Jaki tv do ps3?

szpigiel9

New member
Po przeczytaniu tych wypowiedzi należy jeszcze dodać, że jeżeli ktoś kupuję TV aby grać na PS3 to raczej będzie spędzał dużo czasu przad TV. Niech posiadacze tych plazm kuro napiszą ile to pobiera watt energii, podpowiem dwa razy więcej niż LCD, dochodzi jeszcze minimalny szum wiatraczków no i najważniejsze jak myślicie co jest bardziej awaryjne urządzenie które pracuję na wysokim napięciu- plazma czy na niskim lcd. Lepiej to też brać pod uwagę bo to dużo ważniejsze przy wyborze tych dwóch technologii niż niezauważalne różnice w obrazie.
 

dienekes' shade

New member
Liptonosz napisał:
Za to lcd samsung mnie piecze to samo tyczy się toshiby i to nei tylko moja opinia. Jak widać jednych piecze innych nie, widocznie kwestia oka.

Albo ustawień tv. O Samsungu wypowiedzieć się nie mogę. Natomiast Toszkę Z 3030 mam, na SHARP' ie XD 1E grałem całą noc i o tych modelach mogę powiedzieć, że oczu nie męczą. Jak inne Toshiby? Nie sprawdzałem.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
szpigiel9 napisał:
(...)
Niech posiadacze tych plazm kuro napiszą ile to pobiera watt energii, podpowiem dwa razy więcej niż LCD, dochodzi jeszcze minimalny szum wiatraczków no i najważniejsze jak myślicie co jest bardziej awaryjne urządzenie które pracuję na wysokim napięciu- plazma czy na niskim lcd. Lepiej to też brać pod uwagę bo to dużo ważniejsze przy wyborze tych dwóch technologii niż niezauważalne różnice w obrazie.

LOL, kolejny mit, który już został obalony no ale myśl sobie, że plazma bierze więcej prądu :cool:
Polecam poczytać troszkę to forum na temat pobierania prądu przez technologie - dowiesz się ciekawych nowych rzeczy :)
Także proszę postaraj się już nie podpowiadać :p

Awaryjność i napięcie? Jeśli coś pracuje na wysokim napięciu to jest do tego przygotowane moim zdaniem - więc tutaj awaryjność jest względna - ale na tym się nie bardzo znam więc nie będę się upierał.

Niezauważalne różnice w obrazie?
Chyba dla ślepych...

Pozdrawiam,
 

szakal9999

New member
ja mam LG 42LF65 i strasznie męczy oczy, ale może to być spowodowane ilością czasu jaką spędzam przed wyświetlaczami. w pracy siedzę 8 godzin patrząc w monitor, a po powrocie w telewizor. Wydaje mi się, że po laptopie mi sie mniej oczy męczą. A co do tego, że plazma pobiera więcej prądu to nie jest prawda, obie technologie pobierają podobną ilość. W przypadku plazmy podawana wartość jest wartością maksymalną (cały biały ekran), a rzeczywisty pobób mocy jest zmienny. W przypadku LCD pobór mocy jest stały.
Edit: HEHE, Masta_J byłeś pierwszy
 

dienekes' shade

New member
W tygodniu (pon.-piąt.) pracuję 8 h dziennie, na cieklaku marnej jakości. Po tej katordze sesja przed Toszką działa jak balsam. Gdyby sama w sobie katowała oczy, po pracy nie mógłbym przed nią spędzać tyle czasu. LG męczy oczy? No cóż...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chodzi o to, że raczej nikt nie napisze, że plazma męczy mu oczy :cool:

A takich opinii o LCD nie brakuje i wynika to po prostu z technologii.

Jeśli u Ciebie jest OK to tylko się cieszyć, ale jak widać inni nie mają tak różowo.

Pozdrawiam,
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
szpigiel9 - nie mogę już czytać opinii o dużym poborze prądu przez plazme... jakie to ma znaczenie ? ile to jest więcej miesięcznie ? Skoro mnie stac na kuro tzn że prąd nie ma znaczenia. Kup sobie Bentleya i marudź że dużo pali albo że klocki są drogie, no proszę. Jak ja bym chciał nie widzieć różnicy między kuro a lcd;)

Dienekes shade - akurat mimo zmiany ustawień oczy miałem wysuszone. Zmniejszenie kontrastu, podświetlania i jasności nic nie dawąło.
 

