HiMedia HD300A

ellah

New member
Pierwszy link dotyczy tego samego sprzedawcy i egzemplarza, który ja zamówiłem. Dziwne, że facet informuje, iż jest to DD+, bo byłem przekonany, że to jest DD. Zresztą w specyfikacji na eBay nic nie ma o "plus". Niby zamawiałem we wrześniu, więc może... Dostanie się do procesora q playerze wymaga solidnej rozbiórki, a mnie się nie chce, z kolei linuksowe polecenia identyfikacyjne podają tylko nazwy kodowe... Na rzecz "plusa" w moim egzemplarzu przemawiałby fakt, że z najnowszym firmware działa klawiatura po USB, a tej opcji 1073DD raczej nie obsługiwał...

Powiem szczerze, że tak naprawdę jest mi to obojętne, bowiem podchodzę do sprawy utylitarnie, a sprzęt znakomicie spełnia swoje funkcje.



HD audio dotwarzają wszystkie, Tobie pewnie chodzi o to, że RTD 1073DD+ obsługują DTS HD MA...


Drugi link, jak pewnie zauważyłeś, jest na pewno do sprzętu z DD+.

HiMedia obecnie sprzedają tylko "plusy", więc może sprzedawca, u którego złożyłeś zamówienie już nie ma starszych urządzeń... Albo zełgał :))

Po kilkunastu minutach:

Przejrzałem jeszcze raz Twoje posty:

Zamieściłeś odpowiedź od firmy Intelligent Pro, gdzie ja kupiłem swój player (110 dolarów AU z wysyłką), która - moim zdaniem - nie sprzedaje "plusów", a przynajmniej nie pisze o tym w ofercie i specyfikacjach, natomiast zamieszczony przez Ciebie link dotyczy oferty firmy Lumengear, która faktycznie sprzedaje "plusy" po 140 dolarów USD. Teraz rozstrzygnij, gdzie zamówiłeś.

hej Kirek,

Zamowilem u inteligent pro - czyli tam gdzie Ty. Z tym , że sprzedawca tenże jak i potwierdza inny kolega powyżej ze chip jest DD +, wiec wydaje sie ze tak jest.
Ciekawe czy bez rozbiorki jest tak naprawde jakiś sposób na identyfikacje chipu... Z tym, że faktycznie ilu z nas będzie słuchać HD audio MA lub normalne..?:)

Pytanie jeszcze o soft - ściągam plik z linka zapodanego przez Ciebie, zmieniam nazwę i... pójdzie z automatu z pena?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z doświadczenia własnego: najlepiej zamawiać pojedynczo, bo wówczas nie ma problemu z cłem. Jeżeli dostawa jest free, więc problem rozłożenia się opłat nie istnieje. Przy dużej paczce, czyli kilku egzemplarzach, możliwe są utarczki z cłem. Goście sobie wymyślą np., że to na handel, wymyślą, że jedna sztuka warta jest 1000 zł i trzeba się później z nimi wykłócać, przedstawiać dane transakcji z eBay, wyciągi z PayPal itp. Przerabiałem to w przypadku aPada, trwało ponad tydzień, ale stanęło na moim.
Lepiej jedna mała paczuszka i no problem.

A co do tych DD+ to bym się tak na Waszym miejscu nie napalał. Przeleciałem eBay i kilka chińskich serwisów aukcyjno-handlowych - jak w urządzeniu jest "+" to goście zaznaczają wszędzie i nawet podkreślają, że jest "+".
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pytanie jeszcze o soft - ściągam plik z linka zapodanego przez Ciebie, zmieniam nazwę i... pójdzie z automatu z pena?

Z automatu nie. W HiMedia 300 inaczej się wgrywa firmware. Na wyłączonym kablu zasilaniu wkładamy pena, przytrzymujemy przycisk "reset", włączamy kabel zasilania, trzymamy reset jeszcze pięć sekund, puszczamy i wszystko idzie samo do końca.

