HiMedia HD300A

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Na stronce: Brak jest firmware który wymieniasz jak ty go znajdujesz?

Czytam po chińsku :). A poważnie: skośnoocy dżentelmeni olewają swoją stronę WWW a języku angielskim, już ich dwa razy obsobaczyłem z tego powodu, ale zero reakcji. Wchodzę na stronę chińską, tłumaczę przez Googla na angielski (znacznie większa zgodność z oryginałem niż na polski) i czytam, co nowego. To trochę językowy syndrom Kalego, ale da się zrozumieć posty z forum. Na chińskiej stronie HiMedia jest wszystko, a forumowicze mają sporo ciekawych uwag, spostrzeżeń i rozwiązań...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
CHciałbym kupić ten odtwarzacz u małych chińskich łapek. Pytanko: czy odtwarza wszystko co w necie znajdę
Nie spotkałem się z sytuacją, aby czegoś nie odtworzył. Przejrzyj ten wątek (to tylko 10 stron) są tu wszystkie uwagi.

czy nie lepiej np. Hiundaya lub arivę za parę złotych więcej ale z serwisem i polską gwarancją?

Może lepiej, kwestia zapatrywań. Hyundai o podobnych możliwościach to spora różnica w cenie, ale ogółem bardzo dobry player. Na plus HiMedia: niska cena, wyjście eSATA, dostęp do olbrzymiej wideoteki, olbrzymia trudność "uwalenia" sprzętu kombinacjami z firmware, dzięki zewnętrznemu przyciskowi "reset". Na minus: chińska gwarancja na rok, (ale przestrzegają), brak obsługi napisów .TXT, brak wyświetlacza. Na Arivę bym za nic nie zamienił.
 

zukes

New member
Zamówiłem HD300B+ + USB WIFI (póki co łącznie 420 PLN) teraz zobaczymy co przyjdzie i ile cła i podatku będę musiał zapłacić.

Przy okazji pytanko jaki dysk lepiej

SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3EG 2TB

czy

Western Digital AV-GP 2TB SATA2 7200rpm 32MB (WD20EVDS)

czy

Western Digital Caviar GP 2TB 32MB 7200rpm SATA2 (WD20EADS) - ten wydaje mi się najmniej odpowiedni bo nie jest AV
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sugeruję Greenn Power, ale najlepiej 5400rpm. Im wolniejsze tym mniej się grzeją, a do playera wcale nie potrzeba szybkiego dysku.
 

Auror

New member
eBay.com.sg: 1080p HDMI Wireless Network H.264 MKV HD Media Player (item 330446333373 end time Dec 23, 2010 12:04:52 SGT)

check this out. niecałe $100 już z wysyłką. "Wyprzedaż" kończy się za 2 dni.
Napisałem do gościa za ile mi sprzeda jak zamówię 20 sztuk (pewnie kilka bym rozprowadził wśród forumowiczów -> resztą na alledrogo). To mi facet odpisał że po $105! :))) Nie wiem jak Ci Chińczycy handlują. Darowałem sobie pisanie, że w zachodnim świecie jak się coś kupuje hurtowo, to jest taniej, a nie droże ;)
Tak więc Panie i Panowie - chyba taniej nie będzie. To też chyba ostatni dzwonek aby zamówić i żeby doszło przed świętami.

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ciekawe, bo tenże dżentelmen na podobne pytanie o 20 sztuk, zadane we wrześniu, gdy cena wynosiła 114 dolarów australijskich, opowiedział, że 100 dolarów za sztukę plus około 50 dolarów za wysyłkę.
 

zukes

New member
Powiem krótko szok z jakości obsługi to mało powiedziane. Dziś po 4 dniach od złożenia w Honkongu zamówienia mam odtwarzacz HD300B+. Łączny koszt 420PLN z modułem Wifi. Dysk do odtwarzacza który zamówiełem w Polsce jeszcze nie dotarł :).

Tyle o jakości obsługi. W weekend zrobię szybkie testy
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Powiem krótko szok z jakości obsługi to mało powiedziane. Dziś po 4 dniach od złożenia w Honkongu zamówienia mam odtwarzacz HD300B+. Łączny koszt 420PLN z modułem Wifi. Dysk do odtwarzacza który zamówiełem w Polsce jeszcze nie dotarł :).

