Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja wybrałbym z tych dwóch philipsa. Za tą cenę możliwe jest dostanie lepszego od nich modelu 32XV635 TOSHIBY. Plusy: 1 miliard kolorów, 100Hz(120Hz) z tworzeniem nowych klatek, głosniki 20W- ONKYO, Audyssey Equalizer (super dokładny i jednolity dźwięk), Dolby Volume(automatyczne wyciszanie reklam),4 HDMI Instaport(ultraszybkie-1 sekunda), Resolution Plus, Slot kart SD
Minusy: Brak DLNA i Youtube, może nie być już dostępny na magazynach
Ewentualnie model 32XV733 TOSHIBA lub 32EX500 Sony(cena będzie wyższa).
 

cieszy77

New member
Poczytałem trochę i myślę że ten będzie ok Samsung LE32C650 2000 zł 100hz chyba nic lepszego w tych pieniądzach nie znajdę z tego co wyczytałem pod cyfrę jak się podłączy to można pooglądac trochę w HD ;)
 

jachoo147

New member
Witam,
Jaki TV wybrac?
Szukam czegos LCD 40 cali do 3000-3200pln

podlaczony pod jakas platforme cyfrowa [polsat, n] mozliwe ze HD.

zastanawialem sie miedzy samsungiem LE40C650 lub sony EX500...
ktory wybrac???

[ewentualnie jaki inny polecacie]?

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaką masz odległość od ekranu?
do SD lepiej zapotrzebować modele z dobrym skalowaniem :
LCD led Sharpa 4oLE 705
LCD led Toshiba 40SL 733
 

hlmzhlmz

New member
Witam.
3 lata na forum ludzie pomogli mi wybrać świetny TV który służy mi do dziś.
Jednak TV dostanie w prezencie mama, a ja chciałbym coś lepszego wybrać.
W oko wpadły mi 3 TV
Toshiba 42zV555DG Sharp Aquos LC-42DH77 Philips 42PFL5405

Od TV jestem 3-3,5m i 32" jest mało za mały. Myślałem o 40-42", żeby za rok 37" nie okazał się znów za mały.
TV używany jest głównie do oglądanie N-ki, grania na XBOXie, oraz Filmów HD przez laptopa.
Cena to max 3000 zł , wolałbym nie przekraczać. Te 3 modele wyżej miszczą się w tej cenie.

1.Philipsa tylko że 32" ma kolega i naprawdę wygląda nieźle i sporo funkcji.
2.Toshiba - dużo osób go poleca z tego co czytałem
3.Sharp - hmm jakoś wpadł mi w oko po reklamach, i słabość po swoim JVC.

Min. 3 HDMI

Będę naprawdę wdzięczny za pomoc w wyborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
hlmzhlmz
- podałeś stare modele.
Z nowych powinieneś zacząć od Toshiby 42 ZV 635.
Sprawdź nowe techniczne rozwiązania.
==========================================
 

hlmzhlmz

New member
hlmzhlmz
- podałeś stare modele.
Z nowych powinieneś zacząć od Toshiby 42 ZV 635.
Sprawdź nowe techniczne rozwiązania.
==========================================

No właśnie z góry dzięki KIKI za dobór JVC.Naprawdę jestem z niego zadowolony.
Oprócz Toshiby mam jeszcze nad czym się zastanawiać do 3000 zł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow
ale głównie ta pierwsza odległość czy ta druga. Bo rozpiętość odległości jest ogromna.
I Raczej poszedłbym na 42 ZV 635
 

Macieked

New member
Preferowana wielkość matrycy: 42"
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: telewizja satelitarna (polsat lub n)
Jaka odległość od ekranu: ok. 4 m-4,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia: komputer, dekoder satelitarny, PENDRIVE
Jaka klasa cenowa: 2500-3000 tys.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 60% w dzień, 40% w nocy
Nasłonecznienie pokoju: Telewizor na ścianie północnej, na ścianie południowej okno balkonowe a na wschodniej dwa okna.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, sport,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: bez światła
Ma stać czy wisieć: wisieć
Czego oczekuję: nastawiam się głównie na dobry odbiór SD i HD
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: 21' CRT

Zależałoby mi na matowej matrycy aby nie odbijało mi się słońce wpadające przez okno balkonowe. Poza tym chciałbym mieć możliwość oglądania filmów z pendriva. (Toshiba xv733 więc odpada ;( )

Uprzejmie proszę o pomoc.
 

