Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Ma_R_tinezku

New member
Dziękuję za poradę tylko ,że z tych co wymieniłeś to ich ceny przewyższają 3000pln o których pisałem. Z tych dwóch modeli czyli Panasonic TX-37LX85 i Sharp LC-37DH65E który będzie najlepszym wyborem w przedziale do 3000pln .
 
Ostatnia edycja:

bart_

New member
Witam, proszę o pomoc w wyborze tv w ciągu dnia telewizor używany przez żonę i małe dziecko (trochę bajek) wieczorami ja:

Preferowana wielkość matrycy ? 37-40"
Podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby ?- pokój 25 m kwadratowych
Jak odległość od ekranu? - 2-2,5m
preferowana marka ? - sony(40w4500), samsung(40 656), ale nie odrzucam innych
jaka klasa cenowa? - do 5000 zł
jak słońce świeci w pokoju? - tylko do południa, pokój dobrze nasłoneczniony
jaki sygnał podłączony ? - tuner hd, ps3
czym podłączony? - hdmi
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku ? - na wprost, opcjonalnie może być trochę bokiem tak aby zwiększyć odległość oglądania do 3 m
ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2

Ma stać czy ma wisieć ? - stać
jaki masz telewizor obecnie ? crt 21"
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji ? - Ja sport,fimy akcji, PS3; żona: filmy + bajki z dzieckiem
Jakie urządzenia będą podłączone ? - tune tv cyfrowej(cyfra+), ps3
Oglądasz przy włączonych światłach ? -
tak żyrandol
 

janusz23

New member
ad propozycji ,,kiki"

Po wizycie w sklepie coraz bliżej plazmy.
Jakie masz warunki - 3.80x4.60 metra
Preferowna wielkosc matrycy 40'' 42''
Preferowane marki - Sony, Samsung, Philips i inne
jaki sygnał ? SD75%+hd z kablowki, dvd, filmy w 720p laptop-co wyjdzie
jaka odległość od ekranu ? ogladanie filmów 3,0 x 3,5 metra
jakie urządzenia do podłączenia? Laptop hdmi
jaka klasa cenowa? max 4000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? dzień 30% noc70%
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duze okno 2m po prawej stronie TV
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? dokument, filmy, sport,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? przyciemnione
jaki masz telewizor? w tej chwili crt 32' thomson'
Ma stać czy wisieć!!!!

Mam dylemat czy może zamiast panasa 42pz85 kupić 42py80
ten JVC 42 V 80 SUPER ale poza zakresem cenowym, czy tv Philipsa seria 7000 są tak słabe czy mamy na te modele jakieś uczulenie?-bez urazy oczywiście:D, sharp-miałem kiedyś wieżę segmentową -średnia jakość, straciłem szacunek do marki.
 
Ostatnia edycja:

Ma_R_tinezku

New member
Ma_R_tinezku napisał:
Dziękuję za poradę tylko ,że z tych co wymieniłeś to ich ceny przewyższają 3000pln o których pisałem. Z tych dwóch modeli czyli Panasonic TX-37LX85 i Sharp LC-37DH65E który będzie najlepszym wyborem w przedziale do 3000pln .

Chciałem jeszcze dodać ,że niestety z przyczyn ode mnie niezależnych narazie będę musiał się obyć sygnałem analogowym z kablówki. I teraz dylemat uwzględniając źródło sygnalu tv lepszy fullHD Sharpa czy HD-ready ale ze 100Hz Panasonica? Modele jak w cytacie.
 

areckis69

Member
w tym rozmiarze 37 cali bardziej przekonywujący jest SHARP, a ten Panasonic wcale nie jest taki fantastyczny jak go opisuja co niektórzy po porównaniu z innymi firmami
 

maryurz

New member
Nadszedł czas na zmianę TV. Zastanawiałem się nad LG 32LG7000 lub Panasonic TX-32LX85. Zależy mi aby TV zapewniał "w miarę" dobrej jakości dźwięk.

