ja bym nie inwestował w tak drogą elektronikę, a pomyślałbym nad lepszymi głośnikami.
Kolumny to podstawa. Jak porządnych nie będziesz posiadał, to elektronika prawie nic nie wniesie!!!
 

krisder

New member
Bez reklam
Po pierwsze ja bym nie inwestował w tak drogą elektronikę, a pomyślałbym nad lepszymi głośnikami.
Kolumny to podstawa. Jak porządnych nie będziesz posiadał, to elektronika prawie nic nie wniesie!!!

Z Twoim ostatnim zdaniem nie do końca bym się zgodził. Zmieniając sukcesywnie zestaw, nowy ampli podłączyłem do posiadanych wcześniej głośników i różnica na na plus była znaczna.
 

jaroslawkonopka

New member
hej

ale jak to sie ma do mojego pytania?

przegladajac ten watek zrozumialem ze te Jamo sa calkiem dobry wyborem, zgadzacie sie ze mna?

jesli nie jamo to jakie inne?

pozd

jasiek
 

piotr10

New member
Bez reklam
Z Twoim ostatnim zdaniem nie do końca bym się zgodził. Zmieniając sukcesywnie zestaw, nowy ampli podłączyłem do posiadanych wcześniej głośników i różnica na na plus była znaczna.

Tak, tylko ty posiadasz troszke lepsze kolumienki niż kolega chce kupić!
Nie porównuj Klipscha F do jamo S - to inna liga.
A spróbuj później za rozsądne pieniądze sprzedać kolumny..... spakuj je do wysyłki:) ...
Elektronika - myśle , że o wiele łatwiej.

A poza tym te jamo na super ampli to i tak nie zagrają super....
Klipsch już na tańszym chyba lepiej -( większa efektywność ) a jak podłączysz do 807 :) to rozumiem, że bomba :)
ZAZDROSZCZE :)

Ps. właśnie, wcześniej na jakim ampli chodziły te Klipsche?
 

Pierek

New member
hej

ale jak to sie ma do mojego pytania?

przegladajac ten watek zrozumialem ze te Jamo sa calkiem dobry wyborem, zgadzacie sie ze mna?

jesli nie jamo to jakie inne?

pozd

jasiek

np. jamo C 405 będą duzo lepszym wyborem w podobnej cenie .Atrakcyjny wygląd atrakcyjna cena i ładne brzmienie .Bas subtelny i delikatny czysciutki .(rewelacja w porownaniu do s 606 ) .

Opis
JAMO, KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, HI-FI, GŁOŒNIKI, SERIA CONCERT, STUDIO, AESTHETIC, REFERENCE, CUSTOM, SALON SPRZEDAŻY, ODSŁUCH, MEDIA-CENTRUM, WARSZAWA, BEMOWO, MORCINKA

a tutaj krótka recenzja.
http://rca.rafko.com/pdf/jamoc405.pdf

Ale nie ma to jak isc do sklepu posluchac i porownac. Rozni ludzie maja rozne upodobania .Jednym sie podoba to... a drugim tamto... :) Ciezko doradzic nie wiedzac ile masz na to kasy i jakiej wielkosci masz pokoj .
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Tak, tylko ty posiadasz troszke lepsze kolumienki niż kolega chce kupić!
Nie porównuj Klipscha F do jamo S - to inna liga.
A spróbuj później za rozsądne pieniądze sprzedać kolumny..... spakuj je do wysyłki:) ...
Elektronika - myśle , że o wiele łatwiej.

A poza tym te jamo na super ampli to i tak nie zagrają super....
Klipsch już na tańszym chyba lepiej -( większa efektywność ) a jak podłączysz do 807 :) to rozumiem, że bomba :)
ZAZDROSZCZE :)

Ps. właśnie, wcześniej na jakim ampli chodziły te Klipsche?

To co widzisz w podpisie to jest stan obecny. Wcześniej była Yamaha 450 i zestaw głośników M audio. Podczas wymiany sprzętu na pierwszy ogień poszedł ampli i przez parę tygodni napędzał stare głośniki. Już wówczas słyszałem różnicę. Po wymianie M-audio na Klipscha to już brak jakiegokolwiek porównania.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Też wyrażę swoją opinię że Klipsch gra ładnie i zdecydowanie lepiej niż JAMOS606, przynajmnniej dla mnie. Słuchałem obu kolumn w ElectroWorld, na Onkyo 507

Jamo jakieś takie wydały się zamulone, ciemne. W klipsch jedynie wygląd mi sie nie podoba , taki kosmodrom :) chyba że nałożona jest maskownica

Z tych dwojga wybrałem coś innego..
 
Ostatnia edycja:

jaroslawkonopka

New member
hej

te jamo C405 raczej sa nie do kupienia w niemczech (tu mieszkam)

powiedzmy ze chce przeznaczy na kolumny jakies max 800E (jamo C606 kosztuja okolo 500e tutaj)

pokoj to salon okolo 5x6 metrow czyli dosc duza powierzchnia


poleccie jakies kolumny

pozd

jasiek
 

Pierek

New member
hej

te jamo C405 raczej sa nie do kupienia w niemczech (tu mieszkam)

powiedzmy ze chce przeznaczy na kolumny jakies max 800E (jamo C606 kosztuja okolo 500e tutaj)

pokoj to salon okolo 5x6 metrow czyli dosc duza powierzchnia


poleccie jakies kolumny

pozd

jasiek

Jamo C 407 :) do takiego pokoju minimum .S 606 za małe zdecydowanie .Cieżka sprawa potrzebujesz duzych kolumn w małej cenie a takich raczej nie ma .Jak bym miał 3200 zł to bym kupił klipsch F3 KOLUMNY KLIPSCH F3HTB KINO DOMOWE NOWE GWAR 5 LAT (904511136) - Aukcje internetowe Allegro
 

jaroslawkonopka

New member
hej

sluchajcie zdaje sie ze otrzymuje sprzeczne informacje.
napalilem sie na kolumny jamo s606 + onkyo AV 707 ale jak zrozumialem z waszych wypowiedzi nie sa one rewelacyjne;

proponujecie natomiast Klipsch F3 ze sa niby super itd

przejrzalem testy w internecie no i wedlug nich sytuacja jest dokladnie odwrotna: w testach lepiej wypadaja Jamo S606 niz Klipsch F3:
oto linki ponizej w ktorym Klitsch jest ledwo "wystarczajacy"
Klipsch Synergy F-3 Test Lautsprecher

Jak mam to rozumiec?

