Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

depto

New member
Jestem nowy i witam wszystkich serdecznie. Mam ogromną prośbę do osób posiadających wiedze w temacie o pomoc w wyborze TV LCD (m.in. kolegę Kiki-ego). Zastanawiam się nad tym już dłuższy czas (2 miesiąc) i po wielu wieczorach i nockach spędzonych w sieci udało mi się jedynie wyselekcjonować nastepujące modele, (na droższe nie pozwalaja mi fundusze), spośród których naprawdę chciałbym wybrać dla mnie najwłaściwszy. Oto i one:
- Sony 40V3000,
- Toshiba 42X3030D,
- Sharp LC42WD1.
Warunki i przeznaczenie: odległość jakieś 4m (szukam tylko 40-42 cale, bo w miejscu gdzie ma stać tylko taki się zmieści), sygnał z kablówki Inea przez dekoder, być może za jakiś dłuższy nieokreślony czas Polsat cyfrowy, najczęściej oglądane będą: TV (filmy, Polsat sport,National Geographic, Discovery) - 60%, dvd - 30, rzadziej divx - 5%, czasem pogram na PS2 - 5%, planuję podłaczyć kino domowe, nie planuję podłączać komputera, korzystać mam zamiar najczęściej wieczorem i w nocy oraz popołudniu (niezbyt dużo słońca w pokoju o tej porze).
Dodatkowo interesowałoby mnie jak powyższe modele wypadają w porównaniu z troszkę droższym Sharpem 42X20E (w wypadku gdyby spadła odrobinę jego cena, wziąłbym go także pod uwagę, jeśli nie to odpada).
Bardzo dziękuję za potencjalną odpowiedź.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Witam ponownie,

Po wcześniejszej konsultacji tutaj wybrałem dla siebie JVC 32P80. Zastanawiam się jednak, czy po pojawieniu się Panasonika 32 LZD 85, nie będzie on lepszym wyborem. Proszę o odpowiedz.

Przypominam moje warunki:
- pokój 3,10 x 5,20, czyli ok. 16 m2. TV będzie na dłuższej ścianie; skręcony, by stał możliwie na wprost narożnika. Niemniej jednak będzie pod jakimś kątem.
- bardzo małe nasłonecznienie, roleta.
- sygnał z n-ki.
- odległość od ekranu: 3m w przypadku pierwszej osoby i 3.50 dla drugiej.
- do podłączenia ps3, czyli gry, DVD i Blu Ray.
- TV będzie oglądany głównie wieczorem i w nocy.
- przez dwie osoby.
- mój ulubione programy to nauka/przyroda (discovery), film, muzyczne.
- TV ma stać.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Skoro piszesz o wykorzystaniu TV do Blue-Ray to już na starcie JVC P80 zostaje w tyle. W koncu Panas LZD85 jest Full HD. Przeczytaj sobie ostatni test Kikiego o nowym Panasie a wszystko stanie sie dla Ciebie jasne ;)
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Blu (;)) Ray to tylko dodatek. 1080p przy 32" to raczej dla mnie wada niż zaleta, bo LCD przez to zazwyczaj gorzej wyświetla obraz SD, a poza tym nie siedzę z nosem w ekranie, aby dostrzec więcej szczegółów. Chciałbym więc wiedzieć, czy LZD85 przez to że jest Full HD ma jakieś szanse w wyświetlaniu SD przy JVC. Może np. rysuje wyraźniejszy obraz?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sikor65

