Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

del

New member
kiki napisał:
przy takich potrzebach jednak wybrałbym plazmę Panasonica 37 a nawet 42".
Zaś jesli musi być Lcd - to 37 C 3500 Toshiby.
Dzięki - to był mój pierwszy wybór. A dlaczego nie 37CV505?


Przepraszam, zapomniałem spytać o polecane modele plazmy Panasonica.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

samara81

New member
Jaki LCD 37-40 cali ??????

witam
mam zamiar kupić tv lcd 37-40 cali w kwocie do około 6000 zł
dodam że tv bedzie wykorzystywany w wiekszości do oglądania tv z kablówki i filmików z dvd
odległość od powieszonego tv do kanapy to ok 4,5 m
dziękuje z góry z popmoc
pozdr
 

berbor

New member
Dziekuje za pomoc w poprzednich postach.Wybor padl jednak na sharpa37X20E.Jak sie okazalo mocowanie w wieszaku mozna przerobic z 200x100na 300x300.Jutro powinien go miec.Mam nadzieje ze byl to dobry wybor.

Pozdrawiam
 

mosik

New member
Witam chce kupić nowy TV lcd 42" mam na to ok 6,5 tys zł i w związku z tym mam pytanie jaki najlepszy model :) tv będzie używany do oglądania filmów (komp-divx dvd i blu-ray) gier (ps3 xbox) i normalnej tv :) na chwile obecna posiadam tylko zwykłą kablówkę ale planuje mieć n lub cyfrę :) tv będę oglądał z odległości gdzieś 2,5-3 metry. możecie coś poradzić ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie zacząłbym od plazmy Pioneera 4280 Xa.
A lcd - te co powyżej w wątku :D
 

mosik

New member
niestety plazma odpada ale ten Sharp LC-42XL2E wydaje się kosząca propozycja czytałem trochę opinii pochlebnych o nim :) a jak on będzie się spisywał przy najzwyklejszym sygnale analogowym ? a który jest lepszy ten Sharp czy Toshiba ? niestety nie mam dostępu do testów ;/ i zapomniałem dodać który będzie lepszy przy grach :) i mam jeszcze jedno pytanie :) czy dokładając ok 500 zł(czyli w sumie 7000 zł max) dostane coś lepszego ?
 
Ostatnia edycja:

fly.high

New member
witam ponownie. u mnie sie troche zmienilo, chodzi o warunki.
szukam konkretnie LCD 37", najlepiej Full HD (czeste podlaczanie pod kompa), w błyszczącej ramce.
TV z N-ką, duzo sportu, niebawem PS3, mkv w HD z kompa, żadko DVD, okolo 2,5m od ekranu, pokoj bardzo słoneczny wieczorem.
cena do okolo 3000zl - wiem ze troszke malo i marny wybór ale znalazlem te modele:

Toshiba 37X3000 P/PG ---> (czym one sie różnia?)
Samsung LE37M86BD
LG 37LG5000

ktory warto? moze jakis inny? dzieki za podpowiedzi.
 

mosik

New member
a mam pytanie bo byłem dziś w sklepie i sprzedawca zachwalał mi Toshibe 40ZF355DG niestety nie mieli do porównania akurat Sharp wiec nie mogę jeszcze do końca ocenić ale co o niej sadzicie ?
 

tezniewiem

New member
Witam wszystkich.
Jestem nowy i zupełnie zielony w temacie hdtv. Zamierzam kupić LCD FULL HD ale oczywiście nie mam pojecia jaki :( W związku z tym proszę o pomoc fachowcow.
Rozmiar tv - do 40 cali
Odległość od tv - 2,5 - 3 metry
Sygnał - Polsat (EURO 2008 :-D ) i N-ka, DVD (wkrótce B-Ray), rzadko komputer
Oglądam od 17stej (wieczorami) Pokój jest nasloneczniony do poludnia
Ilość oglądających - 2-4
Cena - do 4000 zł

P.S
Szacunek dla pana o nicku kiki. Za wiedzę, a co najważniejsze BEZSTRONNOŚĆ (czyt. obiektywność) w opiniach i poradach.:eek:k: W sklepowe porady "FACHOWCÓW" NIE WIERZĘ. Kłamią, byleby towar zszedł.:twisted:
 

magdamus

New member
Witam!
Dołącze się do pytań typu " proszę/błagam o pomoc w wyborze" telewizora (LCD/plazma; 32'/37’/42')

To mój drugi post na forum w tym temacie; jednak sytuacja stała się "podbramkowa":
- dotychczas użytkowany SONY Trinitron 25' definitywnie odmówił posłuszeństwa :(
- moja nie-wiedza nie pozwala na podjęcie dyskusji ze sprzedawcami i ich opiniami ("tylko LCD", "jak inwestycja na lata, to tylko full HD", itp.) :roll:

Tak więc - zaistniała nagła potrzeba zakupu nowego (dobrego) TV dla moich starszych rodziców (Bydgoszcz): 1)pokój: 3,40m x 4,50 m.
2) sygnał: SD z kablówki UPC (podobno od czerwca mają być niektóre programy w sygnale cyfrowym); b. rzadko dvd, divix, wykluczam komputer, kino domowe
3) odległość od ekranu ok 3,5m (myślę o monitorze z przekątną do 37 cali – nie wiem, czy dobrze, ale mama nie chce, by TV było głównym meblem w pokoju)
4) cena: najlepiej ok 3.500 pln
5) oglądanie TV: dzień/wieczór, noc (30/70%)
6) nasłonecznienie: światło boczne, raczej nie pada bezpośrednio na TV- zainstalowane żaluzje
7) osób w rodzinie: 2
8) ulubione programy: TVN, AXN, TVP1, Discovery, TVKultura, Travel
- głównie rozrywka, filmy, info i trochę sportu
9) telewizor będzie stał na komodzie

Z góry dziękuję za przychylność i rady :)
Jestem juz prawie nastawiona na zamówienie prezentacji (nie wiem tylko, czy w Bydgoszczy jest to możliwe i jak to wygląda w praktyce?)
Ale przede wszystkim nie wiem, jakie modele warto brać pod uwagę.




