Jaki tv do ps3?

MacYorkHD

New member
Hi,

Mam taki zestaw:
- PS3
- N' Recorder
- TV 28' Thompson CRT

i chyba ten TV to nie jest najmocniejsze ogniwo tego zestawu :( .

Planuje kupic cos, na czym N'ka w HD i PS3 bedzie mogl pokazac w pelni swoje mozliwosci. Odleglosc od sciany jakies 3 - 3.5 m. Pokoj mocno doswietlony, aczkolwiek mam tez zaluzje. Co do kasy to mysle, ze tak 6-9 k pln chcialbym maxymalnie wydac. Wydaje mi sie ze powinienem wybrac LCD dla takich wymagan, aczkolwiek pewny to ja nie jestem :roll:. Moglby ktos z bardziej doswiadczonych uzytkownikow mi pomoc w co tez powinienem ta kase zainwestowac?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Inwestycja pieniężna to będzie raczej marna, w skali czasu tylko na tym stracisz :)

W takim budżecie możesz już powybierać.
Ja ze swojej strony poleciłbym Ci Pioneera KURO - jakość sama w sobie.

Poproś też KiKiego o prezentację we własnym domu i tam wybieraj co najlepsze.

Pozdrawiam,
 

MacYorkHD

New member
no ba, zdaje sobie sprawe ze z telewizorem to jak z autem. Po wzieciu z salonu to juz - 30% :???:. I z czasem kolejne % uciekaja... No ale ten moj CRT to juz najlepsze lata ma za soba i wymiana glownego TV w chacie powoli staje sie koniecznoscia... Myslisz ze plasma do PS3, to dobry wybor?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie myślę, ja o tym jestem przekonany ;)

Zapomniałem napisać, że w tych pieniądzach wyrwiesz spokojnie 50".
I teraz plazma Pioneer KURO 50" w połączeniu z PS3 - prawdziwa uczta dla oczu.

Weź sobie do porównania jakieś topowe LCD i tylko wybierać :)

Pozdrawiam,
 

MacYorkHD

New member
no fakt, PDP-LX5090 wymiata parametrami :) , ale cena tez niczego sobie.

Chyba ze polka nizej, z 8 generacji (np. Pionier PDP-5080XA), ale czy warto brac HD Ready w dobie BluRay? no i pewnie gierki zaczna na PS3 niedlugo pomykac w 1080p ;)

Fakt ze na broadcast (N'ka) 1080p 50Hz to jeszcze nam dluuugo przyjdzie czekac (o ile wogole bedzie).

A jakis soniak LCD np. kdl-46/52W4500? Wydaje sie calkiem topowy, nowa seria (kontynuacja W4000) z 100Hz on board. 46" moze by sie we widelki zmiescil...
 

mietek099

New member
MacYorkHD napisał:
pewnie gierki zaczna na PS3 niedlugo pomykac w 1080p ;)

Nie zaczną. Developerzy jasno się określili, że gry w 1080p zbyt mocno obciążają procesor w związku z tym, gry byłyby "okrojone". Producenci wolą robić "większe" gry i z większym rozmachem w 720p niż z ograniczeniami w 1080p. Zresztą te gry , które teraz policzysz na palcach jednej ręki, które rzekomo są w 1080p, tak naprawdę nie są w pełnym 1080p. Popatrz tu > http://www.playstatic.com/news/1023
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
MacYorkHD napisał:
(...)
Chyba ze polka nizej, z 8 generacji (np. Pionier PDP-5080XA), ale czy warto brac HD Ready w dobie BluRay? no i pewnie gierki zaczna na PS3 niedlugo pomykac w 1080p ;)
(...)

Jasne, że warto. Z 3,5 metra ciężko będzie zauważyć różnicę.
Poza tym KURO HD Ready gra o wiele lepiej od wielu innych TV FULL HD :)

Pozdrawiam,
 

matikubi

New member
Witam!
Jak będzie się spisywała PS3 z którymś z tych tv (z którym najlepiej):
Sony 40 V3000
Sony 40 S4000
Sony 40 V4000

A może proponujecie jakiś inny do 3500zł.
 

bandzlor

New member
Masta_J napisał:
Inwestycja pieniężna to będzie raczej marna, w skali czasu tylko na tym stracisz :)

W takim budżecie możesz już powybierać.
Ja ze swojej strony poleciłbym Ci Pioneera KURO - jakość sama w sobie.

Poproś też KiKiego o prezentację we własnym domu i tam wybieraj co najlepsze.

