Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od kilku dni na ścianie Philips 75PUS8506 od Krzyśka :)

Kalibracja super, obraz bajka :)
Ambilight - od rodziny zakaz wyłączania tak się spodobał - stare zwykłe ledy które były powieszone za poprzednim tv nie mają podejścia.
Dźwięk do normalnych programów wystarczający i tak o półkę wyżej od starego TV, a przez DAC na filmy i muzykę podłączam dobre stereo - kiedyś przyjdzie czas na belkę z DolbyAtmos.
Tak, zawsze można z modelem lepiej i wyżej ale podchodząc zdroworozsądkowo to był świadomy i przemyślany wybór.
I potwierdzam - zawsze należy wybierać największy TV jaki się zmieści, bo miała być przesiadka z 42 na 65, jest 75, a 85 też byłby ok :)
 
Ostatnia edycja:

tresor

New member
pomóżcie w wyborze:
TCL C825 65"
Sony Bravia XR-65X90J

który z tych dwóch będzie lepszy do codziennego oglądania TV, Netflix, Prime, i trochę konsoli aktualnie Xbox series S, w przyszłości PS5?

I czy będzie duza zauważalna różnica względem TCL 728 65" względem wyzej wymienionych, bo cena jest bardzo dobra?
 

Uti89

New member
pomóżcie w wyborze:
TCL C825 65"
Sony Bravia XR-65X90J

który z tych dwóch będzie lepszy do codziennego oglądania TV, Netflix, Prime, i trochę konsoli aktualnie Xbox series S, w przyszłości PS5?

I czy będzie duza zauważalna różnica względem TCL 728 65" względem wyzej wymienionych, bo cena jest bardzo dobra?

Ja ma tcl C825 65 i mogę śmiało polecić kupiony pod netflixa i ps5 obraz żyleta jak dla mnie. System jak narazie nie zawodzi miałem 2 razy że się zawiesił i musiałem odłączyć od zasilania a tak to nic się nie dzieje i nie żałuję że kupiłem. O sony się niestety nie wypowiem. Pozdrawiam
 

tomek_tom

New member
Cześć,
szybkie pytanie:
LG 75NANO923PB 75 czy Sony KD75XH9505? I jak komuś chce się pisać to proszę uzasadnić w czym jeden jest lepszy od drugiego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym zdecydowanie Sony :
- pełne podświetlenie strefowe
- otwarty system
- zdecydowanie lepsze multimedia
- wyższy kontrast
- lepsza czerń
- większa wydajność
- większa pamięć
Masz dla niebieskich w specjalnej ofercie z pełnym pakietem i montażem.
 

tomek_tom

New member
#kiki dzięki za odpowiedź ale zauważyłem, że ten Sony nie ma HDMI 2.1... zależy mi na nim bo mam xboxa x, no i na przyszłość lepiej mieć HDMI 2.1 niż go nie mieć.
A i znalazłem, że ten LG o którego pytałem też ma Full Array Dimming - pełne podświetlenie, czy to coś innego niż w Sony?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Czy mógłby ktoś krótko scharakteryzować poniższe modele 75" - ponieważ takiego tv nie kupuje się na pół roku. W kwestii: zalety, wady, lepszy obraz, dźwięk, wsparcie producenta, bezawaryjność, i taka dość ważna rzecz: który model zapewni przez większy okres czasu zadowolenie z używania czyli na przyszłość. Nie liczę w dzisiejszych czasach na kolejne 10 lat jak przy obecnej plazmie, ale jak najdłuższe jeżeli wiadomo o co chodzi :)
Są w podobnej cenie plus minus 1 tyś zł:

PHILIPS 75PUS8536
TCL 75C728
SONY KE75XH90
LG 75NANO923
SAMSUNG QE75Q80A
lub coś podobnego w 75"

ja polece sony xh90, mam od 1,5 roku i jest extra
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
#kiki dzięki za odpowiedź ale zauważyłem, że ten Sony nie ma HDMI 2.1... zależy mi na nim bo mam xboxa x, no i na przyszłość lepiej mieć HDMI 2.1 niż go nie mieć.
A i znalazłem, że ten LG o którego pytałem też ma Full Array Dimming - pełne podświetlenie, czy to coś innego niż w Sony?