-Tomek-

New member
Pomóżcie mi wybrać TV dla teściów.

Najpierw miał być Samsung LE32B460, potem Panasonic TX-L32X10Y, a teraz myślę o TX-L32X20E.
Czy warto jeszcze zwrócić na coś uwagę?

Preferowana wielkość matrycy: 32"
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: teraz analog naziemny, w przyszłości DVB-T, ew. kablówka
Jaka odległość od ekranu: ok. 2m-4m
Jakie urządzenia do podłączenia: DVD
Jaka klasa cenowa: do 1500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: pół na pół
Nasłonecznienie pokoju: Telewizor na ścianie zachodniej za oknem balkonowym z roletami
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: różnie
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: publicystyka, filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: raczej przy świetle
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: dobry odbiór SD i HD, możliwie małe zużycie energii
Full HD czy HD ready: HD ready
Jaki masz telewizor: 21' CRT


Z góry dzięki.
Tomek.
 

djehuti

New member
Witaj wszystkich
Mam spory klopot z wyborem tv. Juz nawet wczoraj mialem go kupic cos mnie jednak jeszcze powstrzymalo:

Preferowana wielkość matrycy: 46"
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: Philips, Sony, Sharp, Toshiba
Jaki sygnał: teraz analog naziemny (czasami slaba jakosc), w przyszłości cyforwa kablowka z HD
Jaka odległość od ekranu: ok. 2,5m-4m
Jakie urządzenia do podłączenia: PS3
Jaka klasa cenowa: do 6000zł (max)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w zasadzie przez caly dzień (nie ma preferowanej pory), tv jest wlączony przez ok 10h/dziennie
Nasłonecznienie pokoju: Pokój ma duże 3-metrowe okno balkonowe od strony pd-zach, w oknach sa półprzepuszczalne rolety, więc jest dość widno. Telewizor jest na ścianie prostopadlej do okna, możliwe że stanie tez na wprost tego duzego okna
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: różnie
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy w TV, DVD i BR, w TV programy przyrodnicze i popularnonaukowe, publicystyka, sporo gier, czasem transmisje sportowe (F1, mecze), 20% filmy, 40% gry, 40% TV (SD)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: wieczorem oglądam przy zapalonej lampie podlogowej, będącej blisko telewizora
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: kontrast,nasycenie kolorów nawet w ciągu dnia, mała ilość refleksów w matrycy, bardzo dobry odbiór i skalowanie sygnału SD, możliwie małe zużycie energii, dobra prezentacja materiału HD
Full HD czy HD ready: Full HD
Jaki masz telewizor: Sony 26" s3000

Na odtwarzaniu filmow z USB mi nie zalezy, bo zalatwia to PS3, internetowe widgety i podlaczenie TV do netu tez nie jest tak istotne.

Wiec tak:
Z opisow podobaly mi sie Philipsy 8605 i 7605 - ale nie mialem okazji zobaczyc ich na żywo.... tzn widzialem 32"7605 na zywo...ale mial b. kiepskie katy boczne (co wazne u nas bo nie zawsze na wprost siedzimy)
Wczoraj mialem juz kupic Sony EX700 - ze wzgledu na matowa matryce (panowie w sklepie byli dosc przekonujacy)...ale cos mnie tknelo i zrezygnowalem (w sumie dobrze...bo recenzje sa lepsze dla modelu EX500 lub HX700 niz dla tej wersji SONY) dlugo tez zastanowialem nad Sharpem LE810 (i nie wiem czy to nie moj faworyt na razie) nie wiem tylko jak sobie radzi w jasnym pokoju i czy refleksy w dzien od okna sa duze....?

