Jaki Amplituner do stereo (Onkyo TX-NR626, TX-NR818, TX-NR828, Denon 3000)

belmondo80

New member
Wlasnie amplitunery powinno sie odsluchiwac w pure direct, jesli dany model zagra znosnie sam z siebie to po kalibracji bedzie jeszcze lepiej.

Szkoda ze nie zestawiles amplitunera kinowego z jakims wzmacniaczem stereo. Wzmacniacz nie ma kalibracji i zadnych systemow, jedynie co to loudnes czy regulacje tonow a gra super.

Wzmacniacz już testowałem wcześniej. Jak to mówią "miodzio":)
Ale przy X3000, 4000 można wyjść preout i podłączyć dodatkowe pudełko - ale to przyszłość.
 

hans2

Banned
pomiedzy x3000 a x4000 jest jedna glowna roznica, wersja kalibracji.
w x4000 masz xt32 i moim zdaniem za to warto doplacic.

w xt32 oprocz znacznie zwiekszonej dokladnosci korekcji
zmienili tez w isotny sposob zasade dzialania algorytmu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wlasnie amplitunery powinno sie odsluchiwac w pure direct, jesli dany model zagra znosnie sam z siebie to po kalibracji bedzie jeszcze lepiej.

Tak się niby mawia, ale czy np. HK lub Marantz lepszy jest w KD od Onkyo, tylko dlatego że ciut lepiej wypadają w stereo?:) Ja zawsze powtarzałem, że to są sprzęty kinowe i w tej kategorii powinno się je porównywać, a stereo to taki dodatek. Tylko to niestety jest trudne podczas odsłuchu, bo trochę czasu trzeba spędzić przy konfiguracji. Gdybym miał wybierać sprzęt po odsłuchach w Pure Direct, to pewnie bym uznał że Onkyo to totalna padaka, a jednak w kinie jest calkiem odwrotnie. Zawsze można by było poprosić sprzedawcę dzwoniąc wcześniej, żeby klocki były skalibrowane przynajmniej dla jednego miejsca odsłuchowego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A to na pewno. Ja nawet na muzyce lepiej wyłapałem odpowiednie ustawienie fazy w subwooferze niż na kawałkach typowo basowych, bo tam przy mocnym basie miałem wrażenie że sub gra jednakowo. Chodzi mi o to, że po kalibracji większośc amplitunerów gra nieporównywalnie lepiej niż na sucho po wyjęciu z pudła. Nie każdy rodzaj muzyki fajnie brzmi w Pure Direct, dlatego ja co płytka to grzebałem w ustawieniach amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
apropo grzebania w ustawieniach ampli w kontekscie muzyki:

ja ostatnio sluchajac z ampli ale poprzez htpc "odkrylem" replay gain.
mniej trzeba grzebac w ustawieniach bo kazda muzyka jest sprowadzana do jednego "sredniego" poziomu glosnosci
i dynamic eq lepiej dziala, lepszy balans tonalny.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Z dzisiejszymi amplitunerami nie jest tak łatwo jak ze wzmacniaczami stereo.Żeby taki amplituner zagrał czy to w stereo ,czy to na filmie trzeba go koniecznie skalibrować.Nawet po kalibracji trzeba wiedzieć jaki "ulepszacz" załączyć jaki wyłączyć, dla kogoś kto się na tym nie zna to może być czarna magia i potem wyciąga błędne wnioski.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ale panowie w kinie domowym kazdy amplituner zagra tak samo albo bardzo bardzo podobnie wiec jedyna roznica jest w muzyce. Dlatego wybierajac ampli najlepiej przetestowac w direct na materiale muzycznym i wybrac ten ktory dla nas gra najlepiej.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Gdzieś czytałem, chyba nawet to forum, że amplitunery fabrycznie mają obcięty dół poniżej 100Hz więc na odsłuchu często wychodzi, że to total bieda.
 

mors111

Active member
Bez reklam
No ale panowie w kinie domowym kazdy amplituner zagra tak samo albo bardzo bardzo podobnie wiec jedyna roznica jest w muzyce. Dlatego wybierajac ampli najlepiej przetestowac w direct na materiale muzycznym i wybrac ten ktory dla nas gra najlepiej.

nie do końca

po zmianie amplitunera Panasonica SA-HE75 ( model za 900zł jako nowy kiedyś ) na Onkyo 609 ( 2.200zł płaciłem za nie ) różnica w kinie jest kolosalna , wręcz przepaść , o stereo już nie wspomnę
 

mors111

Active member
Bez reklam
Gdzieś czytałem, chyba nawet to forum, że amplitunery fabrycznie mają obcięty dół poniżej 100Hz więc na odsłuchu często wychodzi, że to total bieda.

no to "gdzieś" była pomyłka
zapraszam do mnie na odsłuchy najniższych basów nawet w pure direct , bas schodzi bardzo nisko , tyle co potrafią kolumny
 

hans2

Banned
ale fronty small same w sobie nie "zmniejszaja" basu, czesto moga wrecz zwiekszyc ilosc basu.
mimo wszystko latwiej w muzyce wychwycic roznice.
wiec paradoks jest taki ze ampli ktory kupuje sie najczesciej do kina
chyba najlepiej odsluchiwac na muzyce w salonie.

btw a byl ktos z was kiedys w ogole na odsluchu skalibrowanego ampli?
 

