Jaki tv do ps3?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, ta biel, dobra sprawa.
Tylko, że z bieli nic nie ma a kolory są z czerni, głębia jest z czerni, wszystko jest z czerni. KURO to czerń.

Kuro i kuro, mam to kuro, ty masz?

Co to znaczy ze z bieli nic nie ma, co dla uzytkownika ma to oznaczac?
Z bieli jest biel, wlaczam cokolwiek gdzie biel jest z natury w materiale zrodlowym i mam biel.
Krotka pilka.
Glebia jest z czerni? Owszem, dlatego ja nie tykam matowych lcd/led mialem i dziekuje.
Led w _jasniejszym_ pomieszczeniu ma to do siebie ze z natury ma czarna jak smola (glare)matryce, pdp ma _prawie_ czarna. Zgas swoja plazme w jasnym pokoju i zobacz jaki kolor ma matryca,
bo raczej nie czarna. Prawdziwa czern i moc plazmy ujawnia sie przy przyciemnionym pomieszczeniu,
w porownaniu do slabych tv lcd gdzie znowu w ciemnym pomieszczeniu masz podswietlenie - cloudingi itp. Ale jak jest dobry led to ten problem jest marginalny. Zreszta na pdp tez matryca calkowicie sie nie wygasza. Na zagranicznych forach temat walkowany dawno temu i kazdy to rozumie, tutaj ciezko to niektorym pojac.

Ale dalej..
Wlaczylem NHL i porazka, wlaczam teledysk gdzie biel jest w tle i porazka, wlaczam skoki narciarskie
i porazka, dalej strone internetowa (biale tlo) i porazka, co tu wiecej pisac.

Co do kolorow, to owszem jak zgasimy swiatlo to kolory na pdp sa zacne, ale i tak lepsze (bardziej intensywne) sa na ledowym tv, nasycenie, intensywnosc itp. Wystarczy wrzucic jakas bajke w FHD i jest cudnie. Pisze o animacjach.

Dla jasnosci nie pisze tu o przesterowanych kolorach, bo w kolko slysze ten sam mielony argument,
znam sie na kalibracji i mam znajomego co robi to profi i wiem co mozna zrobic a co nie z kazdym tv.
Jak ktos oglada z trybie sklepowym, czy nie potrafi zrobic odpowiednich ustawien to jego problem.

Robilem porownania side by side i kurcze jak mi ktos mowi ze na pdp jest ladniej w animacjach to mysle ze dalsza dyskusja nie ma sensu, tyle osob to widzialo i nikt nie powiedzial ze na pdp jest lepiej - zreszta juz tych dyskusji tyle bylo ze to mija sie z celem. Niech kazdy sobie kupuje co uwaza za stosowne.

Mam i mialem nie jedna plazme i znam doskonale wady i zalety i nie mowie tu o sredniej polce ale o topowych modelach. Kuro tez mam dla jasnosci jak wpomnialem.

Na mojej plazmie obraz z BR jest cudny, jak zgasze swiatlo a material jest dobra realizacja to czapki z glow, ale nigdy nie powiem ze jest duzo lepiej od dobrego leda, jest poprostu inaczej i tutaj niech sobie kazdy sam wybiera co mu bardziej pasuje.

To samo tyczy sie dzwieku w KD, jeden lubi soczysty bas i wysoka gore, drugi jest audiofilem i koniec dyskusji.
Mi caly czas w pdp brakuje jasnosci, mozna sie przyzwyczaic jak do wszystkiego ale nie o to chodzi.
Jakbym mial kupowac tv tylko do bajek, gier itp. nigdy nie kupilbym pdp.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
z bielą masz rację, ale reszta ? nie każdy lubi nienaturalnie przesycone kolory (zresztą takie też można ustawić na plaźmie)
szkoda że najważniejsze - różnic w szybkości matrycy nie zauważasz, przy wyłączonych systemach ruchu na LED włącz sobie jakąś grę FPP i poobracaj tak średnio szybko kamerą parę razy, poceluj w coś... potem podłącz sobie konsolę pod plazmę Samsunga


No wlasnie nie kazdy lubi.. dlatego jedni wola pdp inni lcd/led a sa tacy co zostaja przy crt.
Takie testy o ktorych piszesz to ja mam na codzien, moja opinia nie mija sie z innymi ktorzy tez to widza na wlasne oczy.

Kazda z tych technologi ma ma mocne i slabe strony, sami na szczescie decydujemy co komu bardziej pasuje. Jedno jest pewno zadna nie jest idealna.

Nie wiem co to nienaturalne przesycone kolory, ja takich nie mam na led, to raz, a dwa tu nie chodzi
o zrobienie z czerwonego filotowego a o jasnosc tych kolorow.

Piszesz mi o podlaczaniu ftp, nie wiem w jaka Ty gre grales bo ja wszystkie znaczace ftp posiadam w kolekcji na ps3 i jaki badziewny led posiadales ze
widziales smuzenie ktore dla Ciebie bylo meczace, ftp na konsoli to nie ftp na pc, padem na ps3 nie zrobisz tak szybkiego ruchu aby mowic o smuzeniu w obecnych tv.
Wiekszym problemem jest efekt mrugania pdp wgledem led`a ktory jest stabilny jak skala.
Ja widze to roznice (niestety)
Plazme ktora posiadam (pomijajac kuro) to d8000 64" - testy mozesz poczytac na zagranicznych stronach, wszedzie zdobywa bdb noty i jest rekomendowana, co nie zmienia faktu ze np. led 60"d8000 tez takie oceny ma, chociazby w najnowszym wydaniu gazety gdzie dostal wyroznienia i bardzo dobra recenzje.
Smuzenie to ja widzialem na swoim Sharpie 52" za ktorego zaplacilem ok.12tys i tez to byl tv wyzszych lotow, tam faktycznie w porownaniu do obecnych tv nie bylo tematu, ale teraz?
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Aktualnie zaraziłem moim TV już dwie osoby. Obie kupowały TV do PS3.

Jako zwolennik TV od sony, żeby tradycji stało się zadość kupiłem http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-3d-tv-47LW4500.jsp

LG 47LW4500 :)

Powód:
- 7 par okiularów 3d - piszcie coi chcecie, ale Uncharted3, KZ3 i inne w 3d wymiatają.
- przysłali mi odtwarzacz bluray, który czyta wszystkie popularne formaty, w tym 3d sbs z napisami
- zapłaciłem za to wszystko trochę ponad 3 tys. brutto

Polecam tym, którzy chcą mieć duży TV z ładnym designem i niezłym obrazem za niegigantyczne pieniądze.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kuro i kuro, mam to kuro, ty masz?
Ignoranckie pytania pozwolisz, że pominę.

Co to znaczy ze z bieli nic nie ma, co dla uzytkownika ma to oznaczac?
Z bieli jest biel, wlaczam cokolwiek gdzie biel jest z natury w materiale zrodlowym i mam biel.
Krotka pilka.
Ano to, że biel to biel i koniec. Po prostu nic ona nie wnosi do obrazu poza tym, że jest.

Glebia jest z czerni? Owszem, dlatego ja nie tykam matowych lcd/led mialem i dziekuje.
Led w _jasniejszym_ pomieszczeniu ma to do siebie ze z natury ma czarna jak smola (glare)matryce, pdp ma _prawie_ czarna. Zgas swoja plazme w jasnym pokoju i zobacz jaki kolor ma matryca,
bo raczej nie czarna. Prawdziwa czern i moc plazmy ujawnia sie przy przyciemnionym pomieszczeniu,
w porownaniu do slabych tv lcd gdzie znowu w ciemnym pomieszczeniu masz podswietlenie - cloudingi itp. Ale jak jest dobry led to ten problem jest marginalny. Zreszta na pdp tez matryca calkowicie sie nie wygasza. Na zagranicznych forach temat walkowany dawno temu i kazdy to rozumie, tutaj ciezko to niektorym pojac.
Temat jest prosty jak budowa cepa, niby się znasz a w rzeczywistości jak widać mylisz dwa typy czerni ze sobą, gubisz się kolego.
Polecam poczytać jaka czerń się liczy, jaka jest ważna a nie będziesz opowiadał o kolorze matrycy plazmowej w jasnym pokoju bo to najzwyklejsze na świecie bzdury są i tyle - do tego wałkowane od dawna na zagranicznych forach - dobry tekścior - pozwoliłem sobie skorzystać.
Aha, bym zapomniał, link: Telewizory o najlepszej czerni | TV TEST


