Jaki tv do ps3?

puszkin000

New member
puszkin000 napisał:
czy może ktoś napisać co powinien mieć TV (jakieś minimum) by dobrze "współpracował" z PS3. czy musi byc 100Hz LCD czy nie.. Chciałem kupić LG 37LF2510 al sprzedawca z EURO RTV odradził mi że nie bede zadowolony, żebym lepiej wybrał jakiegos Panasonika bo ma lepszy obraz.. nie znam się :( i nie wiem co wybrać. Kwota jaką chce wydać to 2300 pokój 16m2, odległość 3-4 m.
Proszę doradźcie co kupić.

jesli mozecie to napiszcie co polecacie tak za 2500pln lcd lub plazme.Chodzi mi zebym i pograł na PS3 i tv obejrzał

miedzy 37 a 42 max

a wypalanie plazmy faktycznie istnieje?? jak tak to po jakim czasie ten proces zostanie zauważony... jak z nim walczyc.??
 

izon

New member
A ja zastanawiam sie czy dla gracza najlepszym wyjsciem nie bedzie jakis monitor z gornej polki ? Przedewszystkim w rozsadnej cenie mozna kupic sprzet na ktorym nie bedzie nic smuzc a ostrosc bedzie napewno lepsza niz w TV ( mam obsesje na tym punkcie dlatego zazwyczaj mi sie bardziej podobaja gry na PC ) Co myslicie ??
 

lexo

New member
izon napisał:
A ja zastanawiam sie czy dla gracza najlepszym wyjsciem nie bedzie jakis monitor z gornej polki ? Przedewszystkim w rozsadnej cenie mozna kupic sprzet na ktorym nie bedzie nic smuzc a ostrosc bedzie napewno lepsza niz w TV ( mam obsesje na tym punkcie dlatego zazwyczaj mi sie bardziej podobaja gry na PC ) Co myslicie ??
Na plazmie nic mi nie smuży, ostrość rewelacja, szybka reakcja wejściowa, kolory i kontrast bez wątpliwości lepsze niż w LCD a do tego funkcjonalność telewizora. Domyślam się, że taki monitor w rozmiarze dużego TV kosztuje więcej od TV. Pewnie fajne rozwiązanie, o ile masz bardzo dużo pieniędzy.
 

puszkin000

New member
prosze o pomoc w ciagu 3 dni chce kupic tv rozważam kilka możliwości

LG PQ 1000 42
Panasonic TX P42C10Y
Sony KDL 40U4000 (lcd)

doradźcie na co lepiej wydać kase... co przemawia za danym tv..
70% PS3 30% tv naziemna dvd

thx za wszelką Waszą pomoc
 

premek111

Active member
Bez reklam
Obawiam sie ze nic na to nie poradzisz,te matryce tak juz maja i konsola nic nie pomoze,nie zwracaj uwagi,przyzwyczaisz sie.ten efekt nie wystepuje w kazdej grze.
 

qazar

Member
Bez reklam
Nie da się nic zrobić, smearing w w4000 i w4500 to kicha jak się patrzy, carbon zapamiętaj jedno lcd sony kaszani na max:rolleyes:
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Generalnie każdy LCD ma ten problem. W jednym bardziej widać w drugim gorzej. Mój Panasonic 37LZD800 odziwo dobrze sobie radzi z tym problemem. Podczas szybkiego ruchu jest zachowana ostrość.
 

qazar

Member
Bez reklam
Nie do końca miałem lx70p i lzd700 i nie było problemu z tym, to samo samsung r71 czy a786 i 656, za to w sony w4000/4500 to tragedia straszna to samo widziałem w z4500 na szczęscie moja z5500 nie ma tego problemu :)
 

szymonst

New member
A co z obecnych na rynku LCD 26" warto teraz kupić do PS3? Oprócz gier (stosunek powiedzmy 50/50) jest też UPC HD. Odległość 2 metry. Rozmiar lcd max 26 cali niestety. Budżet - 1800zł

A może np taki monitor z funkcją TV -BenQ MK2442?
 
Ostatnia edycja:

monsieurfop

New member
Co myślicie o

ProLite E2407HDS-1

lub

ProLite B2409HDS-1

Obydwa w ramach 1100-1200zł. Recenzje kupujących jak najbardziej pozytywne. Obydwa modele różnią się jedynie częstotliwością poziomą i pionową. Czytałem jednak recenzje o samsungach i że to właśnie samsungi "rządzą." iiyama ma jednak zero martwych pixeli przez 30 dni, co też daje do myślenia.
 

izon

New member
szymonst napisał:
A co z obecnych na rynku LCD 26" warto teraz kupić do PS3? Oprócz gier (stosunek powiedzmy 50/50) jest też UPC HD. Odległość 2 metry. Rozmiar lcd max 26 cali niestety. Budżet - 1800zł

A może np taki monitor z funkcją TV -BenQ MK2442?

Z doswiadczenia powiem krotko : Przy 2 metrach trzeba juz mierzyc w 32 cale..
 

jarql

Member
No ja bym nie był do końca tego taki pewien,przy 2m do grania dobrze mieć dużą przekątną, ale chyba nie samym graniem człowiek żyje, jest jeszcze SD i przy tej odległości chyba raczej nie będzie tak ciekawie to wyglądało:)
 

al_bundy

New member
Witam.

Noszę się z zamiarem kupna telweizora LCD. Wykorzystywany on będzie w głównej mierze właśnie do PS3, czyli dobra jakość w grach jest dla mnie priorytetem. Odległość od TV - ok. 2m. Moje wymagania:
- przynajmniej 32 cale
- HDReady - chyba wystarczy przy takiej przekątnej, choć chętnie przygarnę TV z FullHD, choć nie jest to koniecznością
- chciałbym, żeby kanały z kablówki lub z cyfry nie wyglądały jak kupa
- cena - najlepiej 1500-2000 zł.
Będę wdzięczny za propozycje.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cyber78

Member
Bez reklam
qazar napisał:
Nie do końca miałem lx70p i lzd700 i nie było problemu z tym, to samo samsung r71 czy a786 i 656, za to w sony w4000/4500 to tragedia straszna to samo widziałem w z4500 na szczęscie moja z5500 nie ma tego problemu :)
Ja mam w4220 i nie mam tego problemu:eek:k:
 

mietek099

New member
jarql napisał:
przy 2m do grania dobrze mieć dużą przekątną
Ehhh... powodzenia. Ja posiadam TV 37 cali, gram z odległości ok. 3 metrów i już przy takiej odległości (w wybranych grach) czasami widzę rażący wręcz brak AA. Przy 50 calach i 2 metrach wyglądałoby to jak totalna kaszana... Już któryś raz z kolei spotkałem się na tym forum z twierdzeniem - "im większy TV do grania tym lepiej. Osobiście jestem innego zdania. Są gry, które wyglądają obłędnie, ale większość tytułów z takiej odległości (przy 50 calach) nie wygląda zbyt atrakcyjnie... no chyba, że komuś nie przeszkadzają wyraźne "ząbki" na krawędziach.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja mam 42 cale i około 2,3 metra i większość gier "straszy" dokładnie tak jak mówi mietek099. Sporo gier ma "szarpane krawędzie" przy takiej odległości
 

debeef

New member
Bez reklam
ja mam 46" i mam 3m od ekranu i tylko w niektórych grach widzę "ząbki". Jednak najczęściej jestem zajęty graniem i nie patrzę na ząbki tylko gram;)
 
Do góry