Tyle o jakości obsługi. W weekend zrobię szybkie testy

Która to była aukcja? Możesz podać link?
 

ellah

New member
Playerek w końcu dotarł:)

Cło - tak jak pisałem wcześniej miałem nieszczęście być namierzony przez naszą wspaniałą pocztę. Paczka była opakowana w jednolity żółty papier, na deklaracji celnej było wpisane tak jak chciałem _gift case" ale wartość 30 dolców. Co ciekawe, w deklaracji jest zapis że może być oficjalnie otwarta, więc poczta z tego zapisu skrzętnie skorzystała. Koniec końców zapłaciłem 72 zł przy odbiorze, czyli Player wyszedł 380zł.

Player -jakże było moje wielkie zdziwienie, gdy okazało sie że to nie żadna podróbka, ale normalny firmowy HIMEDIA HD300A! Coś o czym sprzedawca zupełnie nie wspominał w opisie aukcji. Pudełko, player, wgrany firmware świadczy że jest to oryginalny player, żaden klon.

Firmware - pierwsza próba metodą tradycyjną to porażka. Playerek nie chciał wstać, a raczej uruchamiał się ale nie przechodził do menu. Druga próba tym samym softem ale juz 'na reseta' wszystko git"

Teraz pytania:
1. Jak Panowie kopiuja pliki na dysk wewnetrzny ale po lanie? Probowałem to jakos skonfigurować podłączając bezpośrednio kablem ethernet do kompa (bez roputera, sama sieć) ale niestety nie udało się. Jakieś konkretne wskazówki?

2. Nie działa mi kopiowanie plików. Robię jak w instrukcji i chce np. skopiować film z USB na HDD, jednakże po naciśnięciu REC na pilocie nic się nie dzieje, jakby przycisk nie działał. Czy trzeba jeszcze coś wcisnąć? Firmware najnowszy oficjalny, może w tym problem, Kirek możesz sprawdzić u siebie?

3. Samba - ustawiłem jako On - ale w tym firmware nie mogę znależć opcji jak to to uruchomić...

pzdr.
 

zukes

New member
Przy kopiowaniu nie rec ale czerowny góry lewy guzik też się na to nabrałem. Niemniej nie działa mito kopiowanie w odniesieniu do całych katalogów oraz do plików ze spacjami w nazwach.

Wbrew temu co napisałe Kirek50 pudełko nie ma polskiego OSD pomimo że sobie w menu takie ustawiamy. Menu jest zawsze po angielsku. Firmware najnowszy.

Nie działa także adapter wifi - zapłaciłem 13 USD płaczu nie ma ale niesmak jest.

Mam problem z audio w rmvb. Poćwiczę ustawienia i dam znać.

Co najgorsze nie działa żaden serwis internetowy - to juz mnie wkurzyło.

Póki co moja rada kupić jakąkolwiek firmówkę - zaoszczędzicie rozczarowań.
 

drjones

Member
Wbrew temu co napisałe Kirek50 pudełko nie ma polskiego OSD pomimo że sobie w menu takie ustawiamy. Menu jest zawsze po angielsku. Firmware najnowszy.

@Kirek
@Zukes
Z tego do pamiętam Twój playerek jest od innego dostawcy niż intelligent-pro? Może po prostu jakiś "drobiazg" konstrukcyjny, który różni B+ od A i A+ ? Niby ten sam soft, ale jak widać niekoniecznie ten sam efekt.
OSD polskie to akurat IMHO najmniejszy problem. Wolę mieć nowy sprawy soft angielski niż kulawe opóźnione "tłumoczenie" PL. Ciekawa sprawa z tym softem, a tym samym z rozbieżnością zdań. Rozumiem, że net po kablu ciągniesz? Skoro żadne serwisy nie działają obstawiałbym raczej problemy konfiguracyjne z netem: sztywna tablica MACów lub IP w routerze. Jak nie tablica to może ograniczenie liczby maszyn w puli DHCP lub coś w tym guście?
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
Zukes - dzieki za ten rec, teraz kopiowanie dziala:)

Co do niefirmowego sprzetu - ja kupilem od inteligent-pro i sadzilem ze kupuje wlasnie niefirmowy - a okazalo sie ze doszedl do mnie sprzet firmy Himedia.

Faktycznie menu nie jest tlumaczone na polski dokladnie, ale to jest maly pikus.

