Jaki Amplituner do stereo (Onkyo TX-NR626, TX-NR818, TX-NR828, Denon 3000)

hans2

Banned
O zaletach Main In i wadach Aux pisaliśmy wiele[/URL]

z tym ze z tego co pamietam to przynajmniej dla czesci z was to main-in nie bylo zawsze najlepsze.
byli tacy co narzekali na ominiecie przedwzmacniacza w takim ukladzie i twierdzili ze po aux gra lepiej.

w tym kontekscie nie stawialbym tego main-in tak zaraz na piedestal.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno jest to znacznie wygodniejsze. Bo nie trzeba regulować głośności we wzmacniaczu i amplitunerze. Ja jestem z main in zadowolony. W kinie domowym wzmacniacz robi za końcówkę mocy i daje niezłego kopa. W stereo już tylko wzmacniacz. Aux nie przekreślam, trzeba potestować samemu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
z tym ze z tego co pamietam to przynajmniej dla czesci z was to main-in nie bylo zawsze najlepsze.
byli tacy co narzekali na ominiecie przedwzmacniacza w takim ukladzie i twierdzili ze po aux gra lepiej.

w tym kontekscie nie stawialbym tego main-in tak zaraz na piedestal.

jedno połączenie nie wyklucza drugiego, a zawsze można wybrać tę opcję, która najbardziej będzie pasowała ;)
 

seguar

New member
A moglibyście rozpisać dokładnie jak łączyć kablami poszczególne wejścia/wyjścia, biorąc pod uwagę który sprzęt powinien mieć dane gniazda. Po prostu takie małe kompendium wiedzy dotyczące połączeń kablowych, bo nie każdy wie na początku co z czym i do czego.

W moim przyszłym zestawie (ampli KD + wzmak stereo - oba Marantz) zależy mi na:
1. pre-out
2. sterowaniu zarówno wzmakiem jak i ampli za pomocą jednego pilota (rozumiem, że po to właśnie jest wyjście main-in)
3. podłączenie głośników by grały zamiast telewizyjnych
4. dodatkowo proszę wyjaśnić do czego służy power amp-direct in we wzmaku
5. pozostałe ciekawe funkcje....
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Połączenie wygląda tak. Fotka wyjaśnia chyba wszystko, jest też podpięcie odtwarzacza
BD jeśli ktoś używa też do muzyki (na podstawie sprzętu jak w stopce).
 

Attachments

  • Slajd1 (Medium).jpg
    Slajd1 (Medium).jpg
    82,2 KB · Wyś: 1467
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
jedno połączenie nie wyklucza drugiego, a zawsze można wybrać tę opcję, która najbardziej będzie pasowała ;)

jasne, ale wspominam o tym dlatego ze nie trzeba zaraz scielic za main-in ktore jednak zazwyczaj troche kosztuje.
jak ktos chce dodac pradu do kina to wystarczy czesto duzo tanszy wzmacniacz bez tych wejsc.

co do jakosci aux vs main-in to sprawa tez nie jest taka jednoznaczna, natomiast na pewno jest wygodniej przy uzyciu main-in.
 

belmondo80

New member
Za chwilę jadę na odsłuchy Zensor 7 BX6 w połączeniu z Denon avr-x4000, Onkyo 628, Yamaha 775 i V475. Chociaż Yamahy do tej pory nie brałem pod uwagę. Spróbujemy podpiąć do tego jakiś zestaw Stereo.
 

belmondo80

New member
Już jestem po odsłuchach. Skrzynki były rozgrzane. Odsłuch był przeprowadzony w pomieszczeniu ok 20 m2, kolumny rozłożone od siebie na ok. 1,5 m. słuchałem następujących połączeń:
Denon AVR-X2000
Yamaha RX-V575
Onkyo TX-NR626
Denon AVR-X4000
Kolumny Zensor 7 i MA BX6.

