Jaki Amplituner do stereo (Onkyo TX-NR626, TX-NR818, TX-NR828, Denon 3000)

Henry

Active member
Bez reklam
Dlaczego nie zagra? :)
Ludzie mają banana na twarzy słuchając muzy z ampli za 1 tyś, czy z plastikowych zestawów, wszystko zależy od podejścia i indywidualnych preferencji/ wymagań.
X2000, to mój pierwszy ampli KD, po dwudziestu kilku latach słuchania tylko stereo i jedno co mogę powiedzieć, to to że z przyjemnością słucham muzyki, ale wiem, że za jakiś czas wrócę do stereo ;) Z KD nie zrezygnuję, ale co nieco pozmieniam i co raz bardziej skłaniam się do połączenia w jeden zestaw, wymiana ampli, nie koniecznie na lepszy, tylko na taki z pre-outem, a do tego wzmak ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pytanie czy kolega chce rzeczywiscie czesto ogaldac filmy czy od świeta. Wiesz kino aby wmiare gralo to trzeba dac 5tys. Amplituner min. z 2000tys i kolumny 5.1 z subwooferem tez ok 3tys aby to mialo rece i nogi.

Jak wiecej muzyki a filmy zadko to proponuje amplituner stereo z wejsciami cyfrowymi, radiem internetowym itp bajerami. Zagra to dobrze w muzyce a i film w stereo mozna smialo obejrzec. Mialem Denona za 2000tys zl. gral dobrze ale po wlaczeniu wszystkich mozliwych cyfrowym optymalizerow dzwieku, bez tego katastrofa. Muzyka z amplitunera brzmi cyfrowo i nie naturalnie w porowaniu do wzmacniacza ale takie brzmienie moze sie tez wielu osobom podobac :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Whiplash, zdaje sobie sprawę z tego o czym piszesz, dlatego proponuję lepszy wzmak i przyzwoity ampli, te które wymieniłem są klasy takiego jak mój, czy takiego jakiego ty miałeś (a może nawet lepsze ;) ). Więc mamy jako takie porównanie :)
Wszystko zależy czego kolega będzie oczekiwał, bo twoja propozycja ok, ale w kinie fajnie mieć więcej głośników i suba. Pewnie "portfel" wiele zweryfikuje, jednak wydaje mi się, że fajnie wybrać coś, co pozwoli z czasem o rozbudowę zestawu w kierunku KD czy stereo.
 

belmondo80

New member
Dochodzimy do granic absurdu, przepraszam za to stwierdzenie. Ale jak ktoś mi proponuje zestaw za 200 tys. zł to sorry. Mój budżet na początku kolumny+ampi = 3000zł w tym momencie jak zdecydowałem się na Zensory 7 czy bx 6 to mogę na moc przeznaczyć max 3500zł. Dlatego umieściłem takie klocki jak w temacie. Liczyłem na jakieś opinie ew. zmiany ale w tym budżecie o którym teraz napisałem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A kto proponuje za 200k? Whiplash'owi chodziło o amplituner za 2k i kolumny za 3k:) Ogolnie co cenisz w brzmieniu i jakiej muzyki słuchasz? Jeżeli na początek ma byc sukcesywnie kompletowany zestaw KD a później rozszerzenie o stereo, to szukaj amplitunerów z pre-out. Chyba że nie przeszkadza Ci przepinanie kabli? W kinie zarówno Marantz 5008, Denon X3000, Yamaha 775, HK 370 czy Onkyo 717 zagrają dobrze, bo to są sprzęty przeznaczone do tego celu. Kwestia wyboru innych bajerów czy samego wyglądu. Jeżeli kiedyś planujesz wzmacniacz, to amplituner KD nie musi już byc niezły w stareo, bo praktycznie nie będziesz z niego korzystał. Ja teraz nie wyobrażam sobie odsłuchu płyty CD na amplitunerze.
 
I

irek6311

Guest
Ja wtrącę tylko że stereo wcale tak koszmarnie nie brzmi na amplitunerze Kd i taki Denon X2000 czy X3000 wystarczy i do KD i stereo + porządne kolumny ...
Zensory 7 czy bx 6 ale warto amplituner posłuchać z tymi kolumnami i z innymi jak mają na stanie .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie że nie gra to kiepsko. Wszystko zależy od Naszych oczekiwań i czego wcześniej słuchaliśmy. Jednym wystarczy jakość z MP3 a inni wymieniają nawet kable zasilające i listwy żeby dźwięk był lepszy;-);-)
 
I

irek6311

Guest
ja na co dzień słucham flac muzyki na KD na przemian z filmami i ok jest ,
jak mam parcie na lepsze brzmienie to zestaw stereo odpalam ,
ale tak szczerze to jakbym nie miał stereo sprzętu ten Pioneer VSX-923 spokojnie mi by starczył do stereo i KD ...
kolumny jednak wtedy podpiąłbym DALI LEKTOR 6 (5.0) i było by 2 w 1 :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dochodzimy do granic absurdu, przepraszam za to stwierdzenie. Ale jak ktoś mi proponuje zestaw za 200 tys. zł to sorry. Mój budżet na początku kolumny+ampi = 3000zł w tym momencie jak zdecydowałem się na Zensory 7 czy bx 6 to mogę na moc przeznaczyć max 3500zł. Dlatego umieściłem takie klocki jak w temacie. Liczyłem na jakieś opinie ew. zmiany ale w tym budżecie o którym teraz napisałem.