Pozdrawiam,

Tylko ze kolega pisal ze ma pokoj mocno oswietlony wiec plazma nie bedzie najlepszym wyborem bo bez zasuniętych żaluzji se nie pooglada :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
To zależy gdzie ma źródła światła - jeśli będzie padało bezpośrednio na ekran tv, to rzeczywiście jakość będzie marna ale z boku zwykle nie ma większych problemów...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
bandzlor napisał:
Tylko ze kolega pisal ze ma pokoj mocno oswietlony wiec plazma nie bedzie najlepszym wyborem bo bez zasuniętych żaluzji se nie pooglada :)

Przecież napisał, że ma żaluzje - więc w czym problem?

Pozdrawiam,
 

ziomal111

New member
Witam mocno zastanawiam sie na tyd tymi dwoma pozycjami:

LCD - Samsung LE-40a656
Plazma - Panasonic Th42py8

Lcd ma 40 cali Plazma 42.

Jakis bardziej polecacie? Cena za Telewizorki to okolo 3,5k zl.

Jestem rowniez otwarty na jakies propozycje.

Pozdrawiam
 

antos777

New member
Witam
Przymierzam się do kupna telewizorka LCD do mojej PS3. Ostatnio wpadł mi w oko Sharp 46x20. Czy mógł by mi ktoś napisać jak układa się współpraca między tymi dwoma urządzeniami? Czy ewentualnie mógł by ktoś polecić jakiś inny TV, który lepiej by się do tego nadawał?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ja rowniez szukam tv pod peske... zastanawiam sie nad Soniakiem albo Toshibka fullHD do 3200zl... (lub bardzo dobrze ocenianym Philipsem)

moje propozycje to
- toshiba 42x3000
- toshiba 42v505dg
- sony 40d3500
- sony 40u4000
- sony 40s4000
- philips 42PFL5603

Pochodze po sklepach i potestuje z podlaczona pleyka... pozniej napisze jakie wrazenia. U mnie chodzi glownie o filmy BD, ale wiadomo ze pograc tez znajdzie sie czas :)
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
Bylem dzisiaj w 3 sklepach i porownywalem telewizory, popodlaczalem PS3 i zapuscilem Terminatora 2 oraz jedna gierke i niestety musze przyznac, ze choc nie bralem pod uwage samsunga LE40A656 to po podlaczeniu do sonego d3500, philipsa42PFL5603, toshiby 42VX500PG no i tego samsunga (co uczynilem z ciekawosci, bo nie bralem go pod uwage ze wzgledu na wyzsza cene jak rowniez czerwonawe zabarwienie obudowy) jednak samsung bije wszystkich.

Szukalem taniego telewizora FullHD, do 3000zl, ale po podlaczeniu do Samsunga, doloze to 300zl i jednak wybiore ten wlasnie telewizor. Nie wiem czy chodzi tu o 100hz czy nie, bo sie na tym nie znam, ale kontrast i jakosc barw jednak jest widocznie lepsza.

W ten sposob zakonczylem poszukiwania telewizora z czego jestem bardzo zadowolony.

Na ceneo jest za ok. 3300 zl z dostawa, wiec nie ma co sie zastanawiac. A okazalo sie ze tego czerwonego zabarwienia nie widac prawie w ogole, nie to co na zdjeciach w internecie :)

Pozdrawiam
 

debeef

New member
Bez reklam
TV do PS3

Przymierzam się do zakupu TV dla PS3 i po miesięcznym przeszukiwaniu tego forum i innych, oraz wizyt w sklepach zostały mi 3 propozycje chciałbym, aby ktoś mi doradził, który będzie najlepszy. Najczęściej wykorzystywany będzie ten TV do gier, potem do BD, do SD będę miał CRT 29 cali Thompsona 100hz, który chyba do tego jest odpowiedni.Odległość od telewizora mam 2-5 m..zależy gdzie siądę:)

1. SHARP 46" 2E
2. SAMSUNG 46 A656
3. LG 47LG6000

Wszystkie mają 100hz i są full hd, LG ma teraz 5 lat gwarancji, samsungi mają najlepszą opinię w sklepach, a sam jestem najbardziej za SHARPEM, jednak nie jestem zdecydowany. Pokój mam na wschód, jednak mam żaluzję, więc z zaciemnieniem nie mam problemu. Telewizora nie kupuję na rok dwa, tylko chcę go mieć na długo (5-8 lat) także nic poniżej full hd nie wchodzi w grę. Parę osób już o to pytało jednak nie wyczytałem konkretnej odpowiedzi, jak ważne jest przy grach i filmach BD 100hz i który z tych telewizorów jest pod tym względem najlepszy. z góry dzięki za odpowiedz.

PS na TV chcę przeznaczyć do 5000 zł
 
Do góry