Jaki tv do ps3?

don111

Banned
Ja myślę że nie ma czego żałować, LG LX9500 co prawda nie ma ambilight i ma ciut wyższy input lag (20 vs 33ms) ale sam obraz jest nieco lepszy od Philipsa 9705 m.in. ma lepsze kolory i zdecydowanie bardziej dopracowany local dimming.
No chyba że przed jakość obrazu przedkładasz ten bajer w nowym Philipsie :)
Sharp od LG ma lepsze 3d i matową matrycę ale zależy kiedy grasz, jeśli często w zaciemnieniu to nie będzie żadnego porównania.
 

arthurdevixa

New member
Jaki TV do PS3 w cenie około 1500zł ?

Witam poszukuję TV (plazma lub LED) ma mieć minimum 26" nie musi być duży chodzi mi głównie o jak najlepszą jakość grafiki w gierkach ps3 , oczywiście będzie podłączony pod HDMI , ma być w okolicach 1500zł.

Obecnie posiadam taki telewizor i mam pytanie czy on jest dobry:

LCD JVC LT-42HB1BU << taki z trójkątną podstawką.

I ten nowy ma być oczywiście lepszy od tego ok
 

p5zx

New member
Witam ponownie

Do Don111 :

1.Napisałeś że LG ma lepszy obraz od Philipsa rozumiem że tak samo sprawa ma się co do sharpa w porównaniu z LG ??? (tzn LG lepszy ? )

2.Bardzo zdziwiłem się stwierdzeniem o 3D gdyż myślałem że to LG będzie miało najlepsza jakość, i tu też mam pytanie jak jest w porównaniu 3D LG i Philipsa ?

3.Co do input laga to przynajmniej w 1 teście spotkałem się ze stwierdzeniem że ten LG nie radzi sobie najlepiej z grami podobną opinie znalazłem na temat Sharpa... Nie wiem co o tym myśleć czy to osoby mające na celu zdyskredytowanie tych modeli ???

Pozdrawiam
 

don111

Banned
LX 9500 to jest topowy model ale ubiegłoroczny, nie ma pasywnego 3d jak tegoroczne modele, dlatego tutaj nie wypada tak dobrze. Co nie znaczy że 3d wygląda źle, ale jakiejś rewelacji nie ma choć to chyba wina ogólnie tego całego 3d, wg mnie lepiej się ogląda film w HD, bo jedynie niektóre pojedyncze sceny w 3d, w przekroju całego filmu wywołują zachwyt (efekt wychodzenia z ekranu). 3d na Philips nie widziałem.
Generalnie to nie ja twierdzę że LG ma lepszą jakość obrazu (jedyne co mogę stwierdzić na pewno, to że LG ma znacznie lepiej dopracowany, mniej agresywny local dimming, nie ucina tak detali w czerni), takie stwierdzenie padło z ust Filipa Kulpy, redaktora jednej z gazet, który testował tego LG (prywatnie posiadał właśnie 9705, więc chyba można mu na słowo uwierzyć ;))
Sharp to krawędziowy LED z bardzo przeciętną, żeby nie powiedzieć słabą czernią i losowym cloudingiem w zależności od egzemplarza, w zaciemnieniu LG zdeklasuje go jakością obrazu, poza tym ma dużo lepsze kąty i świetne kolory (jak na led, bo plazma to jednak nie jest). Jedynie w jasny dzień Sharp może wypaść lepiej bo ma matową matrycę a w LG jest szyba.
Również czytałem o problemach LX9500 w grach, to nie do końca prawda, bo po uaktywnieniu opcji przypisania złącza hdmi gdzie mamy podłączoną konsolę/PC jako "PC" problem input laga znika i wynosi on 33ms. Bez tego przypisania złącza jakość obrazu jest słaba bo niski input lag jest jedynie w trybie "gra" i nie można włączyć local dimmingu, po przypisaniu złącza można grać przy niskim input lagu w dowolnym trybie obrazu i z local dimming. Po przejściu z plazmy jakiegoś dyskomfortu w grach nie mam.
 

p5zx

New member
Ja używam TV praktycznie tylko w nocy ale za to gram przy włączonym górnym świetle więc nie wiem jak szyba by się sprawdziła , w tzw ZACIEMNIENIU nigdy nie gram zawsze jakieś światło włączone.


