Jaki tv do ps3?

nariko19

New member
szukam i juz sam nie wiem jaki tv kupic oto moje propozycje co o nich sadzicie

plazma panas 42PX80 cena 2850 zł

plazma panas 42PV80 cena 3050 zł

lcd samsung 40A451 cana 2850 zł

lcd samsung 37A551 cena 2999 zł

nie opchodzą mnie inne modele, nie interesuje mnie równiez bełkot fanbojuw lcd bąć plazm, prosił bym o opinnie posiadaczy tych modeli bąć osób kture miały z nimi stycznosc. Oczywście chodzi mi głównie o jakośc grania na ps3. Pozdrawiam i prosze o szybką odp w tym tygodniu musze kupic kturyś z tych modeli bo ile mozna sie ku.wa zastanawiac nad kupnem tv :(
 

coobraa

New member
wiadomo

Witam,

Jak 99% osob wypowiadajacych sie w tym temacie mam problemz wyborem odpowiedniego telewizora do PS3. I tradycyjnie im wiecej czytam tym wiekszy metlik mam w glowie.
Dlatego bardzo prosze o rade co wybrac.
Przeznaczenie - glownie PS3, nie nalezy jednak zapominac o telewizji, filmach itp, ale bez przesady jesli chodzi o filmy i telewizje to raczej nie jestem strasznie wymagajacy, za to jakosc obrazu z gier musi byc porzadna.

Przede wszystkim zadnego zacinania sie, zadnych smuzen, ostro i elegancko.

Wielkosc matrycy - bez przesady, nie musi byc na 100 cali, mysle ze 32 cale spokojnie mi wystarcza (moze byc nawet mniej, nawet 26 cali), priorytetem jest tak jak wspomnialem jakosc obrazu.

Odleglosc od telewizora - pewnie ok 2.5 m. na pewno nie blizej - nie mam manni włażenia w ekran.

Cena: jak najmniejsza, ale po raz kolejny - przede wszystkim jakość, brak zacinania, smużenia itp. max 4 tys zł.

Bede wdzieczny za rady - chcialbym w koncu popykac na blaszaku - wiecie jak to jest gdy czlowiek nie moze sie tego doczekac....
 

limak391

New member
a ja mam taka prośbę:
potrzebuję TV do ps3 [glownie ps3] najlepiej full HD i okolo 40"-42"cale odleglosc z jakiej bede patrzyl ok.3,5m-4m kwota ~4000pln zalezy mi na dlugim bezproblemowym dzialaniu, martwi mnie kwestia wypalania, oczywiscie jakosc obrazu musi byc w miare dobra
 

pawel86ck

New member
Hmm każdy tutaj prosi o poradę w sprawie wyboru najlepszego tv do ps3 ale w temacie jakości to każdy zwraca uwagę na inne aspekty i najczęściej jest tak że to co podoba się jednemu drugiemu już nie musi. Jeszcze nie wyszła technologia bez typowych wad lcd i plazm, nie ma tv który ma jednocześnie idealną płynność, idealne kolory, idealną ostrość, idealny czarny, odpowiednią ilość detali w ciemnych partiach, idealny skaler, idealny kontrast i jasność, pozbawiony zielonych duchów i wypaleń. Narazie więc trzeba brać wszystko na kompromis i najlepiej samemu sprawdzić czy jakość obrazu w konkretnym tv was satysfakcjonuje. Jeśli już miał bym na siłe komuś polecić konkretny tv pod oględziny do tego zastosowania był by to sony w4000, Plusy jakie w nim widze to: dobre odwzorowanie kolorów, akceptowalny poziom czerni i odwzorowaniu detali w ciemnych partiach (najlepszy wybór w tym względzie w lcd bez podświetlenia diodowego), brak wypalenia jak w plazmach (a hud występuje prawie w każdej grze przecież), 1080p z trybem 24fps które to przyda się do blu-ray'a, niektórych grach, menu i bawieniu się w necie. Minusy zaś - dla niektórych brak 100Hz oraz słaby obraz sd, oraz właśnie o zgrozo 1080p przez co 99% gier na ps3 będzie znacznie przeskalowywana w góre z 720p lub nawet mniej jak to ostatnio ma miejsce;). Słowem tv dobry ale nie bez wad jak to już wyżej pisałem. Swoją drogą ja czekam na laser tv który najprawdopodobniej zadebjutuje już w 3 kwartale tego roku (Mitsubishi potwierdziło dostępność tego tv w 3 kwartale (65 cali) a sony pokazało już swoje laser modele tego tv). Każdy kto widział obraz na tym tv jest w szoku ale czemu tu się dziwić, obraz jaki widzimy w tv to przecież światło a laser jest najczystszym źródłem światła.

