Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Artix_31 - powinieneś poczytać o Hitachi 32 A 01 , tym bardziej że jest promocja na ten model. Świetnie się spisuje Panasonic LX 80 i JVC A 90.

sebasoltys - w innym wątku już pisałeś. Z Twoich najlepiej wypada Sharp.
Ale sprawdź 37" JVC 37 P80 , Hitachi 37 V01, Panasonic 37 LZD 80

cheslaw - przy tej odległości 32" P 80 , Panasonic 32 LZD85 , Sharp 32 X20,

Pasibrzuch - właśnie dlatego:
Wielkosc: 37 cali
Budzet: Nieprzekraczalny 4 tys ( Predzej poczekam az staniaeje niz doloze:p)
 

bogdanom

New member
co wybrac

Kiki mam wielką prośbe. Poszukuje lcd. Niestety cena mnie ogranicza. Podam dane zeby ulatwic.

Cena- do 4 tys
Odleglosc ogladania-3 metry
Ogladam i w dzien i w nocy.
Tv musi wisiec na scianie
Tv do oglądania Sportu,Programow przyrodniczych,Filmy
Rolety w oknach
Polsat Cyfrowy stary dekoder ( po zakupie tv zmiana na dekoder z Full HD)
Naprawde bede wdzieczny za pomoc bo Euro zbliza sie nieublaganie,a im wiecej czytam i dopytuje w sklepach tym wiecej watpliwosci.
 

thiler

New member
pomocy potrzbuje porady odnośnie lcd
odległość do telewizora około 2,7m sygnał kablówka ,dvd ,komp ( gry )myślę o 37" oczywiscie w full hd i 100h koszta do 5000 ( choć wiadomo im taniej tym lepiej :grin: )
myślałem o Panasonic LCD TV Full HD 37" TX-37LZD800 ale wyczytałem ze czas reakcji ma 16ms ?? dodatkowy bayer czytanie kart (chyba tylko foto ) za który sie płaci znalazłem coś o wiele tańszego Samsung LE37A551 co mślicie poradzcie prosze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bogdanom - powinieneś sięgać przy sporcie jednak po 37 i 100 Hz:
JVC 37 P80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360

5c1fe39b13abb2aamed.jpg


Sharp 37 RD 2
Toshiba 37 Z 3030

Jak dołożysz to wystarczy na Hitachi 37 X 01
http://www.hitachidigitalmedia.com/product.do?actionName=showProductAction&pt=17&pg=69&proid=590

logo_hd-1920x1080.gif
logo_hdmix3.gif
logo_hdready.gif
logo_picturemasterfhd.gif
logo_tick.gif
logo_dvb.gif
logo_sd.gif
logo_ips.gif
logo_esr.gif



jesli ma być 40" - to ;
Toshiba 40 XF 350
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

DSC_0204.JPG


lub Sony 40 W 4000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

No i teraz zdjęcie jak wyjęte z albumu fotografika.
p1040778em6.jpg
 

Piwer

New member
Witam wszystkich
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna TV LCD, dlatego też w ostatnim czasie dość sporo przebywam na waszym forum, jednak zarejestrować się postanowiłem dopiero dziś. Zarejestrowałem się ponieważ mimo iż dzięki waszym wypowiedziom wiem coraz więcej o telewizorach LCD to wraz z każdą przyswajaną informacją z tego forum pojawiają się kolejne wątpliwości jaki model mam wybrać.
Generalnie od samego początku zdecydowany byłem kupić telewizor Sony i to jak na razie się nie zmieniło (choć już dopuszczam myśl o kupnie produktu innego producenta), waham się jeśli chodzi o konkretny model.

Jak a razie zastanawiałem się nad Sony D3500 i D3000 dla modeli 40", jednak w wątku http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17649 dość dobitnie przedstawione zostało, który z tych TV jest lepszy.
Problemem jednak jest dostępność Sony KDL 40" D3000, który został wyparty przez nowszy KDL 40" D3500, a do sklepów internetowych straciłem zaufanie (ale to już zupełnie inna historia), więc mam pytanie jaki telewizor o zbliżonych parametrach technicznych i jakości wyświetlanego obrazu mógłby zastąpić wspomniany LCD marki Sony. Czy też warto pokombinować i jednak uprzeć się na ten model.
Przy wyborze modelu priorytetem jest brak efektu smużenia i innych 'anomalii' dlatego też proszę o porównanie waszych sugestii z modelem, który ma 100 Hz.

