Jaki tv do ps3?

kapsell

New member
Bez reklam
Khepri napisał:
Witam!
Jestem nowy na forum i przeczytałem chyba wszystkie posty z tego tematu, lecz nadal mam mętlik w głowie, który tv wybrać.
Mam pytanie czy samsung 50b850 to dobry wybór? Potrzebuję tv przynajmniej 50' głównie do grania. Jeśli samsung to niezbyt dobry pomysł to co byłoby lepsze?

To dobry wybor, podlaczalem chlebak do tego tv w MM i bylo super. W testach jest oceniany bardzo wysoko a za te kase to moim zdaniem nic lepszego sie nie znajdzie. Opinie na forach o tym modelu to same pozytywy jesli idzie o obraz. Niektore modele niestety maja ten feler ze... bzycza, wada elektroniki.
Ogolnie gracze go bardzo chwala.
 

filut1

New member
nie mam chwilowo stałego dostępu do neta, więc stąd problem z wrzuceniem filmu :)
Gram teraz w Jericho no i nie ma rozmazania a i faktycznie w Killzone 2 też jest ok ( zajeb.. giera :D).
A LBP tak poprotu chyba musi mieć, może koło pon-wt będzie filmik, może nagram i porównamy parę gier :popcorn:
Wydaje mi się że włączonym trybie teatru obraz też wygląda ok i nie ma szczególnych opóźnień. Spróbuje też i to nagrać :)

Ogólnie TV jest spoko, filmy po korek. Podoba mi się, że nie świeci po bokach - byłem wczoraj u kumpla i oglądaliśmy film na monitorku Szajsunga FullHD no i przy ciemnym obrazie świeci jak latarka - :lol: a na Sony, - czarno to czarno :)

Co do ustawień różnych parametrów w trybie Gra - wszystko domyślne.
 
Ostatnia edycja:

TJHDTV

New member
Proste pytanie - co lepiej sie sprawdzi jako TV do wszystkiego, w tym do PS3 rzecz jasna. Sony 40Z4500 czy 40W5500? Sygnał poza PS3 to dekoder HD w sieci Aster.

Seria Z ma zdaje się mniejszy Input Lag, ale nie wiem czy warto przepłacać, tym bardziej, że W ma kilka bajerków i nowszą obróbkę obrazu.
Byłbym szczególnie wdzięczny za komentarz odnośnie sprawowania się seri W5500 (w szczególności w użytkowaniu z PS3) od osób, które takowy zestaw posiadają, tudzież miały możliwość dłuższego z nim obcowania.
Dzięki
 

xtc

New member
Masta_J napisał:
Dobre kolego, dobre :eek:k:

Pozdrawiam,

o co Ci chodzi zapytałem po prostu.... Mam w domu lcd sony bravie 40" kupiony 2 lata temu za 7000 prawie lecz bardzo czesto jest zajety. Nie wiem czy lepsze sa telewizory lcd/plazma pod ps3. Chce sobie teraz do pokoju tv kupic i nie wiem czy wziasc lcd czy plazme na jakims forum widzialem ze duzo ludzi pisalo ze plazma to lepszy wybór .... Więc pytam tutaj...
 

filut1

New member
z netem dalej problem - netia :(

Ale parę nowych njiusów ;)
Gram ostatnio w NFS ProStreet, jak ktoś nie w temacie to TV Sony 32W5500.
Nie ma w ogóle efektu smużenia - a przynajmniej ja nic nie widzę, z tego co próbowałem wypatrzeć to i w trybie teatru/kinowym (wszystkie polepszacze obrazu włączone + 100Hz), też się gra normalnie ale kolory są oczywiście lepsze :D

Filmik na pewno przed świętami :cool:

Więc jak najbardziej TV polecam do konsoli :)
 

sipap

New member
Mam pytanie, czy telewizor 40" nie bedzie za duzy do grania i ogladania filmów(BR,DVD-nie telewizja) z odległości 1.5m.
Niestety tylko tak mogę zainstalowac sprzęt w pokoju.
Zamierzam kupić telewizor full HD a wyczytałem, że pełny efekt da dopiero telewizor o przekątnej co najmniej 40".
Chodzę w okularach i troche się obawiam czy to nie za blisko dla takiego dużego ekranu(zamierzałem kupic 32", no ale te full HD).
 

sipap

New member
95% gier na PS3 jest w rozdzielczości 720p. No ale te full HD...

