Jaki tv do ps3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Do gier FULL HD raczej nie bardzo bo takich gier ze świecą szukać.
Skorzystać można na filmach BD ale to znowu zależy z jakiej odległości będziesz je oglądał.

Pozdrawiam,
 

Tom1422

New member
Z tymi filmami na BluRay to ja lubię mieć ostry obraz i bardziej odpowiada mi 1080p. Gier może i trochę mało w 1080p ale może to się zmieni i teraz to jak dla mnie tylko telewizor z Full HD. Po za tym to dziwna ta rozdzielczość bo HD Ready to 1280x720, a tutaj tylko 1024 linii?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nic ostrzej nie będzie.
Z jakiej odległości będziesz oglądał ten TV 42"?
Czyżbyś był kolejną ofiarą marketingu FULL HD?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to, jak przykleisz nos do TV to oczywiście zobaczysz różnicę.
Problem w tym, że 90% ludzi, jak nie więcej, nie ogląda tak jak Ty telewizora 42" z 1,6 metra tylko z o wiele większej odległości i oni różnicy nie zobaczą - Ty być może tak.

Pozdrawiam,
 

pa3

New member
Bez reklam
Przed kupnem projektora, czytałem różne opinie i nawet przy 100 calach z pewnej odległości, wiele ludzi nie widzi różnicy między HD ready a Full HD - a co tu dopiero 50" czy 32", po prostu marketing, a najlepsze jest to że prawie wszystkie gry chodzą w max 720p (czyli lepiej wyglądają na HD ready)
 

Tom1422

New member
Z jakiej odległości powinno się oglądać 42"? TV będzie w dość małym pokoju i odległość max od telewizora to będzie gdzieś koło 220cm.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Poniżej 1,5 metra by być na granicy zobaczenia różnicy - oczywiście jest to sprawa indywidualna ale wartość taka jest podawana dla człowieka z normalnym wzrokiem.

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
Trzeba chyba ślepym być żeby nie zobaczyć różnicy na BD 720 vs 1080p. Gry to wiadomo, dodatkowo durne ps3 nie potrafi ich skalowac do 1080p
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dokładnie, z nosem w ekranie tylko ślepy nie zobaczy.
Ale z odległości już z jakiej ogląda większość ludzi to gówno widać a nie różnicę i trzeba mieć straszną korbę zwaną placebo żeby mówić, że jest inaczej.

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
No sory misiek, jak ty widzisz gówno to juz nie moja wina. Miałem przez dwa lata tv hd ready i widze róznice z tych moich 2,5m
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Może jesteś jastrzębiem nie człowiekiem?
Bo tak się składa, że większość ludzi jednak nie widzi - ślepe testy tego dowodzą a jak wiadomo ślepy gówno widzi :)
Przy 46" ciągle powinno być poniżej 2 metrów do ekranu, nawet przy 50" ta wartość się zgadza.
Ja sobie ostatnio gram z bliskiej odległości nawet sobie specjalny fotel sprawiłem ale do filmów to nie pasi niestety, szczególnie w większym towarzystwie jak się coś ogląda.
Taka prawda o największej marketingowej ściemie naszych czasów - FULL HD.

Pozdrawiam,
 

pa3

New member
Bez reklam
To nie jest żadna ściema, po prostu oko ludzkie nie widzi różnic.
Co innego z czasem reakcji, pamiętam jak kiedyś przekrzykiwali się że LCD z 2 ms (podane przez producenta) będzie lepszy niż inny model z 5 czy 8 ms - a w rzeczywistości takie wartości można zobaczyć (choć raczej nie możliwe) oglądając tylko filmy czaro-białe :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nigdzie mnie nie pytasz czy ja gdzieś napisałem, że mnie PYTASZ???, ale też nie zażywasz i przez to patrz jak ładnie rozwalasz wątek jak zwykle swoimi bzdurami kompletnie nie na temat.

Pozdrawiam,
 
Do góry