HD w UPC

Kleofas11

Active member
Bez reklam
MAX PVR z netem 250Mb i telefonem 240 do wszystkich za 169 zł to rekord świata !

... brodaczu, stary druhu, zgadza się.
Pod warunkiem, że ktoś (klient indywidualny) ma potrzebę wybecelować 169 PLN miesięcznie za te frukta.
.............................
Telefon masz w komórce za max. 30 PLN (rozmowy nielimitowane na stacjonarne i komórkowe po całej Polsce), a operatorów nie muszę reklamować.
Internet max. 30 - 60 Mb/s styka każdemu.
Nawet na torrenty/warezy.
Wyższe prędkości są dla zboczeńców i niekumatych.
.............................
Telewizja z full pakietami (100 - 150 kanałów) ... to dobre dla emerytów spędzających czas przed TV 24 h na dobę.
A takich (w dobie DVB-T) nie ma i nie będzie.

Mamy rok 2013.
 
Ostatnia edycja:

ROMI64

New member
Bravo Bucek :)
Brodacz - do dzieła czekamy na Twój komentarz
tym razem rzeczowy :)



pierdol, pierdol .... posluchac mozna ....

w polsce nie ma łącz konsumenckich szybszych niż20 megabitów ...
o prędkości łącza decyduje predkość jego najwolniejszego parametru - w naszych warunkach jest to prędkość uploadu na poziomie (nawet dla tej "magicznej - dla mnie tylko magicznei zjebanej usługi UPC) zaledwie 20 megabitów ... i to jest rzeczywista prędkość łącza oferowana przez UPC ....

znajdż mi w sensownej cenie łącze z minimum 50-60 megabitowym uploadem (download moze byc na identycznym poziomie, szybszy mi nie potrzebny) ... w polsce takich łącz w powszechnym dostępie nie ma i nigdy nie bedzie ....

a 30-60 megabitowe z nazwy łącza jeszcze bardziej guwniane: 3-5 megabitów w rzeczywistosci ....
 

wysio

Member
Bez reklam
Po części macie Panowie rację, ale nie do końca. Teraz w dobie najróżniejszych serwerów oferujących dość znaczną pojemność swoich wirtualnych dysków, wysoka prędkość uploadu zaczyna być bardzo istotna. Osobiście korzystam z dropboxa i Google drive. Robię kopie zapasowe zdjęć i krótkich filmów - niestety krótkich, bo zbyt czasochłonne jest wrzucanie na serwer filmów po blisko 1 GB lub więcej - a przecież obecnie filmy o takiej wadze nie trudno osiągnąć. Mamy obecnie zaawansowany sprzęt nagrywający w jakości full hd, nawet w telefonach. Przy mojej obecnej prędkości łącza (30 Mb/3Mb) wrzucanie tak dużych plików jest dla mnie męczące i daje sobie z tym spokój. Według mnie prędkość uploadu powinna odpowiadać przynajmniej połowie szybkości downloadu. Było by wtedy bardziej uczciwie.
Co do samej prędkości downloadu, większa szybkość niż 60 Mb jest według mnie zbyteczna. Poprawy czasu otwierania stron nie będzie czuć względem 30 Mb łącza. Serwery są często gęsto zapchane i taka szybkość pobierania plików, czy otwierania stron nie jest zależna niestety jedynie od prędkości łącza, jakie posiadamy. Ile razy muszę ładować film na Youtube, żeby sprawnie został odtworzony mimo, że przy mojej prędkości łącza nie powinienem mieć kłopotów z bezproblemowym odtworzeniem materiału 1080p.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4
 

bzyq

Member
Wysio masz całkowitą rację. Download powyżej 6o Mb nie większego znaczenia dla zwykłego użytkownika, ale jakby upload był powyżej 10 Mb to było by już coś odczuwalnego.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
wrzucanie na serwer filmów po blisko 1 GB lub więcej
Spójrzmy na to z innej strony. Przy twoim łączu 3 Mb plik 1GB wrzucasz w ok 50 min. Pozornie to dość długo jednak jest to czynność, którą możesz wykonywać w tle i jednocześnie śmigać w necie. Ile takich plików masz do wrzucenia ? Jak szybko zapchasz nimi serwery ? Jeśli nawet miałbyś poświęcić miesiąc czy dwa by kilkaset takich plików pchnąć w sieć to i tak jest to ekonomiczniejsze rozwiązanie niż mieć na stałe łącze typu 30/15 ale za 2x większą kasę.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jak zapewne większość z Was już wie od września mamy możliwość oglądania 35-ciu kanałów cyfrowych bezpośrednio w TV. Proszę o informacje (bo CC nie potrafi odpowiedzieć) czy kanały te idą przez dekoder DVB-C czy -T bo mój tv coś sobie nie radzi.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dzięki. Problem leży gdzie indziej. Mój tv oczekuje wprowadzenia częstotliwości dla DVB-C (to wiem, że 544) a potem jeszcze 5-cio cyfrowego kodu nadawcy (kablówki) i tu już moja wiedza się kończy... Może znajdę coś w menu dekodera.
 

krzychd

New member
Witam,

Od ponad 2 lat mam w UPC za 160 zł : 1. Pakiet Select HD z nagwywarką,
2. Internet 25Mb 3. Rozmowy non-stop Europa i Świat.

Do działania zmusiła mnie awaria dekodera, chciałbym podpisać nową umowę, jeszcze do nich nie dzwoniłem, najpierw chciałem zasięgnąć opinię tutaj. Zależy mi na tym żeby płacić niższe rachunki a równocześnie :
1. Mieć podstawowy pakiet telewizyjny z nagrywarką
2. Internet wszystko jedno jaki(10Mb może być)
3. Moja żona rozmawia przez telefon od 8 do 12 godzin miesięcznie na numery stacjonarne.
4. Chcę wymienić dekoder na inny bo już od dawna są z nim problemy, jakiego modelu mogę zażądać?

Czy to wszystko da się w chwili obecnej uzyskać od UPC czy może lepiej przenieść się do Vectry?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy to wszystko da się w chwili obecnej uzyskać od UPC czy może lepiej przenieść się do Vectry?
Już nawet Pigmeje wiedzą, że od UPC lepsze cokolwiek. Jeśli nie masz w bloku MM to Vectra oczywiście da Ci taki pakiet jakiego oczekujesz (ale z netem 40 Mb i ponad 150 programów) za max 135 zł. Dodatkowo możesz ułożyć własną kolejność programów w dekoderze. Dysk ma nie 250 a 500 GB
 

mariusz67

Member
Bez reklam
UPC propozycja int 60 mb minuty 60 tv max kanaly- 130 zeta propozycja konsultanta po pismie i za 1 zloty dodatkowo do wyboru pkiet Cinemax albo FilmBox powiedzialem ze sie zastanowie .
 

neron3

New member
UPC TV max hd nagrywarka, internet 10 Mb, telefon minuty do wszystkich MAX w abonamecie połączenia na stacjonarne i wszystkie komórki oraz Europa i świat.
Cena 155 zł, plus za 1 zł drugi dekoder z nagrywarką.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry