Jaki tv do ps3?

Liptonosz

New member
Bez reklam
Odnośnie siadania blisko ekranu to wydaje mi się że jest to coś w rodzaju mody?:) Sam żałuję że nie moge siedzieć dalej niż 2.3m od mojego 42".

Ostatnio widziałem sd na 46x3500 i wyglądało to dość marnie. Tak jak hd na tym tv wygląda świetnie to sd wygląda mizernie. Makrobloki, pikseloza, rozmycie itp.

Odnośnie kuro to tutaj nikt nie poleca tego telewizora tylko dlatego że ma super czerń a dlatego że jest to uniwersalny tv do wszystkiego od sd po bluray a przede wszystkim dlatego że ten tv ma rewelacyjne kolory i ogólne wrażenie obrazu jest powalające.
 

kuchwalepana

New member
Witam! Kupiłem sobie 2 dni temu ps3 i jak na razie gram na starym 29'' klocu- masakra :| Muszę sobie koniecznie kupić jakiegoś LCD, ale niestety moje fundusze wynoszą 2000 zł max. Myślę o czymś 32 calowym. Oto co znalazłem:
Samsung LE32R82B http://www.morele.net/produkt/105444

Philips 32PFL5322/10 http://www.tanietv.pl/produkt-543.html

LG 32LC52 http://www.allegro.pl/item372123026_32_lg_lcd_32lc52_hd_euro_2008_pekin_krakow.html

Błagam o pomoc!! Zwariować można grając na starym syfie, a już sam nie wiem co kupić... Może ktoś miał by jakieś inne propozycje... Niestety kwota maksymalna za jaką mogę kupić TV jest już ostateczna. Błagam ratujcie! Pozdrawiam!
 

chriser00

New member
Witam.

Ja również mam pytanie. Zamierzam kupić TV full hd z przeznaczeniem głównie do ps3. Z racji ze siedze dosc blisko TV (ok 2-3m) zdecydowałem się na 32''.

Przeczytalem chyba wszyskto co się dało w internecie i tu prosze was o opinie, który z tych tv (ewentualnie jakis inny 32'') będzie najlepszy:

- Sony KDL 32w4000

http://www.bazarcen.pl/product_731083.html

- Sharp LC-32X20Ehttp://www.nokaut.pl/telewizory-lcd/tv-lcd-sharp-lc-32x20e.html

h
ttp://www.bazarcen.pl/main.asp?suche=SHARP+LC-32X20E&x=45&y=6

-
Samsung LE 32A551 LCD Full HD

http://multizakupy.pl/produkt_456-54231


Jestem zdecydowany na full hd, poczytalem troche i są opinie, zarówno ze przy 32'' nie ma sensu kupowac full hd, jak i takie ze akurat dla ps3 jest to konieczne i raczej zostanę przy full hd.

Z powyższych tv - sony zdecydowanie najdrozsze, o samsungach przeczytalem duzo zlego - smuzenie, marny dzwiek itp, nic nie wiem o sharpie.

 

NitekPL

New member
Witam,
przymierzam się do kupna Sony 40D3500. Wiem, że opinie o tym tv są bardzo różne, dlatego prosiłbym o wypowiedź osoby albo posiadające ten telewizor, albo które przynajmniej go testowały.
Interesuje mnie głównie zastosowanie do ps3 (80%), DVD/BD (15%), czasem mecz piłki nożnej w SD (5%). Odległość od TV jakieś 3m.
Jak ten model sprawdza się w tych sytuacjach?
Chodzi przede wszystkim o ewentualne smużenie (piłka i PS3) i jakość obrazu w SD.
Widziałem go na żywo kilkukrotnie w sklepach, jednak zawsze wyświetlał sample w HD, więc trudno ocenić jak to się będzie sprawdzać na codzień.

Propozycje innych modeli w cenie do 3500 zł również mile widziane, jednak przede wszsytkim chciałbym dowiedzieć się czegoś o TYM KONKRETNYM telewizorze.