szpigiel9

New member
Na co kogo stać to ja nie będę z tobą dyskutowal. Napisałem dla tych, których może nie stac . A zapomniałem o najważniejszym na ciemnych scenach to ja w plazmach widzę wszystko dookoła w pomieszczeniu a nie obraz i dlatego do gier wolę dobre lcd. Jesteś widze tak podjarany tym kuro a ja osobiście wybrałem toshibe zf355 i według mnie ona jest lepsza do ps3 od kuro bo tu przynajmniej nie widze siebie jak w lusterku. Do filmu to już inna sprawa.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Tak jestem nim podjarany;)
Wątpie żeby kogoś kogo stać na tv za 6-7 tys nie było stać na prąd do takiego tv. Poza ktoś to sprawdzał i plazma wcale nie pobiera ogromu prądu gdyż podawane wartości są szczytowymi.

Gdybyś czytał moje posty dowiedziałbyś się że nie neguje lcd a wręcz polecam do gier a kuro uważam za tv wielozadaniowy który świetnie sobie radzi z konsolą, sd i hd.
 

szpigiel9

New member
I tu się zgadzam w 100%. I dlatego, że wątek był o PS3 napisałem o regza lcd a plazma masz racje też w niej oglądam filmy. Co do prądu to jeszcze raz mówię, że uwierz mi dla niektórych ludzi to ma znaczenie nie dla ciebie .
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Nie no racja że to ma jakieś tam znaczenie ale z tego co mi wiadomo różnice między lcd a plazmą nie są wielkie więc biorąc pod uwagę koszt zakupu takiego tv i grupę docelową klientów którzy nie są biedni myślę że można pominąć fakt poboru prądu:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To jest proste: praktycznie nie istnieje różnica w poborze prądu między LCD i plazmą więc bzdurzyć o tym nie ma co.

Pozdrawiam,
 

poprostujacol

New member
Niech nawet bierze dwa razy więcej prądu a nie przycina gier. Jestem w stanie to przeżyc jak każdy prawdziwy gracz. Ale płacenie dwa razy więcej na lcd wysokiej klasy żeby sie z gier cieszyć niż za plazme o nawet lepszych specyfikacjach uważam za obraźliwe ze strony producentów. Jakie znaczenie ma nazwa technologi czy zasłyszane gdzieś opinie na temat tego czy tamtego?? Liczy sie płynność gier!!!
 

Free_Animator

New member
tak gram z bliskiej odleglosci - 1-5 moze gora 2 m od 40 cali/ nie po to przeciez kupilem taki duzy telewizor do grania zeby go ogladac z drugiego konca pokoju :D
 

nariko19

New member
nie no tak

Witam, mam zamiar kupic Samsunga LE40N87BD do mojego PS3 telewizor jest tani 2750 na allegro. Rozdzielczość 1080p no i własnie słyszałem że obraz w tańszych telewizory w FULL HD do tej konsoli może skakac, ciąć sie i takie tam nie miłe zeczy dla oka. Powiedzcie mi czy ten model jest wpożtku dla tej konsoli czy mam go omijac szerokim łukiem. Telewizor jeszcze jakies 3, 4 miesiące temu nie był tani, kosztował ładne 4 tysiące zł. Prosze o pomoc osoby która sie zna na tym modelu
 

babojagolak

New member
Witam !!!
Moze mi ktos polecic dobry tv lcd 32 cale do 3000pln (oczywiscie do grania na ps3)???
Wiem ze z taka kwota nie ma sie co palic na 40 full hd bo lepiej kupic solidniejsza 32 !!!
Przy 32 calach chyba nie bedzie duzej roznicy pomiedzy hd ready a full hd ?
 

Killabien

New member
Witam. Możecie mi powiedzieć który model będzie dobry do grania na ps3? sony kld32d3000 lub 32s3000. Chociaż zastanawiam się też nad 32v45000. Sorry, że pisze podobny post do tego w dziale sony ale myśle, że tutaj bardziej pasuje
 

koczownik

New member
babojagolak napisał:
Witam !!!
Moze mi ktos polecic dobry tv lcd 32 cale do 3000pln (oczywiscie do grania na ps3)???
Wiem ze z taka kwota nie ma sie co palic na 40 full hd bo lepiej kupic solidniejsza 32 !!!
Przy 32 calach chyba nie bedzie duzej roznicy pomiedzy hd ready a full hd ?

Czesc!
Ja bym Ci polecil Panasonica LX70P 26 calowego lub 32 calowego w tej cenie do 3000 zł. Telewizor ma 100Hz.

edit: aa no wlasnie, juz ktos dal link. Nie zauwazylem :)
 
Do góry