to kup sony serii XH90 z HDMI 2.1
 

Olloo

New member
Dzień dobry wszystkim. Chce kupić Tv do nowego mieszkania. Zależy mi przede wszystkim na jakości. Jedyne ograniczenie to szerokość urządzenia - ma wisieć na filarze i jego max szerokość to może być 115cm.
W oko wpadł mi sony XR-50X94J ale jestem otwarty na propozycje lepszych i nawet droższych modeli.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25-30 (salon z aneksem)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost jak również pod niewielkim katem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? tylko późnym popołudniem może świecić na tv ale mam rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv nie oglądam. Yt, netflix
10. Jakie urządzenia? Ps5, soundbar Sonos arc + sub
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2h dziennie.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, yt
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20%
16. Preferencje co do marki? Sony
17. Preferencje co do wielkości? Nie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne działanie, winietowanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak się popsuje
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie rozmiar 55" się już nie zmieści.
Najlepszą jakością dysponuje Philips 48Oled806 za 4999 zł
DO tych potrzeb i warunków będzie najlepszy wybór.
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

zxx

New member
Witam. Postanowiłem w końcu przejść z 15 letniego, 32" Pansonica na IPS na coś nowszego. Ograniczenie podstawowe to maksymalny wymiar 50".
Zastanawiam sie nad: Samsung NQ50QN91J, Sony 50XR94J lub w ostateczności coś w OLED.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost jak również pod niewielkim katem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Jest dosyc mocno nasłoneczniony
7. Jaki masz obecnie telewizor? panasonic tx 32lx70p
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv i serwisy streamingowe
10. Jakie urządzenia? kablówka
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3/4h dziennie.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, wiadomości
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? max 50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne działanie, winietowanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4/5 tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co 15 lat?
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? rzadko

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się długo opierałeś...
Jeśli zakup na długi czas i model o świetnej , bezkompromisowej jakości to :
- Philips 48Oled 806 za 4999 zł
- LG 48C11 za 4499 zł
Choćbyś bardzo długo szukał nic lepszego w klasie cenowej nie kupisz.

Ta , jak to napisałeś "ostateczność" - wygra zdecydowanie z modelami z Twojej oferty.
Szczególnie, że zakup na długie lata.
Jesteś niebieski więc masz specjalną ofertę z pakietem dodatkowym.
 

zxx

New member
Dzięki Kiki, ale widziałem "na żywca" jak bardzo odbija się światło w LGiku i to mnie mocno wstrzymuje. Z drugiej strony 50" Qled ma szanse tak bardzo nie "wykwitać" ze względu na swoje ograniczone wymiary. Z trzeciej strony LG ma Dolby Vision, ale Nq91A jest jaśnieszy. No powiem baaardzo trudny wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zakup na długi czas to oczywiście Oled TV
Mam i polecam w tej wielkości nic lepszego na świecie nie kupisz.
A po zakupie podziękujesz - jestem tego pewien.
 

zxx

New member
Padło jednak na QN50QN91A. Odpaliłem i powiem szczerze, że jest lepiej niż się spodziewałem ato jeszcze przed grzebaniemw ustawieniach. Matryca mimo wszystki dużo odbija to az strch pomyśleć co by było z OLEDem. Konkluzaj na dzień pierwszy - jestem zadowolony. Dzięki wszystkim co coś skrobneli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Od dzis jestem, póki co, szczęsliwym posiadaczem NQ50NQ91A. Obraz bez ingerencji mnie miło zaskoczył. Oczywiście nie wszystko jest idealne, ale jest lepiej niż się spodziewałem. Ustawiłem na filmmaker i mimo wszystko trochę mi przeszkadza lekka jaskarwości koloru czerwonego, co szczególnie sie uwidacznia przy relacjach z piłki nożnej. Kolor skóry np. w relacjach TVN24 tez jest trochę nienaturalny. Macie może jakieś sprawdzone ustawienia? Z góry dzięki za podzielenie się wiedzą. Diuna i Matrix już czekają ����"

Musisz wykonać kalibrację . Koszt 500 zł dodatkowo. Ale i tak nie dojdzie do poziomu Oled TV.
 
Do góry