Pozdrawiam
 

poprostujacol

New member
Uporządkowanie

Może niech po prostu wpisują sie ludzie, którzy testowali dane modele lcd z PS3 i moga z ręką na sercu powiedzieć że dany tv daje rade nie zwalnia nie ma żadnych duchów, zacięć czy innych przeszkadzaczy w grze. Bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi a już naprewno nie do zdecydowania ktory tv jest najlepszy do PS3.
 

poprostujacol

New member
ok

Mój błąd. Jak ktoś ma plazme która daje wyśmienicie rade z PS3 to niech pisze. Ale mysle że to dobry sposób na zawężenia grupy TV do wyboru pod PS3.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Mam Kuro 42" i jestem bardzo zadowolony. Ja osobiście podchodzę troche z dystansem do tematu tv+gry gdyż tak naprawdę nie wiadomo jak powinien na prawdę wyglądac świat gier i na każdym nowszym lcd czy plazmie dobrej klasy obraz będzie świetny. Schody zaczną się przy filmach ale jak ktoś chce tylko grac to moim zdaniem nie ma się co rozczulac nad wyborem.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mam KURO 50" i jestem BARDZO zadowolony aż mi się gęba bez przerwy śmieje :mrgreen:

Polecam ten TV również dzięki wyśmienitemu odbiorowi nawet zwykłej analogowej kablówki a materiał HD to prawdziwa uczta dla oczu.

Podczas grania z ekranu leje się sam miodzik, brak jakichkolwiek wypaleń nie mówiąc oczywiście o smużeniu czy braku płynności, kąty również nie istnieją :)

Pozdrawiam i polecam :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

poprostujacol

New member
Hmm

Faktycznie widze że LCD to jest wogóle jakaś pomyłka. Co to za pomysł żeby grać na matrycy z odświeżaniem 4ms skoro można na 0,001ms w dodatku za 2 razy mniej kasy. A 100 tysięcy godzin pracy starczy w zupełności. Trzeba tylko uważać na wypalenia która ponoć są już w tej chwili żadkością. Pomysł kupna LCD do PS3 już mi chyba przeszedl.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
kuro po 120 godzinach pracy zero wypaleń, gram, ogladam i korzystam z komputera więc statycznych elementów nie brakuje i nic.
 

Dzeslaw

New member
Czesc!
Mam pytanie odnosnie tych 2 tv

1.Samsung 32" LCD LE32A656
2.Samsung 32" LCD LE32A551

Ktory z tych 2 jest lepszy do ps3?
Moze znacie jakies lepsze lcd w tym przedziale cenowym?

Ps. prosze o dosc jasne odp jestem totalnie zielony w tych sprawach
 

Free_Animator

New member
a niech mi ktos napisze jak jest z tymi plazmami - bola oczy jak sie gra z bliska czy nie ??
bo cos mi sie obilo o uszy ze oczy sie bardziej mecza bo ja lubie grac z 1,5 m przed moim 40lcd :D
 

poprostujacol

New member
Niczym

Trudno stwierdzić czym się różnia nie zagłebiajać sie w kilkuset stronicowe opracowania. Ale dziś grałem na 656 i potrafił zaciąć w Pro Evolution jak sie zbierało kilku piłkarzy pod polem karnym i akcja zwalniala. Za to np Gran Turismo Concept bez zastrzeżeń ale też jeździłem wolnymi furami bo początek gry nie wiadomo co by było dalej. Nie wiem czy to kwestia ustawień tv czy nie ale sie cieszyłem że to nie moj telewizor bo byłbym wściekły.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Free_Animator napisał:
a niech mi ktos napisze jak jest z tymi plazmami - bola oczy jak sie gra z bliska czy nie ??
bo cos mi sie obilo o uszy ze oczy sie bardziej mecza bo ja lubie grac z 1,5 m przed moim 40lcd :D

To właśnie LCD ma to do siebie, że daje po oczach bo świeci jak księżyc w jasną noc.
Plazma działa na innej zasadzie i nie ma z tym żadnych problemów.

Pozdrawiam,
 

dienekes' shade

New member
Hmm, nie wiem jakie LCD "mają to do siebie", bo ja na moim gram godzinami (jak mi się uda...:( ) i o zmęczeniu oczu nie ma mowy.

Ps. Nie tylko moja Toszka obchodzi się łagodnie z gałkami ocznymi. Grałem sporo na SHARP' ie XD 1 E i też wszystko było w porządku.
 

dienekes' shade

New member
Na fabrycznym podświetleniu może i tak, ale od czego jest kalibracja? Zatem, nie, nie wszystkie męczą oczy w jednakowym stopniu, o ile w ogóle :cool:

Dystnas zależy od gry. Co do zasady, mam tendencję "wjeżdżania" w ekran, a odległości wahają się od 1,5 - 2 m wzwyż.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Mnie plazma nie piecze w oczy czy to moja czy kolegi panasonic-bez problemu. Za to lcd samsung mnie piecze to samo tyczy się toshiby i to nei tylko moja opinia. Jak widać jednych piecze innych nie, widocznie kwestia oka.
 
Do góry