-Najważniejsza rzecz o której zapomniałem : jeśli już ktoś chce kupić tani odbiornik hd to niech lepiej zostanie już przy crt jak ma;) ,tyle czasu ludzie grali na x1 czy ps2 i było git. Po svideo i tak do 28 cali wcale nie będzie tragedii a w niektórych względach obraz jest znacznie lepszy nawet. Widziałem ostatnio na stoisku w empiku 360 podłączonego po componencie do tv 32 hd ready samsunga, Gry to kałłłłł jak nic, zero ostrości (myślałem ze to przez zwykły czincz wpierw ;), kolory jak malowane farbkami, szary zamiast czarnego i te smużenie :p, jeśli było tak w hd to ja nie chce widzieć co by było...
 
Ostatnia edycja:

coobraa

New member
pewnie gdybym mial telewizor crt to bym do niego podlaczyl soniaka i sam sie przekonal czy mi to odpowiada czy nie. ale niestety od 2 lat wynajmuje sobie mieszkanie (a w zasadzie 1 pokoj) i nie mam TV - bo mi nie potrzebny - nie interesuje mnie telewizja, potrzebuje go tylko do ps3, wiadomo jak juz bedzie to bede na nim ogladal filmy zamiast na laptopie. i w zasadzie tylko tyle.

dlatego potrzebuje rady odnosnie modelu - bo moze tak naprawde te wszystkie wady w stylu smuzenie, brak ostrosci sa przesadzone i takiemu userowi jak ja by nie przeszkadzaly? ale obawiamm sie ze wlasnie beda mnie razic i dlatego pytam o rade jaki TV wybrac, zebym mogl go ocenic w sklepie na zywo. bo jak wchodze w ten gaszcz telewizorow to mnie to zaczyna przerazac
 

pawel86ck

New member
coobraa - powiem Ci ze mi ten brak 100Hz na sony w4000 wogóle nie przeszkadza i do kwoty 4 tyś jest dla mnie absolutnie bezkonkurencyjny tv lcd (32w4000) a wyrwało by się go pewnie za sporo niższą kwotę nawet poniżej 3 tyś tutaj czytałem. Polecam więc ten tv, ma spore możliwości regulacji podświetlenia tak że nawet przy zgaszonym świetle czarny będzie czarny itp (a jest to największa wada lcd). Zobaczyć go nietrudno bo jest w każdym MM, można nawet poprosić o podłączenie na wszelki wypadek do konsolki ps3 (nie ma z tym problemu u nich), ocenisz sam:D. Jeśli natomiast uznasz że widzisz ten brak 100Hz (mi np ABSOLUTNIE nie przeszkadza) to pozostanie Ci panasonic 32lzd85 lub 800. Ten tv ma najlepszą jak dotąd implementacje 100Hz, dobry obraz z sd, świetne kolory, odstaje tylko poziomem czarnego od w4000 ale to zobaczysz tylko w nocy przy zgaszonym świetle, w dzień lub chociaż przy jednej lampce będzie ok. Tak czy inaczej plazmy stanowczo odradzam, obraz na nich lepszy zwłaszcza w ciemnych scenach , w sd i niskiej rozdziałce (dvd na takiej 37pv80 to poezja) ALE wypalanie loga, hudu to problem zbyt realny zwłaszcza do konsoli. Zamiast skupiać się na tym co oglądasz musiał byś pilnować wielu zasad by nie wypalić czegoś trwale;)

Jak będziesz kupował tv radze pamiętać tylko o jednym, o sprzedawcy:p, jak dobrze by mu z oczu nie patrzyło, cokolwiek by nie powiedział o innym tv, źe ma takie bajery a takie to radze nie wierzyć, oni mają interes w tym żeby sprzedać Ci to co im się podoba (tzn co mają narzucone sprzedać) a nie faktycznie najlepszy tv ;)
 
