Heco Music Style 900 i wzmacniacz, ktory je napędzi.

Armia

New member
Hmm.. Moze sie myle a nie latwiej by bylo... TV do wzmacniacza po optycznym. Konsola po HDMI do TV (nie mam ARC). Odtwarzacz CD do wzmacniacza 2xRCA. W kazdym wypadku tutaj idzie dzwiek po Stereo? W ostatnim przypadku wiadomo, ze tak ;-)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wszystko zalezy jaki wzmacniacz kupisz czy bedzie mial optyka czy tez nie.
rozwiazan jest troche , kwestia jaki wzmacniacz ci najbardziej podejdzie.

Z tą Yamahą to podobno od AS701 nie ma juz jazgotliwej góry.
najlepiej jakbys odsłuchała kilka wzmacniaczy , bo troche chcesz wydac , wiec lepiej byc pewnym co do wyboru.
 

Armia

New member
Ciezko znalezc do kupna a tymbardziej do odsluchania wzmacniacza takiego aby mial i optyczne i main in ;( Fajne sa Denony 1520 ae ale bez optyka. Ciekawy jest Cambridge Audio CXA60, optyki ma nawet dwa a nie ma chyba main in i wez tu badz madra:)

Czyli jak by mial optyki to takie podlaczenie jak wyzej napisalam by zadzialalo tak?
 
Hmm.. Moze sie myle a nie latwiej by bylo... TV do wzmacniacza po optycznym. Konsola po HDMI do TV (nie mam ARC). Odtwarzacz CD do wzmacniacza 2xRCA. W kazdym wypadku tutaj idzie dzwiek po Stereo? W ostatnim przypadku wiadomo, ze tak ;-)
Oczywiście tak najprościej, do Tv po hdmi konsola dekoder itp. Optykiem z Tv do wzmacniacza, chyba że w Tv masz wyj audio 2×Rca?
Mówisz kiedyś zmienisz, to do końca nie wiadomo i tak bym się tym "main in" nie przejmował. Najwyżej sprzedasz i avr kupisz dobry ;)
A jak już myślisz przyszłościowo to może coś takiego aby później też wyglądało czyli wzm i avr jednej marki.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Nie po zakupach, a teraz. Będą foty, będzie pomoc ;)

Sugerowana poza:

Kappa_Girl.JPG
Podejrzewam że i by super ceny nawet hehe i dokładna pomoc.
Fakt tu na forum dużo fotek sprzętu jest...

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ciekawy nick :)


Co do Twoich rozważań, to bezdyskusyjnie integra będzie najlepszą opcją(najlepiej brzmiącą).
Ale czy masz jakieś doświadczenia z amplitunerami KD?
Może na początek będzie wystarczający?
Bez problemu podepniesz wszystko, co obecnie posiadasz.
W zakładanym budżecie coś sensownie grającego znajdziesz, a wzmacniacz zawsze możesz z czasem dołożyć
 
Ciekawy nick :)


Co do Twoich rozważań, to bezdyskusyjnie integra będzie najlepszą opcją(najlepiej brzmiącą).
Ale czy masz jakieś doświadczenia z amplitunerami KD?
Może na początek będzie wystarczający?
Bez problemu podepniesz wszystko, co obecnie posiadasz.
W zakładanym budżecie coś sensownie grającego znajdziesz, a wzmacniacz zawsze możesz z czasem dołożyć
Henry, ale co można za avr do 4tyś kupić i ma stać i marnować się w stereo, lepiej faktycznie tylko wzmacniacz, rozstawione dobrze fronty też fajną scenę dadzą.
Wiadomo ja bym 1520AE brał ale brak optycznego wej :(
Ja widziałem i słuchałem Onkyo tx8150 z MS900 i na mnie fajnie wrażenie to zrobiło.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sens jak najbardziej jest, jeżeli w zupełności zadowoli Cię jakość toru stereo na ampli, szczególnie, że w perspektywie jest KD.
Jest tu cała masa osób, dla których ta jakość jest w zupełności zadowalająca.
Mało tego, są użytkownicy dla których ta jakość jest zupełnie taka sama, tudzież nie słyszą różnicy.

