Jakich marek macie amplitunery kina domowego?

Jakiej marki masz (lub planujesz zakup) amplituner kina domowego?


  • Total voters
    0

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zdziwilbys sie, jak mi postawisz 3 ampli i bede wiedzial co to za marki, to smiem twierdzic ze odgadne ;)
Nie mowie ze zawsze, wszedzie i w kazdych warunkach, ale spokojnie. Tylko z ta roznica, ze ja pisze o muzyce, a Ty o kinie, ale to maly szczegol :)
Chetnie dołączę się do testów ;)
Podobnie jak z dziewczynami, najpierw latamy, dmuchamy, a potem... wiadomo :D
A potem tylko dmuchamy? :D
Jak tu wpadnie Twoja kobitka i to przeczyta, to nie bedzie Ci tak do smiechu :)
Bardziej przekichane ma chyba Krzysiek1980 ;)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
jesli np duza ilosc wejsc w urzadzeniu ktore ma byc centrum systemu to dla ciebie bajery... to powstrzymam sie od komentarza :p

Tu się nie zgodzę. Ampli to nie wzmak stereo gdzie właśnie przy wzmaku bym nie patrzył na tak zwane bajery. Ampli musi posiadać dużo wejść i wyjść, ma być praktyczny i przyszłościowy. Bajery to pojęcie względne w ampli, bo wszystkie je mają i to praktycznie te same. Nie nazwał bym większej ilości HDMI , czy 2 wyjścia HDMI bajerami:). Fajnie jak Ampli podpasuje Ci brzmieniowo i wyposażeniem zwłaszcza że wszystkie ampli w kinie grają bardzo porównywalnie, w ślepym odsłuchu nie odgadniesz co to za marka ampli:p
Żeby się nie denerwować z rana... pokręciło Was koledzy!?!? Której części mojej wypowiedzi o świecących jak choinka mini-wieżach (co było odniesieniem do TYCH bajerów) nie zrozumieliście dodając teorię o dużej liczbie wejść/wyjść? Od kiedy to liczba wejść/wyjść jest bajerem w ampli? Gdzie ja coś takiego napisałem? No proszę Was.. ręce opadają...

FFooXX5 - proszę Cię, różnica w brzmieniach NAD, CA, Marantz czy Pioneer jest tak zauważalna że popłynąłeś z tą tezą :p
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
WiTT też popłynąłeś z tezą bo ja mówię o kinie a nie o stereo, w stereo niemal każdy słyszy różnicę.
Różnica zauważalna jest w stereo w kinie są to tak minimalne różnice. Słuchałem co nieco i wiem że w stereo jest różnica, ale w kinie wszystko gra bardzo podobnie bez wielkich odchyleń:p:D

armanig nie wątpię. Ja tak osłuchany nie jestem, ale w stereo na pewno zauważę różnicę, nie powiem co to za marka ale wychwycę różnice, a tak jak mówiłem w KD jest bardzo podobnie i ja nie jestem wstanie wyłapać jakiś wielkich różnic :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Hmm.. no nie wiem, to w takim razie u mnie chyba działa bardzo mocno efekt placebo, bo porównywałem bezpośrednio mój ampli NAD z ampli kolegi Pioneer. I mi wyszło że po paru sekundach w filmie dało się odczuć różnicę w jakości dźwięku ;) O koncertach w DTS nawet nie wspominam... :p :D

PS: innemu koledze podobne odczucia przyszły jak robił odsłuchy w salonie przed zakupem, pomiędzy NAD a Marantz'em, choć tam ręki nie dam, bo nie wiem jak były skalibrowane i nie było mnie tam ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
podpinaj u siebie, bądź gdzieś w innych warunkach kilka ampli pod te same kolumny i z przeprowadzoną kalibracją pod dane pomieszczenie :D. Ampli skalibrowane a nie to wielka różnica w graniu hehe:)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlatego znowu powraca nasza teoria ze test amplituner tylko w pure direct. Wtedy slyszymy naturalne brzmienie ampli, jesli nam sie spodoba to po kalibracji moze byc tylko lepiej ;) Jakos nie wyobrazam sobie testowanie kilku ampli w sklepie i przeprowadzanie kazdego przez proces kalibracji..
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam się, też sobie tego nie wyobrażam, ale to nie zmienia faktu, że w kinie wszystkie ampli w podobnym przedziale na tych samych kolumnach grają bardzo podobnie i nie słychać wielkich różnic, różnice są słyszalne w stereo. Teoria że im lepiej w stereo tym lepiej w KD. To czemu onkyo ma słabe stereo a dużo ludzi chwali w kinie i mówi się że onkyo to typowo kinowy ampli. Czyli teoria upada hehe:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Onkyo taki wyjatek hehe ;) Ale jezeli ktos kupuje ampli na ktorym chce tez posluchac muzyki to test Direct jest najlepszym sposobem na wybor bo jesli spodoba sie brzmnienie w muzyce w trybie direct to po zaladowaniu wszystkich bajerow brzmienie jeszcze sie poprawi ;) Muzyka jest najbardziej wymagajaca i pokazuje wszystkie niedoskonalosci. Btw. watpie ze Onkyo w KD jest lepsze od innych firm na tym samym poziomie cenowym..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, ja nadal nie wiem skąd taka nagonka na Onkyo.

