Jaki tv do ps3?

perlalei

New member
Witam wszystkich. Jestem świeżak na tym forum wiec w razie czego prosze o wyrozumialosc.
Przejrzalem z 40 stron tego tematu i krotko mowiac przerylem sobie glowe. Ciekawym pomyslem byloby przeyklejenie jakiegos tematu z konkretnym faqiem dla posiadaczy ps3 na temat tego jaki tv powinni zakupic ( uwzgledniajac warunki pokojowe, koszta itd itp ). Nie jestem jakims ekspertem w tej dziedzinie, ale spokojnie moglbym sie przylozyc w jakikolwiek sposob. Wiadomo tez,ze trzebaby to bylo uaktualniac.
BTW zblizaja sie swieta i czas prezentow. Osobiscie chcialbym sprawic sobie ps3 i tv do 3 tys zl. Jak wiekszosc pytajacych tutaj mam dylemat. Potrzebuje tv minimum 40 cali. Tv stalby w odleglosci 2 metrow od kanapy. Jaki wybor bylby najlepszy do gier? wyczytalem ze sony lub panasonic to najlepsze wybory. Byc moze Toshiba. REszta odpada. Jakies sugestie? plusy, minusy danych modeli ? bardzo zalezy mi na dobrej opini. Jako hardcorowy tekkenowiec Musze miec odpowiedni sprzet. Z gory dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi. Pozdrawiam :)
 

MrFunfel

New member
A ja mam DYLEMAT co wybrać.. :confused: 46W5500 czy 46Z5500 i jezeli ktos ma ten tv to prosze o wypowiedz co z INPUT LAGIEM ? z tego co wyczytalem to roznie to wyglada u niektorych osob ale jest w granicach 30-60. Ponoć wpływ na to ma tez szybkosc internetu,ja planuje grac duzo w sieci i nie chce zalowac zakupu tv za taka kase..komfort musi byc ;) pzdro
 

sbronko

New member
MrFunfel napisał:
A ja mam DYLEMAT co wybrać.. :confused: 46W5500 czy 46Z5500 i jezeli ktos ma ten tv to prosze o wypowiedz co z INPUT LAGIEM ? z tego co wyczytalem to roznie to wyglada u niektorych osob ale jest w granicach 30-60. Ponoć wpływ na to ma tez szybkosc internetu,ja planuje grac duzo w sieci i nie chce zalowac zakupu tv za taka kase..komfort musi byc ;) pzdro

ja, żeby nie zawracać sobie głowy lagami kupiłem plazmę
niestety każa technologia ma wady
 

sbronko

New member
praktycznie nie ma

jako ze rozważałem LCD to ściągnąłem sobie input lag tester
(nie pamiętam skąd - znalazłem przez google)

TV reaguje natychmiast i nie mam z tym problemów w grach, ale z ciekawości zmierzyłem sobie lag - podłączyłem laptopa i pościłem ten test

test polega na tym, że przez okienko w pionie przelatuje prostokąt
na środku okienka jest linia, gdy prostokąt przelatuje przez linie, ta się podświetla
trzeba wcisnąć spacje gdy widzi się ze prostokąt jest na linii -
prób jest 5, program bierze średnią

nie wiem na ile to wiarygodny test, wyszedł mi lag ok 1ms
na ekranie laptopa wyszedł mi podobny wynik
 

gorylla

New member
Bez reklam
Trochę lichy ten Twój test. W trybie gra plazmy panasa- o ile pamiętam- mają IL na poziomie 15ms, w pozostałych trybach około 30-40. 1ms to "lekka" abstrakcja, zwłaszcza dla LCD, chociaż są modele Soniacza z IL na poziomie jednocyfrowej ms.
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
gorylla napisał:
Trochę lichy ten Twój test. W trybie gra plazmy panasa- o ile pamiętam- mają IL na poziomie 15ms, w pozostałych trybach około 30-40. 1ms to "lekka" abstrakcja, zwłaszcza dla LCD, chociaż są modele Soniacza z IL na poziomie jednocyfrowej ms.

