Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0
Padło jednak na QN50QN91A. Odpaliłem i powiem szczerze, że jest lepiej niż się spodziewałem ato jeszcze przed grzebaniemw ustawieniach. Matryca mimo wszystki dużo odbija to az strch pomyśleć co by było z OLEDem. Konkluzaj na dzień pierwszy - jestem zadowolony. Dzięki wszystkim co coś skrobneli.

Gratuluję zakupu i słusznego wyboru.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dobry oled nie odbija dużo - wiem , bo mam !
I trzy wielkie okna od podłogi do sufitu obok.

Dobry oled to jaki?
Niech zgadnę. Czyżby Philips? I tak wszyscy producenci oledów mają matryce od LG.
Oka obok telewizora i mówisz ,że tv nie odbija dużo?
To ustaw tv na wprost okien i wtedy pogadamy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobry Oled to zawsze dobry Oled.
Nawet jak będzie Samsung - to też będzie dobry.
Ustaw LCD pod słońce - będzie to samo.
Od tego jest dowolny uchwyt aby zmienić kąt telewizora lub jeśli stoi wystarczy przesunąć telewizor Oled i jest dalej extra !
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dobry Oled to zawsze dobry Oled.
Nawet jak będzie Samsung - to też będzie dobry.
Ustaw LCD pod słońce - będzie to samo.
Od tego jest dowolny uchwyt aby zmienić kąt telewizora lub jeśli stoi wystarczy przesunąć telewizor Oled i jest dalej extra !

Że dobry Oled jest dobry to ja doskonale wiem .Ale mówienie, że "nie odbija dużo" w sytuacji gdy u Ciebie jest obok okien, tyłem do wpadającego światła jest mówiąc delikatnie mijaniem się z prawdą.
Wiem ,że mini-led w określonych sytuacjach tez sobie może nie poradzić.
Ale świeci dużo jaśniej i wyraźniej niż Oled.I nawet tak zachwalane matryce Evo są zwyczajnie ciemne w porównaniu z mini-ledem, który ma dodatkowo powłokę antyodblaskową, której nie ma Oled.I nie muszę przesuwać tv lub zmieniać kąta jego ustawienia bo akurat słoneczko na niego świeci.
Ale Ty o tym doskonale wiesz.
Ja nie nie starałbym się na siłę udowadniać ,która technologia jest lepsza .Różnice między Oled a mini-led są minimalne .W jednej kategorii wygrywa Oled ,w innej mini-led. Stawiałbym je w tej chwili na równi .Wiem,że ortodoksyjni wyznawcy jedynie słusznej technologii zaraz podniosą wrzask ,że nie mam Oleda a się wypowiadam. Ale cóż, mają do tego prawo.
Uważam ,że powinno się wybierać telewizor pod konkretne zastosowania ,który lepiej sprawdzi się w pomieszczeniu w którym będzie oglądany .Bo jeśli mam bardzo jasny pokój i tylko w dzień oglądam TVN 24 przez 8 godzin to nie kupię Oleda bo wszystkie jego zalety pójdą sobie "pobiegać". Jeśli natomiast ktoś prowadzi nocny tryb życia to jako pierwszy wybór polecam Oleda.Nie żeby w dzień nie można było ogladać Oleda. Można.Tyle że są nieco bardziej komfortowe sposoby na oglądanie tv.I wcale nie mam na myśli robienie z pokoju piwnicy.
 
Ostatnia edycja:

zxx

New member
Musisz wykonać kalibrację . Koszt 500 zł dodatkowo. Ale i tak nie dojdzie do poziomu Oled TV.[/QUOTE]

Zdaję sobię sprawę, ale nie aspiruję aby dorównać OLEDom. Póki co własnymi siłami ustawiłem zadawalające parametry, ale nie wykluczam zamówienia w przyszłości też kalibracji.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Musisz wykonać kalibrację . Koszt 500 zł dodatkowo. Ale i tak nie dojdzie do poziomu Oled TV.