Preferowana wielkość matrycy ? 32"
Podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby ?- 4mx3m, dobrej jakości dźwięk
Jak odległość od ekranu? - 2-2,5m
preferowana marka ? - Panasonic nie odrzucam innych
jaka klasa cenowa? - max 2500 zł
jak słońce świeci w pokoju? - do południa dobrze nasłoneczniony
jaki sygnał podłączony ? - kablówka sd
czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - na wprost, delikatnie pod kątem
ile osób zasiada przed telewizorem ? - 4

Ma stać czy ma wisieć ? - stać
jaki masz telewizor obecnie ? crt 28" Thomson
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji ? - filmy, sporo muzyki oraz bajek
Jakie urządzenia będą podłączone ? - DVD
Oglądasz przy włączonych światłach ? -
lampa wolnostojąca
 

To_masz

New member
Kiki,
ponieważ zmieniły mi się nieco warunki finansowe (a widzę że i ceny też się gwałtownie zmieniają) na czym taniej tym lepiej co nie znaczy że tylko cena jest ważna (bardzie bliżej 2k niż 2,5) , czy możesz jeszcze raz podeść do tematu
warunki bez zmian ja w poście #2914


przyznam że wcześniej myślałem jeszcze o Sony 46W4000 - ale teraz po prostu mnie nie stać - a kredytu nie wezmę - plan żeby poczekać i dozbierać się sypnął po zmianie cen.

ostatnio wpadły mi w wyszukiwarkę takie modele:
Panasonic TH-42PX8 E
Panasonic TH-42PZ8
tylko że zużycie prądu nie wygląda zbyt dobrze, no i to plazmy ... jak większość ludzi trochę obawiam się o 'duchy'
nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy:
MPEG-4
FULL HD
na ile warto w nie inwestować?
jeśli będzie za rok dwa ogólnie dostępna telewizja cyfrowa a ja będę miał 'prawie' hd-ready 1024xCOŚ - to mam wrażenie że trochę stracę (?)
a może warto wziąść na przeczekanie tego okresu Samsunga 37 551, którego będzie można zawsze wyrzystać jako duży monitor?

ważne jest też żeby telewizor był po prostu cichy - żeby nie piszczały przetwornice itd - ostatino czas na oglądanie mam gdy już wszyscy w domu pójdą spać - i poziom dźwięku jest ustawiany po prostu na minimum.

pozdrawiam
To_masz
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Co wybrać ?

Witam nadszedł czas na zmianę mojego maleństwa jakim jest 26"LCD i tu moje pytanie czy kupić kolejnego LCD czy może jednak PDP pytanie bardziej kieruję do Kikiego ale mile widziane opinie innych.

Jakie masz warunki ? - 3m x 3,3m
Preferowana wielkość matrycy ? -
40-42 ewentualnie 46 ale cena :(
Preferowane marki ? - hm... oby dobry nie przywiązuje uwagi do marki
Jaki sygnał ? - kablówka osiedlowa(kanał Polsat - seriale żony), tv "N" i może X360 (jak żona pozwoli kupić:D) a i dvd (dvd i divx)
Jaka odległość od ekranu ? - ok 1,5-2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - "N"recorder, X360 w przyszłości i DVD
Jaka klasa cenowa ? -
i tu problem do 3300zł ale czym mniej tym lepiej
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - popołudnia i wieczory
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - zero słońca pokój od północy przez cały dzień cień i rolety w oknach
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - na wprost
Jaki masz ulubiony program ? - TVN HD, Discovery HD, HBO HD itp.HD :D
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - bez a jak coś to mała lampka
Jaki masz telewizor ? - Samsung Le26R71 (LCD)
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - niema znaczenia i tak z 2,5m nie zauważę różnicy przy 42" chyba że HD Ready to już przeżytek
Ma stać czy wisieć ? -
wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ? - smużenie które ja zauważam, czerń, rażąca czerń w moim lcd która daje po oczach, i mało szczegółów widocznych

PS. TV będzie na wprost okna.
............
Myślałem nad plazmą PV80 albo LCD Samsungiem 656.
Boję się plazmy z powodu tych powidoków i wypaleń którymi tak się straszy i podobno piszczenia i brzęczenia ale zachęca mnie cena.
W LCD mnie denerwuje smużenie gdzie widzę na moim i na ojca Samsung 40" Le451C1 i mało szczegółowość w filmach.
Najbardziej mnie denerwuje to że jak widzę postać na czarno na czarnym tle to zlewa się ubranie z tłem i nie widać kontur ubrania. Tak jakby mała szczegółowość obrazu.

Proszę o rade stary LCD idzie pod młotek ;) (sprzedaż, mam kupca).
 