KIKI, Moze masz jeszcze inne jakies propozycje.....Pomoz prosze!
Dzieki

PS. JVC DV1 - odpada bo mi i żonie nie podoba sie design (podstawka)
 
Ostatnia edycja:

inverness

New member
Pomóżcie mi proszę wybrać TV

Preferowana wielkość matrycy: 32"
Preferowana technologia: LCD
Preferowane modele: Philips 32PFL5605, sharp 32le705, panasonic TX-L32V10E, inny ????
Jaki sygnał: cyfra+
Jaka odległość od ekranu: ok. 1m-1,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: PC z napędem blu-ray, konsola, pace pvr
Jaka klasa cenowa: do 3000zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: raczej w nocy
Nasłonecznienie pokoju: ciemny, okno od północy z roletami
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przyciemnione światło
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: niski input lag, dobra czcionka z PC, nie męczyć oczu przy długim użyciu, w miare dobre odwzorowanie barw
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: 21' CRT sony F500


Z góry dziękuję za pomoc
 

hlmzhlmz

New member
Pomóżcie mi proszę wybrać TV

Preferowana wielkość matrycy: 46"
Preferowana technologia: LED
Preferowane modele: Toshiba 46XV733
Jaki sygnał: N-ka
Jaka odległość od ekranu: ok. 2,5m-3,0m
Jakie urządzenia do podłączenia: Konsola XBOX360, nBOX, PC lub Laptop do filmów
Jaka klasa cenowa: 3000-3300 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczór/noc
Nasłonecznienie pokoju: okno z roletami od godz.12-18 światłość
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przyciemnione światło
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: niski input lag, w miare dobre odwzorowanie barw, niskie zużycie prądu, w miarę najlepszy w tej cenie
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: 32"LCD JVC A80ZU

Jutro muszę podjąć decyzję w celu zamówienia (w środę odbiór).
 
Ostatnia edycja:

Szymekufc

New member
Witam wszystkich serdecznie :)
Mam pewien problem przeglądam te wszystkie tematy posty ale wiadomo ceny się zmieniają i nie wiem co kupić. Mam nadzieje że mi pomożecie:)

Chciałbym kupić TV LCD FH 40-42" pokój 4x4m który ma posłużyć w 75% do ps3 i 25% (za jakis czas) telewizji "n" ale tak to tylko ps3.Budżet jakim dysponuje to maxymalnie 2500zł.Chciałbym zeby telewizor miał bardzo ładne kolory nie występował ten cały input lag albo zeby był bardzo mały.CHce dobry tv z którego bd zadowolony:) Jeżeli mam za mało kasy na w miare dobry tv 40-42" to moge kupić cos mniejszego ale zeby było dobre jakościowo i bardzo ładnie odbierało:)

Zastanawiałem sie nad LG 42LH3000 jedni chwala (obraz bomba) drudzy nie (nierówne podświetlenie matrycy co niby przeszkadza przy oglądaniu jak jest ciemno na czarnym widać białe plamki.

Samsung LE40C650 ludzie mówią ze bardzo zauważalny jest imput lag i ze nie jest wiele lepszych modeli od tego za tą cene tylko nie wiem jakie.

Będę bardzo wdzięczny jeżeli podacie mi jakies propozycję dobrych LCDków z których bd zadowolony i moja czarnulka też:) pozdrawiam
 

Szymu

New member
Preferowana wielkość matrycy: 37"-42" (liczy się bardziej jakość niz rozmiar)
Preferowana technologia: LCD
Jaka odległość od ekranu: ok. 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia: PS3
Jaka klasa cenowa: 2500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczór
Nasłonecznienie pokoju: okno z roletami
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy włączonym
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: niski input lag poniewaz bedzie służył do grania na ps3 i licze na bardzo dobre kolory
Full HD czy HD ready: FULL HD

Z góry thx licze na odp :)
 

Aniol72

New member
Witam ,ja już wybrałem z pośród jvc 47dvi,sharp 46 le 705,toshiba 46 sl 733.Po prezentacji kupiłem jvc według mnie najwierniej oddawał kolory i cechował się największą płynnością.Jak trochę ochłonę coś jeszcze napiszę.Dzięki dla Kikiego i jego ekipy szybko i profesjonalnie polecam.
 