Mam. Stereo gra super. Filmy rewelacyjnie. Nie mam się do czego przyczepić. A tylko dlatego nie wtrącam się nigdy do dyskusji na temat "rzekomych słabości Onkyo", bo jak usłyszę argument "a porównywałeś?" to faktycznie będę musiał napisać, że Onkyo 616 to mój pierwszy ampli i rzeczywiście porównania dużego nie mam. Ale jeśli u wszystkich bez wyjątku inne marki grają lepiej to ja wiedząc jak dobrze gra mi Onkyo, mogę tylko myśleć "a gdzie wzmaki stereo, skoro grają jeszcze dużo, dużo lepiej". Chyba ten hejt na Onkyo jest jednak przesadzony.

A być może jest tak dlatego, że jest to najpopularniejsza i być może najbardziej/najszerzej dostępna marka, która dlatego właśnie gra z najtańszymi i najpopularniejszymi głośnikami?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja słuchając onkyo, denona, yamahe i pionka to w kinie nie zauważyłem różnicy. Dopiero w stereo potrafiłem zrobić klasyfikacje gdzie onkyo wypadło najsłabiej a denon najlepiej. W kinie było bardzo podobnie dla mnie wręcz identycznie i wtedy już nawet obaliłem tezę że im większy zasilacz tym na pewno lepiej to gra. Nieprawda! może kiedyś był taki wyznacznik ale to już się zaciera. Patrząc głównie w kierunku KD wybrałem to co wybrałem, ponieważ w kinie niemal to samo co reszta, lepsze wyposażenie i nie najgorsze stereo. Przy wyborze kierowałem się tylko KD:)

Panowie, ja nadal nie wiem skąd taka nagonka na Onkyo.

Mam. Stereo gra super. Filmy rewelacyjnie. Nie mam się do czego przyczepić. A tylko dlatego nie wtrącam się nigdy do dyskusji na temat "rzekomych słabości Onkyo", bo jak usłyszę argument "a porównywałeś?" to faktycznie będę musiał napisać, że Onkyo 616 to mój pierwszy ampli i rzeczywiście porównania dużego nie mam. Ale jeśli u wszystkich bez wyjątku inne marki grają lepiej to ja wiedząc jak dobrze gra mi Onkyo, mogę tylko myśleć "a gdzie wzmaki stereo, skoro grają jeszcze dużo, dużo lepiej". Chyba ten hejt na Onkyo jest jednak przesadzony.

A być może jest tak dlatego, że jest to najpopularniejsza i być może najbardziej/najszerzej dostępna marka, która dlatego właśnie gra z najtańszymi i najpopularniejszymi głośnikami?

Onkyo to bardzo dobre ampli bez dwóch zdań. Porównaj stereo z innymi to zrozumiesz. Dla tego warto przy zakupie ocenić na co się stawia i na czym się człowiek chce skupić i czy będzie posiadł czy może już posiada wzmacniacz. Bo wtedy warto myśleć nad takim ampli który daje najwięcej możliwości w KD, wyposażenie i różnego rodzaju udogodnienia i ulepszacze. Jeżeli ktoś chce miec dobre stereo bo nie myśli o wzmaku to wybiera się ampli które jest bardziej muzykalne, co nie oznacza że wtedy jest znacznie lepsze w kinie od tych ze słabszym stereo:). Onkyo jest popularne bo poprostu jest dobre w tym do czego jest przeznaczone i tyle:). A jak widać i ludzie są zadowoleni ze stereo w onkyo :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cos nam glosujący odpoczywją, ale mysle, ze 156 osob mozna uznac za przyzwoity wynik.
Pozycja Onkyo mnie nie zaskoczyła, ale musze przyznac, ze nie spodzewalem się az tak druzgocącej przewagi nad reszta konkurencji.
Na drugim Yamaha, myslalem, ze Denon, ale biorac znow pod uwage wyposazenie, zrozumiale.
Trzecie miejsce HK - tu nie ma zdziwienia, przy najmniej jesli chodzi o to forum, ale bardzo mnie zaskoczylo wysokie miejsce Pioneera, tak malo popularnego na tym forum.
Zaskakuje mnie slaba pozycja Denona (Marantza, mimo, ze z podobnym wynikiem nie), myslalem, ze to bardziej popularna marka wsrod kupujacych.
Cieszą równiez pojedyncze przypadki bardziej uznanych, choc zazwyczaj drozszych marek.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam podobne zdanie. Też myślałem że Denonów będzie więcej. Pioneer to pełne zaskoczenie. Ja za jaki tydzień pewnie zmienię klub:) Tylko jeszcze się zastanawiam na jaki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam podobne zdanie. Też myślałem że Denonów będzie więcej. Pioneer to pełne zaskoczenie. Ja za jaki tydzień pewnie zmienię klub:) Tylko jeszcze się zastanawiam na jaki.