Pozdrawiam,
[FONT=&quot]Magdalena (magdamus)[/FONT]
 

bogdanom

New member
pomocy!!!!:)

Witam nosze sie zamiarem zakupu telewizora LCD(zblizają sie mistrzostwa europy;)). Czy ktorys z szanownych uzytkownikow moze mi powiedziec czy SamsungLE40A551 to dobry wybor i jak bedzie to gralo z Polsatem cyfrowym.Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie wskazowki.
 

REddy

New member
jaki LCD??

witam, jestem nowy i prosze o pomoc w wyborze LCD

-jezeli chodzi o wymiary pokoju to jest 3,5x6 m wąski i dlugi pokoik z oknem balkonowym od wschodu wiec od godz 16, gdzie najczesciej ogladam jest widno, za tv jest okno
-odległosc od telewizora to ok 3,5m,
-il osob ogladajacych to ok 3-5,
-cena do 3000-4000zl ewentualnie
-sygnal narazie analogowy z anteny pozniej moze polsat cyfrowy
-najczesciej ogladam od 16-23
-do ogladania tv, filmów, grania na xbox360,

chcialem zapytac o wielkosc(zastanawialem sie na 32 lub 37 cali, full hd czy hd ready + 100hz ??

-modele jakie bralem pod uwagę to:
TOSHIBA 37R3500(p) grzebalem na forum i widze ze godny uwagi
TOSHIBA 32R3500 120hz ?? nowy model ?
LG 32LC41,42,51,52
LG 37LG5000
Philips 32PFL9632

prosze o komentarze, jestem otwarty na inne modele
KIKI pomocy! im dłużej przeglądam forum tym mam wieksze watpliwosci ;/
 
Ostatnia edycja:

magdamus

New member
Witam ponownie!
W uzupełnieniu do informacji zawartych w poprzedniej prośbie o pomoc w wyborze TV:

- rodzice się jednak nastawili, by przekątna ekranu miała nie więcej niż 37 cali

- w każdym ze sklepów, jakie - w oczekiwaniu na odpowiedź - rodzice odwiedzali, sprzedawcy wykazywali przewagę LCD nad plazmą (przynajmniej na potrzeby i możliwości rodziców); do mamy najbardziej przemawia argument ceny i poboru prądu...

z niecierpliwością czekam na rady i wskazania konkretnych modeli

pozdrawiam,
Magdalena (magdamus)
 

konradosj

New member
pytanie do kiki

witam
mam zamiar kupić tv lcd 32 cale w kwocie do około 4500zl
dodam że tv bedzie wykorzystywany w wiekszości do oglądania tv z kablówki analogowej
- odległosc ok 2,5 - 3 m
- pokoj nasloneczniony do poludnia ale ogladany jest raczej wieczorem
- tv bedzie stal na stoliku rtv
- ilosc osob do ogladania 2
- do sportu i filmow
tv lcd 100Hz
bralem pod uwage tv sony 32W4000 oraz philips 32pfl7403d
prosze o opinie i ewentualne sugestie jaki wybrac czy moze jakis inny

z gory dziekuje
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Panasonic 37 cali LZD 85 Full HD i 100 Hz :D W cenie się zmieścisz :p

Nie cytujemy posta poprzedznika na miłość boską!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

weder

New member
???

Co wybrać:
LCD: Toshiba 42" 42X3000PG
Plazma:
Panasonic 37" TH37PV8P
Samsung 42" PS42A451
Odległość 3-4 m, pokój zacieniony, antena siatka + cyfrowy polsat. Głównie oglądamy film - sensacje i sport - EURO :-D.
Ważne też audio, nie mam kina domowego jedynie zwykłe DVD :(.
Będę wdzięczny za pomoc, wybór właściwie tylko z tych modeli (są dostępne na półce i w odpowiedniej cenie - do 3,5 tys.)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

m71

New member
Panasonic czy Philips

Panasonic czy Philips? Witam wszystkich serdecznie.
Kilka tygodni na forum, już upatrzony telewizor (Panasonic 32lx70p) i wizyta w sklepie. I tu wielkie rozczarowanie. Obraz fatalny ("mrówki" na ekranie - te o których pisaliście wcześniej). Wyżej Philips 7862D i obraz dużo lepszy - nawet z tego samego kabla (kablówka w sklepie), bez w/w "mrówek. Proszę o pomoc w wyborze - odległość od TV w domu ok.2,5 m, Polsat Cyfrowy(SD) przez euro, budżet do 3 000 zł. Sam już nie wiem... Philips czy Panasonic. Może ktoś z szanownych forumowiczów testował taką konfigurację...
 
Do góry