Bazując na pojawiającym się szablonie pytań mających ułatwić ocenę środowiska działania dla TV i wymagań poniżej odpowiadam na pytania "ankietowe"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 35m2
jaki sygnał ? kablówka Toya (największa łódzka kablówka)
jaka odległość od ekranu ? 2-3m
jakie urządzenia do podłączenia? w niedalekiej przyszłości DVD
jaka klasa cenowa? do 6000,- zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokój słabo/bardzo słabo nasłoneczniony
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? ...
jaki masz telewizor? CRT Unimor 26"
Ma stać czy wisieć? stać


Z góry dziękuję za pomoc :)

Dodam jeszcze, że telewizor ma być prezentem z okazji Dnia Matki ale na szczęście nie ma "rygoru natychmiastowej wykonalności" związanej z datą, choć chciałbym kupić upominek jak najszybciej.

Pozdrawiam!
 

depto

New member
Bardzo proszę kogoś dobrze orientujacego sie w temacie o odpowiedź na mój post nr 1842 ze str 185. Dziękuję
 

asawicki

New member
Witam
Również poproszę o poradę:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 29m2
jaki sygnał ? "n"-ka
jaka odległość od ekranu ? 5m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD i być może w przyszłości xbox
jaka klasa cenowa? do 5200,- zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorem aczkolwiek żona i córka w dzień i mają dosyć "oglądania siebie" w dotychczasowym tv
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? raczej mocno nasłoneczniony
ile osób zasiada przed telewizorem? 2 do 3
Jaki masz ulubiony program? Dla mnie oglądanie kończy się na jakimś meczu (liga mistrzów w hd - pomimo kiepskiego aktualnego telewizora bardzo miło mi się ogląda, zbliżające się euro), czasem film na dvd, reszta rodziny programy typu przyrodnicze, bajki itp.
jaki masz telewizor? samsung 32Z308P (slim)
Ma stać czy wisieć? stać

Początkowo (tak na początku roku) miał być sharp 46x20e. Trochę odpuściłem i ostatnim czasem - byłem zdecydowany na plazmę panasonica. Czaiłem się na pv80, aczkolwiek ze względu na wielkość (bliżej mi do 50" niż do 42") rozmyślałem o pv8. Jednak po obejrzeniu go sobie w sklepie, żona stwierdziła kategorycznie że nie zamierza nadal "siebie oglądać" w telewizorze. Znów pas. Ponadto dziś wpadła mi gazetka że w sklepie pod domem będzie sharp 46x20e w cenie 4900. I znów wracam do tego modelu. Warto? Czy może coś doradzicie innego?
 

cheslaw

New member
Kiki,
dzięki za odpowiedź, ale czegoś nie rozumiem. Przy swoim wyborze kierowałem się dwoma zasadami: odległość 2,5m oraz jeśli chcesz kupić LCD 32" a tak było na początku to kup 37". Przy tej odległości zawsze polecasz 37" i tego nie rozumiem. Może to wynika z jakiegoś niedogadania, ja mierzę odległość od ekranu TV(teraz CRT) do oczu siedzącego na kanapie w linii prosteji teraz wychodzi 2,5 po zmianie telewizora to odległość zwiększy sie o 20 cm. Bardzo cenię sobie twoje porady, nie chcę zrobić błędu przy zakupie i dlatego proszę o wyjaśnienie.

Wielkie dzięki, pozdrawiam
 

Sniki

New member
Pochodzący jeszcze z Pewexu Panasonic odmówił posłuszeństa, więć nadszedł czas na zakup jego następcy. Czytałem trochę na ten temat, ale wolę zwrócić się o pomoc do ekspertów, zatem:

Wielkość pokoju: około 20m2
Sygnał: analogowa kablówka
Odległość od ekranu: 3 - 3,3 m
Urządzenia do podłączenia: ewentualnie PC, w przyszłości nagrywarka DVD
Klasa cenowa: 3000 - 3500 zł
Pora oglądania: poźne popołudnie i wieczór
Nasłonecznienie: dobre, ale planowany jest montaż rolet
Osoby przed telewizorem: 2 - 3
Ulubiony program: Przede wszystkim transmisje sportowe (piłka nożna, F1), filmy, a także programy typu Taniec z gwiazdami :)
Stać/wisieć: stać
Wielkość: 37 cali, preferowane LCD

Najbardziej do gustu przypadł mi Panasonic TX-37Lz70P, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje niezależnie od marki.
 

starvin

New member
Potrzbuje porady odnośnie lcd 37`

cena okolo 4000tys
mam kablowke VECTRA ( podobno cyforwa) :p
odległość od ekranu ? 2-3m w przyszlosci bedzie wieksza.
jakie urządzenia do podłączenia? PS3 oraz DVD
LCD glownie bedzie do PS3 i ogladania programow sportowych.Prosze o pomoc w wyborze lcd i z gory dzieki.
 