Ostatnia edycja:

coobraa

New member
jakos po lekturze tego forum obawiam sie sony. ze niby sa problemy z serwisem. poza tym czytalem ze jest bardzo przereklamowana. ale dzieki za sugestie - rozwaze tez ta opcje.

a slyszales jakies opinie o:
Panasonic TX-32LX700

albo


Panasonic TX-32LX70P
?
 

pawel86ck

New member
Przereklamowana ? Może seria 3000 nie była najlepsza ale 2000 czy zwłaszcza 4000 to number one w lcd według większosci, w tym mnie;), kwestia jest tylko taka że każą sobie słono płacić za swoje TV. Po prostu ma parametry których próżno szukać u innych lcd i na które ja bardzo patrze bo widoczne są gołym okiem, czerń po kalibracji taka sama jak w plazmie panasa wręcz deklasuje to co prezentuje konkurencja, bardzo duży REALNY kontrast a przede wszystkim ilość szczegółów w ciemnych partiach obrazu super (bardzo ważna rzecz, zwłaszcza do gier:D). To juz duży krok w kierunku plazm a przy tym wszystkim masz tu rzecz najważniejszą czyli brak wypaleń obrazów statycznych. A co do gwarancji to już szukanie dziury w całym, jak by się postarać to każda firma ma co do tego jakieś zarzuty a sony przede wszystkim robi bardzo solidne tv, nie przewidywał bym żeby uległ awarii a jeśli już tak sie tego boisz to kupuj zawsze w centrum sony czy innym lokalnym markowym sklepie z tv a nie przez internet, wtedy cała zabawa z gwarancją spada na nich;).

Te 2 modele które wymieniłeś to stara seria panasa, starsza od tej którą poleciłem, cóż są dobrymi tv ale pisałeś ze zależy ci gł na jakości, bardzo dobre kolory (w koncu to matryca na ips ;)) i brak problemu z płynnością (100Hz to zaleta ale bardzo trudno ją dobrze zaimplementować, tutaj na szczęście jest brak rwania obrazu i innych tego następstw), odpowiednie odwzorowanie detali w ciemnych partiach obrazu ale za to czerń szara w pełnym tego słowa znaczeniu a nie masz regulacji podświetlenia panelu z poziomu menu. W lzd85 czy 800 czerń jest do zaakceptowania ale tutaj stanowczo nie, nie wiem czy wiesz ale czarny jest podstawowym kolorem którego jakość wpływa na całość obrazu, jestem poligrafem więc jakieś tam pojęcie mam;). Praktycznie każda osoba która zobaczy różnice w jakości czarnego uznaje to później za priorytet dlatego też poleciłem Ci tv który ma ten parametr na najwyższym poziomie, przeczytaj tutejszy wątek o tej serii i o serii panasa, pózniej i najważniejsze idz sprawdź jak grają na żywo.

Niżej masz zdj obrazu z serii w 4000, zwróć uwagę że na czarnym tle nie widać gdzie ramka tv a gdzie obraz ;P

http://www.elotrolado.net/hilo_mini-review-tv-sony-kdl-52w4000_1031064
 

coobraa

New member
ogladalem lzd85 i powiem ci ze mialem wrazenie ze smuzy i to sporo.
inaczej - na dole ekranu lecialy notowania gieldowe i za kazda literka ciagnela sie smuga. przeszkadzalo by mi to.
i teraz pytanie - skoro ten panas wszedzie ma opinie w stylu - zero smuzenia - to oznacza ze inne telewizory maja jeszcze gorzej?
czy moze to po prostu byla wina nadawcy kanalu?
 

kretu

New member
Witam i prosze o porade. Mam zamiar kupic tv pod ps3 do 5000 pln wybralem Panasonic TH-42PY85P. Czy jest to dobry wybór jeśli chodzi o cene i parametry czy polecacie cos innego z góry dziekuje.
 

brx

New member
a za ciut ciut drożej kupisz samochód. Kolo się pyta czy to dobry wybór, a największy mędrzec forum BabyMasta_J, żeby dokładał kasę, bez jakiegokolwiek uzasadnienia.

