Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

czerstwy chleb

New member
Witam! Czytam forum i z dnia na dzień gupieje, dziś nawet zakupiłem klubowicza hdtv wchodzę a tu praktycznie wszystkie TV ponad 40" i za kosmiczne ceny :/. Próbuje kupić TV już od dłuższego czasu, nawet pisałem do kikiego ale stwierdził że lepiej się wstrzymać bo mają wjechać nowe modele Toshiby i Sharpa no więc czekam. Mam 4500zł i nie wiem jaki kupić zainteresowała mnieTOSHIBA 37X3000PG wydaje się być bardzo OK, ale patrząc w RTVmixAGD na Sharpy też były ok wg mnie modele bliżej nie określone bo oczywiście były nie podpisane jedynie co mogłem sam zajrzeć na tyły LCD'ka. Proszę o pomoc w wyborze pokój dobrze nasłoneczniony, TV cześciej oglądany wieczorem, sygnał jak narazie SD (siatka), odległość 3,5m, DVD Panas SC-HT990 interesuje mnie 37" najlepiej FullHD jak by dało rade jak najlepszy.
Moj ty jak narazie:
Toshiba 37X3000PG, i Sharp ale nie wiem jaki ;/
 

MZKS1929

New member
Tez ciagle krazy w tym temacie. Bylem juz 100% zdecydowany na Sony gdy sprzet ktory chcialem kupic wzrozl o 500zl Odpuscilem jak dla mnie za drogo. W tej chwili rozwazam zakup Sharpa 37X20 i chyba na to sie zdecyduje cena : 4500 wiec jak na Full Hd atrakcyjna
 

pluskwapl

New member
KIKI napisał:
pluskwapl - zapraszam na prezentacje do sklepu - bądź zamów prezentację sam . Modele do prezentacji wybrałeś najlepsze na na rynku.

Daięki KIKI ,celuję w najlepsze.
Chodziło mi jednak o to , co może umknąć podczas ferworu prezentacji. A mianowicie o drobnostki, które mogą być dość istotne w późniejszym użytkowaniu, np: automatyczna regulacja głośności, czujnik nasłonecznienia, łatwość obsługi, formatowanie obrazu itp.
Może ktoś dobrze zna powyższe modele i napisze co mu się w danym modelu podoba a co go drażni. Myślę ,że takie informacje bardzo przydadzą się mi i innym chętnym.
Pozdrawiam wszystkich.
 

khad

New member
Dylemat z 52"

Witam,

Z ogromnym zaciekawieniem sledze starcia, porady i radosci po kupnie forumowiczow. Niestety niewiele znalazlem porownan i rekomendacji 52" Full HD. W zwiazku z tym, jako poczatkujacy forumowicz, mam pytanie starych wyjadaczy odnosnie wyboru pomiedzy:
- PHILIPS 52PFL9632D (odpada ze wzgledu na brak wejscia VGA, chyba ze ktos widzi inna alternatywe podlaczenia laptopa?)
- SAMSUNG LE-52F96BD czy moze SAMSUNG LE-52M87BD
- SHARP LC-52 HD1E czy moze Sharp LC52XD1E?
- TOSHIBA 52Z3030DG IPS/10bit – czy komus cos wiadomo odnosnie nastepcy w styczniu, czy bedzie np. odpowiednik ZF dla 52”?
- SONY KDL 52 X 3500
:confused:
Wszelkie dodatkowe sugestie mile widziane. Niestety nie orientuje sie w rynku na tyle by wiedziec kiedy planowani sa nastepcy powyzszych modeli, gdyz z zakupem spokojnie moge poczekac do stycznia (to nie jest prezent pod choinke, abstrahujac od tego, ze by sie nie zmiescil) ;)
Sprzet bedzie uzywany z odleglosci 3,5m w ciagu dnia, wieczorami i nocami w pomieszczeniu niekiedy mocno zaciemnionym (rolety), niekiedy oswietlonym poteznie swiatlem dziennym bocznym w nastepujacych celach, przynajmniej poczatkowo:
Laptop(karta obslugujaca rozdzielczosci 1900x1200, standardowo 1650x1050)/TV kablowa analogowa (docelowo cyfrowa)/DVD (docelowo BRay)
w proporcjach: laptop 85% czasu/TV 10% czasu/DVD<5%czasu

@Kiki: to tak a propos watku 52-ek. Bede wdzieczny za Twoja opinie w tej sprawie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
khad - nie bez kozery Sharp 52 HD 1 dostał nagrodę EISa
Sharp_LC_52HD1Eweb08.jpg





http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/720

Najlepsze jego strony:
Wyposażenie w cztery tunery /hd, dvb, analogowe/
Nagrywarka
Płynność
Skalowanie
Polecam - bo zbieramy do tej pory same pochlebne i ciepłe opinie.