Na pierwszy ogień poszedł zestaw BX6 Z Denon 2000. "Nijak" takie słowo przyszło mi do głowy. Oczywiście to odczucia moje więc każdy może odbierać to inaczej. Nie było powera, dynamika jakaś słaba, trzeba było mocno rozkręcić aby cokolwiek wydobyć z kolumn. W sumie nie byłem zdziwiony spodziewałem się takiego wyniku. Wczesniej odsłuchiwałem Denona 1000 i nie powalało. Denon ładniej zagrał z Zensorami 7 ale nie do takiego stopnia by się na niego zdecydować.

Czas na Yamaha, którą wykluczałem nigdy nie słuchałem aż do dziś. Odczucia o wiele lepsze niż z Denonem. W końcu pojawiła się dynamika zestawu, zagrało głośniej jednak wada było to, że był to dźwięk rozmyty nie tak szczegółowy. Wyższe partie nie przeszkadzały - podobało mi się. Zestawienie Zensorów nieco gorzej, ostrość była wyczuwalna, męcząca przy głośniejszych odsłuchach co tylko potwierdza "ostrość" Yamahy.

Onkyo 626, mój faworyt ale tylko do dziś;-( Zagrał chyba najgorzej, zarówno przy BX6 jak i Zensorach. Mało mocy, brzmienie "ostre" tak jak do kina domowego. W stereo i na większych głośnikach odpada. Najmniej mi się podobało.

I w końcu czas na Denona 4000. Najpierw BX6 bo w zasadzie po czasie odsłuchów byłem zdecydowany na 80% właśnie na te kolumny. Jako, że ten aplituner jest sporo droższy spodziewałem się, że będzie lepiej. I było, naprawdę było to czuć. W każdym zakresie, średnica, której MA nie brakuje i oczywiście bas, który naprawdę może się podobać przy mocniejszych kawałkach. Czułem ze Denon AVR-X4000 ma jeszcze spory zapas, dźwięk jest mocno kontrolowany.

Potem Dali na Denon 4000 ale to już nie to samo, ostro. W zasadzie najkrótszy odsłuch.

Na ten moment faworyt Denon 4000 tylko ta cena. Może 3000 podobno to samo tylko nie ma takich ulepszeń do KD co w 4000 i kilka watów mniej. Czy to prawda, czy to sama końcówka "bebechy"? Może wiecie.? Teraz stwierdzam, że dobry aplituner wystarczy mi do BX6 i stereo. Jeśli będę chciał więcej mogę podłączyć wzmacniacz, oba modele maja PRE-OUT na fronty.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
J
Onkyo 626, mój faworyt ale tylko do dziś;-( Zagrał chyba najgorzej, zarówno przy BX6 jak i Zensorach. Mało mocy, brzmienie "ostre" tak jak do kina domowego. W stereo i na większych głośnikach odpada. Najmniej mi się podobało.

tak też miałem u siebie po zakupie przy fabrycznych ustawieniach
mocy mało , brak dynamiki... , nawet byłem zły po zakupie i przesiadce z sporo słabszego Panasonica SA-HE75

po kalibracji wszystko odwróciło się o 180'
-mocy jest kolosalny zapas
-dynamika przy załączonym Dynamic Equalizer dodaje niesamowitego kopa w stereo jak i kinie ( przy dobrych kolumnach to i obędzie się bez suba , ale kolumny muszą nisko schodzić , a takie posiadam )
-przy większych głośnościach , to już moje kolumny nie dają rady ( 1x17cm głośnik) a zapas jest bo amplituner potrafi pobrać z sieci "zaledwie" 300W ( w stereo ) i 450W w trybie 5.0 przy zasilaczu 610W więc można go i mocniej podkręcić


mały test :

Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Sound & Vision

jak widać zapas mocy jest spory

ale jeśli decyzja padła na Denona 4000/3000, , to bardzo dobry wybór , to też kilka klas wyżej niż Onkyo 626 ( odpowiedniki to serie 7.. i 8.. ) i w stereo będzie zdecydowanie lepiej
 

mors111

Active member
Bez reklam
Amplitunery na pewno nie skalibrowane, w pure audio , do dupy z takim testem.

