Jakich marek macie amplitunery kina domowego?

Jakiej marki masz (lub planujesz zakup) amplituner kina domowego?


  • Total voters
    0

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Właśnie dołożyłem swoją cegiełkę do Onkyo ;P mam numer 40sty :) równiutko hehe

Jeśli chodzi i wyniki ankiety to wszystko do przewidzenia z wyjątkiem niskiej pozycji Denona. To jest zaskoczenie. Obstawiałbym drugie miejsce po Onkyo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, Harman zaskoczyl, nie sadzilem ze ma taka popularność.
Pionek mnie nie dziwi, bo to popularna marka u zagranicznych kolegow, za to u nas, zaskoczenie. Denon podobnie, tu liczyłem na wieksza popularność.
Marantz natomiast, do przewidzenia, wszystko w normie. Elitarne produkty zawsze maja mniej uzytkownikow ;)
Onkyo za to jak VW, każdy ma :D
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pioneer u nas jest popularny mimo wszystko. W latach 80tych to jak ktos mial pioneera to byl gosc. Wysoka pozycja yamahy czy hk wydaje mi sie ze markety robia swoje, w MM jest masa zestawow yamaha/hk + 5.0. Denon juz nie jest tak 'reklamowany" Np. u nas na forum non stop polecany HK, czytajac niektore wpisy wychodzi ze HK jest cud miod i orzeszki a reszta be.
 

hans2

Banned
co do widocznego trendu: wydaje mi sie ze takie marki jak pioneer, onkyo, yamaha oferuja chociazby wiecej złącz niz konkurencja na niskiej polce cenowej i podejrzewam ze w duzej mierze dzieki temu w naszym biednym na tle "zachodu" kraju maja wieksze powodzenie.

moim zdaniem nie ma opcji zeby np taki marantz byl tak popularny jak onkyo w naszym kraju, nie w najblizszej przyszlosci...

proponuje inna ankiete: ile kosztuje twoj glowny (bez dodatkowych pomieszczen) obecny system?
progi powiedzmy do 2k, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 20, 30, 40, 50+
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sprecyzuj, o jakie elementy chodzi (czy kable oraz np. system stereo lub wzmak stereo podpięty w pre out amplitunera jako koncowka mocy też wchodzi w grę?), oraz czy jego wartość to ta w momencie zakupu czy obecna, bo niektórzy mogą mieć kilkuletnie sprzęty, nawet już niedostępne. Liczymy ceny katalogowe czy ceny BN :) bierzemy pod uwagę promocje typu sub gratis czy nie?Jest zbyt wiele opcji ;)
To raczej będzie trudne lub mało precyzyjne.
 

hans2

Banned
ile kto dal w momencie zakupu. elektronika za szybko spada zeby liczyc inaczej...

wszystko co siedzi w jednym pokoju co sluzy do audio.
ampli, wzmak, kolumny (ile by ich nie bylo), odtwarzacz, kable.
adaptacja pomieszczenia raczej nie.

no i bez tv, konsol, tabletow/telefonow do sterowania czy innych gadzetow.

edit: albo deko inaczej. JEDEN player, najdrozszy. jak masz tylko konsole (i ja uzywasz jako odtwarzacza) a nie oppo to ja dolicz.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem za, ale za pierwszym pomyslem (czyli bez pomyslu edycji hansa)
Ceny katalogowe, usrednione.
Mozna sie pokusic o dodatkowy wpis w watku z wyszczegolnieniem, jezeli kogos najdzie taka ochota.
Krzychu, czyń honory ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Teraz to zglupialem... Panowie jak to mozliwe ze Pioneer LX86 ktory z tylu podaje ze ma zasilacz 370w w trybie 5.1 osiaga 5x119w?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Pioneer u nas jest popularny mimo wszystko. W latach 80tych to jak ktos mial pioneera to byl gosc. Wysoka pozycja yamahy czy hk wydaje mi sie ze markety robia swoje, w MM jest masa zestawow yamaha/hk + 5.0. Denon juz nie jest tak 'reklamowany" Np. u nas na forum non stop polecany HK, czytajac niektore wpisy wychodzi ze HK jest cud miod i orzeszki a reszta be.
W sumie to Harmany fajnie grają, tak nie "audiofilsko" z podbitym basem ,jednego miałem drugiego trochę testowałem /oba seria 3xx/.
Ale wyposażenie ich to lipa, są zawsze w tyle.
 

pantomima

Banned
proponuje inna ankiete: ile kosztuje twoj glowny (bez dodatkowych pomieszczen) obecny system?
progi powiedzmy do 2k, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 20, 30, 40, 50+

I czemu miala by niby sluzyc taka ankieta ? , w czym byla by mi pomocna wartosc powiedzmy "twego" 2/3 letniego zestawu , ktorego np. poszczególne komponenty sa juz nie dostepne ( bo tak tez bywa ).
Az nie wierze - ostania niewiadoma przez ktora spac po nocach nie moge to wartosc systemu pana X ...

Co za idiotyczny pomysl !
 

gerus6

Active member
Bez reklam
co do widocznego trendu: wydaje mi sie ze takie marki jak pioneer, onkyo, yamaha oferuja chociazby wiecej złącz niz konkurencja na niskiej polce cenowej i podejrzewam ze w duzej mierze dzieki temu w naszym biednym na tle "zachodu" kraju maja wieksze powodzenie.

moim zdaniem nie ma opcji zeby np taki marantz byl tak popularny jak onkyo w naszym kraju, nie w najblizszej przyszlosci...

proponuje inna ankiete: ile kosztuje twoj glowny (bez dodatkowych pomieszczen) obecny system?
progi powiedzmy do 2k, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 20, 30, 40, 50+
Od kiedy to Marantz jest droższy niż inne marki? Marantz i HK to są najtańsze amplitunery w porównaniu z innymi firmami.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Proszę sobie porównać, zaczynając od flagowych amplitunerów innych firm i stopniowo porównywać ceny niższych modeli, jedynie to Marantz nie robi ampli takich poniżej 1000zł (tzn w Polsce takich cen nie ma)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Teraz to zglupialem... Panowie jak to mozliwe ze Pioneer LX86 ktory z tylu podaje ze ma zasilacz 370w w trybie 5.1 osiaga 5x119w?

D class wzmacniacz

Proszę sobie porównać, zaczynając od flagowych amplitunerów innych firm i stopniowo porównywać ceny niższych modeli, jedynie to Marantz nie robi ampli takich poniżej 1000zł (tzn w Polsce takich cen nie ma)

7007to klasa Denona 3313 Yamahy 2020/30 Onkyo 1010 Mimo to jest pozycjonowany półkę wyżej

czyli RX A3XXX SC LX7X Onkyo 3XXX to taka kryzysowa zagrywka zdaje się

podobnie Denon modelem 4520 zrobił coś pośredniego między poprzednią serią 43XX a 48XX
 
Do góry