A z tegorocznych modeli LG może coś ciekawego godnego polecenia z pasywnym 3D wiadomo że odpowiednik LX9500 z tego roku kosztuje swoje wiec może coś ze średniej półki ??? Tak samo Philipsa coś z tego roku bo 9705 to top z zeszłego ???
Gdzieś czytałem że LG też miało wprowadzić opcję DUAL VIEW GAMING orientuje się ktoś czy już jest jakiś model z tym patentem ?
 

jakub2405

New member
Witam pomóżcie w wyborze.

Witam tak jak na wstępnie szukam doradzenia w wyborze tv pod ps3. Zamierzam kupić zestaw tv i ps3 ale największy ból głowy sprawia wybór tv. Postanowiłem zakupić LEDówke i waham się między SONY KDL-40EX720 a PANASONIC TX-L42E30E. Za pierwszym przemawia dobre kolory, czerń, kontrast ogólnie jakość obrazu, 3D(jak na razie mniej ważne, ale można już patrzeć przyszłościowo). Za drugim cena, jak za ta wielkość i parametry. I bardzo niski Input lag, który w trybie gry wynosi 20ms. Który jest ważny ponieważ zamierzam grac w FPSy typu Battlefield w sieci.
Jak na razie jestem bardziej przekonany na sonego ale chciałbym się upewnić jaki ma Input lag bo różnie to każdy podaje raz 30 ms a drugi 66ms. Mam nadzieje że znajdę kogoś kto mi doradzi w wyborze.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
dawno mnie nie było - ale nic się nie zmieniło widzę - a plazme kolega bierze pod uwagę ? bo nie ukrywam ze to najlepszy wybór ihih panasonik robi dobre :) czemu LCD nie umarło kochani ?
 

jakub2405

New member
Plazmę brałem pod uwagę, ale plany grania w długie zimowe wieczory same skłaniają do wybrania czegoś oszczędnego, zwłaszcza jak się płacić samemu za prąd;D
 

Frog_PL

New member
@jakub ktos na forum obliczal chyba juz kilka razy i to wychodzi doslownie kilka zloty roznicy w rachunku za prad co miesiac miedzy ledem a plazma. Bodajrze przy 6h uzytkowania dziennie to bylo...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ludzie dajcie już spokój z tym prądem, przecież to bzdury.

Za cenę tego SONY dostaniesz plazmę Panasa i to 50".

Pozdrawiam,
 

EjDiEjEm

New member
Ewentualnie jakaś 42" panasa z neopdp i 3d

A z tym prądem to tak jak z powidokami nie wiadomo dlaczego
ludzie się boją ale niewżne...
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Do tego o czym tam piszesz to tylko Panasonic TX-P50G30E.
Obecnie można go kupić w świetnych pieniądzach i na 5 letniej gwarancji.

Pozdrawiam,
 

kockodo

New member
Postanowiłem zakupić LEDówke i waham się między SONY KDL-40EX720 a PANASONIC TX-L42E30E.
Jak na razie jestem bardziej przekonany na sonego ale chciałbym się upewnić jaki ma Input lag bo różnie to każdy podaje raz 30 ms a drugi 66ms. Mam nadzieje że znajdę kogoś kto mi doradzi w wyborze.
kolego nie wiem jakie sa liczby gdzieś poszukaj jak jest w soniaczu bo u rodziców podpinałem ps3 do niego i wrażenie miałem że jest duży input lag więc upewnij się przed kupnem
 

Varg66

New member
Witam, nadal nie mam tv :) i reasumujac caly wątek doszedłem do nastepujacych wniosków :