Toshiba 52 z 3030 - wysokie notowania w Niemczech / cena do jakości/
Nowy typ skalerów
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084&highlight=fabryka+toshiba
Modele ZF mają być w styczniu - ale sensacyjnej jakości nie będzie.
Tu liczyć się ma design.

Ale zdecydowanie na porównanie wykorzystałbym Plazmą Pioneera 50"
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17298
lub 508 XD.
taka prezentacja wniesie do Tojej wiedzy spokój wyboru i radość.

pluskwapl - jak zamówisz będziesz sam najlepiej wiedział bo kierujesz się własną wrażliwoscią.

MZKS1929 - 37 X 20 to czołówka swiatowa ale nie wiem czy sprawdziłeś Toshibe x 3000 i Hitachi 37 na matrycy IPS.

czerstwy chleb - jutro mają być i Sharpy i Toshiby. Sam jestem ciekawy jak wypadnie porównanie.
 

miastour

New member
Sharp,JVC albo Panasonic

Witam
Po prawie miesięcznym stuidowaniu niniejszego forum mogę swodnie powiedzieć, że mętlik w głowie mam ogromny.
Planowałem zakupić telewizor do oglądania z ok 3 m:
90% telewizji "n" ( trochę sportu ),
10 % DVD,
żadnego komputera czy konsoli.

Myślałem głównie o technologii LCD 32 cali.
Po szybkim odrzuceniu Sony, na placu boju pozostały tylko:

1. Sharp RD2 - ale po przeczytaniu opinii na forum wychodzi, że smuży i ma kiepski dźwięk,

2. JVC P80 - osobiście byłem uprzedzony co do tej firmy teraz zmieniłem zdanie, ponoć kolory ładne, ale kąty kiepskie, ta sama matryca co w Sharpie i wyglad zewnętrzny, który także ma znaczenie znacznie mniej do mnie przemawia,

3. Panasonic LX70 lub LX700 - najlepsze kąty i brak smużenia (głównie pod kątem mistrzostw 2008 wydaje się ciekawe :) ) , ale za to kiepskie kolory (czerń), wygląd 700 bardziej mi odpowiada, ale dopłacać 800 zł za sam wygląd i bajery w postaci trzeciego HDMI i slotu na kartę, których nie wykorzystam uważam za bezsensowne.

Dodatkowo forum pozwoliło mi spojrzeć inaczej na plazmy, jednak możliwości finansowe ( <4000 PLN ) skutecznie ograniczają wszelki wybór do Panasonica PV70 37cali , po przeczytaniu testu Kiki'ego poważnie się zaniepokoiłem. Rzeczywiście Pioneer to zupełnie inna bajka.

Dlatego już zupełnie nie mam pojęcia w co się pakować.
Nie chciałbym zbytnio żałować tego zakupu... w porównaniu do CRT
Może warto poczekać aż technologia LCD będzie lepsza?
Na chwile obecną dostępność owych modeli LCD jest zerowa , plazmy Panasonica są dostępne może dlatego, że nikt ich nie kupuje.
Bardzo proszę o pomoc, rozwianie wątpliwości fachowymi poradami.
Pozdrawiam serdecznie
 

Zeroq

New member
witam

Przymierzam sie do zakupu jakiegoś tv lcd ew plazmę :)
Na moim oku mam te TV:

SAMSUNG LE-40F86BD

TOSHIBA 42Z3030DG

proszę o jakieś sugestie na temat tych tv czytałem już na forum obydwa tematy o tych tv ale sam nie wiem co wybrac hehe

co do plazm to nie mam zadnych modeli na oku chociaz kiedys widzialem za 8k na allegro samsunga full hd ale cos teraz nie ma go ;D
-

tv bede ogladal z ok 3m, poprzez dm 500s (c+, polsat .. )
w przyszłości tunek hd


dziękuję za wszelkie komentarze/sugestie

pzdr

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zeroq - za mało informacji
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Ma stać czy wisieć?

miastour - Sprawa jest prosta - http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94
Najpierw poczytaj i porównaj.
Później zamów albo prezentację - sam wybierasz , albo telewizor .
Jeśli będzie słaby wg. Ciebie wymienisz na innny.
 