New member
Witam.Mam zamiar zakupić Lcd i waham się pomiędzy
Sharp 32D44E w cenie 2299zł
Samsung LE32M87B w cenie 2399zł
telewizor ma służyć głównie do oglądania tv kablowej z odległości 2-3 m.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

brzesciu

New member
Lg Czy Samsung

WITAM MECZY MNIE TO OD 2 TYGODNI NIE WIEM KYORY WYBRAC MAM NA OKU DWA SAMSUNGA 32A551 I LG 37A3000 LG MA 37 CALI A SAMSUNG 32 ALE FULL HD RESZTA PARAMETROW TAKA SAMA 15000:1 5MS JAS500. CO WY NA TO? POMOZECIE? POZDRAWIAM.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Carbon_ napisał:
Blu (;)) Ray to tylko dodatek. 1080p przy 32" to raczej dla mnie wada niż zaleta, bo LCD przez to zazwyczaj gorzej wyświetla obraz SD, a poza tym nie siedzę z nosem w ekranie, aby dostrzec więcej szczegółów. Chciałbym więc wiedzieć, czy LZD85 przez to że jest Full HD ma jakieś szanse w wyświetlaniu SD przy JVC. Może np. rysuje wyraźniejszy obraz?

pozdrawiam


Z testu Kikiego wynika wyraźnie, że nowy Panas świetnie sobie radzi z sygnałem SD, nawetym z tym bardzo słabym dzięki układowi 100 Hz Motion Picture Pro 2 z technologią wyostrzania ruchu (Motion Focus)
 

pagro

New member
SONY 40W4000, Samsung LE40A656A1F, PHILIPS 42PFL7603

Witam, Mam podobny jak wszyscy problem - TV LCD 40-42 cale, pokój jasny odległość 2,5-4m (kto gdzie siądzie:D ). Cena do 5000PLN. Wstępna selekcja SONY 40W4000, Samsung LE40A656A1F, PHILIPS 42PFL7603 - który polecacie? Sądząc po parametrach Samsung (100Hz), ale korci mnie automatyczna regulacja do oświetlenia w sonym i philipsie. Obraz w samsungu w salonie nie powala (może kwestja sygnału), a pozostałych nie widziałem.
 

Pasibrzuch

New member
Witam
Jak wiekszosc na tym forum mam dylemat co do TV :) Zanim bede myslal studiowal konkretne modele ( juz to robie, jest prawie 1 w nocy a czytam to forum od 18 :/ ), chcialbym podjac decyzje co do Technologi na jaka sie zdecyduje. PLAZMA vs LCD. Tony ksiazek zostaly o tym napisane a ja wciaz niewiem.
Cele do jakich wykorzystywany bedzie Tv (kolejnosc nieprzypadkowa):
1) Gry Xbox/PS3
2) Sport ( hokej ) w jakosci Hd (wzglednie x264 )z kompa - wejscie D-SUB oraz Filmy DVD ( pewnie jakosc RMVB czy divixow bedzie kiepska )
3) Kablowki itp przez najblizszy rok nie bede ogladall pozniej pewnie cos cyfrowego, wiec jakosc SD nie jest dla mnie wyznacznikiem.
Reasumujac - zalezy mi na braku smuzenia input lagu itp( glownie gry i hokej ). Moge pogodzic sie z gorsza jakascia SD czy katami.

Wielkosc: 37 cali
Budzet: Nieprzekraczalny 4 tys ( Predzej poczekam az staniaeje niz doloze:p)
Jak zdecyduje sie na technologie poczytam jeszcze kilkadziesiat godzin i wybiore kilka modeli i znow porposze o pomoc :)
Pozdrawiam i licze na pomoc osoba ktore maja o tym pojecie a nie takich ktore " slyszaly ze..." ;)
 
Ostatnia edycja:

burbak

New member
Witam,
Mam problem z doborem TV. Odległość od telewizora jakieś 2.5m, nasłonecznienie średnie, głównie do telewizji kablowej(cyfrowe programy z Aster). Najlepiej 32 cale a cena do 3000. Przymierzam się do zakupu Sony KDL 32T3000 ale nie wiem czy to dobry wybór.. proszę o pomoc może ktoś poleci jakiś inny model godny uwagi ?
 
Ostatnia edycja:

sunrise

New member
Witam,

Jak wielu innych forumowiczow szukam sobie telewizora.