Po pierwsze napisałem wyraźnie,że telewizor ma służyć do gier(niekoniecznie tylko do PS3, bo mam też Xboxa 360-na niego jest więcej gier w 1080p)oraz do oglądania filmów na BR.Mam nadzieję,że uzasadnia to dlaczego mam ochotę na full HD.
Po drugie myślę ,że bedzie powstawało coraz więcej gier z wyzszą rozdzielczością.
Po trzecie pytanie nie było o sens kupowania full HD a o odległośc od telewizora.
Miałem zamiar kupic 32",ale tu na tym szacownym Forum wyczytałem że aby rozkoszować się w pełnii full HD, to telewizorek musi mieć co najmniej 40".
Ja bedę z niego korzystał z około 1.5m więc troszkę obawiam się o zmęczenie oczu. z drugiej strony gdzies na Forum widziałem tabelkę, a z niej wynikało ża dla LCD 40" optymalna odległością jest właśnie 1.5m. Chyba że cos pokręciłem z interpretacją tego wykresu.
 

adam-ant

New member
Nic nie pokręciłeś :) Problem jest tego typu, że preferencje co do odległości są bardzo indywidualne i jedna osoba przyzwyczai się do 40'' z 1,5m po dwóch dniach (ja tak miałem z 42''), a inna osoba może się nie przyzwyczaić w ogóle (temat twoich okularów pominę, bo się nie pisałeś dokładnie jakie masz) i będzie mały dyskomfort (a później ewentualnie przyzwyczajenie do tego dyskomfortu).

Może powinieneś zrobić sobie mały "rachunek sumienia" :wink:
1) Czy będąc u kogoś kto ma duży TV zdarzyło mi się podczas oglądania podejść/usiąść bliżej ekranu niż przewidział to właściciel tego sprzętu?
2) Czy w kinie siadam na środku sali czy może w ostatnim rzędzie (gdzie, jak to większość płci pięknej określa: "bo stamtąd lepiej widać"...)?

Już dalej nie będę wymyślał, bo chyba każdy już wie o co chodzi.
Jeśli na tego typu pytania odpowiadasz "TAK", to bierz to 40'' i daj sobie kilka dni na adaptację, potem będzie naprawdę super (tylko uważaj w trakcie przyjmowania gości, bo mogą ich ,nieprzygotowanych, głowy rozboleć :D )


PS Na X360 nie ma gier w 1080p.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Miałem zamiar kupic 32",ale tu na tym szacownym Forum wyczytałem że aby rozkoszować się w pełnii full HD, to telewizorek musi mieć co najmniej 40".
Ja bedę z niego korzystał z około 1.5m więc troszkę obawiam się o zmęczenie oczu. z drugiej strony gdzies na Forum widziałem tabelkę, a z niej wynikało ża dla LCD 40" optymalna odległością jest właśnie 1.5m. Chyba że cos pokręciłem z interpretacją tego wykresu.
Na 50" z 2 metrów nie widziałem już różnicy między full HD a HD ready (sygnał był 1080p - sprawdzałem na czcionkach). Za to sygnał 720p przy tej odległości znacznie lepiej wyglądał na tv HD ready (porównywałem podobne telewizory tego samego producenta, na tych samych ustawieniach - co prawda oba były plazmowe, ale jak popatrzyłem na LCD w nieco wyższych cenach i obleśne rozmycie przy ruchu, to pożegnałem się z myślą o LCD).
 

