Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

rafcio76r

New member
Bez reklam
Alexxxxx napisał:
Witam wszystkich
Mam pytanie: jakie LCD wybrac do małego pokoju, tzn. odległość ogladania 2-3m. Podlaczone bedzie n i laptop (DVD, DivX), byc moze jakas konsola (xbox albo ps3) ale to moze... Jaka marka i wielkosc?? Myslalem nad 26" soniaczem albo samsungiem ale sam juz nie wiem jak troche forum poczytalem...Jakie LCD robi dell??
Pozdr
Alex

Przy odległości 2-3 metrów pomyślałbym na Twoim miejscu nad wersją 32 calową TV LCD. Jaką kwotą do wydania dysponujesz? ;)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
krecha2 napisał:
pomoc przy kupnie Lcd ... Rozmiar 42-46 Cali Max panel najlepiej full hd (mam zamiar kupic Ps3) zastanawiam sie nad sharpem xd1e sygnal narazie kablowka ale przy kupnie tv zmienie na N-ke ...doradzajcie:) cena do 7000 jezeli macie jakies drozsze na oku rowniez napiszcie :)

akurat mieścisz się w granicy cenowej na Sharp 46 XD1

pozd
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
carloawake napisał:
Witam wszystkich widzę ze nie jedna osoba boryka sie z moim problemem ....

mam do wydania na telewizorek 3600 zl

chciał bym 37 cali ale pewnie nie znajdę fajnego tv'ka w tej granicy cenowej

Moje wymagania co do tv to:

Dobry obraz z kablówki

Commponent żeby podłączyć XBOX'a 360

wejście d-sub żebym mógł także podłączyć komputer , co zarazem wymaga żeby tv wyświetlił mi rozdzielczość 1366 x 768 - sygnał z kompa

no i nie obraził bym sie na dobry pip lub pap podział ekranu na puł byl by najlepszy


zastanawiam sie pomiędzy następującymi sprzętami ... w większości dzięki informacja z forum

LG 32LB2R - posiada wszystko co bym chciał lecz jest drogi

LG 32LC41R - niby jest następca powyższego i ma niezła cenę

PANASONIC TX-32LX70P - jest nowym sprzętem i wyczytałem ze całkiem bezleśnym lecz nie wiem jak współpracuje z komputerem

chyba ze ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe sugestie dla mnie

dzieki i pozdrawiam

W LG bym się na Twoim miejscu nie pchał. Wymagania cenowe do 3600 zł w pełni spełnia Panasonic 32 LX70P (cena ok. 3400 zł). Dobrze współpracuje z kompem przez VGA, aczkolwiek Samungi są w tym aspekcie lepsze, ale wypadają za to gorzej na innych polach typu eliminacja efektu smużenia, płynność obrazu, wierność kolorów itd. Tym nie mniej wyszedł nowy model Samsunga 32" LCD LE32M87B w cenie ok. 3400 zł i możesz go sprawdzić w akcji. Do listy dopisałbym jeszcze JVC 32 P80 oraz Sharpa 32 RD2E, ale te są juz droższe min. 4000 zł.

Pozdro
Rafał
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Alexxxxx napisał:
ok 3000zl planuje wydac...


Z wersji 26 calowej najlepszy jest Panasonic 26 LX70P.

Jeśli chodzi o wersję 32 calową w cenie do 3000 tys. zł to pole wyboru jest szersze:
1. JVC 32 G80 - cena 3000 zł
2. Philips 32" LCD 32PFL7332 - cena 2980 zł na agito.
3. Samsung 32" LCD LE32M71B (jako jedyny z tej trójki z układem 100Hz) - cena 2834.00 zł na agito

Jeśli możesz dołożyć parę groszy więcej to najlepszym wyborem byłby moim zdaniem Panasonic 32 cale LX70P na agito w cenie 3366 zł:)