Notabene sposób bardzo dobry, bo chroni przed padami playera. Inni jak zrobią "cegłę" to muszą kombinować z szukaniem w środku resetujących pinów, resetować przez terminal i kable serwisowe itp. itd. I w wielu przypadkach się nie udaje. Tutaj naciśnięcie przycisku czyści firmware i wgrywa nowy.

To był m.in. jeden z powodów, dla których playerek mi się spodobał, bo można dużo eksperymentować.
 

Auror

New member
2.5 inch Full HD 1080P Multimedia Player with Network - eBay (item 110607075246 end time Dec-03-10 12:35:26 PST)

Sprzedający odpowiada mi dosyć enigmatycznie:
"This item is netural one, without brand. You must regard it as one brand or model you know very well. Best regards Alex"

Oznaczenie H-198P (znalezione na aukcji na górze) w googlu występuje na kilku chińskich stronach, gdzie takowy player można zamówić w ilościach wyłącznie hurtowych.

````````````

poszły konie po betonie. zamówiłem ten wynalazek.
tak jak pisze Kirek - nie ma co jednak zamawiać razem bo dopiero wtedy nam dowalą cło.
Jak dojdzie to dam znać czy to HiMedia (ze zdjęć tak by wynikało).
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
Dzieki Kirek za instrukcje.

Nikt sie nie napala na DD+, pozostaje mi mieć nadzieję, że sprzedawca jest rzetelny i wie co sprzedaje i pisze.

A może jest jakiś konkretny plik, który by poszedł tylko na chipie DD+, wtedy moglibyśmy łatwo sprawdzać czy to to?
 

ellah

New member
Fajnie, ze temat sie tak rozwinal i uzytkowników przybywa...

Nic tylko pisać alternatywny firmware, choć podejrzewam że i tak nie ma co poprawiać...:)
 

Auror

New member
Zamówień widać było więcej, bo sprzedawca zmienił cenę z 86 USD z wysyłką na 115 USD.

Ożesz kurkawodna. Faktycznie gość mocno podbił cenę.

Już wam przeklejam moją z nim konwersację:

Hello,
is the item you're selling also known as HiMedia HD300A?
It looks like it is, but nowhere you state the name of the manufactorer.

Thanks!


****

Hi my friend
Sorry for missing your previous mail. My mistake

This item is netural one, without brand. You must regard it as one brand or model you know very well.

Best regards

Alex

*******


Hi,

thanks for answering.
I'll make this easier - is your product identical to this one:
1080p HDMI HD Network DTS MKV Blue Ray ISO Media Player - eBay (item 260625534016 end time Nov-22-10 01:43:25 PST)

??

On the photos on your auction there is a very small logo of the HiMedia brand:

http://i56.tinypic.com/fc1r83.jpg


******

nie doczekawszy się odpowiedzi na to drugie pytanie zaryzykowałem i kupiłem. Potem już przyszła standardowa wiadomość od sprzedawcy:


**************

Hi my friend
Thanks for your shopping and fast payment
Item will be sent to you in recent 2 days after normal test
Please kindly tell me your phone number. I will send the item by China Post Airmail. Our local postoffice needs it. And your phone number will help make a smooth delivery when parcel arrives your area. Please

Usually it will take around 2 weeks before you can receive it. Please wait patiently

Best regards & a nice day for you

Alex


 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To, czego nie mają inne playery

Administrator forum HiMedia wyspecyfikował nowinki w firmware, których nie mają inne playery. Lista jest ciekawa, a po nowych betach firmware sądząc, gdzie np. jest możliwość odtwarzania wideo przez zakładki w przeglądarce, czy własne mapowanie kolorowych klawiszy pilota, lista zmian i nowinek będzie się jeszcze powiększać.