Udalo mi sie uruchomic sambe i wiem juz jak kopiowac pliki po lanie z PC na dysk wewnetrzny:)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Samba działa automatycznie po sformatowaniu dysku z pomocą playera i ustawieniu "on" w setupie, z kopiowaniem nie mam najmniejszego problemu. Wszystkie usługi internetowe działają idealnie. Oczywiście mam firmware 1.0.2.30. Jeżeli komuś potrzebny jest do szczęścia jeżyk polski GUI, musi wgrać sobie firmware 1.0.3.35, ale nie działa na nim YouTube.
W setupie jest w najnowszym firmware opcja identyfikacji procesora, wyświetla się "plus".
Między A i B są na pewno różnice konstrukcyjne, choć trudno mi się na ten temat wypowiadać, bo mam tylko A. Teoretycznie jest to ta sama płyta w innej obudowie.
Działa najprostszy adapter WiFi kupiony w wysyłkowym sklepie Pyrchla, ten sam, który jest niby dedykowany do Arivy. Sprawdzałem go na kilku odtwarzaczach (Traxdata, Netgear, Sumvision, HiMedia, Seagate) i działał bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
A jak usługi sieciowe? Działają?
Uslugi sieciowe dzialaja az milo. Youtube m uouhu i inne.

Super jest to co Kirek juz opisal - mnostwo filmow HD po sieci mozna ogladac - nic ze z chinskimi znaczkami u dolu, ale zawsze wsyztskie nowosci no i w HD:) To kolejny plus tego odtwarzacza. Do pelni szczescia brakuje mi jeszcze mozliwosc obslugi takiego serwisu jak Sopcast, co by mozna bylo mecze live ogladac...:)

Hm, musze pogrzebac w takim razie w setupie jeszcze gdzie jest opcja identyfikacji procesora w oficjalnym firmware...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
mnostwo filmow HD po sieci mozna ogladac

Wejdź do PPS, a następnie do 11 katalogu od dołu. Prawdziwe zagłębie filmowe, filmy posegregowane m.in. według aktorów: jest wszystko Stallone, Szwarcburgera, DiCaprio itp. Kilkaset pozycji.

Przedzieram się przez te PPS, żeby wiedzieć gdzie co jest i trafiłem na naprawdę interesujące materiały, a całe serie przyrodnicze i geograficzne BBC to cud-miód. Na razie przerobiłem 11 pozycji, jeszcze sporo zostało.
 

zukes

New member
Muszę nieco sprostować moją dośc negatywną opinię.

1. Mam odtwarzacz HD300B+

2. Firmware 1.0.2.30. Pomimo zapewnien producenta (pytałem) polskie GUI nie działa.

3. Polskie napisy działają aż miło pełen wypas. Programik ZNetCS.ToSrtConverter.exe konwertuje całe drzewa filmów z txt więc przejście na srt trwa moment i jest bezproblemowe.

4. Usługi sieciowe mi nie działały, bo zaufałem automatowi przy ustawieniu DNSa. Przy uzyskiwaniu adresu DHCP (AUTO), DNS powiwnien wziąć z routera tak się nie dzieje trzeba go podać z łapiki.

5. Nie odtworzył mi audio w jednym rmvb oarz zacinał się na jednym divixie. Pech chciał że były to dwa pierwsze filmy jakie poddałem testom. Pozostałem rmvb (1,3GB 1280p) i divx (także jakiś wyżyłowany) śmigają aż miło.

6. Wifi póki co nie działa nie działa. Przed wydaniem negatywnej opiniii że coś jest nie tak przeprowadzę dokładniejsze testy. Np zbiliże odtwarzacz do routera.

7. Faktycznie odbudowa jest solidna i elegancka. Jesli miałbym się do czegoś przyczepić to do położenia portów USB. Za blisko kabla sieciowego i szkoda że nei z przodu.

8. Urządzenie jest faktycznie cichutkie i nie nagrzewa się. Działa jak na ten procesor płynnie.


Tyle na tę chwilę uzględniając wszystkie za i przeciw jednak to był dobry zakup.

9. Brakuje mi tylko możliwości katalogowania plików video po przez nadawanie atrybutów (dobry, słaby, dramat, sf itd) + wyszukiwania po nich. ALe to póki co ma popcorn w powijakach oraz z realteków Mede8er ale ponośc nie działa.
 

barteam

New member
Z australijskiego forum

Widzieliście ten customizowany firmware?
Kod:
bbs.himedia.com.au/index.php?topic=172.msg1644#msg1644
(adres musicie przekleić do przeglądarki bo ustawienia forum nie pozwalają na umieszczanie linków przed napisaniem 5 postów)
Kirek chyba wspomina o nim w pierwszym poście na temat tego odtwarzacza.

Zawiera wszystko to co w 1.0.2.30 a oprócz tego kilka dodatkowych narzędzi (m in. ftp, mc).
Co ciekawe w "intenet services" pojawia się metafeeds z dość dużym wyborem kanałów, tym razem już w normalnym języku a nie tych chińskich krzaczkach.

Zainstalowałem, zobaczymy jak sie bedzie sprawował.
 
Do góry