Jak wam sie oglada mundial?

Piomakusz

New member
Ja jestem jak najbardziej za tym żeby im pomogła bo dla mnie człowieka pamiętającego stare dobre czasy gdzie Sony to było "coś" zwyczajnie jest mi szkoda by ta firma przepadła.

Zgadzam się mam jeszcze odtwarzacz DVD sonego ma chyba z 15 lat lat poszła na niego cała wypłata i jeszcze się zapożyczyłem:) ale śmiga do dziś w pokoju dzieciaków:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się mam jeszcze odtwarzacz DVD sonego ma chyba z 15 lat lat poszła na niego cała wypłata i jeszcze się zapożyczyłem:) ale śmiga do dziś w pokoju dzieciaków:)
To ja mam kamere cyfrowa z 2001 roku jeszcze ani razu nie byla w reperacji tylko byla czyszczona. Dzieci nia nagrywaja teraz :), a co ona przeszla to nie nede wymienial ...
Podobnie mam z dvd bodajze z 2004 roku i w sypialni ze starym amplitunerem onkyo sobie smiga i nie chce zeby go wymienic na nowszy model :) bo nie chce sie popsuc ..
 

lm648

Banned
...qźwa wszyscy grają i Niemcy znowuż wygrali .... nic innego .... to jakaś zmowa musi być :) .... no takie "cuś" to na pewno ogląda się do luftu :)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Brazil - Colombia ;
Chyba najlepszy mecz jaki w życiu widziałem !!!
Piszę po pierwszej połowie.

Jakość video niezła ( Niemcy - Francja).
Jak widzę Brazylia - Kolumbia to totalny SYF !
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Na TVP2 HD beznadzieja, na TVP Sport HD już sporo lepiej było, teraz na jednym i drugim podobnie, generalnie 2gi program ma kiepską jakość
 

bluray

Banned
Szacun za wskazanie co do oceny ilości i ew. treści.
JESTEŚ WIELki !

Wielki mecz !
Brazylia zasłużyła na wygraną.


Czas na pojedynek niemieckiej ligi (czytaj: najlepsza / najwięcej płacąca liga - firma w Unii Europejskiej) z resztą świata jeszcze bez kontraktów w Europie.
 
Ostatnia edycja:

Tranceformer

New member
Moim zdaniem najciekawszym spotkaniem bylo Belgia-USA.
Ogolnie spoko mistrzostwa, początkowo denerwowało mnie to logo , co wyświetlają przy każdych powtórkach , ale przywykłem :)
Druga sprawa te godziny ....jak oni te pierwsze spotkania graja w 30 stopniach o 13.00 ich czasu w słońcu hmmm .Da się zauważyć ,że te mecze nie maja takiego polotu jak te pózniejsze.
 

bluray

Banned
Co do jakości przekazu VIDEO;
Nie mam wątpliwości, że całą winę ponosi SONY (czytaj sekcja SONY odpowiedzialna za jakość rejestracji a może także i streamingu do Europy.

Co do strumieniowania to nie widzę żadnych problemów ...
W 1964 roku widziałem na żywo spacer po księżycu.

W 2014 jakiś prosty przekaz HD Video nie jest problemem techno.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sony już ogłosiło albo wkrótce ogłosi wydzielenie działu telewizorów z firmy.

Z tego co w necie mozna bylo wyczytac zrobia to w lipcu, zostawia podobno tylko tv 4k..
A jesli chodzi o jakosc retransmisji to moze tez trzeba sie wziasc za nasze rodzime telewizje prog 1 i 2 dlaczego tez maja taka slaba jakosc. i wmawiaja nam ze ogladamy tv full hd.. Bo dlaczego jak rozmawiam z kumplem, ktory mieszka w Niemczech to jest zadowolony z odbioru meczow... a u ans kazdy mecz na dwojce to jest slabiutko..

Co do samych meczow to Francuzom sie nalezal bilet powrotny, bo to szkoda slow i tak daleko zajechali jak dla mnie.. Co do Columbii to powiem tak, jakby grali tak jak ostanie 15 min chocby cala druga polowe to byloby mi ich zal, natomiast grali slabiej wczoraj i to bylo widac. Brazylia byla lepsza. Szkoda Neymara bo juz nie zagra w tych MS, wiec Niemcom Columbia sprawila prezent , juz nie wspomne o obroncy ktorego tez nie bedzie za druga zolta kartke..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
wie ktos czy tvp zamierza jeszcze coś emitować w 3D ? jak np. na euro 2012 były tego próbki

Nic nie bylo slychac... A jeszcze wroce wzgledem jakosci, niedlugo wylatuje do Grecji to po powrocie napisze jak tam jest z jakoscia retransmisji MS, bo tak jak pisalem kolega z Niemiec mowi ze u niego jest dobrze i bardzo dobrze. Wiec ja mysle ze to tez kwestia wlasnie rodzimych telewizji jaki daja nam poziom nadawania FHD, a wlasciwie trzeba byloby powiedziec ala FHD.. Pozdrawiam i jak ktos wybiera sie na urlop to zycze dobrego wypoczynku i duzo slonca.
 