Dzisiejsza wizyta orientacyjna w sklepie nie wygladala zachecajaco - nastepnym razem solidnie kopne w kostke sprzedawce, ktory usiluje mi wcisnac cokolwiek tylko dlatego, ze rozmawia z kobieta ;)

Przegladalam forum przez ostatnie kilka godzin - fantastyczna kopalnia wiedzy. Jednak po "przekopaniu" setek postow chyba dalej nie wiem co wybrac, wiec baaardzo licze na porady.

Szukam czegos na razie do niezbyt duzego pomieszczenia (na ok. 3-4 lata, potem pomysle o zmianie), w ktorym odleglosc od ekranu wyniesie jakies 2,5m. Pokoj ma okno od podlogi do sufitu od strony zachodniej, prostopadle do sciany, przy ktorej stanie telewizor. Jestem swiatlolubna, wiec nie bedzie zbyt czesto zaslaniane roletami - stad moje przekonanie, ze LCD a nie plazma mimo, ze 80% czasu ogladania przypadnie na pore wieczorowa (wieczor w czerwcu jest przeciez wciaz jasny).
Glownie do ogladania TV (kablowka UPC lub Aster), duzo filmow z kanalow C+ i HBO oraz duzo sportu. Jakies 15-20% czasu na ogladanie filmow DIVX. Chcialabym zakupic jeszcze jakis zestaw kina domowego i ewentualnie moc podlaczyc komputer. Zadnych gier.
Myslalam o 37", aczkolwiek 40" w sklepie jakos nie wydawalo mi sie duze - zapewne przez przestrzen w samym sklepie. Budzet na telewizor ok 5-6 tys.

Z gory dziekuje za wszystkie rady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sunrise -
Jeśli mowa o wielkości to model który mieści się w Twoim przedziale - Toshiba 40 ZF 355 i ma identyczne gabaryty , dzięki cienkiej ramce jak większość modeli 37".
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216 - poczytaj testy
Nic się nie maże, nie ma dropoów. Drugi plan genialny. Skóra czuć wręcz że sprężysta
zeby.GIF

b10da1e263c054bfmed.jpg



Gdzie Ci mężczyźni ?
Ano teraz widać że są i to jak widać !!!
Wyrazistość i oddanie rzeczywistości wręcz wzorcowe.
031c704c14025ecdmed.jpg


Lub :
Hitachi 37X01 -
http://www.hitachidigitalmedia.com/product.do?actionName=showProductAction&pt=17&pg=69&proid=590

logo_hd-1920x1080.gif
logo_hdmix3.gif
logo_hdready.gif
logo_picturemasterfhd.gif
logo_tick.gif
logo_dvb.gif
logo_sd.gif
logo_ips.gif
logo_esr.gif


Loewe 37 Modus:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14520

I znów ilość szczegółów w drugim planie.
Loewe nie zostawia wątpliwości kto jest lepszy
afff6398147d86a9med.jpg


55f5890fbe84c8e6med.jpg

w razie wątpliwosci poproś o prezentacje w domu.
=========================================================
burbak- u Ciebie bez kłopotu .
zacznij od JVC 32 P 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360

Błyszcząca obudowa - ale nie jest tak miękka jak Samsunga- nie rysuje się. Prezentuje się dostojnie .
3a195e0d7f0f9005med.jpg
.


==================================================
Pasibrzuch - u Ciebie kierunek na Toshibę 37 X 3000, Sony 40 D 3500,
Hitachi 37 V 01, SHarp 37 x 20 , Panasonic LZD 80
Sprawdź płynność obrazu.