Ale dalej..
Wlaczylem NHL i porazka, wlaczam teledysk gdzie biel jest w tle i porazka, wlaczam skoki narciarskie
i porazka, dalej strone internetowa (biale tlo) i porazka, co tu wiecej pisac.
Tutaj nie ma co więcej pisać, rajcuje Cię biel i ją oglądasz; sporą rzeszę ludzi jednak rajcuje to co w rzeczywistości powinno, co jest rzeczywiście ważne - czyli czerń.

Co do kolorow, to owszem jak zgasimy swiatlo to kolory na pdp sa zacne, ale i tak lepsze (bardziej intensywne) sa na ledowym tv, nasycenie, intensywnosc itp. Wystarczy wrzucic jakas bajke w FHD i jest cudnie. Pisze o animacjach.
Lepsze są dla Ciebie i dla mniej licznej grupy białych napaleńców, po prostu tyle, nie rób stwierdzeń za cały świat bo to się nie sprawdza.
Nawet tutaj na forum jest ankieta o typie posiadanego ekranu i wygrywa plazma, myślisz, że wszyscy jej posiadacze to biali onaniści?

Dla jasnosci nie pisze tu o przesterowanych kolorach, bo w kolko slysze ten sam mielony argument,
znam sie na kalibracji i mam znajomego co robi to profi i wiem co mozna zrobic a co nie z kazdym tv.
Jak ktos oglada z trybie sklepowym, czy nie potrafi zrobic odpowiednich ustawien to jego problem.
Ilu ludzi kalibruje swoje telewizory? 5%? Wiem przesadziłem, ale chciałem zabrzmieć optymistycznie.
Zejdź więc na ziemię, 99% ludzi nie wie nawet o istnieniu czegoś takiego jak kalibracja, jak się ją robi i do czego służy, jadą na ustawieniach sklepowych albo po dostosowaniu tychże pod siebie a tego kalibracją nazwać za bardzo nie można.
Więc powtórzę jeszcze raz - przesterowane kolory to codzienność u dziewięćdziesięciu kilku procent posiadaczy LCD/LED i tak niestety zostanie.

Robilem porownania side by side i kurcze jak mi ktos mowi ze na pdp jest ladniej w animacjach to mysle ze dalsza dyskusja nie ma sensu, tyle osob to widzialo i nikt nie powiedzial ze na pdp jest lepiej - zreszta juz tych dyskusji tyle bylo ze to mija sie z celem. Niech kazdy sobie kupuje co uwaza za stosowne.
Ale ja mówię, że jest lepiej, mało tego jest o WIELE lepiej, u mnie na prezentacji w domu też kilka osób to widziało side by side i co? Po co Tobie o tym pisać skoro przecież Ty wiesz lepiej, to się mija kolego z celem.

Mam i mialem nie jedna plazme i znam doskonale wady i zalety i nie mowie tu o sredniej polce ale o topowych modelach. Kuro tez mam dla jasnosci jak wpomnialem.
Pogratulować.

Na mojej plazmie obraz z BR jest cudny, jak zgasze swiatlo a material jest dobra realizacja to czapki z glow, ale nigdy nie powiem ze jest duzo lepiej od dobrego leda, jest poprostu inaczej i tutaj niech sobie kazdy sam wybiera co mu bardziej pasuje.
No tutaj mówisz rozumnie i nie mogę się nie zgodzić.