TeReL

New member
Witam. Jestem tutaj pierwszy raz zalogowany, ale chyba nie będę tutaj długo gościł, gdyż za duże to forum dla mnie...
Zarejestrowałem się tutaj, aby prosić o pomoc, gdyż rozmawiając z pojedynczymi osobami nie uzyskam odpowiedzi.

Jak spora część ludzi chciałbym telewizor do PlayStation 3.
Czasem podłączę go także pod DVD oraz Cyfrę+.
No więc moja sytuacja:
-wymiary pokoju to ok. 4m x 4m
-okno wychodzi mi na zachód, więc popołudniem wpada mi sporo światła
-za oknem pod kątem rąbnęli mi wściekle żółtą/pomarańczową latarnię...
-oczywiście okno będzie zasłanianie (na szczęście) roletą (niestety też żółtą xD)
-odległość od tv będzie wynosić ok. 3m (jeśli to błąd t w grę wchodzi przemeblowanie)

Więc tak: szukałem jakiegoś tv do przyszłej konsoli w cenie do 1500-1700 w rozmiarze 32" z HD Ready (w Full HD nie opłaca mi się inwestować ze względu na przeznaczenie) i ewentualnie MPEG-4.
Szukam także tylko LCD (plazma odpada, bo jest strasznie prądożerna, a i przy takim tv też raczej sensu nie ma...) i znalazłem 2 interesujące mnie:
-Samsung LE32B450
-LG 32LH2000
Oba już kupię w cenie do 1500,-.

Jednak tutaj pojawia się dylemat...
Pierwszy to taki, że ten Samsung ma 8ms i nie wiem, czy będzie smużył, czy nie... Przy tak dużym czasie reakcji podobno tak jest. Ale z drugiej strony Samsung ma najlepszą jakość obrazu...

LG z kolei jest u mnie także zaufane, bo mam ich monitor CRT od prawie 10 lat i działa świetnie.
LG ma czas reakcji 5ms, ale są sprzeczności w opiniach o telewizorze, w aukcjach na Allegro i na stronie producenta.
LG np. podaje, że LCD nie ma wejścia USB, tylko jedno wejście HDMI. Allegro i opinię twierdzą, że tv ma USB serwisowe (mówią, że jakoś można odblokować i da się normalnie korzystać, ale jak to zrobić - bladego nie mam), 2 (czasem też mówią, że 3) wejścia HDMI.
Cz ktoś zna dobrze tego LG, aby to wyjaśnić?

Byłbym wdzięczny, gdybyście napisali co byłoby lepsze dla mnie. Na razie w sumie bardziej mnie przekonuje ten LG, ale może są jakieś haczyki...

Bardzo proszę o pomoc i dziękuję z góry, bo wiem, że ktoś odpowie (no dobra - forum duże, więc zgaduję xD).
 

adam-ant

New member
Byłbym wdzięczny, gdybyście napisali co byłoby lepsze dla mnie. Na razie w sumie bardziej mnie przekonuje ten LG, ale może są jakieś haczyki...

Bardzo proszę o pomoc i dziękuję z góry, bo wiem, że ktoś odpowie (no dobra - forum duże, więc zgaduję xD).

Wiem, wiem, pisałeś, że plazma odpada, ale tak się składa, że bardzo dużo osób plazmy poleca na tym forum i ja jestem jedną z nich.
Tak więc proszę, zastanów się nad TX-P37C10Y (http://www.ceneo.pl/2327230). Obecnie do nabycia za niewiele ponad 1750zł, a z 3 metrów każdy cal będzie na wagę złota. Jego średni pobór mocy to 190W, jeśli to dla Ciebie tak ważne.
A jeszcze bliżej ideału do twoich warunków byłby 42X10Y
http://www.ceneo.pl/2342777 (no ale to już kolejne 2 stówki, niestety).

A jeśli jednak wolisz 32" LCD i przemeblowanie pokoju, to polecam odległość nie większą niż 1,5m (podczas grania oczywiście).

Pozdrawiam
 
Do góry