Rafal7

Banned
Jest nadzieja że i u nas poprawi się nadawanie kanałów HD :)
Cp rezygnuje po muła z kanałów Sd, będzie więcej miejsca na transponderach.
 

Lemil

Banned
Jest nadzieja że i u nas poprawi się nadawanie kanałów HD :)
Cp rezygnuje z kanałów Sd, będzie więcej miejsca na transponderach.
Nie rozumiecie kolego dwóch podstowych rzeczy.
1. W Polsce nadawcy nie przykładają żadnej wago do jakości. Liczy się ilość kanałów i ilość reklam. Nadawcy wiedzą, że i tak sprzedadzą swój towar bez względu na jakość. Może być jakość totalnie gówniana, durne i stare filmy puszczane po raz setny i reklamy co pięć minut. Polacy to i tak kupią.
2. Nawet jeśli się zlikwiduje wersje SD, to w miejsce kanału SD pojawi się pseudoHD z bitrate identycznym jak miał kanał SD.

Niestety nie ma żadnej nadziei że się cokolwiek zmieni. Bo nie zmieni się odbiorca. A odbiorcy wystarczy telewizyjne gówno. I będzie mieć tylko jeden problem. Żeby tego telewizyjnego gówna miał jeszcze więcej.
 

Rafal7

Banned
Może sprecyzuje to dla Ciebie, kanały Sd których duplikaty są w wersji Hd zostaną usunięte.Nie wszystkie kanały Sd będą usunięte.

Czemu z góry zakładasz że jakość się nie poprawi, czyżbyś wiedział co operator zamierza i jakie ma plany?Nie lepiej poczekać na to co będzie i jakie tego będą efekty.
Satelita HotBird to syf, szkoda że Cp nie dzierżawi transponderów na Astrze.
 

Lemil

Banned
Bardzo dziękuję za dokładne informacje i uściślenia :mrgreen: Jak to miło pomyśleć o sobie, że wie się więcej... Niestety ja śledzę rynek TV od lat i w odniesieniu do jakości trochę więm, jak to jest. Otóż nadawcy w ogóle się nie przejmują jakością. Jakość nie istnieje nawet w ich słownikach. Polsat jakości nie zna nawet ze słyszenia. Liczy się tylko ilość kanałów i ilość reklam. Nic poza tym się nie liczy.

Jakość pozornie uległa poprawie, bo wprowadzono HD. Ale wprowadzając HD nikt się nie przejmował jakością. Brano pod uwagę jedynie marketingowe znaczenie nowinki i magiczną moc sloganów reklamowych wiążących HD z jakością. Był slogan reklamowy, była nowinka i o to chodziło, żeby zwabić ludzi do punktów platform cyfrowych, żeby podpisali umowy. Byli nowi klienci, wzrósł target, więcej jest reklam. I tyle na temat.

Jakość? Nikt się tym nie interesował. To zupełnie jak postawienie nowej lodówki w sklepie. Jest nowa lodówka, a jedynym zmartwieniem jest to, żeby towar w lodówce kupić jak najtaniej i sprzedać jak najdrożej. A że jest przeterminowany?

Jak już napisałem w TV nikt się jakością nie przejmuje. Gdyby tak było, że ktoś przywiązuje jakąkolwiek wagę do jakości, to po dwóch latach można by się spodziewać, że TVP1 HD i TVP2 HD będą nadawane z podobną jakością. Ale tak nie jest TVP2 HD od początku jest nadawany źle. I nic się nie zmienia. Po prostu był nowy kanał. Było ileś miejsca na transponderze, więc tyle dano i tak już zostało.

Idą reklamy? Idą. Ludzie oglądają? Oglądają? Ktoś się przejmuje jakością? Nikt się nie przejmuje.
A że dwie czy trzy osoby napiszą jakiś post, że TVP2 HD ma jakość do dupy i mecze wyglądają jak dupa zza krzaka? Kto się tym będzie przejmował? W TVP i w Polsacie nawet nie ma ludzi, którzy czytają fora internetowe.
 

Rafal7

Banned
Muszę Ci przyznać racje że idą na ilość, to jest firma która ma przynosić zyski jak najniższym kosztem, nikt nikogo nie zmusza do podpisywania umów z Cp czy Nc+ ale czy Polacy muszą od razu krytykować coś co ledwo się zaczęło lub zacznie?
Nie zobaczyli i nie przetestowali a z góry wiedzą że to będzie gniot i lipa.


Tak samo jest u mnie w mieście (mieszkańców 20k), ledwo ktoś coś otworzy jakiś lokal usługowy to zaraz wszyscy go krytykują i wylewają wiadra pomyj.Zazdrość, zawiść że samemu jest się nieudacznikiem, siedzi się na dupie i nie chce się nic od siebie dać?
 
Do góry