Zeroq

New member
kiki napisał:
Zeroq - za mało informacji
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Ma stać czy wisieć?


1. Jakie masz warunki ?
- pokój ~22m^2
2. jakie urządzenia do podłączenia?
- dvd i odbiornik sat. (dm 500s)
3. jaka klasa cenowa?
- do 7k
4. więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
- popołudnie/noc jeśli tak to można napisać
5. jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
- hmm, okno pokoju wychodzi na wschód (Tv miał by stać koło okna)
6. ile osób zasiada przed telewizorem?
- max 3
7. Jaki masz ulubiony program?
- różnie przeważnie filmy ale sportem też nie gardzę :)
8. Ma stać czy wisieć?
- stać

Dzięki za zainteresowanie :)
 

miastour

New member
Nadal problem

No to po przeczytaniu wszelkich testów w klubie mam teraz małą zagwózdkę..

Czy JVC P80 32 cale - czyli poczekać aż kiedyś się gdzieś pojawi w sklepie

Czy Toshiba X3000 ale za to 37 cali - po testach wnioskować można, że dobrze sie sprawuje, matryca IPS (podobnie jak w Panasie, ale tam jest IPS-alpha - jest różnica? ), ale brak mu 100Hz (wiem to może tylko kolejny wodotrysk, ale pozwala myśleć, że SD będzię jakoś choć trochę podobny do obrazu na CRT),

Cena podobna i stąd moja rozterka... Czy teraz Toshiba czy później JVC ewentualnie Panas LX70...
Jak zwykle pośpiech jest złym doradcą dlatego chciałbym spytać się was czy warto pchać się w Toshibę.. Mój maks to 4000 zeta więc R3500 odpada zresztą ma inną matrycę niż IPS dlatego ciekawe jak tam sporcik wypada..

Dziękuje seandillon - zamieszałeś mi trochę tą Toshibą
Dzięki Kiki za testy
 

msx

New member
jaki lcd wybrac

witam mam do wyboru dwa lcd jeden to
LG 32LC2R - 250funtow
lub JVC LT32DF7BK - 250funtow
i nie wiem jaki wybrac moze ktos mi pomoze czy one sa 100hz i ktory lepszy dzieki za odpowiedz w poniedzialek kupuje i musze wybrac
Jest promocja dlatego tylko te dwa mnie interesuja nie inne nie jestem jakims maniakiem telewizji ale ogladnalbym sobie mecze w hd ktory z nich czekam na odpowiedz dzieki
 
Ostatnia edycja:

seandillon

New member
miastour napisał:
Jak zwykle pośpiech jest złym doradcą dlatego chciałbym spytać się was czy warto pchać się w Toshibę.. Mój maks to 4000 zeta więc R3500 odpada zresztą ma inną matrycę niż IPS dlatego ciekawe jak tam sporcik wypada..

Dziękuje seandillon - zamieszałeś mi trochę tą Toshibą

Obejrzałem na R3500 kilka zawodów sportowych - min mecz Barcelony na Barca TV (na CP) i mecz Polska - Bośnia i Herecegowina na TVP2. Obraz świetny, zero smużenia, kolory realistyczne - choć nic specjalnie nie ustawiałem. Sam wybierałem LCD pod kątem transmisji sportowych - mam na tym punkcie duże "ebe":)) więc było to dla bardzo ważne. A kwestia budżetu - ja też zaczynałem z poziomu 3 tys. PLN - po aktywnych negocjacjach z najwyższą instancją budżetową w moim domu ( SzP. małżonka:)) udało mi się wyrwać nadwyżki . W twoim przypadku to do R3500 brakuje ci od 5do 300 złotych (zależnie od sklepu). Więc to ....
Pozdrawiam. i udanego wyboru.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MXS - to modele 50 Hz.
A z Twojej oferty wybrałbym JVC oczywiście.


miastour - w razie wątpliwości możesz poprosić o prezentację. Ale 37 R 3500 o ile kasy Ci wystarczy .

