Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Marcinek321

New member
Co byście polecili 55-65 cali do 4-4,5 tys. ?
Zależy mi na dobrym kontraście, głównie Netflix i trochę dvbt.

Wpadły mi w oko Samsung Q80A i TCL C728.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podałeś mało warunków .
Odpowiedz chociaż :
Jaki masz teraz telewizor ?
Jaka odległość od ekranu ?
 

tom357

New member
Samsung to bardzo dobry wybór i sam swego czasu patrzyłem na wersje q70a,q80t i q80a,ale niestety były dwie rzeczy,które mi nie pasowały:
-nie pasował mi pilot bo tv miał być w większości do tv naziemniej (mozolne przełączanie kanałów)
-ekran,a raczej jego folia reflekcyjna,która się rysuje.
Byłem w kilku sklepach i nie wyglądało to zachęcająco,gdy pod kątem było widać mniejsze i większe rysy na ekranie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok - to ja bym sprawdził :
- LG 65nano 913 - za 4000 zł
- Sony 65XH95 ( z wystawy za 4000 zł)
- TCL 65C728 za 3899 zł
- Philips 65PUS9435 za 4299 zł
- Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

jazzBDG

New member
Cześć,
Ktoś się orientuje czy jakaś marka poza LG oferuje telewizory z żyroskopowym pilotem (Magic Pilot)? A jeżeli nie to które telewizory LG w rozmiarach 55 lub 65 cali mają matrycę LCD VA?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie sterowanie jest bardziej precyzyjne głosem, dlatego większość się wycofuje sterowanie pointerem.
Nie wystarcza CI obsługa głosem ?
 

jazzBDG

New member
Hehe może jestem staromodny ale jakoś nie wyobrażam sobie gadać z pilotem. A tak na serio to czy na chwilę obecną obsługa głosowa jest na tyle rozwinięta że da się z tego normalnie korzystać? Obecnie mam stary telewizor z mi boxem i tam obsługa głosowa nie przypadła mi do gustu.
 

Brwi_Smoka

New member
Siema, może ktoś mi doradzi bo już mi się w głowie kręci od wszystkich recenzji.

Docelowo planowałem zakup LG C1 65 cali, ponieważ ma w zasadzie wszystko czego potrzebuję (Jakość obrazu wynikająca z OLED + wszystkie bajery pod konsole), obawiałem się jedynie wypaleń bo chciałbym korzystać czasem z TV jako monitora PC (jeśli się sprawdzi to może nawet regularnie) i chciałbym mieć możliwość bezstresowego katowania jednej gry :)

Wczoraj poszedłem obejrzeć telewizory w sklepie i zacząłem zastanawiać się czy jednak zrezygnowanie z OLEDa na rzecz 75"+ nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Jestem gotowy na kompromisy, ale zależy mi na 120hz i jak najniższym input lagu bo gram dużo w FPSy.

Będę wdzięczny za opinie i rady.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej stać, ale z zawieszeniem też nie będzie problemu
6. Jak słońce świeci w pokoju? pod kątem 90 stopni duże okno tarasowe (wschód), ale i tak TV w 90% użytkowany po zachodzie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś 8 letni sony 48cali
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PC albo Netflix
10. Jakie urządzenia? docelowo konsola Xbox X
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ciężko uśrednić, ale napewno będą zdarzały się bardzo długie sesje, a czasem nie odpalam w ogóle przez tydzień
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tak głównie YT, ale też podłączony PC
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak zamierzam, znowu ciężko uśrednić, ale potrafię przesiedzieć cały weekend
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 65/75 (tutaj największy dylemat)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? "sprane" kolory, szare czernie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 90% wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 5-7 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? na pewno będę korzystał z YT, ale ciężko mi powiedzieć bo nie korzystałem nigdy z porządnych smart TV


Przy okazji, czy wiecie o co chodzi z nagłym skokiem cen? Dosłownie w ciągu 3 dni ceny poszły do góry o 30%.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jazzBDG - masz rację , do tego trzeba się przyzwyczaić.
Ale do smartfona jak się mówi wyszukując potrzebne informacje - już się większość ludzi na świecie przyzwyczaiła.
Więc tu będzie tak samo.
Łatwiej, szybciej i dokładniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brwi_Smoka
Ceny nowe : cena prądu, cena gazu, wzrost podatków pośrednich z nowego Ładu.
Pisaliśmy o tym wcześniej, że tak będzie.
Większość to wyśmiewała , ze to naganianie do zakupów.
I z nowych cenników, nowych modeli wynika , że to nie koniec podwyżki.
Na niektóre modele podobnie jak na samochody czy amplitunery - trzeba będzie czekać kilka miesięcy.