Nikt nie zaproponował ci sprzętu droższego niż z tzw. klasy średniej budżetowej, ani nikt nie skrytykował twoich pierwotnych wyborów. Jak napisałem wcześniej, sprzęt klasy wymienionej przez ciebie niejednemu z nas może dać przyjemność z użytkowania i dobrze radzi sobie w stereo.
Pytałeś co można jeszcze ewentualnie zaproponować, więc otrzymałeś pewne propozycje, które wynikają z naszych osobistych doświadczeń.
Whiplash po długiej przygodzie z ampli KD "przesiadł" się na wzmacniacz stereo i jest mega zadowolony, więc proponuje ci taki kierunek. Ja ze stereo "przesiadłem się" na ampli KD i też jestem zadowolony, choć jak już pisałem, dla mnie też jest to etap przejściowy i zestaw planuję w nieodległej przyszłości rozbudować. Ale tak już jest w tej "przygodzie", że po pewnym czasie chciałoby się coś poprawić, udoskonalić. ;)
Nie musisz przecież kupować wszystkiego od razu, a sukcesywnie kompletować.
Otrzymałeś wskazówki, na które elementy w budowie sprzętów zwrócić uwagę, aby móc je później ewentualnie rozbudować, jeśli taką potrzebę będziesz odczuwać.Nikt przecież na siłę nie wciśnie ci czegoś, czego nie będziesz chciał i dlatego każdy proponuje ci żebyś osobiście sobie pooglądał/ posłuchał sprzętu.
pzdr
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ja wtrącę tylko że stereo wcale tak koszmarnie nie brzmi na amplitunerze Kd i taki Denon X2000 czy X3000 wystarczy i do KD i stereo + porządne kolumny ...
Zensory 7 czy bx 6 ale warto amplituner posłuchać z tymi kolumnami i z innymi jak mają na stanie .

też się z tym zgodzę
na same fronty ( porządne ) powinno się wydać tyle co na amplituner czyli w tej klasie to 2-3kzł
wtedy to i na "budżetowym" jak to niektórzy twierdzą jest np Onkyo 6.. sprzęcie , da się bardzo przyjemnie posłuchać stereo

często u siebie słucham utworów nagranych w formacie Flac i jakość jest bardzo dobra nawet w trybie Direct , po załączeniu kilku "ulepszaczy" dynamika kolumn wzrasta kolosalnie i nawet małe kolumny ( basik 1x17cm ) nagłośni spore pomieszczenie jakie mam ( 30m2 ) i to ze sporą dynamiką
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ja wtrącę tylko że stereo wcale tak koszmarnie nie brzmi na amplitunerze Kd i taki Denon X2000 czy X3000 wystarczy i do KD i stereo + porządne kolumny ...
Zensory 7 czy bx 6 ale warto amplituner posłuchać z tymi kolumnami i z innymi jak mają na stanie .
też się z tym zgodzę
na same fronty ( porządne ) powinno się wydać tyle co na amplituner czyli w tej klasie to 2-3kzł
wtedy to i na "budżetowym" jak to niektórzy twierdzą jest np Onkyo 6.. sprzęcie , da się bardzo przyjemnie posłuchać stereo

często u siebie słucham utworów nagranych w formacie Flac i jakość jest bardzo dobra nawet w trybie Direct , po załączeniu kilku "ulepszaczy" dynamika kolumn wzrasta kolosalnie i nawet małe kolumny ( basik 1x17cm ) nagłośni spore pomieszczenie jakie mam ( 30m2 ) i to ze sporą dynamiką
 

belmondo80

New member
Ok, dziękuje za porady. Ciężko jest doradzić tymbardziej ciężej jest się zdecydować. Nawet jestem skłonny kupić coś z pre out i do tego dokupić od razu wzmacniacz puszczając przednie głośniki przez tą końcówkę. Jakieś modele dostępne na rynku, które można dostać?

Jeszcze inny pomysł ale tu może być niedosyt, że na tym nie zbuduje docelowo KD, zakup 8050 i tam na optyczne wejścia podłączyć TV. Wtedy zarówno dźwięk z TV i PSP pójdzie na wzmacniacz. Nie będę potrzebował cyfrówki HDMI. Czy dobrze myślę?