Zeroq - po analizie Twoich warunków - rozpoczynałbym od góry:
Pioneer 42" Kuro
JVC 42 V 80
Sharp 42 XL2
42 Toshiba z 3030
 

pluskwapl

New member
miastour napisał:
Czy JVC P80 32 cale - czyli poczekać aż kiedyś się gdzieś pojawi w sklepie

Czy Toshiba X3000 ale za to 37 cali - po testach wnioskować można, że dobrze sie sprawuje, matryca IPS (podobnie jak w Panasie, ale tam jest IPS-alpha - jest różnica? ), ale brak mu 100Hz (wiem to może tylko kolejny wodotrysk, ale pozwala myśleć, że SD będzię jakoś choć trochę podobny do obrazu na CRT),

Cena podobna i stąd moja rozterka... Czy teraz Toshiba czy później JVC ewentualnie Panas LX70...
Jak zwykle pośpiech jest złym doradcą dlatego chciałbym spytać się was czy warto pchać się w Toshibę.. Mój maks to 4000 zeta więc R3500 odpada zresztą ma inną matrycę niż IPS dlatego ciekawe jak tam sporcik wypada..

Witam. Ja też dołącze się do pytania MIASTOUR. Celuję w te same modele i właśnie Toshiba też bardzo mnie interesuje. Tyle, że R3500 także, jażeli warto dołożyć te parę setek i mieć 100Hz 37'.
Teraz konkretnie.
Czy:
32 LX700 Panasonic
32 P80 JVC
37 R3500 Toshiba
Prosiłbym o więcej informacji na temat Toshiby R3500 i X3000 bo w tym temacie raczej posucha.
Wiem, że Panasonic LX700 ma błyszczącą obudowę.:( Jak "moje" pozostałe modele. Wolałbym mat, ale wiem, że moda górą:(?
Pozdrawiam.
 

seandillon

New member
pluskwapl napisał:
Prosiłbym o więcej informacji na temat Toshiby R3500 i X3000 bo w tym temacie raczej posucha.
Wiem, że Panasonic LX700 ma błyszczącą obudowę.:( Jak "moje" pozostałe modele. Wolałbym mat, ale wiem, że moda górą:(?
Pozdrawiam.
wątek o Toshibie 37 X3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16034
test Toshiby 42 x3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976
wątek o Toshibie 37R3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17373
test Toshiby 32 c3500 (bliźniacza do R3500 tylko bez 100 Hz)
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19222

Wystarczy poczytać. Pozostałe modele też mają swoje liczne wątki - wystarczy poszukać. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

emmerce

New member
Witam,
Jestem nowy na forum i całkowicie zielony, jeżeli chodzi o całą kategorię RTV. Google przyprowadziło mnie tutaj ;)

Poszukuję telewizora LCD, coś w okolicach 28 cali. Zależy mi na dobrej firmie (LG, Samsung (?), co tam jeszcze polecacie) no i parametrach. Parametrach, które nic a nic mi nie mówią, więc i objaśnienia mile widziane.

TV do mieszkania, do niego będzie podłączona kablówka i dekoder (swoją drogą - co polecacie? koniecznie musi zawierać programy hiszpańskie - tak, hiszpańskie :p. Polsat? Cyfra? )

Cena? Nie mam pojęcia... Żadnych szaleństw technologicznych - po prostu coś sprawdzonego chcę.

Pozdrawiam :)
 

rusin2003

New member
co kupić przed świętami?

Mam dylemat. Zastanawiam sie nad wyborem lcd 32" do 3000 zł. Głównie bede ogladał CP i filmy z kompa i dvix z dvd.

Porównuje nastepujące modele:
Sharp wd1e
Jvc G80
Samsung R82
Panasonic lx70P

Nie mma pojęcia co kupić a chce tego dokonać przed świetami:(.
Róznica cenowa między tymi modelami jest niewielka.
Kiki doradz coś:)
 

sizacz

New member
Witam
Zwracam się o pomoc przy wyborze odpowiedniego telewizora.
Na uwadze mam następujące modele:
Panasonic TX-26LM70P oraz Samsung LE26R81B.
Telewizor będzie mi służył przede wszystkim jako monitor do komputera (60% używania), odbiornik do konsoli (póki co PS2, w przyszłości PS3 - 30%), kablówka (10%). Odległość od monitora zamyka się w przedziale 0,7-1,8(2)m.
Wydać na niego mogę ok 2000 zł (+/- 200).
Proszę o opinie, najlepiej użytkowników tych modeli i pomoc przy wyborze.
Pozdrawiam
 
Do góry