Jaki Amplituner do stereo (Onkyo TX-NR626, TX-NR818, TX-NR828, Denon 3000)

belmondo80

New member
Witam

Myslałem, że wybór głośników stereo będzie problemem, po wielu bojach, odsłuchach stoję przed wyborem BX6 i Zensorach 7. Zarówno jedne jak i drugie w cenie poniżej 3000 za parę więc moim zdaniem warto. Teraz co ma napędzić ten system. Czy lepszy Onkyo czy Denon. I jakie modele czy najzwyklejsza 626 wystarczy czy warto dopłacać do wyższych modeli. A może zupełnie jeszcze coś innego coś co zagra dobrze w stereo a docelowo w KD? Muzyka każda ale lubie poczuć niskie partie tak by bas był odczuwalny. Bardziej dynamiczna muzyka niż całkiem spokojne kawałki.

Będę wdzięczny za pomoc bo pomysły jak i doradztwo "fachowców" w salonach nic nie wnoszą. W przyszłym tygodniu mam odsłuchy na powyższych amplitunerów o tu pytanie czy warto się w ogóle tymi modelami interesować?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A po jakie licho Ci amplituner KD do jednej pary kolumn? Nie lepiej wzmacniacz stereo? Wzmacniacz duzo lepiej napędzi te kolumny i jakość w stereo będzie sporo lepsza.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Do stereo najlepiej tego specahttp://www.audiozakupy.pl/produkt_a-3262.html ale Polecam ONKYO TX-NR929 teraz w dobrej cenie, w pełni uniwersalny aż 9-kanałowy mistrzu, na zachodnich portalach dostał super oceny za dźwięk w stereo i KD, bije nawet dwa razy droższą Yamahe A3030 a jego 9 kanałów ma wielką zaletę, bo można zrobić bi-amping dla frontów i dalej masz system 7.1 kanałowy a nie 5.1-różnica w przestrzeni surround -KOLOSALNA,a bi-amping też sporo poprawia osiągi dobrej kolumny, takiej jak właśnie Dali sensor 7.Denon ma tylko 7 kanałów .W sklepach niemieckich kupi go za 4400 zł Onkyo TX-NR929 czarny Porównanie cen | Cenowarka.pl UE a tu test Onkyo TX-NR929 9.2-Channel Network A/V Receiver Review - Home Theater Forum and Systems - HomeTheaterShack.com .
 
Ostatnia edycja:

belmondo80

New member
A po jakie licho Ci amplituner KD do jednej pary kolumn? Nie lepiej wzmacniacz stereo? Wzmacniacz duzo lepiej napędzi te kolumny i jakość w stereo będzie sporo lepsza.

Tak, tu jest ból. Docelowo to będzie grało w systemie KD. Chyba, że na ten moment kupić jakiś ampi stereo. Teraz będzie tylko podłączony TV, PSP, mini PC. Myślałem o jakimś budżetowym ampi 525, 626 ale nie wiem czy one grają "dobrze" w stereo.? Stąd ten post.
 

Krzaku666

Banned
Kup sobie amplituner KD skoro chcesz zrobić kino.
Odsłuchy takich urządzeń mnie troche bawią bo i tak wszystkie sa zbliżone parametrami, każdy bedzie byle jak ustawiony, a i tak ostateczny efekt bedzie po kalibracji w domu ;> Różnice sa natomiast w obsłudze, ergonomii, pilocie, możliwośiach konfiguracji itp.

Gra każdy bo do tego służy... specjalista ma rozeznanie i pewne preferencje, dla laika to bez znaczenia...

Sprzęt sie włącza, przełącza źródła i reguluje głośność, ma być przystępnym narzędziem na kilkanascie lat a nie udręką...
 

Krzaku666

Banned
Elita kupuje Marantza :p Weź Marantz PL | SR5008

Solidny i dobrze wyposażony, z możliwością rozbudowy o dodatkowy wzmak w przyszłości...

Albo magluj dalej temat killku najpopularniejszych modeli miesiącami...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Utarlo się że najlepiej w stereo wypadają Denon, HK i Marantz, co nie oznacza że komuś do gustu bardziej nie przypadnie Onkyo, Yamaha czy Pioneer. Ogólnie stereo w budżetowych amplitunerach KD to bardziej taki dodatek i wzmacniacze w podobnej cenie je biją na głowę jeśli chodzi o jakość dźwięku. Sprzety te sprawdzają się w systemach wielokanałowych, bo do tego zostały stworzone.
 

belmondo80

New member
A może aplituner stereo TX-8050, stworzony do pracy przy dwóch głośników a ma również Ampi, TV, Konsole mogę podłączyć optykami.?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już sam musisz Sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy Ci głównie na filmach i dźwięku przestrzennym czy bardziej na stereo.
Wracając do SR5008 to dobry, mocny amplituner w przystępnej cenie. Jeśli chodzi o wyświetlacz to nie jest to problem (jak dla mnie). Podłączysz pod TV i będziesz miał menu ekranowe. Jeśli chodzi o brzmienie to jak na amplituner kd prezentuje przyzwoite stereo. Swobodne, szczegółowe. Basu trochę mniej niż w Denonie.
 
Ostatnia edycja:

Krzaku666

Banned
Ale przecież chciałeś docelowo kino :>
Jak pisałem będzie Pan zadowolony z "w stereo", to już konkretny klocek :)
Wyświetlacz może troche jest mały ale DWUWIERSZOWY i tak korzysta się z OSD i Aplikacji na telefon/tablet.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Rozważ może zakup tańszego ampli za ok. 2 tyś, ale żeby miał pre-out, a do tego resztę kasy zainwestuj w trochę lepszy wzmacniacz stereo z main-in, może jakaś używka z pewnego źródła. Słabszy ampli w KD sobie spokojnie poradzi, a stereo będzie rozdzielone i na bardzo przyzwoitym poziomie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rozważ może zakup tańszego ampli za ok. 2 tyś, ale żeby miał pre-out, a do tego resztę kasy zainwestuj w trochę lepszy wzmacniacz stereo z main-in, może jakaś używka z pewnego źródła. Słabszy ampli w KD sobie spokojnie poradzi, a stereo będzie rozdzielone i na bardzo przyzwoitym poziomie.

I to jest najlepsza rada..proponuje gleboko sie nad tym zastanowic..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Marantz NR1504- pre-out na fronty - ok. 1,5 K, do KD wystarczający, trochę droższe Yamaha 773, 775, Marantz NR1604...
Powiem, że ostatnio słuchałem tych niepozornych Marantzów w i trochę, zaczynam żałować, że kupiłem swojego ampli, bo te slimy połączone z fajnym wzmakiem, to byłoby coś...
Posłuchaj gdzieś ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podstawowe pytanie, to ile max. mógłbyś wyłożyć?
Ostatnio widziałem na allegro kilka fajnych, w dobrym stanie za ok. 1,5- 2 tyś, i mocno się nad nimi zastanawiałem. Nowe za 3 tyś mógłbyś już mieć, choćby NAD'a 356
 

Krzaku666

Banned
No i to są tylko takie rady które powodują że człowiek nic nie kupi bo sie boi że amplituner ekskluzywnej marki za 3000pln MU NIE ZAGRA :D
 
Do góry