Zdaję sobie sprawę, ale nie aspiruję aby dorównać OLEDom. Póki co własnymi siłami ustawiłem zadawalające parametry, ale nie wykluczam zamówienia w przyszłości też kalibracji.[/QUOTE]

Jeśli masz zamiar zrobić kalibrację ,to zrób to jak najszybciej. Wiem ,że to spory koszt ale im dłużej będziesz zwlekał tym ochota na kalibrację będzie się zmniejszać. Miałem tak kiedyś z plazmą.
Ja przy zakupie tv opłaciłem odrazu kalibrację. Fachowiec był u mnie po miesiącu. Półtora godziny pracy ,raport z kalibracji dostałem na maila.
No cóż...będę musiał z tym żyć :cry: ,że "i tak nie dojdzie do poziomu Oled".Może to jakoś udźwignę i nie dostanę depresji:lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz led vs mini led vs Oled w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu w sklepie.
To łatwa sprawa - wystarczy wejść do sklepu , usiąść na kanapie i rozkoszować się obrazem Oled TV.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Zapraszam na pokaz led vs mini led vs Oled w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu w sklepie.
To łatwa sprawa - wystarczy wejść do sklepu , usiąść na kanapie i rozkoszować się obrazem Oled TV.

:lol::lol::lol:
Nie żebym miał coś do obrazu z Oleda ale zanim wejdzie się do sklepu na taki pokaz,to niektórym osobom zalecam na wszelki wypadek wizytę u okulisty w celu zbadania wzroku.Żeby później głupot nie opowiadać.I trzeba pamiętać żeby poprosić sprzedawcę o zgaszenie światła.:lol:
kiki...coś mi się wydaje i jestem tego niemal pewny,że mimo codziennych zapewnień i deklaracji Ty masz Lcdka
 

rino91

New member
Cześć, szukam jakiegoś niedrogiego (ok 800 zł - ale im mniej, tym, nie ukrywam, lepiej :D ) telewizora, który będzie mi służył w wynajmowanym mieszkaniu (nie planuję w nim mieszkać dłużej niż rok).

Odległość telewizora od miejsca do siedzenia to ok. 2,5 m, aczkolwiek nie wiem, czy nie zamontuję go na ścianie, wówczas ta odległość spadnie do ok 1,5 m. Stąd wydaje mi się, że rozmiar 32 cale jest chyba ok - zawsze można potem go łatwiej zaaranżować w nowym pomieszczeniu :) .

Do konsoli będzie podpięta telewizja z UPC, konsola PS3, za jakiś czas być może Xbox Series S. Mile widziane funkcje Smart - czy ew. można je jakoś dokupić z zewnątrz, to ma w ogóle sens?

I kolejne pytanie - czy w takim telewizorze, z takim przeznaczeniem (konsola, docelowo "nowej" generacji), rozdzielczość HD Ready jest ok?

Znalazłem taki sprzęt firmy Lin: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lin-32d1700.bhtml czy on ujdzie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam w domu i LCD i Oled TV. Więc mam więcej informacji.
Ale jak jesteś pewien .... to pewnie wiesz lepiej niż ja co mam w domu.
Brawo TY !
Ot ułańska fantazja...
 
Musisz wykonać kalibrację . Koszt 500 zł dodatkowo. Ale i tak nie dojdzie do poziomu Oled TV.

Zdaję sobię sprawę, ale nie aspiruję aby dorównać OLEDom. Póki co własnymi siłami ustawiłem zadawalające parametry, ale nie wykluczam zamówienia w przyszłości też kalibracji.[/QUOTE]


Nie bierz tak poważnie całej propagandy oledowej z którą można się tu spotkać. Czasy się zmieniają i mini ledy Samsunga nie mają się czego wstydzić wobec oledów, a w niektórych przypadkach są od nich lepsze. Co do nasycenia czerwieni warto oczywiście na początek zjechać trochę do dołu z nasyceniem kolorów w ustawieniach. Według mnie na ustawieniach fabrycznych wszystkie kolory są zbyt mocno nasycone i można to bardzo łatwo samemu skorygować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadne telewizory nie muszą się wstydzić .
Każdy wybiera dla siebie i w swojej klasie cenowej !.
A że Oledy są najlepsze - to fakt - tyle że nie każdego stać na nie.
Chociaż w tej chwili ceny są bardzo przystępne.
Warto dopłacić każdą złotówką , bo obraca się ona w codzienna radość.
A dziś tej codziennej radości coraz mniej.
 
Micro ledy są najlepsze - to fakt - tyle że nie każdego stać na nie. A bardziej poważnie, przy kupnie QN91A kierowałem się jakością, a oledy niestety wymagają za wiele wyrzeczeń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz na myśli mini ledy czy mikro ledy ?
Oledy - wyrzeczeń ???
A jakie wyrzeczenia wg Ciebie. Mam, wielu znajomych ma - i nie słyszałem o wyrzeczeniach - nigdy !
 