==================================================
pagro - Zacznij od modeli 100 Hz - 37 Hitachi X 01, Toshiba 40 Zf 355, Toshiba XF 355 .Z Twoich brałbym Sony 40 W 4000. Jednak przy kablówce i bliższej odległości będziesz widział piksele :(

==================================================
Sikor65 - sprawdź dokładnie ale ja wybierałbym Sharpa:

Niezależnie na jaki kanał się przełączyliśmy SD analogowy. Było na co popatrzeć.
741e8b0c56cc029amed.jpg
 

marosek

New member
Witam,
Jak tu wszyscy, zastanawiam się nad TV.
Budżet to 6k i już raczej nie chcę go przekraczać,
odległość od TV to 3,5 - 5 m (42 albo może 46 cali w jakiejś promocji się znajdzie). 5m to sporo, ale przyzwyczajony jestem do mniejszych TV z
tej odległości.
telewizja oglądana raczej wieczorem.
Planowana C+.Ważne, żeby nie tylko sygnał HD ładnie odbierał,
ale również wszystkie inne sygnały.

Poproszę o sugestie :)
 
Ostatnia edycja:

Orlin

New member
Witam! Ja również poproszę o poradę.

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 23m2
jaki sygnał ? kablówka aster, a co najważniejsze to divxy z kompa, a w przyszłości z dvd
jaka odległość od ekranu ? 2-3m
jakie urządzenia do podłączenia? laptop (d-sub), dvd
jaka klasa cenowa? 5000,-
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? półmrok
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? słońce nie wali prosto w okna
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? ...
jaki masz telewizor? Sharp 37ra1e, ale oddaję go Tacie
Ma stać czy wisieć? stać

Poproszę o poradę czy przy maksymalnej odległości 3m to 37" czy może 42" będzie oki?
Na razie mój typ to Toshiba 37/42z3030. Myślę, że wiele osób potwierdzi mój wybór, ale wolę się upewnić czy do divxów to będzie najlepsze. A może powinienem wybrać Toshiba 37r3500, bo może fullhd wcale nie zauważalne na divxach? Zaoszczędzoną kasę mógłbym dołożyć do kina...
Zgóry dzięki za pomoc.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
marosek - przy tej odległości aż prosi się o wielkość 50" i analizując Twoje potrzeby wybierałbym pomiędzy plazmą Panasonica 50" PV 70
lub 46" PY 85 - ale przekroczysz barierę .
Oraz LCD 52 X 20 Sharpa. Ponieważ przy tej odległości i tak oko nie dostrzega płynności.
Ale jeśli będziesz oglądał z bliższej odległości to najbezpieczniej sięgać po 42" ale w pełnym wypasie :
Pioneer 42 Kuro
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192

IMG_3677.jpg

JVC 42 V 80
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
P1050111.jpg

Toshiba 42 Z 3030
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438


47z3030d_01.jpg

Sharp 42 XL2
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742
Czas na HD.
Tu żadnych sensacji nie ma - obraz poprostu rewelacyjny.
8a6c5e03f3d7b16dmed.jpg

==============================
Orlin - u Ciebie wcale łatwo nie będzie. Miałeś dobry telewizor więc do gorszego się nie przyzwyczaisz. Dobrze zacząłeś od Toshiby 42 Z 3030 . Dołożyłbym do tego jeszcze :
JVC 42 V 80 i Pioneera 42 Kuro. A brakujacą kwote wziął na raty. Ale radość zakupu u Ciebie musi trwać........
 

sunrise

New member
Kiki,

Dzieki wielkie z wskazowki. Przefiltrowalam je przez subiektywny DAF (design acceptance factor ;) ) i Loewe odpada z miejsca - nie moglabym patrzec na niego dluzej niz 5 minut :)

Zapewne zamowie jakas prezentacje do domu - jak sie dowiem gdzie, co i jak :mrgreen:
 

Artix_31

New member
Witam!!
Byłbym wam wszystim niezmiernie wdzięczny za pomoc/wydanie opini.
Otóż nosze się z zamiarem kupna telewizora "philips 32PFL7762D" lub troche inny model "32PFL5322" , narazie mam telewizje z kablówki i nie wiem czy te telewizory sobie dobrze radzą z tym sygnałem i chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie, odległość to 3-3,5m, podłaczone byłoby dvd z HDMI i Notebook, i czesto ogladamy transmisje sportowe, (może ktoś go z was już posiada) i czy polecacie ten telewizor w granicach cenowych do 2500zł, ewentualnie 3000zł. Bardzo mi zalezy na waszej poradzie bo pierwszy raz kupuje LCD i nie mam zbyt dużego pojęcia na temat/możliwościach tych telewizorów. A moze proponujecie coś innego co wyświetla lepszy obraz??
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam!!
 