To samo tyczy sie dzwieku w KD, jeden lubi soczysty bas i wysoka gore, drugi jest audiofilem i koniec dyskusji.
Mi caly czas w pdp brakuje jasnosci, mozna sie przyzwyczaic jak do wszystkiego ale nie o to chodzi.
Jakbym mial kupowac tv tylko do bajek, gier itp. nigdy nie kupilbym pdp.
Także racja.

Pozdrawiam,
 

don111

Banned
krótko i na temat, plazmy są wszędzie oceniane wyżej w kwestii plastyczności obrazu, nasycenia kolorów, ruchu od LED, dotyczy to każdej klasy cenowej
LED ma przewagę w postaci idealnej stabilności obrazu i trochę ostrości, oraz radzi sobie lepiej w jasnych warunkach
nie każdy jednak lubi naturalny obraz a to jest właśnie wzorzec wg którego ocenia tv, a ocenia się je w warunkach komfortowych do oglądania - stąd plazmy dostają dużo wyższe noty od podobnych cenowo LED
 

mieto132

New member
prawda jest taka że epoka plazmy już się kończy i twoje achy i echy tego nie powstrzymają,masz dobry przykład wysławianego przez ciebie kuro
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Napisał armanig
Kuro i kuro, mam to kuro, ty masz?"

Ignoranckie pytania pozwolisz, że pominę.
,


Ignoranckie? Podstawowe pytanie dla kogos kto tak medrkuje, z kim mam rozmawiac?
Z kims kto oglada tv w sklepie na wystawie, siedzi na forach calymi dniami a sam tv zmienia raz na 3 lata? Jak juz zabierasz sie za dyskusje to dobrze by bylo wiedziec czy masz doswiadczenie
a nie pitolenie tego co kazdy wie i podrzucanie linkow.
Mam 2 pdp w domu, nie dociera to do Ciebie widze, w tym jedna zakupiona niedawno.
Widac wady i zalety, wszystko zalezy od wielu czynnikow. Don generalnie nie wdajac sie w szczegoly ktore takze sa istotne, w miare podsumowal.

Nie potrafisz rzeczowo pisac, podajesz jakies linki, zreszta szkoda mi czasu. Zaluje ze sie znowu dalem wciagnac w dyskusje ktore nigdy nie maja konca, widocznie masz przynajmniej 50% uzytkownikow chociazby tego forum za idiotow ktorzy swiadomie wybrali lcd/led, nie potrafia
wyregulowac na "oko" tv i ogladaja w trybie "demo".
Ty jako jedyny i Tobie podobni ktorych jest tu tez nie malo bezwglednych milosnikow pdp, maja monopol na jedynie sluszna
ocene to co jest i ma byc istotne dla kazdego.

Ja pisze o bieli a Ty mi o onanistach. Gydbym ogladal tv tylko w nocy to pewnie uzytkowal jedynie pdp ale tak nie jest. Daje konkretny przyklad (jeden z wielu) jasne pomieszczenie: ps3+nhl=zart a Ty ze biel to biel i tyle, jakby to byl najmniej istotne. Ja Ci mowie (czyli IMHO) ze dla mnie i wielu innych uzytkownikow to jest duza wada, _MIMO_ wielu zalet jakie ma niewatpliwie pdp. Dla mnie granie w ciagu dnia w jasnym pomieszczeniu w niektore gry
NA PLAZMIE stracilo sens i tyle.
Pomijam juz temat czerni bo nie to jest tematem (a szary bialy), a i tak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem za to zbyt czesto naduzywasz slowa onanista.
Dla mnie eot. Dopisz co tam chcesz i z kim chcesz aby nie stracic posady "znaFcy" i konczmy smiecic.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ignoranckie? Podstawowe pytanie dla kogos kto tak medrkuje, z kim mam rozmawiac?
Z kims kto oglada tv w sklepie na wystawie, siedzi na forach calymi dniami a sam tv zmienia raz na 3 lata? Jak juz zabierasz sie za dyskusje to dobrze by bylo wiedziec czy masz doswiadczenie
a nie pitolenie tego co kazdy wie i podrzucanie linkow.
Mam 2 pdp w domu, nie dociera to do Ciebie widze, w tym jedna zakupiona niedawno.
Widac wady i zalety, wszystko zalezy od wielu czynnikow. Don generalnie nie wdajac sie w szczegoly ktore takze sa istotne, w miare podsumowal.
TAK, IGNORANCKIE, nawet bym powiedział, że bezczelne.
Niecałe 5 stron temu można przeczytać ignorancie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/playstation-3/24440-jaki-tv-do-ps3-206.html#post736376