Spasiu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam proszę o poradę w zakupie nowego TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~20 m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,5m - gry, 3m - filmy, seriale
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? od boku, od rana do godzin popołudniowych
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 42SL833, Sharp 40LE830
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna, PC, prime video
10. Jakie urządzenia? prawdopodobnie PC, ampli Yamaha HTR-4065 (RX-V473)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-16h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? raczej tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
16. Preferencje co do marki? może sony?
17. Preferencje co do wielkości? 55-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? o tym w komentarzu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3-4k pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak się popsują
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak

Przyszła pora na wymianę Toshiby z którą zaczynają się problemy.
W nowym telewizorze interesuje mnie głownie jakość obrazu, matryca 100/120Hz, HDMI 2.1 (VRR, ALLM) wi-fi i mile widziany chromecast. Odnośnie planowanych podłączonych urządzeń i sygnału - tu sprawa nie do końca jest jasna, PC i ampli Yamahy podłączone mam obecnie do Sharpa który właściwie służy jako monitor z opcją TV. Toshiba natomiast służyła głównie do oglądania TV w drugim pokoju, ale nie zdecydowałem jeszcze czy po prostu nie zamienię tych TV.

Kolejna sprawa to nieszczęsny port HDMI 2.1. Doczytałem że np. TV Samsung ma ograniczony transfer z 48Gb/s do 40Gb/s, TV sony nie wyświetlają pełnej rozdzielczości w 4k120Hz - ograniczone taktowanie złącz HDMI do 600Mhz. Specyfikacje producentów odnośnie HDMI 2.1 można więc miedzy bajki włożyć? Pytanie który TV obsłuży 4k120 RGB 4:4:4 10-12bit?

No i na koniec kwesta tych wszystkich formatów Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+, HLG w które już nie mam siły się zagłębiać.


W każdym razie na chwile obecna zastanawiałem się nad:
Sony XR-55X90J
Samsung QE55Q80
Samsung QE55QN85
Samsung QE65Q77
Phillips 55PUS9206
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO tych potrzeb z podanej oferty wybrałbym Samsunga mini led 55QN85, ale lepszym wyborem i to znacznie jest LG 55C11 za 4299 zł
Niewielka dopłata ale nie musisz już iść na żadne kompromisy.
Ma DV, DA, HLG , HDMI2,1 AirPlay2 o realizuje wszystkie potrzeby.
 

TomekTeo

New member
Witajcie, pomóżcie mi dobrać TV dla mojej mamy i babci.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~16 m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m do 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 1-2 osób, od święta do 6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na co dzień na wprost od święta pod kątem 45-60 st.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? od boku z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32D6510WS
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC, Netflix, HBO Max, Amazon Prime
10. Jakie urządzenia? dekoder UPC z nagrywarką
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-16h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? stacje z wiadomościami, filmy dokumentalne, czasem filmy/seriale
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie (nie dotyczy Netflix/HBO/Prime)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? Sony, Samsung
17. Preferencje co do wielkości? 32-39" (max 40" - większy nie wejdzie)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? są skomplikowane i za dużo niepotrzebnych nowinek
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? mniej więcej po równo
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak popsuje się
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Netflix, HBO, Prime - tak


Szukam TV dla mojej mamy i babci (obie już na emeryturze). Okazuje się, że prosty i nieangażujący TV jest trudniej znaleźć niż jakiś wypas. Liczę tutaj na pomoc forumowiczów. Ważne elementy (poza tymi na liście wyżej) to:
- estetyka
- stopka/stojaczek umożliwiający obrót ekranu lewo/prawo w pewnym zakresie. Na co dzień babcia i mama siedzą na wprost TV. Gdy przyjdą goście, siedzimy na kanapie z boku - pod kątem ok 45 st-60 st do TV (nawet lekkie obrócenie TV w lewo dużo daje).
- fajnie jakby miał DVB-T2
- najlepiej z AndroidTV - abym bez problemów mógł zainstalować Netflix,HBO i Prime


Nie musi to być żaden kosmos: Dolby, HDR, dodatkowe podświetlanie i inne marketingowe zwroty/skróty są niepotrzebne - nie znajdą zrozumienia i nie będą nigdy używane.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie wjedzie większy to bardzo dobrych niestety nic nie dostaniesz.
Nie produkuje się teraz dobrych modeli 40".
Najmniejsze z bardzo dobrych to 43" - nie wejdzie ?
 
Do góry