Pioneer to popularna marka, na zagranicznych forach czesto omawiana, to dobrze oceniane ampli.
Mowisz, ze zmieniasz klub? Jaki budzet i dlaczego Marantz? :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hee :D
NAD, Rotel, Arcam, Cambridge Audio - 1/2 głosy, heh, ciekawe :)
Dlaczego ciekawe? Ten rozkład jest w większości ekonomiczny i typowo Gaussowski, skrajne firmy które wymieniles (mam na myśli prawą część osi ;) ) to zazwyczaj bardzo drogie sprzęty, mimo ze swietne jakosciowo i brzmieniowo.

Wg mnie wniosek z ankiety jest taki:
czołowka i srednia ilość glosow odzwierceidla najlepszy stosunek jakości do ceny. PIszac "jakość" mam tu na myśli bardzo szerokie pojecie (bo i do jednego wora wrzuciłem Onkyo, Yamahe, HK, Pioneera, Deonona, Marantza) zawierające brzmienie oraz wyposazenie, (i reszta ważnych cech).

Firmy niszowe, mniej popularne, za to bardziej cenione w audiofilskim swiecie, te które wymieniles sa swietne brzmieniowo, wyposazenie mają zazwyczaj ubogie, i sa bardzo drogie

Po drugiej stronie są również mniej popularne marki typu Kenwood, Sherwood, nie tylko tańsze ale skromnie wyposażone oraz odbiegające brzmieniowo od sredniej.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pioneer to popularna marka, na zagranicznych forach czesto omawiana, to dobrze oceniane ampli.
Mowisz, ze zmieniasz klub? Jaki budzet i dlaczego Marantz? :)

Coś w granicach 3k. Na pewno musi mieć pre-out. Nie powiem kusi mnie Marantz 5007 bo teraz jest w dobrych cenach. Tylko problem bo mojej żonie się strasznie nie podoba. Mnie się podoba i czuję że dźwiękowo też by mi podrasował. Na minus mały wyświetlacz, choć to kwestia przyzwyczajania. Rozważam też HK AVR370, Yamahę 775 oraz trochę droższy Denon X3000. Z jednej strony najbezpieczniej by było kupić X3000 bo znam dobrze brzmienie Denona i do tej pory mi odpowiadało. Z drugiej strony chętnie bym spróbował czegoś innego. Pewne jest tylko to że zakup u BN. Daje sobie tydzień i muszę coś wybrać.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Cos nam glosujący odpoczywją, ale mysle, ze 156 osob mozna uznac za przyzwoity wynik.
Pozycja Onkyo mnie nie zaskoczyła, ale musze przyznac, ze nie spodzewalem się az tak druzgocącej przewagi nad reszta konkurencji.
Na drugim Yamaha, myslalem, ze Denon, ale biorac znow pod uwage wyposazenie, zrozumiale.
Trzecie miejsce HK - tu nie ma zdziwienia, przy najmniej jesli chodzi o to forum, ale bardzo mnie zaskoczylo wysokie miejsce Pioneera, tak malo popularnego na tym forum.
Zaskakuje mnie slaba pozycja Denona (Marantza, mimo, ze z podobnym wynikiem nie), myslalem, ze to bardziej popularna marka wsrod kupujacych.
Cieszą równiez pojedyncze przypadki bardziej uznanych, choc zazwyczaj drozszych marek.
Mnie zaskakuje twoja nagonka na Pioneera, chcesz powiedzieć, że masz lepszy ampli od np Pioneer lx 86, Pioneer lx 76 czy Pioneer lx 56?, to się mylisz.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
pionek to dobry ampli, ale w klasie średniej nie robi furrory jest przeciętny dopiero wyżej pokazyje, że jest to ten słynny pionek. Sam wielokrotnie spotkałem się że w marketach było często polecane zainteresowanym dla tego tak dosyć wysoka pozycja pionka:). W klasie średniej nie jest to ampli dający tyle co inne marki, bynajmniej dla mnie. Swojego czasu byłem bardzo napalony na pionka, odsłuch to zmienił przez co byłem trochę rozczarowany. Nie mówię że są to złe ampli ale na świetną przeszłość jaką ma ta marka dużo ludzi jednak w ampli z średniej półki nie znajduje tego czego chce:). Wiem że sporo ludzi jest zadowolonych z pionka i dla nich to jest odpowiedni ampli, to tylko chwali się to że posiadają to co chcieli. Najważniejsze to znaleźć sprzęt który spełnia nasze oczekiwania:D
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Dlatego tak było, bo porównywałeś modele nie w swojej klasie. Czy to aby nie tutaj kolega Werf zamienił flagowy ampli Marantza na Pioneer?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie ma flagowego marantza hehe:p. Flagowego pionka bym przyrównywał do dzielnych zestawów marantza;). Porównywałem modele w tym samym przedziale cenowym. Wyznacznikiem klasy jest cena;) bynajmniej dla mnie:p
 
Do góry