Pozdro:twisted:
Rafał
 

carloawake

New member
rafcio76r napisał:
W LG bym się na Twoim miejscu nie pchał. Wymagania cenowe do 3600 zł w pełni spełnia Panasonic 32 LX70P (cena ok. 3400 zł). Dobrze współpracuje z kompem przez VGA, aczkolwiek Samungi są w tym aspekcie lepsze, ale wypadają za to gorzej na innych polach typu eliminacja efektu smużenia, płynność obrazu, wierność kolorów itd. Tym nie mniej wyszedł nowy model Samsunga 32" LCD LE32M87B w cenie ok. 3400 zł i możesz go sprawdzić w akcji. Do listy dopisałbym jeszcze JVC 32 P80 oraz Sharpa 32 RD2E, ale te są juz droższe min. 4000 zł.

Pozdro
Rafał
Byłem wczoraj u nas w sklepie oczywiście jak zwykle prawie nic nie mieli ... ale były panasony ... sygnał mieli puszczony po analogu i nie wiem dlaczego na każdym z nich obraz był straszny z na innych tv'kach dużo lepszy na dziś sie umówiłem żeby protestować może to tylko kwestia ustawień ... (a i czy ten telewizorek posiada Automatyczna kontrole głośności ?? i czy chodzi na tym panasonie N telewizja ??)

A swoja drogą dlaczego nie LG .... pytam mimo pewnego zdecydowania na Panasona ..... z tego co wiem Ly-Gy maja jeden z lepszych serwisów gwarancyjnych wiem bo znajomy pracuje w takim serwisie :p ... a jak wygląda sprawa z panasoni'kiem .. i sprawa stara jak świat jak tarkuója ... walnięte pixele

A może Sony 32V2500 ... ??

Pozdrawiam

ps. maruda zemnie ale chce wybrać dobrze bo to będzie główny sprzęt u mnie w domu .....
 
Ostatnia edycja:

Alexxxxx

New member
rafcio76r napisał:
Z wersji 26 calowej najlepszy jest Panasonic 26 LX70P.

Jeśli chodzi o wersję 32 calową w cenie do 3000 tys. zł to pole wyboru jest szersze:
1. JVC 32 G80 - cena 3000 zł
2. Philips 32" LCD 32PFL7332 - cena 2980 zł na agito.
3. Samsung 32" LCD LE32M71B (jako jedyny z tej trójki z układem 100Hz) - cena 2834.00 zł na agito

Jeśli możesz dołożyć parę groszy więcej to najlepszym wyborem byłby moim zdaniem Panasonic 32 cale LX70P na agito w cenie 3366 zł:)

Pozdro:twisted:
Rafał


Tak sie troche rozgladalem i mysle ze te 26" to rzeczywiscie male bedzie...
Czyli jak juz cos to 32"...;)
Co wiadomo o tym Samsungu LE32M87B? Bardzo mi sie design samsungow podoba.
A jesli rozpatrywalibysmy tak ok 3500zeta??
Tak na marginesie, co tak wszyscy te Panasony chwala??:) Tak wymiataja naprawde?? Nikt nic np o Sony nie pisze... Pytalem jeszcze o tv Della...
rafcio76r, sprzet rozpatrujesz biorac pod uwage te zastosowania co napisalem??;)
Pozdro
 

marcel_76

New member
Jaki Lcd Lub Plazma

Interesuje mnie zakup telewizorka 42-46'' w kwocie do 5000zł - cobyście mi polecili - na jakie parametry najbardziej zwracać uwagę podczas wyboru jaki kontrast jasność itp.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi:)
 

Pawel85

New member
Witam.
Mam do wyboru następujące tv:
Panasonic TX-32LE7P
Grundig 32LXW 82-8600DL
LG 32LC25R


Telewizor służyć ma do odbioru Cyfry+ (na razie w SD ale w najbliższej przysłości być może i HD), do oglądania filmów z DVD oraz do oglądania filmów w HD jak i SD z kompa.
Który z tych tv byłby najlepszy? Z tego co wyczytałem to ten Panasonic nie ma HDCP więc nie wiem jak by było z HD z Cyfry+, bo gdzieś czytałem że musi być ten protokuł do prawidłowej współpracy.
Do wydania mam max. ok. 2500zł.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
carloawake napisał:
Byłem wczoraj u nas w sklepie oczywiście jak zwykle prawie nic nie mieli ... ale były panasony ... sygnał mieli puszczony po analogu i nie wiem dlaczego na każdym z nich obraz był straszny z na innych tv'kach dużo lepszy na dziś sie umówiłem żeby protestować może to tylko kwestia ustawień ... (a i czy ten telewizorek posiada Automatyczna kontrole głośności ?? i czy chodzi na tym panasonie N telewizja ??)


