Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

jacekopal

New member
Dzień dobry
Zastanawiam się na tanim tv 75 cali.
Jest obecnie promocja na samunga (3500zł)
Jakie są podstawowe różnice między modelami UE75AU7102, UE75AU7122 i UE75AU7192.
Ogólnie szukam niedrogiego tv 75 cali do 4tys tv. Co myślicie o tych modelach? W tej cenie jest jeszcze UE75AU8002 (3999) i z tego co wyczytałem to różni się od 3 poprzednich tylko posiadania trybu ambient.
Są jeszcze jakieś kluczowe różnice między tymi modelami?
Można coś ciekawszego w tej cenie obecnie kupić?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 4299 zł masz już zdecydowanie lepiej wyposażony , z lepszym skalowaniem - TCl 75P615 za 4299 zł z pakietem dodatkowych gratisów dla niebieskich członków forum.
 

kicha22

New member
Witam mam dylemat im więcej czytam tym mniej wiem.
Stary TV czyli Samsung UE55ES8000 powoli odmawia posłuszeństwa ( nie chce się włączyć często) więc czeka mnie kupno nowego. TV służy do oglądania filmów seriali itp, dużo sportu . Sygnał idzie z kablowki ( ale nie światłowód). Nie posiadam żadnego soundbara ani zew głośników. Wymagania musi posiadać Netflix , Youtube reszta mniej wazna, zalezy mi także aby było te 100Hz najlepiej i aby bez problemu mozna było połączyć tv z telefonem aby wyświetlić zdjęcia itp. Na oku miałem TCL C728 albo Hisense 55U8QF ale czytałem też pozytywne opinie o Sony XR55X90J . I teraz wiadomo budżet to granice 3-4k . Nie chce wydawać majątku na TV ale tez byle czego nie chce kupić aby sie wkurzać ,że zanim odpali sie coś typu Youtube albo inna aplikacja zdaze zrobić sobie coś do jedzenia :). Licze na waszą pomoc w rozwiązaniu dylematu. Albo jakieś inne propozycje w tej cenie i tylko max 55 cali bo większy nie da rady . Pozdrawiam
 

boch

New member
Koledzy, czym się różni tv Samsung o symbolu 55Q80A od modelu 55Q80AAT i czy jest coś lepszego od tego qleda w cenie do 4 tys zł? Trochę martwi mnie brak Chromecast'a. Samsung ma jakaś alternatywę dla tej funkcji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kicha 22 - ten TCL 728 ma sprawdzone rozwiązania, świetne skalowanie, multimedia i możliwości.
Dostał tytuł najlepszego telewizora w Europie w klasie cena do jakości.
Ale przecież mieścisz się na 55Oled 705 Philipsa.
Ten wygra z każdym telewizorem LCD.
Możesz też dopłacić do mini leda C825 .

I to są najlepsze modele w klasie na rynku.
Jesteś niebieski więc masz specjalne ceny z pakietem dodatkowym.
 

kicha22

New member
Kicha 22 - ten TCL 728 ma sprawdzone rozwiązania, świetne skalowanie, multimedia i możliwości.
Dostał tytuł najlepszego telewizora w Europie w klasie cena do jakości.
Ale przecież mieścisz się na 55Oled 705 Philipsa.
Ten wygra z każdym telewizorem LCD.
Możesz też dopłacić do mini leda C825 .

I to są najlepsze modele w klasie na rynku.
Jesteś niebieski więc masz specjalne ceny z pakietem dodatkowym.
Hmm Oled w moim przypadku chyba odpada bo mam dosyć jasno w pokoju od godz 12 mam slonce w pogodne dni. I kurde jakoś mam obawe do OLEDA aby się nie wypalał itp bo rózne rzeczy piszą o nich.
kiki a gdzie można sprawdzić te ceny tych tv dla niebieskich ?
 

Radziu96

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 13m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? mieszkanie na parterze, praktycznie ciągle zasłonięte rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś prehistoryczny 21 calowy Hyundai
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tylko antena. stawiamy bardziej na platformy streamingowe
10. Jakie urządzenia? na razie nie przewidujemy
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu pewnie około 2h, w weekendy przy okazji jakiejś domówki pewnie i cały wieczór ;D
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale na Netflix i HBO Go w tym sporo seriali dokumentalnych
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? od święta, od tego mamy inne urządzenia
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie planuje
16. Preferencje co do marki? Wszędzie słysze "bierz samsunga" i dlatego trochę jestem zrażony do innych marek, może to forum mnie przekona
17. Preferencje co do wielkości? 43 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne przeskakiwanie między menu i aplikacjami
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 1600zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Mój aktualny mam od jakiś 10 lat, teraz potrzebuję czegoś ze Smart TV więc pewnie będzie u mnie dopóki będzie działał
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak

Z telewizorem mam ten problem, że boje się kupić mniej znane firmy typu TCL czy Xiaomi (głównie przez androida który podobno wolno działa w tanich telewizorach) czy Philips (w tym budżecie dostępny jest tylko Philips z Saphi który ma mało aplikacji)

Dodam też, że póki co moim faworytem jest Samsung UE43TU7022K.
 