Ale do rzeczy.
Do Twoich potrzeb sięgałbym w pierwszej kolejności go grania po mini ledy :
- Philips 65PML9506 za 7799 zł

- LG 65Qned 913 za 7699 zł

- TCL 65C825 za 5599 zł



Oledy

- 65Oled 706 za 6199 zł

Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .


Modele 75" masz LCD
- TCL75C728 za 6699 zł
- Sony 75X90J za 7399 zł
- Samsung 75Q80 za 6899 zł
 

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
poproszę o pomoc w wyborze i kopnięcie mnie w którąś stronę ponieważ forum i strony sklepów i modele w sklepach oglądam i przeglądam już od świąt i nadal nie wiem co kupić…

Celuję w 65” ze względu na stosunek cena/wielkość chociaż 75” również ładnie wejdzie na trzy metrową ścianę z TV i audio.
LED ze względu na cenę i spokój z brakiem wypalania OLED, chociaż wiem że po plaźmie nie zapewni takich kolorów i czerni, dlatego raczej matryca VA z Full Array.
Przyszłościowo wolałbym 100Hz i hdmi 2.1 ale czy aby zmieścić się w budżecie to dla moich potrzeb 75” w 50Hz nie byłby dobrym pomysłem zamiast 65” z 100Hz?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Z kanapy na wprost, rzadziej od stołu pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Tarasowe duże drzwi od południa 2m do środka telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic plazma 42” ST60
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder 4K Canal+
10. Jakie urządzenia? Jest i będzie DAC do wzmacniacza stereo, w przyszłości soundbar z dolby atmos i ew. konsola
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5 godzin dziennie w tygodniu, 10 w weekendy
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Dzieci bajki i muzyka, wieczorami seriale i filmy
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Tak, filmy z YT
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie planowane
16. Preferencje co do marki? W kolejności: Panasonic, Philips, Sony, LG
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali, ewentualnie 75 (ściana na TV ma 3 metry)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Blade kolory, powolne działanie, brak aktualizacji
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczorem, w weekendy cały dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 5 tyś zł ale jak będzie warto to może być więcej
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Ostatni 8-10 lat temu
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Obecnie nie. Będzie YT, HBO, Netflix, strumieniowanie zdjęć i filmów z iPhone na TV.

Chciałbym TV wystarczający na moje potrzeby i na kolejne lata i przez to nie mogę znaleźć***złotego środka, nie chciałbym też aby za 2-3 lata stracił wsparcie producenta.

Moje pomysły i wiedza i zauważone plusy modeli i firm:
1. Kusi mnie Philips 65PUS9206 ze względu na 4-stronny Ambilight, dobre wbudowane głośniki i nowy procesor P5 (w obecnym tv ścianę podświetliłem paskiem led i podoba się) - ale nasłuchałem się o kiepskiej polityce serwisowej i gwarancyjnej wobec klienta i nie najlepszym ekranie, mimo że w sklepach obraz i smużenie i białe poświaty miał mniejsze od niby lepszego Sony.
Może 75PUS8536?
2. Kusi mnie również Panasonic TX-65JX940E ze względu na sentyment do obecnej plazmy, która nie chce się popsuć :cool: i ma rewelacyjne kolory. Panasonica nie oglądałem live ale podobno trzyma jakość obrazu i ma bardzo przyjazdną politykę serwisową DTD. Tylko jak to wygląda ze wsparciem i działaniem androida?
3. LG 65NANO923PB ze względu na Airplay2 i na zamknięty WebOs (nie przepadam za raczej zamulającym androidem z tysiącem nie potrzebnych mi aplikacji)
4. Sony XR65X90JAEP może za Google TV? (podobno lepszy od androida) i ładne prezentacje w sklepach, chociaż w bezpośrednim porównaniem z Philips (prezentacja z kameleonem) miał o wiele bardziej widoczne białe poświaty na czarnym ekranie
ewentualnie:
5. TCL 65C825 podobno b.dobry miniled ale problemy i opóźnienia z aktualizacjami i softem o czym można poczytać, w moich oczach przekreślają go.
6. Samsung może QE65Q80A? Znajomy zachwala ten model i ich system ale te przejaskrawione nienaturalne barwy nie przekonują mnie.

Można upolować promocje 500-1000 zł taniej od głównych wystawionych w sklepach cen za powyższe modele, były raty gratis a teraz promocja 55 zł za każde 500 zł pozwolą zaoszczędzić 500-600 zł i dokupić za do podstawową „kalibrację standart” telewizora - taka kalibracja rozumiem obowiązkowa? :smile:
Tak w ogóle to kupować teraz któryś z powyższych modeli 65" lub w 50 Hz 75" czy może już zaczekać na tegoroczne z 2022?

Z góry dziękuje za pomoc.
Tomek
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na tegoroczne możesz czekać ale te które spełnią potrzeby będą kosztować jako nowe o 30% drożej.
Więc raczej to słaby pomysł.