Odp.1
A model LX70P był w tym sklepie?? Czy też starsze modele ze słabszą matrycą? Pamietaj, że wszystko sprowadza do odpowiedniego skalibrowania obrazu w każdym TV. W sklepie ładnie chodzą Samsungi, bo mają włączony tzw. tryb sklepowy, żeby urzec klienta :-D W takim trybie jednak w domu nie da się oglądać, bo oczy wypali :p (ustawiony bardzo wysoko kontrast, otrość, podświetlenie matryce i te "cukierkowe" kolory bleee). Jeśli masz możliwość w tym sklepie to pobaw sie ustawieniami obrazu w TV, podłącz go pod DVD i pod jakiś sygnał HD np. N-kę jeśli mają na sklepie.
Panasonic nie posiada automatycznej kontroli głośności.
Telewizja "N" na nim chodzi oczywiście, przez RGB, component oraz HDMI. Z tym że poprzez HDMI w trybie DVI (bez dzwięku - dzwięk podajesz przez 2 czincze) bo Operator "N" nie ma jeszcze softu do najnowszego modelu Panasa.



A swoja drogą dlaczego nie LG .... pytam mimo pewnego zdecydowania na Panasona ..... z tego co wiem Ly-Gy maja jeden z lepszych serwisów gwarancyjnych wiem bo znajomy pracuje w takim serwisie :p ... a jak wygląda sprawa z panasoni'kiem .. i sprawa stara jak świat jak tarkuója ... walnięte pixele


Odp. 2
Panasonic daje 2 lata gwarancji na tego TV LCD. Niestety nie wiem jak traktują walnięte pixele. Pamietaj, że w ciągu kilku dni od zakupu masz możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny zgodnie z prawem konsumenckim.


A może Sony 32V2500 ... ??

Odp. 3
Jeśli chciałbyś Sony, to polecam najnowszą wersję 32 cale D3000. Kupowanie starszych modeli mija się moim zdaniem z celem. Pamiętaj, że słowo "tanio" rzadko idzie w parze z "jakością", zwłaszcza jeśli chodzi o TV LCD.

Co do LG, to po prostu nie mam przekonania do tej firmy w branży TV LCD.
Pamiętaj, że wybór należy do Ciebie. Sam oceń, który TV "chodzi" najlepiej, jaki TV podoba Ci się najbardziej i podejmij decyzję;)

Pozdrawiam:)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Alexxxxx napisał:
Tak sie troche rozgladalem i mysle ze te 26" to rzeczywiscie male bedzie...
Czyli jak juz cos to 32"...;)
Co wiadomo o tym Samsungu LE32M87B? Bardzo mi sie design samsungow podoba.

Odp.1
Samsung LE32M87B to nowy model tej firmy z układem 100 Hz. W porównaniu do Panasa LX70P ma aż 3 złącza HDMI (Panas 2). Samsungi niewątpliwie wyróżnia wzorcowa współpraca z kompem. Mi także podoba się design Samsungów. Dla mniej ważniejsza jest jednak matryca, a moim skromnym zdaniem Panasonic LX70P ma ją lepszą "jakościowo".


A jesli rozpatrywalibysmy tak ok 3500zeta??