Ostatnia edycja:

sebasoltys

New member
Witam wszystkich, czytam forum juz od kilku dni i codziennie zmieniam dezyzje jaki tv kupić, mam więc nadzieje, że doradzicie mi co wybrać

jaki sygnał ? zwykła telewizja antenowa, za jakiś czas coś w HD, ale głównie ps3
jaka odległość od ekranu ? ok. 3m
jakie urządzenia do podłączenia? kino domowe (bez HDMI), PS3, później tuner HD
jaka klasa cenowa? 3500 +-300zł

Zastanawiałem sie nad następującymi modelami
-Sony 40" LCD Bravia KDL-40D3500 (problemy ze smużeniem? tylko 8 bit)
-
Samsung 37" LCD LE37A656 (zaletą jest 100hz)
-Sharp LCD TV Full HD 37" LC37X20E (podobno problemy z bandingiem)
a może proponujecie coś całkiem innego?
 

cheslaw

New member
Witam wszystkich,
zwracam się do szanownych forumowiczów o pomoc i poradę. Problem standartowy: jaki LCD kupić? Zakup ma być na lata, będzie to pierwszy LCD czytam forum -decyzje się zmieniają, ja nie mogę się zdecydować a mistrzostwa coraz bliżej i decyzja musi zapaść. Wiem, że bardzo pomocne są testy przeprowadzone tutaj, ale niestety nie mam jeszcze pełnej aktywacji konta. Dlatego proszę o porady i opinie.
Zdecydowany też jestem na prezentację w domu, nie wiem jaki jest czas oczekiwania.

Potrzebne informacje:
- cena: 4 tys. + parę stówek
- odległość to 2,5 m po przemeblowaniu TV zawiśnie na ścianie i będzie 3m
- LCD 37''
- pokój (5,5m x 3,3m) średnio nasłoneczniony (rolety), źrodło swiatła z boku
- pory oglądania: córka dzień my z żonką wieczór i noc dlatego 50%/50%
- zależy mi na dobrym skalowaniu dla SD (kablówka UPC, Polsat Cyfrowy), dlatego mój typ to JVC 37P80 albo Panasonic 37LZD85, ważny bedzie dla mnie sport (smużenie) dlatego wybrałem modele 100Hz, chyba że inne modele z tym sobie dobrze radzą, potem DVD, bajki, komputer. Za jakiś czas jak znowu bedzie uzbierana kasa to tuner HD.

Pozdrawiam
 

Pasibrzuch

New member
"Pasibrzuch - u Ciebie kierunek na Toshibę 37 X 3000, Sony 40 D 3500,
Hitachi 37 V 01, SHarp 37 x 20 , Panasonic LZD 80
Sprawdź płynność obrazu."
Czemu akurat te modele ? Zaden z nich nei ma 100hz. Mimo ze malo o nim pisza to najbardziej zainteresowal mnie JVC p80. Niewiem czemu mlotki z Panasa daly 100hz do 32lz70p a do 37 juz nie. Nie mial bym w zasadzie dylematu gdybym bral 32.
A co powiesz o Plazmach ? Tam smuzenie to w zasadzien ie klopot. Ale czy warto do moich celow ( konsola next gen,DvD - Hd ) kupowac tv nawet nie hd ready ?
Co powiesz o takim 42PY70p Plazma full hd i daje rade z budzetem.
Zastanwia mnie czemu czesto pojawia sie ze do gierek i hd lepsze LCD ? Przeciez gierki to problem wlasnie smuzenia a o gorszej ostrosci przy takiej rozdzialce mowy byc nie moze prawda ?


Własnie zobaczylem green ghosting na tej plazmie....poracha
 
Ostatnia edycja:
Do góry