- NIE da sie kupic dobrego tv do ps3 :)

a) jesli input lag dotyczy gry w ogóle a nie tylko online, to kazdy model z wartoscia ponad 40 jest zdyskwalifikowany na starcie. Odpada zatem mój faworyt sony kdl40ex500, jak i reszta upatrzonych lcd. Nie chce krecic kierownica przy gt5, samochod jedzie, po czym skreca za 3 sekundy. Poza tym gały mi wyjdą z orbit bo obraz jest tak jaskrawy, sztuczny i kontastowy. LCD - odpadaja.
b) plazmy - faworyt (był) panasonic tx-p42s30e - niestety, jak tu napisano lagi tez wystepują nawet w wersji G, ktos pisal o duzych opoznieniach przy NBAk12, do tego latajace zielone stwory po ekranie, krzywe kontury, a jakby tego mało to i tak mi sie wypalą piksele wczesniej czy pozniej nawet z piksel orbiterem ( pewnie, jestem w stanie grac 10 godzin non stop). Do tego prąd - zatem plazmy odpadają.

- jest jeszcze wersja alternatywna, iż zastanawiajac sie zbyt dlugo i analizujac zbyt wiele uległem poważnej paranoi.

Moja wiec prośba: czy ktos obiektywnie i z doswiadczenia własnego moze stwierdzic jaka jest skala opisywanych tu problemów, co jak bardzo w praktyce przeszkadza a co jest niezauwazalne?

Potrzebuje tv do ps3 (75%) i tylko do gier samochodowych, gt5-f1 2011, kanałów HD ( 15% ) i filmów blue ray (10 %)

Zlitujcie się, dziekuje :)
 

don111

Banned
b) plazmy - faworyt (był) panasonic tx-p42s30e - niestety, jak tu napisano lagi tez wystepują nawet w wersji G, ktos pisal o duzych opoznieniach przy NBAk12, do tego latajace zielone stwory po ekranie, krzywe kontury, a jakby tego mało to i tak mi sie wypalą piksele wczesniej czy pozniej nawet z piksel orbiterem ( pewnie, jestem w stanie grac 10 godzin non stop). Do tego prąd - zatem plazmy odpadają.
jak czytam o prądzie to już mi w ogóle ręce opadają... nie ważne ile tv kosztuje, może być i 2000zł droższy ale oczywiście najważniejsze że zeżre o te 5zł na miesiąc mniej ! prawdziwa okazja dla inteligentnych inaczej.... google i sprawdzać ceny, sprawdzać ile średnio biorą plazmy, liczyć różnice

a do tych bajek wyżej dodaj jeszcze ulatnianie trującego gazu, dogrzewanie mieszkania plazmą i czasem różowe słoniki na przemian z tymi zielonymi stworami

opóźnienia input lag - żaden płaski tv to nie jest crt z 0ms input lagiem, czy G30, S30 ma duży mały input lag poszukaj w necie i porównaj z konkretnym modelem LCD
doczytaj też co oznacza granie z wyłączonymi systemami ruchu w LCD (bo wtedy jest najniższy input lag) i jak się to ma do plazmy
 

Varg66

New member
tia...i nożyce się odezwały...zero pomocy, zero argumentów...tylko złosliwosc. Swój post pisałem z przymruzeniem oka, by choc przez chwile ktos spojrzał na problem realnie i subiektywnie ocenił czym tak naprawde sa te wady a czym wyolbrzymione wizje szalenca i biadolenie. Takie to trudnie nie? Odpisac komus po ludzku kto pogubił sie w temacie...czym są te input lagi, czy naprawde przeszkadzają czy nie, czy dotycza gier online czy w ogóle gier jako takich...jakos nigdy nie słyszałem nawet 1 opinii typu "super gierka, ale te straszne lagi"..."super się jeżdzi ale na ruch kierownicy gra reaguje po sekundzie"...w czym zatem lezy problem i gdzie?

PS. Swoją drogą to ciekawe...celowo skupiłem sie i wyolbrzymiłem wady obu technologii...ale tylko te dotyczace plazm uznano za bzdury
 
Do góry