Odp.2
Porównaj tego Samsunga z tym Panasem. Podłącz pod te TV jeśli można DVD, sygnał HD oraz swojego laptopa i przekonasz sie co Ci bardziej odpowiada. Sprawdż koniecznie jak TV radzą sobie z płynnoscią obrazu, z efektem smużenia przy szybko poruszających się obiektach (np. piłka nożna lub jeszcze lepiej tenis ziemny). Sprawdż też kąty widzenia w Samsungu jeśli mają dla Ciebie znaczenie, bo Panas jest tu niedoścignionym wzorcem :mrgreen:


Tak na marginesie, co tak wszyscy te Panasony chwala??:)

Odp. 3
Widocznie coś mają w sobie :roll:



rafcio76r, sprzet rozpatrujesz biorac pod uwage te zastosowania co napisalem??;)

Odp. 4
Tak

Pozdrawiam:)
 

Pawel85

New member
Pawel85 napisał:
Witam.
Mam do wyboru następujące tv:
Panasonic TX-32LE7P
Grundig 32LXW 82-8600DL
LG 32LC25R


Telewizor służyć ma do odbioru Cyfry+ (na razie w SD ale w najbliższej przysłości być może i HD), do oglądania filmów z DVD oraz do oglądania filmów w HD jak i SD z kompa.
Który z tych tv byłby najlepszy? Z tego co wyczytałem to ten Panasonic nie ma HDCP więc nie wiem jak by było z HD z Cyfry+, bo gdzieś czytałem że musi być ten protokuł do prawidłowej współpracy.
Do wydania mam max. ok. 2500zł.

Widzę że nikt nie chce mi pomóc :(. W takim razie będę musiał coś brać w ciemno.
 

Pioro

New member
jaka jest roznica miedzy telewizorem 100hz a np 65 hz? ma to jakis wplyw? drugie pytanmie odnosnie hdmi. mam teraz odtwrarzacz dvd manty, ogladam na nim glownie divx, czasem dvd. Czy jakbym na przyklad kupil inny odtwarzacz z hdmi to obraz bylby lepszy czy jak? nie kumam tego hdmi:p
 

ProSiaczek

New member
LCD a natena naziemna

Jaki model LCD polecacie do zwykłej anteny naziemnej??

Wiem, że Sharp RD2 dobrze współpracuje, ale może jakieś inne sugestie?

Nie mam sprecyzowanej marki.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Pioro napisał:
jaka jest roznica miedzy telewizorem 100hz a np 65 hz? ma to jakis wplyw?

na chłopski sposób można Ci tak odpowiedzieć - oko się mniej męczy /obraz jest stabilniejszy/

Pioro napisał:
drugie pytanmie odnosnie hdmi. mam teraz odtwrarzacz dvd manty, ogladam na nim glownie divx, czasem dvd. Czy jakbym na przyklad kupil inny odtwarzacz z hdmi to obraz bylby lepszy czy jak? nie kumam tego hdmi:p

1.TV musi mieć też gniazdo HDMI więc samo DVD nie rozwiąże problemu.
2.Obraz po HDMI jest lepszy niż po EURO lub co najwyżej takiej samej jakości a zależy to gównie od podanego sygnału,odtwarzacza i samego odbiornika TV.Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.Bo to zależy od wielu czynników.Ale np. po euro nigdy nie wyślesz sygnału 1080i /p choćby było ono ze złota a po HDMI puścisz. I stąd bierze się konieczność/wyższość HDMI nad np euro.

ProSiaczek

można polecić

Sharp XL!
Panasonic LX70/700
Sharp RD2

pozd
 

ProSiaczek

New member
Dzięki Jarwisz.

Na Sharpa XL muszę zaczekać jak stanieje.Na dzień dzisiejszy małżonka by mnie wywaliła razem z telewizorem gdybym go zakupił :mrgreen: .Lecz ciągle ją męczę, że wreszcie go kupię.
 

marcel_76

New member
Philips 42pfl5322

PHILIPS 42PFL5322
Co sądzicie o tym telewizorze z tego co widzę to parametry ma nienajgorsze ai cena przystępna. Oglądam C+( narazie bez HD), DVD i zwykłą TV.
Czy warto to kupić?

Proszę o odpowiedź!!!:)
 
Do góry