@kretu: Sam posiadam takiego tv-ka i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli nie zależy Ci na IFC, to weź 42PY80 - zaoszczędzisz kilka stówek.
 

beniczek

New member
Telewior do PS3

Witam,
Co sądzicie o LG 37LG50000
Czy zda egzamin w połączeniu z PS3?? jeżeli nie to co w tym przedziale cenowym będzie lepsze??
 

izon

New member
Krótko o tym co mam a co chciałbym mieć. Obecnie korzystam z Samsunga LE 26 R51 B i posiada on kilka dla mnie podstawowych wad dla których chce kupic nowy TV:

-Jest za maly, 26 cali mnie zdecydowanie nie satysfakcjonuje szczególnie ze kiedys na ps2 gralem na kineskopowych 29 calach i do tej pory mimo iż TV mam 2 lata nie zbyt się przestawiłem na mniejszy rozmiar. Po za tym gram w odległości około 1 m i 30 cm( bo tyle mnie satysfakcjonuje przy tej wielkosci TV) natomiast mam zamiar przemeblowac pokoj i ta odległość wynosic będzie około 3m bez możliwości modyfikacji(raczej). Wiadomo wiec ze szukam czegos większego

-Druga wada to wedlug mnie slaba czerń. Jak gralem na componenice w Gearsy to naprawde wyglądało to zle teraz po hdmi na ps3 już gry w ciemności duzo lepiej wyglądają ale wciąż to nie jest to. Ja bym chciał żeby czarne to było czarne tak jak na kineskopowcu. Oczywiscie w roznych grach roznie to wyglada np. w takim Uncharted wszystko wyglada fantastycznie..

-Po trzecie raczej nie chciałbym kolejnego Samsunga. Z tym mam zle doświadczenia: straszenie(!!) się nagrzewa i w dodatku cos tam się kiedys odbilo na matrycy i mimo ze zniknęło to niesmak pozostal.

Aha obraz ze zwyklej TV(mam liveboxa) wyglada calkiem fajnie wiec chciałbym żeby tak zostalo..

Będę miał do dyspozycji około 2500 zl wiec nie wiem czy wogole jest szansa kupic cos porządnego i większego w tej cenie dlatego się zwracam o pomoc. Chce kupic cos z czego tym razem naprawde będę zadowolony czyli żeby „załatać” te wady wymienione wyzejJ. Jeśli za ta kase nie mogę na to liczyc to wstrzymam się z zakupem pewnie az do grudnia..

P.S.Jesli chodzi o filmy to nowy telewizor ma być nie gorszy niż ten który mam obecnie..
 

patricorn

New member
najlepszy wybór

Witam
Ja niedokońca mam taki problem jak wszyscy, że jestem w 100% zagubiony itp.
Mam wybrany model Sony Bravia KDL46X3500, i proszę Was, szanowni forumowicze, abyście wytknęli wady temu telewizorowi i ukazali najlepsze zalety, a jeśli zajdzie taka możliwość, zaproponujcie[np. powołując sie na własne doświadczenia] jakiś swój model TV 46 cali[byle nie plazma-bardzo oświetlony pokój].
Chciałbym używać tego TV do:
grania na PS3
filmów DVD, BR-Disc, zdjęć
telewizji kablowej UPC[w przyszłości "n" lub odpowiednika
i tu prośba największa...jak reaguje ten tv na podany sygnał??? bo to bardzo ważne:)[m.i. TVN, TVN24, TVP1/2/3, Polsat, VH1, AXN, Discovery wszelakie, NAtional Geographic, Animal Planet]

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi!
POZDRAWIAM!!!
 

TaZ

New member
Okolo 13 wrzesnia bede kupowal TV. W zwiazku z tym chcialbym sie Was poradzic, drodzy forumowicze ;)

Glownym zrodlem sygnalu dla TV bedzie PS3 i antena naziemna.
Bede ogladal z odleglosc 3-3,5 metra w salonie ( ktory za dnia moze byc nieco oswietlony. Jednak milo by bylo, gdybym nie musial zaciagac zaluzji :p )
Kwota jako przeznaczam na sprzet to okolo 3500-3700zl max.
Podstawowe pytanie - plazma czy LCD?
Kiki proponuje mi ktorys z tych modeli: JVC 37 P80, Toshiba 37 Z 3030, Panasonic 37 LZD 800 lub plazme PV80 Panasonica.
IMO 37" to za malo, wiec bierzmy pod uwage powyzsze modele z przekatna 42" i wzwyz ;)
Moj typ to TV z fullhd, np plazma samsunga A551.

Ktory TV bylby dla mnie najlepszy? Ew. jaki Wy proponujecie?:confused:
 
Ostatnia edycja:
Do góry