Miszka Miszka

New member
Witam,

Długo się łamałem czy zakładać ten temat czy sobie odpuścić, ale bezsilność mnie przemogła. Im dłużej czytam posty na tym portalu i w innych zakątkach internetu - tym większy mam mętlik w głowie. Przymierzam się do kupna telewizora (trudno odgadnąć, prawda?).

Sytuacja wygląda tak, że nie wiem do końca do którego pokoju odbiornik kupić. Waham się między salonem a swoim pokojem. Jak już coś myślę, że sensownego wymyśliłem to za parę chwil przeczytam dobre opinie o innym telewizorze i znów jestem w punkcie wyjścia.

Obawiam się, że telewizor będzie musiał być kupiony na raty, a w tym przypadku najlepszą metodą będą chyba raty 0% (Saturn, Media, Rtv euro agd). Bo w innym przypadku sam koszt kredytu będzie dodatkowym obciążeniem - przynajmniej tak mi się wydaje.

Gdybym wybrał opcję do salonu - byłoby to opłacone 50/50 z rodzicami.
Do pokoju - wiadomo 100% udziału własnego:)

Zbliżają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, więc fajnie byłoby na czymś porządnym popatrzeć.
Może dosyć przynudzania, przejdę do szczegółów.

Moje warunki do salonu:
Pokój: 5x4
Odległość od ekranu: 2m i 3m i 3,5 w zależności o miejsca
Nasłonecznienie pokoju: pokój z oknem na wschód - słoneczko od południa nie zagląda przez okna
Poprzedni telewizor: 21" CRT LG z zieloną plamą na ekranie
Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, wiadomości
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 50% - 50%
preferowana wielkość matrycy: ze względu na cenę max 42" min 37 chyba (a może 32 by wystarczyło? nie wiem.
Jakie urządzenia będą podłączone: ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 99% TV, 1% dvd analogowe
z jakimi złączami: wyjście słuchawkowe
jaki sygnał: sd (kablówka)
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: ok 2500zł

Z tego co wyczytałem do sygnału sd najlepiej nadawałaby się plazma, ale trochę przerażają mnie powidoki i zużycie prądu (tutaj podobno bardzo demonizowane). Zważywszy, że jest to salon tv zdarza się, że "chodzi" od świtu do późnej nocy. Boję się potem rachunku za prąd 1/10 wartości tv/miesiąc.

Moje warunki do pokoju:
Pokój: 2,5 x 3,5
Odległość od ekranu: 1,8m
Nasłonecznienie pokoju: okno na zachód z roletą, spore nasłonecznienie
Poprzedni telewizor: 21" crt elemis bez koloru białego - wszystko ma bardzo żółtą:)
Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 30%, 70% wieczorem
preferowana wielkość matrycy: powinna 32 wystarczyć
Jakie urządzenia będą podłączone: ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% tv, 30% ps3
jakimi złączami: hdmi (ale to chyba standard)
jaki sygnał: sd (kablówka) - myślałem od września by się szarpnąć na canal + (liga hiszpańska i angielska w hd)
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: ok 2500zł

W moim pokoju jak widać doszłaby konsola. W przyszłości nie wykluczam, że jakiś film blu-ray by się pojawił na odbiorniku. Myślę, że u siebie podłączyłbym także pc.
Z jednej strony chciałbym zrobić przyjemność Tacie by miał jak w komfortowych warunkach oglądać sport wszelakiej maści, z drugiej fajnie byłoby mieć tv pod ręką (gdzie często też mama ogląda - zważywszy, że w salonie leci praktycznie tylko sport:p ). Tata powiedział, że jak kupie do siebie to płakać nie będzie (bo nie będzie się dokładać, a na mecz przecież też przyjdzie).
W tym momencie mam jeszcze kartę tv w kompie jakąś starą i czasami oglądam tv jednocześnie coś robiąc, czy przeglądając internet. Na monitorze (22") gram także na konsoli.

