Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wsa -
do takich potrzeb - Zacząłbym od:
- Sony 37EX 500
- Panasonica 37 S 20
- Samsung 37C650

====================================
dree -
będziesz miał dobry wybór:
Pioneer 32 KRL
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/28765-pioneer-lcd-krl-32-v-full-hd-100-hz-test.html
018_P1080044.JPG


Loewe 32 Xelos
Sharp 32 LE 320 - nowość
Panasonic 32 V 10
W Razie wątpliwości poproś o prezentację i pamietaj o kalibracji obrazu :
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

====================================
Miszka Miszka
salon
JVC 42 R v10 za 2500 zł
42 Panasonic s20

Pokój
32 Sharp LE 705
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/41909-sharp-le-700-32-40-46-52-a.html
013_P1060300.JPG


====================================
Szymu -
Przy jakości - to lepszy pomysł :
37 EX 500 Sony
37S 20 Panasonic
Toshiba 37 XV 733

====================================
Szymekufc
do takich potrzeb ja też wybrałbym Toshibę 42 ZV 635 .Musisz pamiętać koniecznie o kalibracji obrazu.
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
Input lag - jest najmniejszy w tej klasie.

========================================================
hlmzhlmz
też byłbym za Sharpem 46le705 tyle że model kosztuje
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/41909-sharp-le-700-32-40-46-52-a.html
018_P1060308.JPG


Model LE 700 nie jest produkowany pół roku.
W klasie do 4000 zł masz też bardzo dobry najnowszy model Toshiby -
LCD LED 46SL 733.


====================================
inverness -
zrobiłeś dobrą analizę .Najwięcej plusów dla Twoich potrzeb na
Sharp 32 LE 705 z podświetleniem led.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/41909-sharp-le-700-32-40-46-52-a.html
024_P1060237.JPG



====================================
djehuti -

poprosiłbym o prezentację w domu :
46 LE 810
014_P1120385.JPG


005_P1120921.JPG


Toshiba 46WL 753
Sharp 46LE 705
 

notobro

New member
Szukam, szukam i już od tego szukania i czytania powoli widzę wszystkie telewizory na mojej ścianie :)
Moje warunki do pokoju: 6x4,5
Odległość od ekranu: od 2,5m do 5,5m najczęściej przy 3 m
nasłonecznienie pokoju: pokój z oknem na zachód - po południu wali po gałach (są rolety i zasłony)
obecny telewizor: Thomson 29 black Diva (duży i dobrze jeszcze świeci)
Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, wiadomości
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 50% - 50%
preferowana wielkość matrycy: ze względu na cenę max 50 min 46 (40 i 42 za małe - sport i filmy muszą być oglądane na dużym ekranie, a spędzam przed tv wiele godzin dziennie)
Jakie urządzenia będą podłączone: ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV, 20% dvd ferguson 780 z wyjściem hdmi i skalowaniem do 1080i (filmy z usb Xvid i jak nowszy tel z multimediami to nawet mkv), kompa nie planuję podłączyć, ale może drogą wifi?
z jakimi złączami: wszystkimi :)
jaki sygnał: sd (kablówka UPC- analogowa) za kilka dni na Mistrzostwa Świata może Cyfrowy Polsat lub UPC HD
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: do 3700
 

notobro

New member
Oczekuję od telewizora dobrego obrazu w sd oraz dobrych kątów, płynności na sporcie.
Telewizory, które wpadły mi w oko to:
samsung 46c650 3600 zł
toshiba 46xv733 3430 zł
lg 47ld650 3630 zł (w redcoon -nie wiem jak z gwarancją)
philips 46pfl5605 - jeszcze jest niedostępny (kiedy będzie może za 2,3 tygodnie)
philips 47/7404 - nie jest już taki nowy i cena 3700-3800 zł
sony 46ex500 - 4000 zł - cena zabija
plazmy:
lg 50pk550 - jeszcze go nie ma
lg50pk760 - 3650 zł, ale w pixmanii :(
Mistrzostwa Świata jutro się zaczynają, a ja jestem bez dużego ekranu.
Proszę o pomoc!
 