Najlepiej udać się na odsłuch i osobiście się przekonać, ew.wypożyczyć ampli.
Gdyby tak było, dostaniesz wszystkie ficzery o których piszesz + zadowolenie zgodne z Twoimi oczekiwaniami.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do tego o czym Armani napisał, dodałbym jeszcze, że wielu spośród nas od amplitunerów KD rozpoczynało "przygodę", a z czasem coś tam ulepszaliśmy.

Jeśli jednak perspektywa pełnego KD jest odległa, to faktycznie skup się na 2.0, ewentualnie 2.1, ale podstawowa sprawa udaj się na jakiś odsłuch, a idealnie byłoby wypożyczyć interesujący Cię sprzęt do domu i u siebie odsłuchów dokonać.
W salonie może to brzmieć zupełnie inaczej.

ps. zerknij na ten model ;)
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/956-rotel-ra-12
 
Ostatnia edycja:

Armia

New member
CA CXA60A i ten Rotel RA12 to fajne sprzety. Nie maja main in. Ale chyba dam sobie spokoj z tym bo w perspektywie 1.5 roku raczej na KD sie nie zanosi... Maja za to po dwa optyki i preout pod ktorego uda sie podlaczyc subwoofer? Majac ktorys z tych modeli wzmacniaczy wystarczy juz poleciec polaczeniem TV > Optyk > Wzmacniacz i Konsola > HDMI > TV prawda?

Z odtwarzaczy CD co mozecie polecic? Marantz CD6006 zostawic czy sprzedac i wziac cos innego?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupując któryś z tych wzmacniaczy podpinasz : konsola (konsola do tv hdmi)- optyk - wzmacniacz, jeśli masz dekoder do tv to możesz dekoder też optykiem dać do wzmacniacza. Możesz też podpiąć optykiem tv ze wzmacniaczem.

Pod CA można podłączyć suba. Rotel ma pre-out ale to może być pod końcówkę mocy. Doczytam i dam Ci znać.

Chyba, że kupisz suba marki Rel to wtedy nie ma znaczenia jaki wzmacniacz. Rel-e można odłączac pod terminale głośnikowe we wzmacniaczu.

To pre-out w Rotelu to wyjście z przedwzmacniacza do podłączenia zewnętrznej końcówki mocy.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
xseeb... chciałeś dobrze, ale nie wytłumaczyłeś dlaczego tak koleżanka ma postąpić. Powiem szczerze, Twoja pierwsza wypowiedź też mnie zdziwiła. Armia chce się skupić na stereo, a tu amplituner? Oczywiście nie wszyscy potrzebują wzmacniacza, ale większość ludzi usłyszy a nawet poczuje różnicę między ampli/wzmak. Tak więc proponuję skasować te chamskie docinki i cieszyć się ciekawie zapowiadającym wątkiem. Ja ze swojej strony proponuję zostawić cd Marantz-a i iść na odsłuch. Na koniec podzielić się na forum wnioskami i oczywiście zdjęciami. :)
 

Armia

New member
Jako ze do estetyki tez przykladam oko to przychlam sie bardziej do CA CXA60A i do tego jakis odtwarzacz CD od CA ktory by pasowal wygladem? Marantza CD6006 raczej sprzedam. Chciala bym aby to jakos jednolicie wygladalo ;)
 
Jako ze do estetyki tez przykladam oko to przychlam sie bardziej do CA CXA60A i do tego jakis odtwarzacz CD od CA ktory by pasowal wygladem? Marantza CD6006 raczej sprzedam. Chciala bym aby to jakos jednolicie wygladalo ;)
Hehe ja tak z Denonem mam, wszytkie klocki jednej marki ;) jak dla mnie dobrze gra i cieszy oko.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armia jeśli masz budżet do 4k to pomyśl jednak o CXA80. Masz spore kolumny i wydajny wzmacniacz się przyda. Jak znajdziesz dobrego sprzedawce to za 4k kupisz. Np. nasz forumowy blackninja.

Jeśli chodzi o cd. Cambridge zrobił taki myk, że wyposażył wzmacniacze z nowej serii w DAC, ale w cd go pozbawił. Czyli został czysty transport. Jest to CXC . Czyli podepniesz ten transport ze wzmacniaczem kablem cyfrowym. np. Coaxial i będziesz korzystała z przetwornika (dac) we wzmacniaczu.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Właśnie. Zaszaleli z tym transportem. Teraz albo wzmak z DAC-iem, albo streamer (np CA żeby się ładnie komponowało) i można zarabiać podwójnie. :)
 
Do góry