Ostatnia edycja:

zember

New member
witam zastanawiam sie nad kupnem telewizora lcd FULL HD 1080p o przekatnej do 46' odległosc od tv bedzie okolo 3,6m, cena wg ceneo do 6200zł tv glownie na ME 2008 obraz cyfrowy Full HD polsatu w przyszłosci dvd i blue-ray moze gry od czasu do czasu po hdmi z PC. Zastanawiam sie nad 3 markami SONY, SAMSUNG I SHARP a konkretnie:

Sony:
KDL-46W4000
KDL-46V4000
niewiem czym sie róznia podobno V jest nowszy ale na poriwnaniu wypada słabiej

Sharp:
LC46XL2E

Samsung:
LE46A656A1
LE46F86BD- starszy ale 100Hz

Także okrótny dylemat mam :/
javascript:n()
 

sthlm58

New member
Czesc! Czy ktos oblatany moze podrzucic kilka modeli do zainteresowania sie nimi/testow jednostkowych?

Wielkość: 42 cale LCD
Sygnał: kablówka, analogowo
Odległość od ekranu: powyzej 3 metrow
Do podłączenia: ewentualnie komputer, w przyszłości telewizja cyfrowa
Klasa cenowa: do 5000 zł
Pora oglądania: dzien/noc
Nasłonecznienie: lepsze niz dobre
Osoby przed telewizorem: 2 - 3
Ulubiony program: sport, jak i standardowe tasiemce
Bedzie stal.

Zastanawialem sie nad Sharpem LC42X20E. Co sadzicie? A jak to wyglada z Samsungami w tym przedziale cenowym? A moze polecicie cos co wyglada lepiej niz inne?

Z gory dzieki za pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piwer - w Twoim przypadku zaczynałbym od:
plazmy Pioneera 4280 Xa
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192
IMG_3729.jpg



42 JVC V 80 ,
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662&highlight=42v80

P1050161.jpg

Toshiba 42 Z 3030,
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438
Sharp 42 Xl2:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742

===============================================
depto - podaj klasę cenową

===============================================
asawicki - przy dobrej jakości powinieneś z uwagi na dzieci i żonę pozostać przy dobrym LCD . Twoje warunki aż się proszą o extra jakość :
Toshiba 42 Z 3030
JVC 42 V 80
Sharp 42 XL2
Pamiętaj o płynności na transmisjach sportowych.
===============================================
cheslaw - mielismy kilka oporów - cena !!!
1. Cena - jeśli rzeczywiście dołożysz kilka stówek 4400 zł za JVC 37 P80 - to zmienia postać rzeczy
2. Odległość i sygnał kablowy - ale jeśli dojdzie Polsat Cyfrowy - to JVC 37 P 80 - bedzie super.
3. Jak tuner Hd - to tylko wielkość 37"

===============================================
Sniki - jeśli 37" w klasie cenowej to :
37 LZD 80 Panasonic
37 Hitachi V 01
37 JVC G 80
37 Toshiba x 3000
Jeśli trochę dołożysz - to :
JVC 37 P 80
Sharp 37 RD2
Toshiba 37 Z 3030
Czytaj testy:
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94

=================================================
bogdanom - ja bym odpuścił Samsunga , poczytaj o skalowaniu i formatowaniu w SD
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520

==============================================
starvin - mam też Vectrę . Polecam opinie zadowolonych posiadaczy
37 P 80 JVC , sprawdź też Sharpa 37 RD2, Hitachi 37 V 01
Ale skalowanie P80 jest super. Tymbardziej że liczysz na sport.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360

=================================================
zember - masz kłopot z głowy. Bo przy tej odległości musisz mieć największą płynność i skalowanie. A takie daje Ci tylko Sharp 46 Xl 2 .
I korzystaj dodatkowo z nowych extra cen Sharpa / ceny dla niebieskich/