Ostatnia edycja:

fero323

New member
philips 5605 jest już w kilku sklepach, sprawdź skąpca

z redcoonem uważaj bo oni lubią wciskać że gwarancja to wystarczy paragon,
do lodówki po wielkiej perswazji przysłali mi podbitą gwarancję
 

notobro

New member
Właśnie czytałem test tego philipsa i na zdjęciach kąty ma bardzo słabe. Czy ktoś może zrobić porównanie toshiby xv733 do samsunga c650 i np c650 do ex500 oraz c650 do LG ld650. Co wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
notobro -
do Twoich warunków:
JVC 42 S 90
Toshiba 46XV 733
Panasonic 50 S 20
Sharp 46 LE 600
Sony 46 EX 500
 

notobro

New member
Pozostają na placu broni samsung c650, sony ex500 oraz toshiba xv733 - jadę zobaczyć je w akcji do jakiegoś rtveuro. Czy jest aż taka duża różnica między samem c650, a sony ex500, że opłaca się dołożyć te 450 zł? zobaczymy na żywo, lecz mile widziana podpowiedź.
 

BundyPL

New member
Witam

Doradźcie mi proszę w zakupie telewizora. Mam tylko kilka wymagań:
- chce żeby był na LEDach
- rozmiar ok 40cali i cena do 4500zł (może być 37 cali - bardziej zależy mi na pozostałych parametrach)
- DLNA z możliwością odtwarzania popularnych divx'ów w avi i mkv - czyli to co głównie można spotkać - oczywiście z napisami najlepiej w txt ale może być srt albo coś innego (przyzwyczaiłem się do konwertowania napisów pod omnie więc jakoś przeżyję), tak samo jeśli chodzi o odtwarzanie po usb - i bardzo ważne - żeby było przewijanie i zatrzymywanie filmu w obu przypadkach, bo wyczytałem że samsung b7000 tego nie udostępnia a dla mnie to kicha bo często oglądam filmy na raty.

No i chyba to wszystko - z góry dzięki :)
 

BundyPL

New member
Kolega powiedział mi że jest coś takiego jak WD HD TV - takie małe urządzonko które odtwarza po sieci, z dysku, z pena, czyta wszystkie filmy i napisy a kosztuje ok 400zł. Więc mała zmiana - zamiast TV ze wszystkim poradźcie mi jaki telewizor miałby po prostu najlepszą jakość obrazu - oglądam tylko telewizję cyfrową więc nie musi ładnie odbierać tv analogowej. Po prostu ma mieć super kolorki, żeby wszystko było widać jak jest ciemna scena ale żeby się to nie wiązało z wypalaniem oczu jak jest jasna :). No ogólnie zależy mi na jakości obrazu :)
 

BundyPL

New member
Dzięki - też tak się zastanawiałem nad sharpem, tylko nie mogłem się zdecydować czy podświetlenie pełne i trzy kolory, czy krawędziowe i cztery :) Jak myślisz co lepsze? A może jeszcze lepsze będzie pełne podświetlenie i local dimming ?
 

KubaG

New member
Co byście poradzili ? Planuje kupić TV 52"+, cena do max 11000.
Narazie rozważam LG 55LE8500 albo Sony 52NX800 ... i nie mogę się zdecydować ...
 

BundyPL

New member
Byłem dzisiaj w mm i widziałem sharpa 810 quattron - mogę powiedzieć że zarówno dla mnie jak i dla żony miał on najlepsze kolory ze wszystkich tam stojących tv, a obok stały same ledy - samsunga, lg, sony. Jeśli idzie o odblaskową matrycę to owszem było widać jarzeniówki w sklepie tam gdzie był czarny ekran, ale jak było cokolwiek innego niż czerń to było git - więc jak ktoś się skupi na obrazie a nie na odbiciu to nie będzie mu to przeszkadzać.

Niestety obok stał jeszcze samsung bodajże c8000 na którym leciał film potwory kontra obcy 3D - efekt 3D może nie powalił ale na pewno wywarł na mnie duuuuże wrażenie - na żonie jeszcze wieksze. Tak więc teraz mam znowu kłopot bo co prawda nie stać mnie na tego c8000 ale podobno c750 nie jest zły a ma 3D - w necie stoi za 4500zł - co prawda bez okularów ale powiem wam jedno: przy c8000 były dwie pary - 2200 i 2800 które były o 100zł droższe - i gdybym miał wybierać to wziąłbym te droższe nawet gdyby były droższe 300zł - po prostu dla mnie były tak duża różnica w jakości - zarówno efekt 3D jak i jasność była niebo lepsza. Więc jakbym miał kupić TV z okularami w komplecie i byłyby to te gorsze - to ja dziękuję za coś takiego - po prostu szkoda pieniędzy bo zepsują cały efekt.