Ostatnia edycja:

Donan_

New member
Szukam pomocy

Kiki z mężem zastanawiamy się nad wyborem telewizora. Początkowo wybraliśmy Toshibe 32XV550, ale syn polecił nam to forum i zasugerował abyśmy tutaj poprosili o radę. Zastanawiamy się co mógłbyś nam polecić i co zyskamy kupując polecaną przez syna i przez Ciebie np. Toshiba 37 RV 555 czy też Sharpa LC37D65E, LC37DH65E. Co zyskamy dzięki temu dopłaconemu 1000zł??

Preferowana wielkość matrycy: 32-37" ze względu na problem z ustawieniem
Podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby: pokój 5x6m
Jaka odległość od ekranu: 3-5m
preferowana marka : brak
jaka klasa cenowa: do 3000 zł
jak słońce świeci w pokoju: pokój od strony południowej, dobrze nasłoneczniony. Okna po prawej, w dzień pada światło na telewizor
jaki sygnał podłączony: - tuner cyfra+ philips dv3
czym podłączony: aktualnie chinch, ale kupimy to co będzie potrzebne
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku : na wprost, ewentualnie pod małym kątem (10-20*)
ile osób zasiada przed telewizorem : 2, sporadycznie 3
Ma stać czy ma wisieć : stać
jaki masz telewizor obecnie: sony crt 25"
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, wiadomości, programy rozrywkowe, czasami sport, różnie
Jakie urządzenia będą podłączone: dvd, ewentualnie kino domowe, później może jakiś tuner HD
Oglądasz przy włączonych światłach: tak żyrandol (żarówki)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: głównie popołudniami i wieczorami przy zapalonym świetle, w weekendy zdarza się i w dzień :)
 
Ostatnia edycja:

agrob

New member
Czy dobra decyzja?

Jakie masz warunki ? - 5m x 5m
Preferowana wielkość matrycy ? - 37"
Preferowane marki ? - ma być dobry
Jaki sygnał ? - kablówka Multimedia + polsat Cyfrowy + Cyfrowa multimedia ( na próbę - nie sprawdza się)
Jaka odległość od ekranu ? - ok 2,5-3m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - DVD, jakieś kino( nie wiem jakie jeszcze)
Jaka klasa cenowa ? - tak do 2800-3000 (jak będzie taniej i dobrze to się ucieszę):)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - rano, popołudniu i wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okono od południa, od wschodu i zachodu (dużo światła) co prawda rolety ale przy obecnym CRT jak jest słonecznie to nic nie widać, Telewizor na wprost okna południowego
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - na wprost
Jaki masz ulubiony program ? - TVN, Discovery
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - bez a nieraz mała lampka
Jaki masz telewizor ? - Sharp CRT 21"

Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - Full
Ma stać czy wisieć ? - raczej wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ? - mały rozmiar (obecnie)

Myślałem o Sharp DH65E
 

tolokan

New member
Witam serdecznie!

Pragnę dołączyć do grona przyszłych użytkowników (zadowolonych)tv lcd, dlatego pierwsze swoje kroki kieruję na to forum.
Oto moje warunki:
Jakie masz warunki ? - 5m x 3m
Preferowana wielkość matrycy ? - 37"-42"(preferowane)
Preferowane marki ? - musi mieć fajny design, ulubione to sony, ale nie mam żadnych antypatii
Jaki sygnał ? - xbox 360(50%),laptop(30%) zwykła antena(20%), może w przyszłości upc
Jaka odległość od ekranu ? - ok 2,5-3m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - laptop i filmy dvd przez wyjście D-Sub(VGA), xbox360, ps2
Jaka klasa cenowa ? - tak do 2300-2500 (to jest max maxów)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - wieczorem i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - tv będzie wisiał/stał na ścianie z jedynymi oknami w pokoju
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - na wprost czasem z boku
Jaki masz ulubiony program ? - nigdy nie lubiłem specjalnie telewizji:)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - mała lampka
Jaki masz telewizor ? - nie mam. oglądam wszystko na laptopie - hp 7400nx
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - Full
Ma stać czy wisieć ? - raczej wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ? - wystające kable, trudność w wyborze właściwego modelu, ściemy marketingowców i sprzedawców w sklepach rtv
Uwagi dodatkowe - byłem już zdecydowany na KDL 32w4000, ale zobaczyłem w sklepie, że jednak 32" to za mało i w sklepie dla idiotów złapał mnie sprzedawca i omal nie wyszedłem z toshibą xv550 42" - mam totalny mętlik w głowie. Dodam, że z kupnem mi się w ogóle nie śpieszy.