hmmm
spróbuję może testu z licznikiem - tylko za jego pomocą można jedynie porównać dwa ekrany - wezmę lapka, TV i zrobie zdjęcie i zobaczymy jaka jest między nimi różnica

mogę jeszcze kalibrację laga w Guitar Hero puścić :)
pamiętam, że na CRT miałem lag 0ms, zobaczymy co wyjdzie na plaźmie

tak czy inaczej - jaka by cyferka nie wyszła ja laga nie odczuwam wcale
nawet najmniejszego

jako, że teraz jestem mądrzejszy to mogę napisać tylko tyle - jak już wybieracie TV do ps3, bierzecie konsolę do sklepu i testujecie gry, zwróćcie sobie uwagę nie tylko na kolory i czernie, ale też na rozmywanie obrazu w ruchu

wziąłem plazmę panasa s10 z 4 powodów: pancerna szyba, super kolory i czerń, mniejsza cena, mniejszy IL

teraz trochę mnie drażni i męczy oczy rozmywanie obrazu w ruchu przez tego panasa
w kineskopie obraz tak samo się rozjeżdżał przy szybkim ruchu kamery, jednak na małym obrazie to nie przeszkadza, a na 42 calach owszem

pamiętam że sony w5500 lepiej sobie z tym radziło - obraz w Uncharted2 (przy obracaniu kamery) rozmazywał się mniej i był bardziej płynny - na panasie obraz się rozdwaja
cięzko to opisać, trzeba sobie samemu zobaczyć

wtedy nie zwróciłem na to uwagi, bo zobaczyłem, że na kineskopie mam tak samo, ale teraz wydaje mi się, że może gdybym sprawdzał TV pod tym kątem to wybrałbym inaczej

plazma niby ma 400Hz i super szybki czas reakcji, a gry w ruchu nie wyglądają niestety idealnie, a na 42 calach wszystko widać i każda niedoskonałość kłuje w oczy :)

pocieszam się, że lcdki też rozmazują ruchomy obraz i tracą rozdzielczość
TV kupiłem, rozfoliowałem, więc sprawa zamknięta, trzeba się będzie przyzwyczaić, ale jak ktoś jeszcze szuka, niech sobie zwróci na ten problem uwagę
 

sbronko

New member
dopiszę się jeszcze tutaj, bo byłem dzisiaj z konsolą w sklepie sprawdzić sobie tak dla uspokojenia, jak to jest z tym rozmywaniem się obrazu w Panasie G10, który ma niby 600Hz i w Sony 40'' 4710 które jest 100Hz

sprawdzałem na grach Pure i Uncharted 2 i wszystko wygląda bardzo podobnie do tego co mam w domu na s10

na lcdku sony jest minmalnie lepiej - jednak obraz także się rozmywa w ruchu i generalnie cieszę się, że poszedłem sobie to sprawdzić, bo już wiem, że mój TV jest OK, na innych jest bardzo podobnie i zupełnie nie ma sensu dopłacać ponad 700zł do g10, a do Soniacza też, bo poprawa jest minimalna

być może na LCD 200Hz jest jakoś wyraźnie lepiej, ale mnie na taki nie stać :)
 

foofight

New member
Byłem dziś w sklepie ze swoją ps3 żeby porównać obraz na panasonicu 32g10e i sony 32w5500. Muszę powiedzieć, że dla mnie zwycięzcą jest panasonic. Ostrzejszy obraz no, lepsze czernie i na oko lepsze skalowanie obrazu SD. Odpalilem 3 trailery filmu - SD, 720p, 1080p + Call of duty 4. We wszystkich przypadkach overall performance panasonica był lepszy (lepsza ostrosc i kolory). Input lag mierzony w innym sklepie dla tych dwóch modeli był porównywalny (zakładając, że metoda pomiaru była dobra - laptop, kabel hdmi, timer z milisekundami i aparat). Więc jeśli komuś to pomorze to ja wybieram panasonica, tylko 37'' bo 32 wydal mi sie za maly ;)
 

sbronko

New member
gorylla napisał:
Trochę lichy ten Twój test. W trybie gra plazmy panasa- o ile pamiętam- mają IL na poziomie 15ms, w pozostałych trybach około 30-40. 1ms to "lekka" abstrakcja, zwłaszcza dla LCD, chociaż są modele Soniacza z IL na poziomie jednocyfrowej ms.