Tak więc wybrałbym dla siebie to 3D - wybrałbym gdyby nie cena, 4500zł + conajmniej dwie pary okularów to już 6500zł - trochę dużo jak na moje zarobki. Więc chyba zdecyduję się na tego sharpa 810. Muszę tylko jeszcze raz skoczyć do mm i zapytać czy on ma cokolwiek poza ładnym obrazem - tzn. czy ma pip, epg i mpeg4. Chociaż nie wiem czy i tak będzie to miało jakiś wpływ na moją decyzję - no ale jakby była kicha to może jednak dorzucę te 1700zł i wezmę 3D :) Zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

BundyPL

New member
Pewnie pewnie, niestety nie stać mnie na telewizor 3D, tzn. stać by mnie było na sam telewizor ale to bym musiał od razu jeszcze 2 pary okularów kupić, do tego małe dla dziecka. A mimo wszystko jakby kumple wpadli to bym dla nich nie miał okularów i co z tego że miałbym fajny TV skoro nie mógłbym z nimi obejrzeć filmu 3D czy meczu. Tak samo ja nigdy nie nosiłem okularów, nawet przeciwsłonecznych specjalnie nie lubię - więc średnio mi się podoba perspektywa siedzenia w okularach. Podsumowując - fajny bajer, ale bajer to powinien być na tej zasadzie że kupuję normalny telewizor i dorzucam po 150zł za okulary żeby od czasu do czasu się nimi pobawić a nie 500zł za okulary i tysiaka więcej za TV.

Tak więc brałbym sharpa 810 - trochę mnie tylko odstrasza specyfikacja - niby nie ma EPG, nic nie ma o PIP. Taki biedny strasznie - fakt że mało mi na tym zależy ale jakby nie miał wszystkiego no to się z kilku malutkich minusików uzbiera jeden duży. Muszę sprawdzić czy przynajmniej można w nim dostosowywać obraz do formatu filmu - bo z tego najczęściej korzystam.

Swoją drogą ma wejście HDMI 1.4 - którym to można przesyłać sygnał 3D - ciekawe czy da się na nim oglądać filmy 3D - w końcu ma 100Hz, więc dałby rade teoretycznie wyświetlić po 25 półklatek na sekundę dla każdego oka :) (wybaczcie jeśli coś pokręciłem) z tym że dalej jest napisane:
HDMI V1.4 / HDMI V1.3 1 / 3
HDMI Features : 3D / 4K - / -

A - odstrasza mnie jeszcze gwarancja na bad pixele:
1.3 W przypadku telewizorów i monitorów LCD uszkodzenia pojedynczych
pikseli (brak świecenia lub
świecenie ciągłe) reklamacja zostanie uwzględniona, gdy liczba
uszkodzonych pikseli przekracza 0,001%
całkowitej liczby pikseli tworzących matrycę.
Tak mi odpisali z sharpa - strach trochę bo potrzeba żeby padło 80 pixeli żeby wymienili tv - ale z drugiej strony chyba tylko LG daje gwarancję że nawet przy jednym bad pixelu wymieniają, reszta robi podobnie jak sharp.

Jeszcze zainteresowały mnie podobne cenowo:
Philips 46PFL5605
Philips 42PFL7655
Philips 42PFL8404
Sony KDL-40EX700
LG 42SL9500
Panasonic TX-L42D25


Kiki - wybacz że najpierw pytam a po uzyskaniu odpowiedzi nadal nie jestem zdecydowany ale dla mnie to naprawdę duża kasa i zakup innego modelu w ciągu kilku najbliższych lat nie wchodzi w grę. Dlatego miałbym prośbę - mógłbyś się wypowiedzieć jeszcze na temat powyższych telewizorów. Który byłby najbardziej zbliżony do sharpa i godny uwagi, a które od razu mogę sobie darować i dlaczego
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pokręciłeś. Nie da rady odbierać 3D.
HDMI 1,4 nie świadczy o jakości odbiornika.
Różnicę wyposażenia możesz dokupić znacznie taniej - oddzielnie.
Nie zrozumiałem odnośnie pixeli. Na dziś nikt nie zgłaszał takiego problemu z poziomu użytkownika. Serwis Sharpa to najlepszy serwis na rynku.
Więc nie łapię skąd takie obawy.
Najprościej - poproś o prezentację w domu telewizorów.
 

BundyPL

New member
Może i bym poprosił - ale najprawdopodobniej mnie nie stać bo mieszkam w koszalinie i chciałbym porównać 5 telewizorów więc pewnie ze 300zł to by kosztowało. Zresztą nie mam na razie warunków w domu dla takiej prezentacji - warunki będę stwarzał dopiero jak kupię nowy telewizor :)
 
Do góry