Tutaj są szczegóły: Google Tłumacz
 

drjones

Member
Administrator forum HiMedia wyspecyfikował nowinki w firmware, których nie mają inne playery.

Powiem tak jako, że mam przeboje z PayPalem i kontem (mniejsza o detale) dziś katowałem informacje i dane o Egreat'ach, i cóż znalazłem? Nowiutki sofcik z obsługą HDAudio i do tego z identyczną listą zmian, o której wspominasz Kirku. R-Series FW_Egreat technology CO.,LTD Coś mi się wydaje, że,albo sofcik ma to samo źródło w Shenzen albo Realtek wreszcie zaczął upgrade'y.
A że Egreat, różni się właściwie tylko brakiem resetu (co nie powiem bardzo fajne jest i przydatne) to można podobne playery kupić normalnie w Polsce. Jedyny haczyk w tym że modele R1 i R2 są bez + bo nie było nowych dostaw do Polski
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ponieważ mam wrodzoną niechęć do śrubokrętów, po wszystkich tutaj rozważaniach tutaj o "plusach" i minusach, wziąłem mój player do znajomego fana dźwięku, który ma jakiś hiperturbo amplituner Maranz, podłączyłem HiMedia do niego, puściłem odpowiedni film i... DTS HD MA idzie jak burza, a ampli wyświetla nawet odpowiednie informacje o strumieniu. Oczywiście nie jest mi to w tym momencie potrzebne do szczęścia, ale jest i dobrze. Jednym słowem: załapałem się - przypadkowo - na bardzo dobry playerek z DD+ za śmieszne pieniądze. Miał być na początku tymczasowo-rezerwowy, a wygląda na to, że się z nim zaprzyjaźnię na dłużej.

Jeżeli przyjrzeć się tej konstrukcji uważnie i krytycznie, to poza kilkoma drobiazgami (wspominałem wyżej o kłopotach z kasowaniem plików z poziomu normalnego menu; ale tylko normalnego, bo z menu zarządzania plikami jest OK) naprawdę trudno byłoby się do czegokolwiek przyczepić. Biorąc pod uwagę fakt, iż firma dość poważnie traktuje klientów, o czym świadczy częstotliwość aktualizacji firmware, konsultowanie wersji beta i natychmiastowe reagowanie na uwagi użytkowników, mamy do czynienia z bardzo solidnym produktem z niższej półki cenowej.

Jeżeli programiści spełnią obietnicę i niedługo dojdzie browser WWW i inne udogodnienia związane z eksploracją Internetu (klawiatura na USB już działa) będzie jeszcze bardziej sympatycznie.

Nie ukrywam, iż w nowym firmware bardzo spodobał mi się dostęp do serwisu hostującego setki filmów. Nie wiem, na ile jest to legalne - nich się Chińczycy martwią, ale dostępna jest olbrzymia filmoteka, łącznie z nowościami. Np. wczoraj nocą obejrzałem "Altitude", a to całkiem świeży obraz, jest też sporo innych. Problemem jest znalezienie konkretnego filmu, bo wszystko po chińsku, ale podesłałem znajomemu znającemu język zdjęcia ekranów i przetłumaczy mi przynajmniej konkretne działy, więc będę mógł łatwiej wybierać.

Filmy w SD ogląda się bez problemu i przycięć, HD raczej nocą, gdy maleje ruch na łączach. Mankamentem są chińskie napisy, ale bardzo nie przeszkadzają.

Zrobiłem króciutki filmik jak to działa: YouTube - Film0003
 

drjones

Member
Jednym słowem: załapałem się - przypadkowo - na bardzo dobry playerek z DD+ za śmieszne pieniądze.
Jeżeli programiści spełnią obietnicę i niedługo dojdzie browser WWW i inne udogodnienia związane z eksploracją Internetu (klawiatura na USB już działa) będzie jeszcze bardziej sympatycznie.

Świetna wiadomość, zwłaszcza że sprzęt kosztuje 300 zeta z przesyłką.
Co do browsera faktycznie coś takiego obiecują czy ma to tylko związek z mitycznym v3 (a właściwie już v4 albo i v5 sądząc po braku przeglądarki u IconBit(v4) czy Asusa HD2 (zapowiedzi)) Realteka?
 
Do góry