Henry

Active member
Bez reklam
nie do końca

po zmianie amplitunera Panasonica SA-HE75 ( model za 900zł jako nowy kiedyś ) na Onkyo 609 ( 2.200zł płaciłem za nie ) różnica w kinie jest kolosalna , wręcz przepaść , o stereo już nie wspomnę


Myślę, że Whiplashowi chodziło o porównanie ampli z tej samej półki cenowej/ tej samej klasy. Pomiędzy moim X2000 a X4000 też jest przepaść na całej lini
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Elita kupuje Marantza :p Weź Marantz PL | SR5008

Solidny i dobrze wyposażony, z możliwością rozbudowy o dodatkowy wzmak w przyszłości...

Albo magluj dalej temat killku najpopularniejszych modeli miesiącami...

Utarlo się że najlepiej w stereo wypadają Denon, HK i Marantz, co nie oznacza że komuś do gustu bardziej nie przypadnie Onkyo, Yamaha czy Pioneer. Ogólnie stereo w budżetowych amplitunerach KD to bardziej taki dodatek i wzmacniacze w podobnej cenie je biją na głowę jeśli chodzi o jakość dźwięku. Sprzety te sprawdzają się w systemach wielokanałowych, bo do tego zostały stworzone.

Powielane mity.
Bezpośrednie porównanie mojego Onkyo 828 z Marantzem SR6008 pokazało dokładnie tą samą jakość dźwięku i oba są równie muzykalne. Nawet Onkyo minimalnie wygrywa porównanie bo gra bardziej masywnie i lepiej wypada z kolumnami o niezbyt mocnym dole. Na Marantzu trzeba sporo podbijać niskich tonów (mówie o czystym szybkim basie nie jakiejś łupance).
Dodatkową zaletą Onkyo jest mocniejszy zasilacz więc w KD i mocnym zestawie kolumn zagra potężniej. Nie mówiąc o lepszym pilocie który potrafi uczyć się innych pilotów i je zastępować.

Testowane w jednym pokoju na kolumnach Klipsch RF62II i Dali Ikon 6 MkII.
 

ROMAN38

Active member
Bez reklam
Powielane mity.
Bezpośrednie porównanie mojego Onkyo 828 z Marantzem SR6008 pokazało dokładnie tą samą jakość dźwięku i oba są równie muzykalne. Nawet Onkyo minimalnie wygrywa porównanie bo gra bardziej masywnie i lepiej wypada z kolumnami o niezbyt mocnym dole. Na Marantzu trzeba sporo podbijać niskich tonów (mówie o czystym szybkim basie nie jakiejś łupance).
Dodatkową zaletą Onkyo jest mocniejszy zasilacz więc w KD i mocnym zestawie kolumn zagra potężniej. Nie mówiąc o lepszym pilocie który potrafi uczyć się innych pilotów i je zastępować.

Testowane w jednym pokoju na kolumnach Klipsch RF62II i Dali Ikon 6 MkII.
Zależy jeszcze w jakim trybie były te porównania tj. czy w PURE AUDIO czy w stereo po kalibracji Audyssey, chociaż ten Onkyo takowej nie posiada.Seria 8xx i w górę od Onkyo gra w stereo bardzo dobrze.Mój 929 w bi-ampingu daje ładnie dynamiką na Dali 850 i trudno mu cokolwiek zarzucić , chociaż chciałbym go porównać z cenionym zintegrowanym Denonem PMA-1510 AE właśnie w trybie Direct/Pure Audio;-) Ale nie ma co się dziwić ,bo aby amplituner uzyskał certyfikat THX nawet select, musi przejść rygorystyczne testy w zakresie dynamiki itp, dlatego Onkyo są dobre w stereo, nie wiem jak u innych producentów, technologia WRAT też ma swój udział tu.:!:
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No widzisz a właściciel Marantza ma to samo odczucie jak moje. Nawet był lekko rozczarowany Marantzem a oczekiwania były - bo jak to na forach piszą "Marantz lepszy do muzyki a Onkyo do KD"...

Moim zdaniem trzeba porównywać konkretne modele a nie opierać się na ogólnikach i utartych opiniach.
Bo np Onkyo 608 faktycznie gra dość słabo w porównaniu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak wspomnialem, gusta i gusciki. Onkyo mi nie lezy w stereo i tyle i nie o moc mi tu chodzi. Dpiero duzo wyzsze modele dają rade, ale i tak w tym (wyzszym) przedziale atakowalbym Denona 4520, lub Pioneera. Bazuje tu na wlasnych doswiadczeniach, a nie utartych opiniach, te czasami są tak oderwane od rzeczywistosci ze brak słów. Ogolnie nic do Onkyo nie mam, jak komus pasuje brzmienie, to nic tylko sie cieszyc. Kazdy idzie swoją drogą.
 
Do góry