Z góry dziekuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
Witam nadszedł czas na zmianę mojego maleństwa jakim jest 26"LCD i tu moje pytanie czy kupić kolejnego LCD czy może jednak PDP pytanie bardziej kieruję do Kikiego ale mile widziane opinie innych.

Jakie masz warunki ? - 3m x 3,3m
Preferowana wielkość matrycy ? -
40-42 ewentualnie 46 ale cena :(
Preferowane marki ? - hm... oby dobry nie przywiązuje uwagi do marki
Jaki sygnał ? - kablówka osiedlowa(kanał Polsat - seriale żony), tv "N" i może X360 (jak żona pozwoli kupić:D) a i dvd (dvd i divx)
Jaka odległość od ekranu ? - ok 1,5-2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - "N"recorder, X360 w przyszłości i DVD
Jaka klasa cenowa ? -
i tu problem do 3300zł ale czym mniej tym lepiej
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - popołudnia i wieczory
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - zero słońca pokój od północy przez cały dzień cień i rolety w oknach
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - na wprost
Jaki masz ulubiony program ? - TVN HD, Discovery HD, HBO HD itp.HD :D
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - bez a jak coś to mała lampka
Jaki masz telewizor ? - Samsung Le26R71 (LCD)
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - niema znaczenia i tak z 2,5m nie zauważę różnicy przy 42" chyba że HD Ready to już przeżytek
Ma stać czy wisieć ? -
wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ? - smużenie które ja zauważam, czerń, rażąca czerń w moim lcd która daje po oczach, i mało szczegółów widocznych

PS. TV będzie na wprost okna.
............
Myślałem nad plazmą PV80 albo LCD Samsungiem 656.
Boję się plazmy z powodu tych powidoków i wypaleń którymi tak się straszy i podobno piszczenia i brzęczenia ale zachęca mnie cena.
W LCD mnie denerwuje smużenie gdzie widzę na moim i na ojca Samsung 40" Le451C1 i mało szczegółowość w filmach.
Najbardziej mnie denerwuje to że jak widzę postać na czarno na czarnym tle to zlewa się ubranie z tłem i nie widać kontur ubrania. Tak jakby mała szczegółowość obrazu.

Proszę o rade stary LCD idzie pod młotek ;) (sprzedaż, mam kupca).
Kiki potrzebna pomoc !!!
Co będzie lepsze do Nki i mojego DVD (dużo divx ok.90%) ?

Ps. Wiem że wałkowali my temat pół roku temu o ten mój LCD serii 4 i wiem że to była lekka pomyłka ale dobrze że to dla ojca (nie zauważa wad technologi LCD) teraz mi doszła N, co będzie bardziej korzystniejsze dla mnie ?

Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

bady87

Member
witam.Mam zamiar kupic lcd 37 cal-42 poniewaz moja roczna tosiba r-3500 32 cal jest juz za mala . Mam prosbe czy ktos moglby mi doradzic jaki kupic.Preferowane marki jvc tosiba - pokoj 20 m -odleglosc 3-3.5 m- sygnal kablowka analogowa za 2 mies cyfrowa - telewizor bedzie stal - za tel jest okno strona poludniowa -wieczorem ogladam przy malej lampce - na wprost lekko z boku - lubie ogladac sport oraz dvix. Myslalem o jvc s90 lub r 90 42 cal lub cos z tosiby .Prosze o rade jaki model by mi najlepiej pasowal do moich warunkow
 

misia1

New member
Witam wszystkich, w szczególności osoby które podpowiedzą co i jak :cool:

Jakie masz warunki ? - 7m x 6m
Preferowana wielkość matrycy ? - 40 - 46 cali
Preferowane marki ? - dobre (Sharp, Sony ?)
Jaki sygnał ? - Antena na dachu, silny sygnał - za jakiś czas liczymy na naziemną telewizję cyfrową (kujawsko-pomorskie), a może kiedyś jakaś n-ka
Jaka odległość od ekranu ? - ok 4-5m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - DVD Pioneer, niezbyt często komputer
Jaka klasa cenowa ? - między 2500 a 4200
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - rano dzieci bajki, wieczorem dobranocka, w późnym wieczorem pora na mnie (i męża) - jakiś serial, czasem sensacja albo przygodowy (mąż preferuje filmy akcji)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okona od wschodu z prawej strony miejsca na telewizor - z zasłonami (przy starym telewizorze trzeba ich było używać do południa), od południa - ale nie przeszkadzają bo dach sporo zasłania a od zachodu jest jeszcze jedno okno - z roletą i bezpośredniego światła na telewizor z tamtąd nie ma i jest dość daleko
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-4
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - w miarę na wprost, maksymalnie do 30 stopni od osi telwizora
Jaki masz ulubiony program ? - PR2, TVN, ze starych przyzwyczajeń TVN style, a mąż miał Discovery - ale do tego potrzebna była by tv-sat (na razie brak)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - z tym jest różnie, najczęściej coś się świeci gdzieś daleko z boku
Jaki masz telewizor ? - jakiś panasonic 28 cali

Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - przyszłościowo - Full HD
Ma stać czy wisieć ? - zdecydowanie wisieć, synek mógłby stanowić zagrożenie dla niego i vice versa (urządzenia techniczne działają na niego jak lep na muchy)
Co Cię wkurza w telewizorach ? - jeśli je słychać jak pracują, psucie, słaby obraz, zużycie energii

chcemy kupić dobry telewizor, którego nie będziemy musieli szybko zmienić - a jednocześnie nie mamy zbyt dużo środków na ten cel.
jak na razie typowaliśmy: Sharp 46DH65 i Sony 40W4000, w sklepie też widziałam jakiegoś samsunga 40 cali - seria 7 chyba ale nie pamiętam ceny, (mąż naciska na to żeby było mpeg-4).

pozdrawiam i liczę na radę - będzie świetnie jeśli będzie z uzasadnieniem.

misia
 

paulplaski

New member
Witam wszystkich serdecznie!
Chciałbym prosić o nakierowanie mnie na jakiś konkretny model LCD (wcześniej myślałem o plaźmie ale ... zużycie prądu), w sklepach ciężko jest cokolwiek miarodajnie porównać, dlatego myślę że forumowicze mający już do czynienia z różnymi modelami i porównaniami na żywo coś pomożecie mnie niedoświadczonemu.

Moje warunki:
Jakie masz warunki ? - pokój 7m x 8m
Preferowana wielkość matrycy ? - 40"-46"(ale nie wiem czy 46 nie jest za dużą wielkością)
Preferowane marki ? - Sony ? JVC ? Sharp ?
Jaki sygnał ? - obecnie Cyfrowy Polsat, DVD ale w większości Divx-y, rzadko antena, czasem laptop po HDMI, może kiedyś N i BD
Jaka odległość od ekranu ? - ok 3,5-4,0 m
Jaka klasa cenowa ? - 40" (ok. 3600) i jeśli 46" (ok.4500 - choć nie wiem czy się zdecyduję)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - rano dzieciaki bajki, ja wieczorem i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - tv będzie wisiał lub stał na ścianie na przeciwko drzwi balkonowych :(
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-4
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - na przeciwko, czasem trochę z boku
Jaki masz ulubiony program ? - TVN 24, Polsat, TVN, dzieci bajki
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - 2 lampy po bokach, czasem świeci jedna
Jaki masz telewizor ? - Teraz stary Sony 25" i właśnie jest pora na zmiany
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - ? Nie wiem, pewnie przyszłościowo HD choć czy koniecznie ?
Ma stać czy wisieć ? - Na razie stać - pewnie potem wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ? - Na crt jest wszysto OK, co do LCD nie chciałbym smużenia (choć nie wiem czy bajery w stylu 100Hz są konieczne)
Uwagi dodatkowe - kieruję się w stronę Sony KDL 40w4000, myślałem też o Sony 46W4000 ale nie jestem pewien czy w wypadku moich preferencji 46" nie jest za duży (myślę o CP i Divx). Ma to być coś w miarę trwałego bo pewnie nie będę zmieniał pudła przez parę ładnych lat.

Od opini na forach mam już kręcioła i kompletnie nie mam doświadczenia co wybrać ? Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ivi