Nie potrafisz rzeczowo pisac, podajesz jakies linki, zreszta szkoda mi czasu. Zaluje ze sie znowu dalem wciagnac w dyskusje ktore nigdy nie maja konca, widocznie masz przynajmniej 50% uzytkownikow chociazby tego forum za idiotow ktorzy swiadomie wybrali lcd/led, nie potrafia
wyregulowac na "oko" tv i ogladaja w trybie "demo".
Ty jako jedyny i Tobie podobni ktorych jest tu tez nie malo bezwglednych milosnikow pdp, maja monopol na jedynie sluszna
ocene to co jest i ma byc istotne dla kazdego.
Jakieś linki, rzeczowo? Pojęcia nie masz o czerni więc nie dziwię się, że nawijasz ciągle o bieli :bober:
Jeśli dla Ciebie wyregulowanie na oko równa się kalibracja to powodzenia.
Niestety ale przeczysz swoim własnym stwierdzeniom, kto ma na co monopol. Kilka Twoich próbek:
(...)
Na zagranicznych forach temat walkowany dawno temu i kazdy to rozumie, tutaj ciezko to niektorym pojac. (...) Twoja jedynie słuszna ocena - KAŻDY TO ROZUMIE

(...)

Robilem porownania side by side i kurcze jak mi ktos mowi ze na pdp jest ladniej w animacjach to mysle ze dalsza dyskusja nie ma sensu, tyle osob to widzialo i nikt nie powiedzial ze na pdp jest lepiej - zreszta juz tych dyskusji tyle bylo ze to mija sie z celem.
(...)
Każdy, nikt, dyskusja nie ma sensu itd. itd. i Ty mi mówisz o mojej jedynie słusznej teorii?!

Ja pisze o bieli a Ty mi o onanistach. Gydbym ogladal tv tylko w nocy to pewnie uzytkowal jedynie pdp ale tak nie jest. Daje konkretny przyklad (jeden z wielu) jasne pomieszczenie: ps3+nhl=zart a Ty ze biel to biel i tyle, jakby to byl najmniej istotne. Ja Ci mowie (czyli IMHO) ze dla mnie i wielu innych uzytkownikow to jest duza wada, _MIMO_ wielu zalet jakie ma niewatpliwie pdp. Dla mnie granie w ciagu dnia w jasnym pomieszczeniu w niektore gry
NA PLAZMIE stracilo sens i tyle.
Jasne pomieszczenie? Takie coś w praktyce nie istnieje jeśli tylko ktoś chce.
A jeśli już ktoś twierdzi, że nic nie może poradzić na jasne pomieszczenie to kupuje LCD.

Pomijam juz temat czerni bo nie to jest tematem (a szary bialy), a i tak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem za to zbyt czesto naduzywasz slowa onanista.
Dla mnie eot. Dopisz co tam chcesz i z kim chcesz aby nie stracic posady "znaFcy" i konczmy smiecic.
Mnie tam fajnie się rozmawia, gdybyś sobie sam w kilku miejscach nie przeczył i nie używał tych płytkich argumentów typu 'masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem' itp. to by była nawet owocna dyskusja.