faktycznie - zmierzyłem IL za pomocą kalibracji w Guitar Hero
wyszło 30ms w trybie normal z włączonym 400Hz

a ja myślałem, że plazmy są bezlagowe...
no nic, wniosek z tego taki, że dla mnie 30ms jest nie odczuwalne w wyścigach i fpsach - w Guitar Hero po kalibracji gra mi się dużo lepiej :)
 

cyber78

Member
Bez reklam
sbronko napisał:
faktycznie - zmierzyłem IL za pomocą kalibracji w Guitar Hero
wyszło 30ms w trybie normal z włączonym 400Hz

a ja myślałem, że plazmy są bezlagowe...
(...)

InputLag nie bierze się z technologii plazmy ani z LCD. Wyłącz te 400Hz i inne polepszacze obrazu jakie masz w menu telewizora i InputLag zmaleje.
IL jest czasem jaki potrzebuje elektronika na przygotowanie ramki obrazu - dlatego im więcej włączonych filtrów i polepszaczy, w tym osławionych 100Hz tym większy będzie IL.
 

jarql

Member
Dokładnie tak jak Mast_J doradził, Foofight bierz 42 cale a nie baw sie w jakieś monitory:) przyznam sie że sam niewiele większy posiadam i teraz już troche żałuje, a uzywam go z odległości 2-2,5m. Do konsoli lub pc jeżeli fundusze pozawalają to bierz większy a napewno będziesz zadowolony:)
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
a ja mam pytanie do użytkowników samsung 58b850, philips 52pfl9704, samsung 55b7000 bo chodzą mi po głowie, a wybór skłania się ku philipsowi i po nowym roku planuje zakup któregoś z wymienionych, jak to się ma do ps3 ??? a może coś lepsiejszego ??

powiem szczerze że strasznie waham się co do wyboru ? i jak wyglądają filmy blu-ray na tej konsoli podpięte pod te tivi ???

pozdrawiam
 

Khepri

New member
Witam!
Jestem nowy na forum i przeczytałem chyba wszystkie posty z tego tematu, lecz nadal mam mętlik w głowie, który tv wybrać.
Mam pytanie czy samsung 50b850 to dobry wybór? Potrzebuję tv przynajmniej 50' głównie do grania. Jeśli samsung to niezbyt dobry pomysł to co byłoby lepsze?
 

gorylla

New member
Bez reklam
sbronko napisał:
faktycznie - zmierzyłem IL za pomocą kalibracji w Guitar Hero
wyszło 30ms w trybie normal z włączonym 400Hz

a ja myślałem, że plazmy są bezlagowe...
no nic, wniosek z tego taki, że dla mnie 30ms jest nie odczuwalne w wyścigach i fpsach - w Guitar Hero po kalibracji gra mi się dużo lepiej :)

Nie narzekaj- niektóre TV mają problemy z osiągnięciem IL poniżej 50ms.

cyber78 napisał:
InputLag nie bierze się z technologii plazmy ani z LCD. Wyłącz te 400Hz i inne polepszacze obrazu jakie masz w menu telewizora i InputLag zmaleje.
IL jest czasem jaki potrzebuje elektronika na przygotowanie ramki obrazu - dlatego im więcej włączonych filtrów i polepszaczy, w tym osławionych 100Hz tym większy będzie IL.

Zgadza się. Sbornko- od tego jest tryb GRA- on wyłącza większość lub wszystkie ulepszacze obrazu, a przede wszystkim na pewno IFC (i to pewnie daje najwięcej). Sprawdziłem to na teście buroscha. Dlatego IL maleje do 15ms co jest wynikiem baaaardzo dobrym. W tym trybie opóźnienia są naprawdę niezauważalne. To taki tryb "PURE GAME" :p .
 
Do góry