Jaki Amplituner do stereo (Onkyo TX-NR626, TX-NR818, TX-NR828, Denon 3000)

Karpaj

New member
Bez reklam
Bez odsłuchu wybierać cokolwiek z audio to tragedia, ja wybierajac słuchawki niedawno dostałem dziesiątki propozycji, w kwotach od 200 do 1000zł, i niektóre musiałem odrzucić tylko ze względu na brak odsłuchu właśnie - bez tego nie odważył bym się raczej kupić.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Oczywiscie zgodze sie ze do filmow zestaw 5.1 jest zajebista sprawa i daje frajde ale niestety taki zestaw aby brzmial wmiare fajnie trzeba dac te 3tys za same glosniki. Subwoofer w kinie jest konieczny i ogladanie filmu akcji na zestawie 5.0 imo mija sie z celem. Sam mialem pare lat zestaw budzetowy z Denonem 1910 za 2tys i JBL CINE PACK 5.1 za 3tys i wg. mnie jest to minimum aby uzyskac satysfakcjonujace brzmienie w stereo jak i kinie domowym.

Z racji tego ze nie ogaldam filmow a slucham muzyke z CD i ogladam koncerty z DVD/BD a co wiecej mialem dosc problemow z kalibracja calego systemu u mnie w domu postanowilem wszystko sprzedac i kupic Wzmacniacz Stereo + CD, w przyszlosci jeszcze lepszy Blu Ray. Na chwile obecna jestem mega zadowolony, nawet koncerty, ktore de facto powinno ogaldac sie w 5.1 wg. mnie o wiele lepiej i naturalniej brzmia w stereo i za cholere nie wroce do KD. Jesli ktos lubi ogaldac filmy to KD ma tak w przeciwnym wypadku cale zamieszanie pozbawione jest sensu, 5.1 wykorzystuje sie tylko do filmow/koncertow. W stereo trzeba za kazdym razem wchodzic w Menu amplitunera i zmieniac ustawienia dla kolumn (small/large).

Dlatego zastanow sie bardzo mocno, wiem ze kino jest obecnie modne i ladnie sie prezentuje w domu zestaw amplituner + 5.1 ale pytanie czy warto. Amplituner z pre out jest dobra propozycja ale panowie potem zakup wzmacniacza z Main In/Power Amp Direct jest bardzo drogi i ne wiem czy kolega bedzie w stanie potem wylozyc kolejne pare tys. na wzmak aby to mialo rece i nogi. Ew. zakup podstawowego wzmaka i przepinanie kabli za kazdym razem.

O się pozmieniało, a tylko "chwilę" nie zaglądałem na forum ;P
Whiplash widzę, że jesteś zadowolony ze zmiany KD -> wzmak :) Super
Ale chciałem zapytać o Twoje wrażenia odnośnie JBL 180 :) Zadowolony? Ciekaw jestem zdania kogoś ukierunkowanego na muzykę :) Ja ze swoich 190 jestem bardzo zadowolony z jednym zastrzeżeniem. Nie mają średnicy. Jest bardzo słaba w rozumieniu cicha. Trochę mi tego brakuje przy ładnych kobiecych wokalach :) Poza tym wszystko jest super :)
 

hubert150320

New member
Witam dzisiaj zakupiłem onkyo tx-nr828 w w sklepie max audio we wrocławiu chodziło fajnie z kolumnami klipsch rf-62 ii w domu się rozczarowałem nie potrafię tego ustawić proszę kogoś o porade
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podstawa, to poprawnie przeprowadzić autokalibrację. Później już tylko kosmetyczne poprawki i zabawa z załączaniem polepszaczy i innymi funkcjami. Podłącz wszystko jak należy i ustaw mikrofon tak jak zaleca instrukcja. Proces kalibracji masz wyświetlany na TV, więc nie będzie problemu.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Z mojego doświadczenia, mikrofon trzymaj w jednym miejscu odsłuchowym a nie przestawiaj go nigdzie jak sugeruje instrukcja/system ;)
Muzyka lepiej brzmi bez "ulepszaczy" chyba że brakuje basu (w co wątpie).
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Witam dzisiaj zakupiłem onkyo tx-nr828 w w sklepie max audio we wrocławiu chodziło fajnie z kolumnami klipsch rf-62 ii w domu się rozczarowałem nie potrafię tego ustawić proszę kogoś o porade

Dasz radę tylko zaprzyjaźnij się z instrukcją obsługi.
Aby aktywować wszystkie funkcje którymi możesz dowolnie ustawić dźwięk wedle swojego gustu niezbędna automatyczna kalibracja pomieszczenia
z jednym punktem odsłuchowym lub kilkoma.
A jak już ustawisz sprzęt to ci chałupę rozwali potęga dźwięku ;-)
 

ja2cek

New member
Witam,
Ja również pałętam się z tematem już jakiś czas. Aktualnie jeszcze mam ONKYO TX NR 575 z przed dekady wraz z Paradigm MOnitor 3 zestaw 5.1. Dokupiłem kolumny wharfedale evo2 40 i myślę o zmianie ampli. Ze względu na to, że zazwyczaj i tak u mnie leci tylko z frontów planuję Amplituner, który zagra z tymi kolumanmi. Myślałem już na wszystkie strony m.in. ONKYO 828, czy DENON X3000-X4000 żeby było i do kina i do muzyki ale może lepszym rozwiązaniem jest zostawienie tego apli do KD w spokoju a po prostu dokupic cos do stereo? Wchodzi w grę również rozsądna używka. Proszę o poradę bo swędzi na zmianę już od jakiegoś czasu.
 

klngpln

New member
Witam posiadam amplituner Onkyo TX-SR606 i szukam do niego mikrofonu do kalibracji.
Pisałem do serwisu Onkyo to chcą 125 zł z przesyłką za niego trochę drogo, porównując wartość dzisiejszego SR606.
Do Onkyo są różne typy tego mikrofonu? Czy jest standardowy, co pasuję do większości amplitunerów?

By mi się przydał bo bez niego to"

"Bez mikrofonu i kalibracji będzie lipa. To podstawa konfiguracji, a dodatkowo do wszystkich opcji z poziomu menu nie masz dostępu i nie wprowadzisz pewnych poprawek. Mikrofon ci mierzy oprócz odległości, różne opóźnienia czy odbicia dźwięku."

I co teraz zrobić na allegro jakieś są po 50 70 zł ale czy pasują. Może ktoś z użytkowników forum posiada taki?
 
Do góry