Odsłuchy mam w tygodniu: Denon 3000, Onkyo 616, Onkyo 626, Onkyo 828 na kolumnach Zensorach 7 i MA BX6. Ale to dalej będzie ciągle KD a na stereo będę grał przez najbliższy rok.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kup sobie amplituner KD skoro chcesz zrobić kino.
Odsłuchy takich urządzeń mnie troche bawią bo i tak wszystkie sa zbliżone parametrami, każdy bedzie byle jak ustawiony, a i tak ostateczny efekt bedzie po kalibracji w domu ;> Różnice sa natomiast w obsłudze, ergonomii, pilocie, możliwośiach konfiguracji itp.
Gra każdy bo do tego służy... specjalista ma rozeznanie i pewne preferencje, dla laika to bez znaczenia...
Masz rację, ze każdy różni się funkcjonalnością, ale parametry parametrami. Dlatego tak ważne jest jeśli ktoś zamierza używać amplitunera do muzyki by posłuchał go w Pure Direct, bez kalibracji. Jeśli liczy się brzmienie tylko tak wychwyci różnicę. Jeśli ma tylko grać, a ważniejsza jest wygoda to brac co się podoba.

Sprzęt sie włącza, przełącza źródła i reguluje głośność, ma być przystępnym narzędziem na kilkanascie lat a nie udręką...

Nie wiem czy jakikolwiek sprzęt kupiony dziś wytrzyma naście lat ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Oczywiscie zgodze sie ze do filmow zestaw 5.1 jest zajebista sprawa i daje frajde ale niestety taki zestaw aby brzmial wmiare fajnie trzeba dac te 3tys za same glosniki. Subwoofer w kinie jest konieczny i ogladanie filmu akcji na zestawie 5.0 imo mija sie z celem. Sam mialem pare lat zestaw budzetowy z Denonem 1910 za 2tys i JBL CINE PACK 5.1 za 3tys i wg. mnie jest to minimum aby uzyskac satysfakcjonujace brzmienie w stereo jak i kinie domowym.

Z racji tego ze nie ogaldam filmow a slucham muzyke z CD i ogladam koncerty z DVD/BD a co wiecej mialem dosc problemow z kalibracja calego systemu u mnie w domu postanowilem wszystko sprzedac i kupic Wzmacniacz Stereo + CD, w przyszlosci jeszcze lepszy Blu Ray. Na chwile obecna jestem mega zadowolony, nawet koncerty, ktore de facto powinno ogaldac sie w 5.1 wg. mnie o wiele lepiej i naturalniej brzmia w stereo i za cholere nie wroce do KD. Jesli ktos lubi ogaldac filmy to KD ma tak w przeciwnym wypadku cale zamieszanie pozbawione jest sensu, 5.1 wykorzystuje sie tylko do filmow/koncertow. W stereo trzeba za kazdym razem wchodzic w Menu amplitunera i zmieniac ustawienia dla kolumn (small/large).

Dlatego zastanow sie bardzo mocno, wiem ze kino jest obecnie modne i ladnie sie prezentuje w domu zestaw amplituner + 5.1 ale pytanie czy warto. Amplituner z pre out jest dobra propozycja ale panowie potem zakup wzmacniacza z Main In/Power Amp Direct jest bardzo drogi i ne wiem czy kolega bedzie w stanie potem wylozyc kolejne pare tys. na wzmak aby to mialo rece i nogi. Ew. zakup podstawowego wzmaka i przepinanie kabli za kazdym razem.
 
Ostatnia edycja:

belmondo80

New member
Pozbierałem wszystko i poniżej podsumowanie.

1. Musi być dynamicznie, muzykalnie ma to napędzić kolumny Zensor 7 lub BX6.
2. Musi być Tuner, zona nie wybaczy jeśli nie będzie mogła soebie posłuchać najzwyklejszego radia.
3. Musi być możliwość DLNA, Spotyfi itp.
4. Musi dobrze grać w Stereo, dobrze nie znaczy idealnie, audiofilska. Niemniej jednak chce wykorzystać dość mocno powyższe kolumny.
5. Nie musi być KD, ale dobrze by można było puścić optykiem dźwięk z TV czy konsoli.
6. Budżet 3500 PLN.

Czy taka hybryda istnieje?:)
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
Amplituner z pre out jest dobra propozycja ale panowie potem zakup wzmacniacza z Main In/Power Amp Direct jest bardzo drogi i ne wiem czy kolega bedzie w stanie potem wylozyc kolejne pare tys. na wzmak aby to mialo rece i nogi. Ew. zakup podstawowego wzmaka i przepinanie kabli za kazdym razem.

ale przeciez nie musi byc tego wejscia main-in, mozna pod aux.
do tego wystarczy tani wzmacniacz i kabli nie trzeba ruszac.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Najtańszy wzmak z main-in można już za 1 tyś kupić, a za 1,5-2 tyś porządną używkę czy nawet nowy za 2 tyś.
Równie dobrze może się okazać, że wystarczy porządny ampli za ok. 3 tyś i będzie po sprawie......
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Za 3500 to można już kupić mocny i dobrze wyposażony amplituner kina domowego, po wprawnej kalibracji i rozminowaniu z zabezpieczeń też potrafi zagrać.
 
Do góry