Odległość 4 metry więc lepszym pomysłem jest 75 lub chociaż 70":
- Philips 75PUS8505
- LG 75Nano 793
- TCL 75 C725
- Philips 75PUS8506
- TCL 75P615
- Philips 75PUS7805

- Philips 70PUS8535
- Philips 70PUS8506

Z modeli 65" - sięgałbym po mini led 65C825. Jest teraz już na Google TV i gra obecnie znakomicie.
- Philips 65PUS9435
- TCL 65C815
- Philips 65PUS9206
- LG 65Nano 913
- Philips 65PUS8506

Jak będziesz niebieski - masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za podanie propozycji,
Więc wybór będzie w modelach 2021, mimo jakości obrazu i ceny odrzucam jednak TCL ze względu na soft i opisywane problemy.
Panasonic TX-65JX940E bez wzmianki, odrzucić z jakiegoś powodu?

Tak, fajnie by było 70 lub 75 bo po zakupie 65" po jakimś czasie przyszły by rozważania że jednak lepiej oglądać na większym ekranie :) Z drugiej strony Ambilight potrzebuje kawałka ściany a u mnie przy 75 zostanie jej po pół metra, nie za mało? A biorąc 65" który oświetla ścianę nie "oszczędza" się pieniędzy? :D

Ważne pytanie: Czy przy potrzebach oglądania z 4 metrów zwykłej tv HD i 4K bez gier i sportu ten większy ekran jest ważniejszym kryterium niż ilość Hz? Przy większym ekranie 75" te 50 Hz nie będzie bardziej "dokuczające" i męczyło wzroku w porównaniu do 100 Hz na 65"? Np porównując Philips 70PUS8536 z 65PUS9206 - aktualnie niecałe 1 tyś zł różnicy między nimi.

Zapytam jeszcze o politykę gwarancyjną pomiędzy powiedzmy Philips i Panasonic, słyszałem że ten pierwszy robi problemy a ten drugi to polityka do klienta, czy to prawda?

Pojawił się taki pomysł aby może razem z TV kupić soundbar, jest teraz trochę promocji na tańszy o 30 i 50%. W grę wchodziłby jedynie Dolby Atmos z tylnymi głośnikami, (bo jakby miałby być zwykły to wolałbym głosniki 2.1 z tv i moje podłączone stereo) Upatrzyłem i wybrałem wstępnie modele Soundbarów: LG G1 i Philips TAB8905/10, tylko szkoda że w promocje wrzucają nie te modele, tylko inne podstawowe. Jakaś podpowiedź w tej kwestii czy warto czy może lepiej te 1-2 dołożyć do tv?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale właśnie promocje są i na soundbar G1 i na TAB 8905.
Obydwa z Dolby Atmos.
Z tego co opisałeś ja brałby 75" i ściany wystarczy.

Napisz na PW co wybierasz i dostaniesz ofertę dla niebieskich członków forum z pakietem.
 

Dewiks

New member
Hej, szukam tv, rozglądałem się za czymś na VA ale chyba nie ma tych matryc z dobrymi kątami a tv będzie na środku pokoju oglądany z boków. kiedyś Miałem na oku Samsunga q80a w promocji za 3k niby ma spoko kąty jak na va ale bałem się że będzie lipa i nie wziąłem.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 17m2 (4.1x4.1)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na ten moment będzie stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? tylko późnym popołudniem może świecić na tv ale mam rolety ;)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung ue42h6400
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na ten moment jest satelita ale nie wykluczam, że będzie kiedyś naziemna
10. Jakie urządzenia? żadne
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h dziennie.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale w tv, yt
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne działanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 max
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak się popsuje. mam 6-7 letni tv i zmieniam bo siada matryca ;)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele :
- TCL 55C711
- Philips 58PUS7805
- LG 55Nano 863
- TCL 55C728
- Philips 58PUS8535
- Samsung 55A67
- Philips 58PUS8506
 

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy mógłby ktoś krótko scharakteryzować poniższe modele 75" - ponieważ takiego tv nie kupuje się na pół roku. W kwestii: zalety, wady, lepszy obraz, dźwięk, wsparcie producenta, bezawaryjność, i taka dość ważna rzecz: który model zapewni przez większy okres czasu zadowolenie z używania czyli na przyszłość. Nie liczę w dzisiejszych czasach na kolejne 10 lat jak przy obecnej plazmie, ale jak najdłuższe jeżeli wiadomo o co chodzi :)
Są w podobnej cenie plus minus 1 tyś zł:

PHILIPS 75PUS8536
TCL 75C728
SONY KE75XH90
LG 75NANO923
SAMSUNG QE75Q80A
lub coś podobnego w 75"
 
Do góry