Pozdrawiam,
 

luc77

New member
Widzę że znów nieśmiertelna dyskusja LEDvsPlazma :lol:

Pisałem już trochę na ten temat ale co tam, napisze jeszcze raz. Według mnie na dzień dzisiejszy nie ma dobrej plazmy bo uważane przez wielu za najlepsze na tą chwilę neoplazmy Panasa to dla mnie bubel:idea:
Głównie ze względu na tragiczne wręcz migotanie. Powiecie że mało osób to widzi.Nieprawda bo na Neo Panasa każdy to widzi tylko nie w sklepie.Wystarczy w domu załączyć na nim zdjęcie albo odpalić konsolę , rozjaśnić ekran i... stopniowa utrata jakże cennego wzroku gwarantowana :idea:
Samsung to chyba już lepszy wybór pomimo kilku słabszych punktów ale za to obraz stabilniejszy:!:
Gdyby KURO było nadal rozwijane to może...no ale nie jest :neutral:

Bardzo dobrych LED-ów jest za to od zatrzęsienia , naprawdę jest w czym wybierać i z łatwością można dopasować do swoich warunków. Czerń w wielu modelach wyższych serii jest REWELACYJNA.Input Lagi w wielu wręcz minimalne w trybie "GRA".Przy odrobinie chęci można i samemu go fajnie skalibrować żeby obraz był naprawdę profi. Oczywiście cena dobrego LED-a może być tu barierą no ale przecież plazma KURO też swoje kosztowała :idea:
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ano, ale plazmy KURO już nie ma więc do niej cenowo porównywać nie ma co, a dobry LED kosztuje jednak niemało.
Moi znajomi, rodzina mają tylko plazmy Panasa i w warunkach domowych nikt z nich migotania nie zauważa.

Pozdrawiam,
 

mieto132

New member
Masta-J sam jesteś w błędzie tylko głupio ci się do niego przyznać,masz plazmę to się ciesz,jest dział o plazmach i przestań zaśmiecać wątek swoimi mądrościami bo nic nie wnoszą do tematu.

GT-I9000
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sam rozpocząłeś dyskusję o zmierzchu plazm i teraz mnie pouczasz, że zaśmiecam? Idź precz.
Do czego mam się przyznać? Plazma ma się bardzo dobrze i Twoje głupie teksty tego nie zmienią, zagrożenie owszem jest ale tylko ze strony OLED - ale tutaj zagrożenie jest zarówno dla plazmy jak i LCD.
O zmierzchu plazm to słyszałem już lata temu i jakoś ciągle plazma ma się bardzo dobrze - to jest niezaprzeczalny FAKT, na który nic NIE MOŻESZ PORADZIĆ - vide ankieta na tym forum o posiadanej technologii telewizora.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

luc77

New member
Moi znajomi, rodzina mają tylko plazmy Panasa i w warunkach domowych nikt z nich migotania nie zauważa.

Pozdrawiam,

Jak oglądają film lub telewizję zwłaszcza z dalszej odległości to zgoda ,jest to mało widoczne. Powiedz żeby usiedli blizej TV tak jak do grania i włączyli xbox-a , PS3 albo zarzucili zdjęcia . Porażka :!:Naprawdę szkoda wzroku:idea:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wybacz ale większość z nich ma właśnie PS3 i gramy z około 1,5 - 2 metrów, jest cudownie.
Niczym innym nie jestem raczony u rodziców jak pokazami zdjęć z ich kolejnych wycieczek ;-)

Jest po prostu liczna rzesza osób, które tego migotania nie widzą, tak samo jak green ghostingu, powidoków i wypaleń :) itd. itd.

Pozdrawiam,
 

mieto132

New member
@up
Dalej tylko śmiecisz i nie wnosisz nic do tematu,napisałem że jest dział dotyczący plazmy i tam zamieszczaj swoje wypociny.

GT-I9000
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A Ty niby jakie mądrości tu wnosisz?
Tylko spamujesz i trollujesz - nic innego.
Ja się wypowiadam na temat plazmy do PS3 i Tobie nic do tego, będę swoje posty zamieszczał tam gdzie będę miał ochotę.

Pozdrawiam,
 
Do góry