New member
Kiki, dzięki za propozycje :) Telewizor będę kupował w Wiedniu, i mam nadzieję że złapie któryś z tych co zaproponowałeś w dobrej cenie... Jak już się stanie któregoś posiadaczem to podzielę się moimi odczuciami w stosownym temacie :) Jeszcze raz dziękuje :)
 

due

New member
Witam wszystkich użytkowników tego wątku.
Postanowiłam się dołączyć i poprosić o pomoc w wyborze telewizora LCD.
Oto moje warunki:
Jakie masz warunki: 4x4
Preferowana wielkość: 40"
Jaki sygnał: Multimedia, ale przy LCD wykupie opcje HD
Preferowane marki: Samsung, Sharp
Odległość od ekranu: 3-3,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia: Laptop, DVD, PS3, XBOX
Klasa cenowa: max 5 tyś
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: raczej od 16 do 24
Nasłonecznienie pokoju: bardzo duże (okna na południe), są rolety
Ile osób przed tv: 2-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - maksymalnie do 40 stopni od osi tv
Ulubiony program: wszelkie Discovery, informacyjne i filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez: lampka w pokoju
Jaki masz tv: stary Panasonic 21"
Ma stać czy wisieć: raczej na ścianę
Co prawda trochę się rozglądałam i wstępnie myślę o Samsungu LE40A856 lub LE40A786. Tylko zastanawiam się czy lepiej ten z serii 8 czy może ten z 7 ale na ledach. Czy te ledy mają jakieś znaczenie? Jednak wyczytałam, że ten 786 nie ma dvb-t z mpeg4. To tylko wstępne przemyślenia więc czekam również na inne propozycje
Pozdrawiam
 

tartarok

New member
Jakie masz warunki ? - 4m x 5m
Preferowana wielkość matrycy ? - 37"-42"
Preferowane marki ? - Sharp, Panasonic
Jaki sygnał ? - xbox, komputer, Ntv
Jaka odległość od ekranu ? - ok 2,5-3m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - DVD, amplituner, xbox, ntv
Jaka klasa cenowa ? - tak do 2000-4000 (jak będzie taniej to się ucieszę, ważniejsza jakość obrazu)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - popołudniu i wieczorem
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - na wprost
Jaki masz ulubiony program ? - Discovery
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - mała boczna lampka, czasem ośweitlenie sufitowe
Jaki masz telewizor ? - Stary Panasonic CRT 21"
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - HD Ready. Full HD tylko, jeśli nie podniesie znacznie ceny
Ma stać czy wisieć ? - raczej wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ? - wielorakość oznaczeń i nic nieznaczących terminów


Najważniejsze dla mnie, żeby obraz miał jak najlepszy obraz i głęboką czerń i sprawował się dobrze w HD. Na rzecz dobrej jakości z chęcią zrezygnuję z Full HD i wielkości. (Czyli dobra matryca IPS? - nie mylę się). Full HD jako miły dodatek (dostępne przecież tak naprawdę tylko z BluRay'a)


Obstawiam japońskie modele Sharpa lub Panasonica. (o ile się orienruje plazma gwarantuje lepszą jakość obrazu ale przy znacznie większej cenie)

Bardzo prosze o poradę, można się zagubić w mnogości modeli, a widzę, że Kiki ma szeroką wiedzę.

Dziękuję z góry za jakąkolwiek poradę.
Pozdrawiam
 

Ma_R_tinezku

New member
tartarok
Wczoraj zakupiłem Panasonica TX-37LX85P i mimo tego ,że mam zwykły sygnał z kablówki to jestem naprawdę zadowolony. Podłączyłem laptopa przez hdmi i obraz żyleta. DVD po euroscart sprawuje się też bardzo dobrze. Dałem za niego 2280zł tak więc myślę ,że dobra cena.
 
Ostatnia edycja:

hdtvradek

New member
Witam wszystkich forumowiczów!
Ja też potrzebuje pomocy w wyborze TV. oto moje preferencje:

Jakie masz warunki ? - 3,4m x 4,7m
Preferowana wielkość matrycy ? - 32"-37"
Preferowane marki ? - Sharp, Panasonic, Sony, JVC, Toshiba, Philips
Jaki sygnał ? - Cyfra + (bez FHD)
Jaka odległość od ekranu ? - ok 2,5-3m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - komputer, DVD, aparat fotograficzny
Jaka klasa cenowa ? - tak do 2500 (jak będzie taniej to się ucieszę, ważniejsza jakość obrazu)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - popołudniu i wieczorem
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - max. kąt 10 stopni
Jaki masz ulubiony program ? - Discovery, Filmy, Informacyjne
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - raczej bez światła, czasem ośweitlenie sufitowe
Jaki masz telewizor ? - Monitor LCD Samsung 19"
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - HD Ready. Full HD tylko, jeśli nie podniesie znacznie ceny
Ma stać czy wisieć ? - stać
Co Cię wkurza w telewizorach ? - Obudowy z połyskiem

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Radek
 
Do góry