Rozumiem, że przez wzgląd na sport nawet mam nie odwracać głowy w stronę telewizorów z 50hz? Jest aż taka różnica?

Bardzo podoba mi się Sharp Le700. pobór prądu, input lag, czerń - wydawałby się ideałem. Być może gdyby w wymienionych na wstępie marketach znalazłbym za 2500 bym się skusił.

Myślałem także nad Toshibą 40xv733. Wydaje się fajnym rozwiązaniem w przystępnej cenie (2200zł).

Przez chwilę, też zastanowiłem się na mymi oczyma. Czy aby na pewno widziałbym znaczącą różnice w jakości obrazu między najtańszymi modelami typu LG lh2000, funai lh7-32bb (skądinąd podobno dobry w swej cenie) a wyższymi modelami. Nie mam pojęcia czy gorsza czerń byłaby dla mnie jakąś przeszkodą.

Jeszcze bym zapomniał na moim monitorze (jest to dell 2209Wa, nie jest to matryca tn, ale ips - lepsze kąty - dodatkowo matowa i jak patrzą pod kątem przez nasłonecznienie pokoju wydaje się jakby za mgłą, wyblakła. Czy w tv da się jakoś tego uniknąć czy matowe tak już mają?

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że chociaż odrobinę pomożecie się zdecydować. Za wszelkie rady (dotyczące do którego pokoju wybrać telewizor również mile widziane) dziękuję.

Pozdrawiam,
Miszka Miszka
 

dree

New member
Prośba o pomoc

Witam,
Szanowni Państwo,
bardzo proszę o sugestie jaki lcd, będzie pasował do moich warunków, którą są dość nietypowe (pokój 2 m wysokości).

Moje warunki do pokoju:
Pokój: 4x4,5, wysokość tylko 2 m
Odległość od ekranu: 2m
Nasłonecznienie pokoju: pokój z oknem na zachód
Poprzedni telewizor: 21" CRT Samsung
Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, wiadomości
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 50% - 50%
preferowana wielkość matrycy: 32
Jakie urządzenia będą podłączone: ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 30% dvd analogowe
z jakimi złączami: wyjście słuchawkowe
jaki sygnał: sd (kablówka)
ma stać czy wisieć: wisieć
jaka klasa cenowa: ok 3 500 zł

Z góry bardzo dziękuję
Pozdrawiam
 

wsa

New member
Preferowana wielkość matrycy: 37-40"
Preferowana technologia: Lcd
Preferowane modele: Toshiba 40XV733? Samsung LE37C650?
Jaki sygnał: Cyfrowe UPC z HD, chwilowo UPC analogowe
Jaka odległość od ekranu: ok. 2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: PC lub Laptop do przeglądania Internetu i filmów
Jaka klasa cenowa: 2000-2300 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczór/noc

Nasłonecznienie pokoju: okno na północny zachód, telewizor na wprost okna

Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: pokój 3,5x3,5m więc nie ma miejsca na oglądanie z boku :)
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, sport
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: raczej ciemno
Ma stać czy wisieć: po wakacjach będzie wisiał, teraz będzie stał
Czego oczekuję: najlepszy w tej niskiej cenie, fajnie było by oglądać divixy z pendriva, a tego preferowana tośka chyba nie potrafi, chciałbym podpiąć zewnętrzne głośniki - to już chyba tośka potrafi
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: 32"LCD Sharp RD8E,
 
Ostatnia edycja:
Do góry