Pozd

Jasiek
 

adamo_

New member
Bez reklam
Ja osobiście z całą odpowiedzialnością ( mimo tego że kupiłem tydzień temu JAMO C405 ) mając duży pokój ( dom ) wybierając pomiędzy KLIPSCH F3 set 5.0 i JAmo S606, zdecydowanie wybrałbym Klipsch.

Po pierwsze : większa moc na duże pomieszczenie ( F3 to naprawdę kawał kolumny, duża masywna )

Po drugie: dźwięk konkretny, dynamiczny, dobry bas i jasna góra

Jamo S606, po pierwssze za małe na duże pomieszczenie,
po drugie mi nie pasuje ich brzmienie..

Najlepiej jak byś postarał się o odsłuch obu zestawów. Wtedy zdecydujesz w kilka minut. Twoja decyzja może być odwrotna do mojej ( mój typ to Klipsch ) ale to już kwestia gustu muzycznego :) . Ja konkretnie z tych modeli brałbym Klipscha. Nie wierzyłem w odsłuchy do momentu jak sam nie skorzystałem, sporo to wyjaśnia i pozwala na szybszą decyzję niż same ogladanie testów w internecie..to strata czasu, w internecie możesz tylko wytypować potencjalne zestawy do odsłuchu
 
Ostatnia edycja:

jaroslawkonopka

New member
hej

ja wiem ze to jest bardzo subiektywne jak gra dana kolumna ale niestety no nie mam nigdzie blisko zadnego miejsca do odsluchania

a jakie ewentualnie inne kolumna sa jeszcze warte uwagi?

tak naprawe glownie chodzi mi o muzyke a filmy to przy okazji

pozd

jasiek
 

fefefi

New member
Ja osobiście z całą odpowiedzialnością ( mimo tego że kupiłem tydzień temu JAMO C405 ) mając duży pokój ( dom ) wybierając pomiędzy KLIPSCH F3 set 5.0 i JAmo S606, zdecydowanie wybrałbym Klipsch.

co poczułeś w C405, co sprawiło, że wybrałeś je zamiast S606 albo klipsch F3?

słuchałeś S608?

pojawił się tu na chwilę wątek 606 v. 608 ale żadnej rozsądnej konkluzji na tym forum... (chyba - bo ja nie widzę)

jaki koloryt, aura basu w C405 v. S606?

znacie jakieś rozsądne testy, reviews: Jamo C400 S600 Klipscha F3 i innych w tym przedziale, klasie do kompromisu KN i music, wolne od subiektywnych odczuć, a oparte na testach studyjnych?
 

Pierek

New member
znacie jakieś rozsądne testy, reviews: Jamo C400 S600 Klipscha F3 i innych w tym przedziale, klasie do kompromisu KN i music, wolne od subiektywnych odczuć, a oparte na testach studyjnych?

http://rca.rafko.com/pdf/jamoc405.pdf

Jamo - C407 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

A tutaj mozesz porównać klasy sprzętu jamo .

JAMO, KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, HI-FI, GŁOŒNIKI, SERIA CONCERT, STUDIO, AESTHETIC, REFERENCE, CUSTOM, SALON SPRZEDAŻY, ODSŁUCH, MEDIA-CENTRUM, WARSZAWA, BEMOWO, MORCINKA
 

adamo_

New member
Bez reklam
co poczułeś w C405, co sprawiło, że wybrałeś je zamiast S606 albo klipsch F3?

słuchałeś S608?

pojawił się tu na chwilę wątek 606 v. 608 ale żadnej rozsądnej konkluzji na tym forum... (chyba - bo ja nie widzę)

jaki koloryt, aura basu w C405 v. S606?

znacie jakieś rozsądne testy, reviews: Jamo C400 S600 Klipscha F3 i innych w tym przedziale, klasie do kompromisu KN i music, wolne od subiektywnych odczuć, a oparte na testach studyjnych?


608 nie słuchałem, ale jak masz okazję to posłuchaj może akurat , podobnie z S606 dobrze abyś posłuchał

C405 wybrałem bo zagrały fajnym basem którego jest pod dostatkiem , może trochę środek cofnięty, ale ogólnie i czysto z miłymi dla ucha sopranami, słuchając 606 wydały mi się zmulone, tzn zbyt dużo niskiego pasma które rozeszło się w taki sposób że mi się nie spodobało, ale wielu osobom się podobają. Do tego kogo nie pytałem to każdy stwierdzał że C405 lepiej mi zagrają w Stereo, i w tym przedziale cenowym nie znajdę godnego konkurenta. Ptwierdzały to opinie znalezione w necie.

Klipsh F3 są za duże do mojego małego pokoju, ale słuchałem polecane tu na forum mi Klipsh F1 i fajnie brzmiały, jaśniej niż Jamo C405, ostrzej, jednak ...zadecydował też wygląd i JAmo C405 był takim wyborem na pograniczu jakości brzmienia i designu.
 
Do góry