Ostatnia edycja:

kozule

New member
Witam po paru dniach czytania forum wiem mniej niż na początku.. może pomożecie?
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? miejsce na tv jest Daleko od okien w zaciemnionym fragmencie pokoju
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś prehistoryczny 32 cale ponad 10 lat LG
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?naziemna platformy streamingowe PC satelita
10. Jakie urządzenia? zależy mi żeby podpiąć Logitech 5.1 Z-5500 i wykorzystać dts
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu pewnie około 4h, w weekendy zdarza się ze pół dnia leci jakiś kanał informacyjny
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najwięcej Netflix HBO Amazon (ale mam bardzo słabe łącze może kiedyś uda się je polepszyć) coś czasem z PC YT informacyjne z satelity
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? od święta, od tego mamy inne urządzenia
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? od swięta
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne przeskakiwanie między menu i aplikacjami zwiechy systemu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 (choć brałem pod uwagę rowniez TCL 55C825 (jest promo teraz 4 311 zl ale zwątpiłem po przeczytaniu 170 stron wątku o tym tv)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Mój aktualny mam od jakiś 10 lat, teraz potrzebuję czegoś ze Smart TV więc pewnie będzie u mnie dopóki będzie działał
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak dlatego raczej Android a najlepiej googletv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich masz 555C825 taniej bo za 4199 zł i to z dodatkowym pakietem gratisów.
Nie potrzebnie go odrzucasz - bardzo dobry model.
Najlepszy w Europie w klasie cena do jakości ( EISA BEST BUY)
Jeśli masz tyle kasy to masz też w tej cenie Oleda Philipsa 55 705.

Jeśli do 3 tyś zł:
- Philips 58PUS8535
- TCL 55C728
- Philips 55PUS7956
- TCL 55 C711
 

QoTheGreat

New member
Jeszcze nie zdecydowałem się na tv, trochę podniosłem kwotę. Poprzedni post z numerem 12422

Który tv najlepiej będzie się spisywał przy anime oraz różnego innego materiału. TV będzie robił jako ekran PC z amplitunerem, więc liczy się tylko obraz.
Najbardziej mnie interesuje głęboka czerń, ale obawiam się bloomu. TV też powinien dobrze odwzorować ruch, bez szarpania (Nie chodzi mi o upłynniacze).

Wytypowałem kilka, na ten moment najlepiej do mnie przemawia sony x90j

Sony KD75X85JAEP 6,6k kontrast rtings 6308:1
TCL 75C728 7k kontrast 5000:1
Sony XR75X90JAEP 7k kontrast rtings 5400:1 mikrofon w pilocie
Sony XR75X94J 7,7k mikrofon w pilocie i tv
Samsung QE75Q80AA 7,3k podobno ma matryce VA, około 50 stref
Samsung QE75QN91A 12,0k za drogi, ale marzenie

Czy Sony x90j ma 24 strefy przyciemniania w 75"?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak Sony X90J ma mało.
Poprzedni model XH 90 miał 48 stref a XH90 miał 96 stref.
Masz 75XH90 za 6399 zł z pakietem. bez pakietu taniej.

TCL 75C728 - wybrany jako najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości (EISA BEST BUY),
Cena 6499 zł z pakietem , bez pakietu taniej.

Samsung QN91 - były z tych najlepszy z LCD - ale w tej klasie cenowej i jakości rządzi Oled TV.
 

cabanmat

New member
Witam Kolegów...

Szukam telewizora w przekątnej 32" dla seniora.
Telewizor będzie podpięty pod naziemną telewizję cyfrową, więc mile widziany wbudowany tuner DVB-T2 HEVC :)

Najlepiej... jakby nie był wyposażony w Smart, bo będzie całkowicie niepotrzebny, ale z drugiej strony wiem...że ciężko coś znaleźć bez smarta :)

Fajnie by było, jakby był na jednej nodze, a nie dwóch.

Jakie macie zdanie o Sony KD-32W800?

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd32w800paep-android-tv-led.bhtml
 
Tak Sony X90J ma mało.
Poprzedni model XH 90 miał 48 stref a XH90 miał 96 stref.
Masz 75XH90 za 6399 zł z pakietem. bez pakietu taniej.

TCL 75C728 - wybrany jako najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości (EISA BEST BUY),
Cena 6499 zł z pakietem , bez pakietu taniej.

Samsung QN91 - były z tych najlepszy z LCD - ale w tej klasie cenowej i jakości rządzi Oled TV.

Jakości w oled? Telewizorze, który wypali się po roku czy dwóch przy normalnym użytkowaniu bez akrobacji nie do pomyślenia na LCD i pilnowaniu tego co i ile się ogląda? Nie bardzo.
 
Do góry