nie do końca

nie wiem jak w pure audio , ale kalibracja zapewne niewiele zmieni

ja często słucham w trybie direct i dźwięk mi bardzo pasuje na Onkyo 609 , ale i fronty są w cenie amplitunera , nie natomiast jak większość kupuje kino domowe za 3,5-4kzł i za 2tyś. ma system 5.1 razem z subem ( u mnie fronty 2kzł ( cena sklepowa , ja sobie taniej zrobiłem ) , surrandy 0,7kzł i sub 1,3kzł ( cena sklepowa ,też miałem sporo taniej :) ) czyli na kolumny 4kzł ( mnie kosztowały sporo taniej ok. 2kzł , ale były bardzo okazjonalnie kupione i zrobione ,ale taki sprzęt w miarę dobrze gra za lekko ponad 6kzł + kable
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak w pure gra dobrze, to po kalibracji będzie jeszcze lepiej.
Jak porównywałem X2000 z 626 to niestety Onkyo wypadło trochę gorzej, pomimo że to bardzo dobry ampli do KD, to niestety w stereo już się nie sprawdził.
W przypadku X3000 czy X4000 to była już przepaść
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Właśnie z amplitunerami KD jest taki problem, że w salonach przy odsłuchu kilku klocków nikomu nie chce się przeprowadzać kalibracji i bawić ustawieniami, więc podłaczają tak na sucho. Natomiast często amplitunery dostają kopa po kalibracji czy załączeniu kilku bajerów. Przykładem własnie jest Onkyo, gdzie w muzyce gra powiedzmy przeciętnie a w kinie dopiero pokazuje pazur. Jesli chodzi o moc, to na pewno w 626 jest jej więcej niż w Denonie X2000 i Yamaha RX-V575
 

belmondo80

New member
Jak w pure gra dobrze, to po kalibracji będzie jeszcze lepiej.
Jak porównywałem X2000 z 626 to niestety Onkyo wypadło trochę gorzej, pomimo że to bardzo dobry ampli do KD, to niestety w stereo już się nie sprawdził.
W przypadku X3000 czy X4000 to była już przepaść

Może jeszcze dam szansę 626, chociaż zaraziłem się na korzyść 4000 ale podobno nie ma co porównywać i finansowo zresztą też. Ale teraz bardziej mysle o tańszym Denon 3000 czy wystarczy do BX6 i czy odsłuch będzie na poziomie Denona 4000. Jest tam różnica prócz kilku watów mniej. A może te kilka watów robi swoje.?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Właśnie z amplitunerami KD jest taki problem, że w salonach przy odsłuchu kilku klocków nikomu nie chce się przeprowadzać kalibracji i bawić ustawieniami, więc podłaczają tak na sucho. Natomiast często amplitunery dostają kopa po kalibracji czy załączeniu kilku bajerów. Przykładem własnie jest Onkyo, gdzie w muzyce gra powiedzmy przeciętnie a w kinie dopiero pokazuje pazur. Jesli chodzi o moc, to na pewno w 626 jest jej więcej niż w Denonie X2000 i Yamaha RX-V575

Święte słowa :lol:
Choć w stereo wcale nie najgorzej brzmi te moje Onkyo 828 .

Co do tych bajerów to różnie ludzie lubieją :p
Ale zasadniczo jak by co to są-po to chyba stworzyli amplitunery???
Radio-kino-stereo-eqalizer w jednym.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o moc, to na pewno w 626 jest jej więcej niż w Denonie X2000 i Yamaha RX-V575

ten DenonX2000 nie jest taki zły , zasilacz 500W też spory , Yamahy zawsze miały słabsze zasilacze ( kiedyś seria 6.. miała ok 400W , teraz nie wiem ) to odpowiednik np Denona 2113 i te już też ładnie w stereo grały ,lepiej niż Onkyo 6..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wlasnie amplitunery powinno sie odsluchiwac w pure direct, jesli dany model zagra znosnie sam z siebie to po kalibracji bedzie jeszcze lepiej.

Szkoda ze nie zestawiles amplitunera kinowego z jakims wzmacniaczem stereo. Wzmacniacz nie ma kalibracji i zadnych systemow, jedynie co to loudnes czy regulacje tonow a gra super.
 
Do góry