======================================================.
sthlm58 - odległość masz graniczną - ale ponieważ prawie mieścisz się w lcd 100 Hz - to koniecznie sprawdź:
42 Toshiba Z 3030
JVC 42 V 80
Sharp 42 Xl2. W razie wątpliwości poproś o prezentację w domu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94 - czytaj testy
 

depto

New member
Kiki - cena do około 4500pln, po obniżce moim zdecydowanym faworytem jest Sharp 42X20E, mimo wszystko nadal rozważam Toshibę 42X3030D, choć inne sugestie też mile widziane (myślałem o plazmie Panasonica, bo taką dostanę za te pieniądze, ale obawiam się trochę zużycia prądu i że jak mi już przyjdzie coś obejrzeć w weekend do południa to kiepsko będzie widać, bo mam okna od płd-wsch). Dodać mogę, że oczywiście mam zamiar poogladać Mistrzostwa Europy, czyli w czerwcu sport na tapecie i troszkę częściej pograć na starym PS2 (w wypadku 42X20E przekonuje mnie czas reakcji 4ms), reszta preferencji się nie zmienia, czyli najczęściej TV z kablówki przez dekoder (filmy, dokument, sport), oraz sporo filmów DVD. Czy Sharp da radę, czy pomyśleć o czymś innym? Z góry dziękuję za pomoc
 

depto

New member
Kiki - cena do około 4500pln, po obniżce moim zdecydowanym faworytem jest Sharp 42X20E, mimo wszystko nadal rozważam Toshibę 42X3030D, choć inne sugestie też mile widziane (myślałem o plazmie Panasonica, bo taką dostanę za te pieniądze, ale obawiam się trochę zużycia prądu i że jak mi już przyjdzie coś obejrzeć w weekend do południa to kiepsko będzie widać, bo mam okna od płd-wsch). Dodać mogę, że oczywiście mam zamiar poogladać Mistrzostwa Europy, czyli w czerwcu sport na tapecie i troszkę częściej pograć na starym PS2 (w wypadku 42X20E przekonuje mnie czas reakcji 4ms), reszta preferencji się nie zmienia, czyli najczęściej TV z kablówki przez dekoder (filmy, dokument, sport), oraz sporo filmów DVD. Czy Sharp da radę, czy pomyśleć o czymś innym? Z góry dziękuję za pomoc
 

yhtaarus

New member
No to ja tez się dołącze do próśb o pomoc. Oto moja specyfikacja:)
pokój ok 30 metrów ale na środku pokoju stoi ścianka przy której jest kanapa. A na scianie telewizor
ogległośc ok 2 metrów
pokój od strony południowo zachodniej
oglądał głownie wieczorami - chociaż w weekendy cały dzień
co podłączę - cyfrę + (na razie bez hd, ale mysle o tym i zastanawiam się nad wymianą dekodera na tki co ma złączkę hdmi -pytanie czy warto)
DVD - chociaż BARDZO żadko głównie jednak filmy z komputera (komputer 1680x1050) - i tego jest całkiem sporo
oglądają 2 osoby - ale nie zawsze na wprost
przekątna - 32 cale (zona się nie zgodzi na więcej)
zastanawiam się czy powinien być to fullhd - (chyba bym chciał ale nie wiem czy na takim małym ekranie będzie róznica)
będzie stał
cena ok 3000 zł może trochę przekroczyć


rozpatrywane marki:
tochiba, Sharp, Panasonic
 

edmondo

New member
Generalnie mam już swojego faworyta, ale będę wdzięczny za potwierdzenie mojego wyboru lub jakąś alernatywę.

Pokój: ok. 20m2
Odległość od TV: 2,5-3m2
Nasłonecznienie: od lewej strony duże okna balkonowe wychodzące na południowy-zachód
Pora dnia: głównie po godz. 18, ale raczej brak rolet w oknach
Źródło: głównie kablówka SD, PeCet do gier i www, w przyszłości PS3
Filmy: najczęściej seriale i filmy z kablówki:))), następnie F1 i inne sporty, rzadko DVD
Rozmiar: preferowany 42, ewen. 37-40
Cena: do 5000 PLNów

Zgodnie z powyższymi wybrałem kiedyś LG 42LF75, Sharp 42x20 i Toshiba 42Z3030.

Ze względu na spadającą cenę (4900 w Digitalo) na placu boju pozostała Toshiba - czy coś w tej chwili przebija Toshibę?

I pytanie jeszcze jedno: Toshiba w ciągu 1,5 miesiąca zeszła z ceną z 6000 (najtańszy sklep www) to 4900 obecnie w Digitalo - czy coś jest nie halo z tym TV, że tak tanieje? Inne modele aż tak nie staniały, więc troszkę się zacząłem zastanawiać.

Pozdrawiam,
Ed
 
Do góry